سبد خرید خالي مي باشد
بیشتر بخوانید
وزیر علوم: دیوارهای دانشگاه‌ها را حذف می‌کنیم...
وزیر علوم: دیوارهای دانشگاه‌ها را حذف می‌کنیم

وزیر علوم، تحقیقات و فنا  [ ... ]

حج تمتع 98| ذبح 85 هزار قربانی برای حجاج ایرانی...
حج تمتع 98| ذبح 85 هزار قربانی برای حجاج ایرانی

رئیس سازمان حج و زیارت از  [ ... ]

با ماینینگ مثل صنعت برخورد کنید

اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
image image
رئیس هیات مدیره انجمن بلاک‌چین با اشاره به مصوبه اخیر دولت در مورد فعالیت ماینرها در ایران اظهار کرد: بعد از این مصوبه طبق آخرین اخباری که به دست ما رسیده، ماینرها، کوله‌های خود را بسته‌اند و آماده سفر به کشورهای همسایه هستند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، سپهر محمدی در نشستی که ظهر امروز برگزار شد، با تاکید بر اینکه فناوری بلاک‌چین فرصت جدیدی را در خدمت کشور برای مقابله با تحریم‌ها گذاشته است، اظهار کرد: انجمن بلاک‌چین حدود یک سال است که در جریان مصوبه هیات دولت که پیش نویس آن در کمیته اقتصادی دولت آماده شده بود، قرار گرفته و دغدغه‌های خود را اعلام کرده است.

وی ادامه داد: مهرماه سال گذشته وزارت نیرو فرصت یک ماهه‌ای را برای تعیین تعرفه برق برای ماینینگ‌ها درخواست کرد. اما ظرف یک ماه قیمت برق را اعلام نکرد تا به پیک برق امسال رسیدیم و بدون اینکه انجمن مطلع باشد، اقدام به جمع‌آوری ماینرها کردند.

رئیس هیات مدیره انجمن بلاکچین، در مورد در نظر گرفتن تعرفه صادراتی از سوی هیات دولت برای ماینینگ‌ها گفت: باید تعرفه قابل دفاعی در نظر می‌گرفتند که بخش خصوصی بتواند در این شرایط زنده بماند. متاسفانه در مصوبه اخیر هیات دولت از انجمن مشورتی خواسته نشد و به نظر ما این مصوبه می‌تواند مهر پایان بر این فعالیت بخش خصوصی در کشور باشد.

ماینرها کوله‌های خود را بسته‌اندمحمدی با اشاره به مصوبه هیات دولت در مورد فعالیت ماینرها در ایران گفت: طبق آخرین اخباری که به دست ما رسیده است، ماینرها بعد از این مصوبه کوله‌های خود را بسته‌اند و آماده سفر به کشورهای همجوار مانند قزاقستان، گرجستان و ... شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه روش اتخاذ شده از سوی هیات دولت نه به صلاح دولت است و نه به صلاح بخش خصوصی عنوان کرد: یک بازی باخت- باخت آغاز شده در حالی که می‌توانست برد- برد باشد. امیدواریم هیات دولت در این زمینه تجدیدنظر کرده و از نظرات کارشناسی بخش خصوصی استفاده کند.

آمادگی انجمن بلاک‌چین برای شکایت به دیوار عدالترئیس هیات مدیره انجمن بلاک‌چین در ادامه با تاکید بر اینکه انجمن به تعرفه‌ها اعتراض دارد، گفت: مصوبه هیات دولت مشکلات عدیده حقوقی دارد و ما حق خودمان می‌دانیم که به دیوان عدالت اداری مراجعه کرده و تقاضای تعلیق این مصوبه را داشته باشیم.

نظر بخش خصوصی در مورد تعرفه برق ماینرهامحمدی در ادامه در مورد نظر بخش خصوصی در مورد تعرفه برق ماینرها توضیح داد: درخواست ما این است که تعرفه برق رقابتی شود و اگر ماینینگ به عنوان یک صنعت شناخته شده، تعرفه صنعتی برای آن در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد: ما بنا نداریم رفتار غیرقانونی انجام دهیم. نه می‌خواهیم فرار مالیاتی کنیم و نه به دنبال برق مجانی هستیم. اگر تعرفه رقابتی باشد، خریدار و فروشنده در بورس انرژی قیمت را تعیین می‌کنند.

