موزه بورگزه رم جاذبه ای شگفت انگیز در تور لحظه آخری

image image

---------------- رپرتاژ آگهی -----------------

موزه بورگزه رم یک گالری هنری در رم ایتالیا است که در Villa Borghese سابق قرار دارد.این موزه یکی از معروفترین موزه های جهان است که آثار هنری و شاهکارهای منحصر به فرد در دیوارهای آن نهفته است، اکثر این آثار از دوره رنسانس است.این موزه مجموعه ای از نقاشی ها، مجسمه سازی و آثار باستانی بورگزی که توسط Cardinal Scipione Borghese ، برادرزاده پاپ پل V (سلطنت 1605-1621) آغاز شده را نشان می دهد. ویلای آن توسط یک معمار معروف بنام  فلمینیو پونزیو ساخته شده که به طرح های Scipione Borghese تکیه دارد. ویلا که در حومه ی رم سابق قرار دارد، عمدتا به عنوان یک عمارت استفاده می شود.

موزه بورگزه میزبان مجموعه گسترده ای از مجسمه ها و نقاشی های گین لورنزو برنینی، آگنولو برنزینو، آنتونیو کانوا، کاراوجیجیو، رافائل، پرگوینو، لورنزو لوتو، آنتلولو دا مسیینا، کارانچ، انیبال کاراکی، پیتر پل روبنس، بلینی، تیتان است.با توجه به تعداد و اهمیت مجسمه های برنینی و نقاشی Caravaggio، می توان آن را در جهان منحصر به فرد در نظر گرفت. در 20 اتاق گالری، مجموعه مجسمه های سنگ مرمر با ارزش و قابل توجه ای از آثار هنری برخی از نقاشان قرن شانزدهم به چشم می خورد.

در سال 1808، وارث کاردینال، کامیلو بورگزه، هنگام ازدواج با پائولینا بناپارت مجبور شد اکثریت مجسمه های کلاسیک را به برادرش ناپلئون بدهد. اکنون این مجسمه ها را می توانند در قسمت آثار باستانی لوور پیدا کنید.این جاذبه دیدنی رم برای همه افراد جذاب است و هر ساله توریست های زیادی از سراسر جهان برای بازدید از این موزه می آیند، بلیط های ورودی باید  از قبل خریداری شوند چون تعداد آنها  محدود است.

در مورد تور لحظه آخری سفر باتو در لینک زیر بیشتر بخوانید:https://safarbato.co/  آشنایی با تاریخچه ی موزه بورگزه رم: بنای ساختمان این موزه ، کار معمار فلامینیو پونزیو است که به منظور کاردینال بورژیس در سال 1612 شروع به ساخت آن کرد.در سال 1613، پونزیو از دنیا رفت و این کارها توسط جیووانی وانانسیو تکمیل شد که نما را با یک تراس شکل U و تمام تزئین شده با سوله، سوراخ ها، مجسمه های کلاسیک به پایان رساند. بین سال های 1730 و 1800 شاهزاده Marcoantonio IV Borghese دستور طراحی مجدد باغ ها به سبک انگلیسی  را داد و در سال 1775 تحت کنترل معمار آنتونیو Asprucci مجسمه ها و عتیقه فروشی بورگزه با توجه به معیار موضوعی دوباره مرتب شده اند.

در پایان قرن 18، این ساختمان به یک موزه عمومی اصلی تبدیل شد. در سال 1902، خانواده بورگزه که قادر به پرداخت هزینه های نگهداری ویلا نبودند، این مجموعه را به دولت ایتالیا فروخت و در سال 1903، باغ های کازینا بورژیز جدا شد و به تالار شهر رم فروخته شد که آنها را به صورت پارک عمومی در آوردند.ساختمان بین سالهای 1995 تا 1997  با بازسازی مجدد پله های ایوان و داخل آن، ترمیم شد. در ابتدا، ساختمان گالری با باغ های آن ادغام شد، اما امروز باغهای ویلای بورگزه به عنوان جاذبه توریستی جداگانه در نظر گرفته می شوند.Scipione Borghes یک پاسدار اولیه ی برنینی بود و مجموعه ای از آثار کاراجیجیو توسط پسر خود با یک سبد میوه، آثار سنت جرم رایتینگ، سیک باکوس و دیگر هنرمندان در موزه رم به نمایش گذاشته شده است. َ  معرفی شاهکارهای برنینی:1. آپولو و دافنه:این تصویر خیره کننده از تغییر شکل زن زیبایی به نام دافنه به درخت غار برای فرار از آپولو، تصویری باورنکردنی را در سنگ مرمر نشان می دهد.

2.  دیوید:تفسیر برنینی از کتاب مقدس این است که دیوید، قهرمان جوان خود را در اوج خود قرار می دهد، در حالیکه تیرکمان قدرتمند خود را به طرف گولیته پرتاب می کند. به طور گسترده ای معتقد است که صورت دیوید، یک پرتره از مجسمه ساز است.

3.  تجاوز به پروسرپینا (دختر زاوش):این اثر بسیار با شکوه، نمونه ای عالی از نابغه ی برنینی است که پوست نرم را با سنگ مرمر نشان می دهد. در این تصویر، هادس را می بینیم که با انگشتان خود جسم دختر را فشار می دهد و دختر تلاش می کند تا از دستش بیرون بیاید.

4.  مجسمه نیم تنه  از Scipione Borghese:Scipione Borghese یکی از اولین حامیان برنینی بود. پس از مجسمه سازی نیم تنه کاردینال، برنینی نقصی در سنگ مرمر کشف کرد. او یک مجسمه دوم و مشابه را ساخت که در پانزده روز کامل شد. هر دو در نمایشگاه موزه هستند.

در مورد تور تفلیس بیشتر بخوانید اگر قصد بازدید از رم را در یک فصل شلوغ دارید و می خواهید موزه بورگزه رم را مشاهده کنید، پیش از سفر خود این مکان را رزرو کنید تا بازدید آن را از دست ندهید. ساعات بازدید از مجموعه سه شنبه - یکشنبه، 9 صبح تا 7 بعد از ظهر (آخرین ورودی ساعت 5 بعد از ظهر) می باشد و دوشنبه ها، 25 دسامبر و 1 ژانویه تعطیل است. 

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران