چگونه در بیو اینستاگرام از چند لینک استفاده کنیم؟ یکی از مشکلاتی که کاربران اینستاگرام همواره از آن گلایه دارند، اشتراک‌گذاری راه‌های تماس در بخش بیو پروفایل است چرا که طبق قوانین اینستاگرام، تنها امکان قرار دادن یک لینک در بیو پروفایل وجود دارد.

از این رو در این مطلب قصد داریم راه‌های اضافه کردن چند لینک به بیو پروفایل اینستاگرام با استفاده از سه ابزار مختلف را به شما آموزش دهیم.

زیلینک

image

زیلینک، یک سرویس ایرانی است که توسط مصطفی الهیاری، برنامه‌نویس ایرانی طراحی شده است. با استفاده از این سرویس افراد ‌می‌توانند به جای داشتن یک لینک در بیو اینستاگرام، چندین لینک داشته باشند. زیلینک یک واسطه بین تمام لینک‌ها، صفحات و خدمات کاربر ( مثل شماره تلفن، سایت، فروشگاه اینترنتی، محصولات، پروفایلها، شبکه های اجتماعی و …. ) و دنبال‌کنندگان کاربر می‌شود.

مرتبط: «زیلینک» چیست و چگونه مشکل کاربران اینستاگرام را حل می‌کند؟

زیلینک یک سرویس کاملا رایگان است و امکانات متعددی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در ادامه می‌توانید قابلیت‌های این ابزار را مشاهده کنید.

  • امکان گذاشتن بی‌نهایت لینک در صفحه اختصاصی
  • امکان گذاشتن راه‌های ارتباطی مثل شماره تماس و ایمیل و … در صفحه اختصاصی
  • امکان ارائه توضیح کسب و کار در صفحه اختصاصی
  • امکان گذاشتن لوکیشن Waze و گوگل‌مپ در صفحه اختصاصی

نحوه استفاده از زیلینک

برای ساختن لینک اختصاصی زیلینک ابتدا به آدرس وبسایت زیلینک بروید.

در صفحه اول، آیکون سه خط سمت راست بالای صفحه را لمس کرده سپس گزینه «ثبت‌نام» را انتخاب کنید.

image

در صفحه بعدی، فیلدها را با استفاده از ایمیل، شماره تلفن همراه و رمز عبور مورد نظرتان پر کنید سپس گزینه ثبت نام را لمس کنید.

image

در صفحه بعد شما وارد داشبورد شخصی می‌شوید. در اینجا گزینه «ساخت اولین زیلینک» را لمس کنید.

image

در این مرحله، در قسمت «آیدی زیلینک»، ابتدا اسم مورد نظرتان را به ادامه آدرس زیلینک اضافه کنید. همانطور که در این تصویر می‌بینید، «amirnayeri» به عنوان آیدی زیلینک به انتهای لینک اضافه شده است.

image

در پایین این فیلد هم با گزینه «بارگزاری تصویر زیلینک» مواجه می‌شوید. در اینجا می‌توانید تصویر خودتان یا هر تصویری که دوست دارید، به عنوان تصویر پروفایلتان در زیلینک آپلود کنید.

در پایین صفحه هم دو گزینه «نام/عنوان» و «زیرعنوان» دیده می‌شوند. در فیلد اول باید نامی را که دوست دارید به عنوان اسم پروفایل شما نمایش داده شود، تایپ کنید.

image

در فیلد «زیرعنوان» هم می‌توانید، شغل یا سمت خودتان را بنویسید. سپس گزینه ذخیره را بزنید.

پس از پشت سر گذاشتن این مراحل ساده، طبق تصویر زیر، پروفایل شما آماده است. با انتخاب گزینه آبی رنگ «نصب»، شما وارد صفحه جدیدی می‌شوید.

image

در این صفحه گزینه «کپی کردن» را انتخاب کنید.

image

حالا کافی است به تنظیمات اکانت اینستاگرام رفته و لینک کپی شده از زیلینک را در قسمت «Website» کپی کنید.

Linktree

image

ابزار «Linktree» نمونه خارجی و مشابه زیلینک است که البته امکانات نسبتا کمتری را به کاربر ارائه می‌دهد. با استفاده از این ابزار کاربر می‌تواند لینک‌های رندوم را به بیو اینستاگرام خود اضافه کند.

زمانی که کاربران روی این لینک کلیک می‌کنند، با صفحه‌ای مواجه می‌شوند که لینک‌های ارتباطی مورد نظر شما در آن قرار دارند. با استفاده از سرویس Linktree امکان قرار دادن 5 لینک ارتباطی مختلف وجود دارد.

همچنین در قسمت داشبورد این سرویس، میتوان ترتیب چینش لینک‌ها را تغییر داده و حتی تعداد کلیک‌های روی هر کدام از لینک‌ها را مشاهده کرد.

این ابزار به صورت رایگان و اشتراکی در اختیار کاربران است که در نسخه رایگان امکان دسترسی به برخی قابلیت‌ها وجود ندارد. هزینه اشتراک ماهانه این سرویس 6 دلار است.

Lnk.Bio

image

دیگر ابزاری که در این زمینه برای کاربران کارایی دارد، ابزار «Lnk.Bio» است که عملکردی مشابه Linktree دارد.

البته در نسخه رایگان این ابزار، کاربر به لینک‌های نامحدود دسترسی دارد اما این لینک‌ها در مقایسه با زیلینک و Linktree با آیدی خاصی نمایش داده نمی‌شوند و به جای آن یک سری لینک‌های رندوم به کاربر داده می‌شود.

برای استفاده از لینک‌های شخصی سازه شده، شما باید نسخه پرو را انتخاب کرده و ماهانه مبلغ 99 سنت را پرداخت کنید. برای استفاده دائمی از نسخه پرو این ابزار نیز باید مبلغ 9.99 دلار پرداخت کنید.

با اینکه عملکرد Linktree و Lnk.Bio برای یک اکانت اینستاگرامی مشابه یکدیگر است، اما Lnk.Bio برای کاربران چند اکانته امکانات بهتری ارائه می‌دهد که البته برای استفاده از این امکانات باید ماهانه 1.99 دلار پرداخت کنید.

The post چگونه در بیو اینستاگرام از چند لینک استفاده کنیم؟ appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.