مصوبه دولت بر خلاف منویات رهبر استدر ادامه مراسم شرفی - رئیس کارگروه ماینینگ - با بیان اینکه در مصوبه هیات دولت از بخش خصوصی نظرخواهی نشده است، گفت: تنها نقطه مثبت این مصوبه به رسمیت شناخته شدن صنعت ماینینگ است و نکات دیگر مصوبه بسیار پرابهام و منفی به نظر می‌رسد.

بررسی وضعیت فعالیت ماینرها در سایر کشورهادر ادامه علوی - عضو کارگروه ماینینگ ایران و انجمن بلاکچین - در مورد مزایای استخراج بیتکوین در کشور گفت: برقی که در کشور برای استخراج بیتکوین مصرف می‌شود، وارد چرخه اقتصادی می‌شود.وی با اشاره به تصمیم هیات دولت مبنی بر در نظر گرفتن نرخ صادراتی برق برای استخراج بیت‌کوین گفت: در حالی که در ایران از نرخ متوسط صادراتی حرف زده می‌شود، روسیه و قزاقستان با دو سنت به فعالین این حوزه برق می‌دهند و حتی از ماینرها مالیات نمی‌گیرند.علوی ادامه داد: بعد از مصوبه هیات دولت بسیاری از ماینرها ناامید شده‌اند و در حال مهاجرت از ایران هستند.

چرا نرخ صادراتی برق برای یک ایرانی در نظر گرفته می‌شود؟در ادامه این مراسم عاشوری - رئیس کارگروه رمزارز سازمان نظام صنفی یارانه‌ای کشور - با بیان اینکه عده‌ای در انقلاب رمزارزها سنگ‌اندازی می‌کنند، گفت: برای ماینرها متوسط نرخ برق صادراتی در نظر گرفته شده در حالی که ما ایرانی هستیم و این صنعت هم یک صنعت داخلی است. به صنعت داخلی ایران نمی‌توان برق صادر کرد.وی ادامه داد: اگر ماینینگ به عنوان صنعت شناخته شده، باید با آن مثل صنعت رفتار کنند.

ماینرها در ایران نیم درصد برق را مصرف می‌کننددر ادامه بیات - عضو انجمن بلاکچین- با بیان اینکه سال گذشته میانگین تعرفه برق صادراتی ۷۴۵ تومان بود، گفت: ۳۱ درصد برق کشور را صنعت مصرف می‌کند.

پارکینسون با داروی گیاهی ایرانی درمان می‌شود...
پارکینسون با داروی گیاهی ایرانی درمان می‌شود

محققان با انجام طرحی پژو  [ ... ]

نکاتی کلیدی برای پخت برنج بهتر...
نکاتی کلیدی برای پخت برنج بهتر

برای پخت بهتر برنج بهتر است چند نکته کلیدی را رعایت کنید.چند نکته در مورد پخت برنج :1 [ ... ]

خواص آجیل برای سلامت قلب
خواص آجیل برای سلامت قلب

مصرف آجیل مخصوصاً در مهمانی‌ها بسیار متداول است اما شاید برای‌تان جالب باشد که بد [ ... ]

حرکت و تلاش برای محو کامل اعتیاد در مدارس...
حرکت و تلاش برای محو کامل اعتیاد در مدارس

سرپرست وزارت آموزش و پروž [ ... ]

سفر ۶۰ ساعته تهران - آنکارا با قطار و کشتی +جزئیات...

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نخستین قطار تهران – آنکارا چهارشنبه [ ... ]

محمد توسلی: نامه امام درباره نهضت آزادی، امضای ایش...

به گزارش اقتصادنیو، بخشی از مصاحبه را می خوانید: بعد از فوت امام نامه‌ای  [ ... ]

همکاری شرکت آستون مارتین با بیژن...

بوتیک بیژن که به گران‌ترین لباس‌فروشی مردانه جهان مشهور است در سال ۱۹۷۶ میلادی (۱ [ ... ]

5 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت خام در بورس انر...
5 هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفت خام در بورس انرژی پذیره‌نویسی می‌شود

اوراق سلف نفت خام به ارزش 500 [ ... ]

ابوترابی: امنیت خلیج فارس تنها به واسطه ایران تامی...
ابوترابی: امنیت خلیج فارس تنها به واسطه ایران تامین می‌شود

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها  [ ... ]

ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !