Sidebar

Magazine menu

15
پنج شنبه, آوریل
0 New Articles

5 نکته رمز پول بانک‌ مرکزی

عبدالناصر همتی، رییس کل بانک‌ مرکزی در یادداشتی درباره رمزپول بانک مرکزی نوشت:

-در سال‌های اخیر مباحث متعددی درباره نسبت بانک‌های مرکزی و رمز ارزها و رمز پول‌ها در جهان مطرح شده است. خصوصا نحوه تنظیم گری رمز ارزها، و نسبت آنها با سیاست گذاری پولی و ارزی از مباحث پرچالش این حوزه است. 

-طی دو سال گذشته، تشکیل جلسات بررسی و قاعده گذاری در بالاترین سطوح سیاست گذاری‌های اقتصادی جهان در باره رمز ارزها بارها تکرار شده است و الگوی مواجهه با این پدیده، با اهداف متفاوت مورد بررسی قرار گرفته است. 

- ازجمله اهداف بانک‌های مرکزی مختلف، افزایش کنترل در خصوص انتقال اعتبار، بین المللی کردن ارز ملی و حتی تغییر در

کارگزاری فارابی

در این میان معاون نظارت بر کالاهای مصرفی و شبکه‌های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت در واکنش به گرانی افسارگسیخته این محصول در بازار اذعان داشت: قیمت هر کیلو مرغ در سطح بازار۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین شده است، اما در صورتی که تخلفی از سوی مرغداران انجام شود، وزارت جهاد کشاورزی باید پرونده آنها را به سازمان‌های صمت ارسال کند تا با این واحدها برخورد شود. این در حالی است که یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی نیز گفت: در حالیکه مسئولان قول دادند طی ۲۰ روز قیمت‌ها را اصلاح کنند، متاسفانه با گذشت بیش از دو برابر این مدت زمان، تغییری در نرخ ایجاد نشده است.

افزايش عجيب و غريب قيمت مرغ يکي از م

قیمت مسکن فراتر از نرخ تورم

علی شماعی اظهار کرد: به کارگیری عادلانه زمین و املاک و مدیریت آن در راستای توسعه برای استفاده همه مردم و نیازمندان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. زمین و املاک باید به عنوان یک کالای مصرفی و خدماتی باشد، نه کالای سرمایه ای. در شرایط تورم، قیمت همه کالاها افزایش می یابد و مسکن از این مقوله جدا نیست. بنابراین بخشی از افزایش قیمت مسکن، ناشی از تورم است. نمی توان انتظار داشت که تورم وجود داشته باشد و قیمت ملک افزایش نیابد.

وی افزود: آنچه غیر طبیعی است افزایش قیمت فراتر از نرخ تورم است که در زمینه ملک اتفاق افتاده است. دلیل این مساله پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه بوده است. چنانچه در شهرهای بزرگ، تولید و عرضه

کارگزاری فارابی

نرخ‌های میانگین موزون بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارز بر مبنای معاملات ثبت شده توسط بانک و صرافی‌های مجاز تحت نظر بانک مرکزی است.

نرخ ارز در بازار متشكل ارز ايران:

ارزقیمت خرید (ريال)قیمت فروش (ريال)
اسکناس دلار244,800249,800
اسکناس یورو298,000303,000
درهم امارات متحده عربی67,27370,627
یوان چین35,503--
پوند انگلیس343,021343,460
فرانک سویس265,000289,000
کرون سوئد28,16529,971
دلار کانادا201,854206,588
لیر ترکیه36,68238,301
روبل روسيه3,150--
يکصد دينار عراق16,38516,228
دلار استرالیا192,803197,725
منات آذربايجان143,581146,692
کارگزاری فارابیبستنکارگزاری فارابی

کارگزاری فارابی

فاطمه کاهی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره آتش‌سوزی روز گذشته در مرز ایران و افغانستان که منجر به انفجار ده‌ها تانکر گاز و مواد نفتی شد، اظهار داشت: این اتفاق در خاک افغانستان رخ داده و ما به طور مستقیم امکان بررسی موضوع را نداریم. 

وی افزود: طبق بررسی‌های اولیه هیچ‌یک از تانکرها، محموله و فرآورده متعلق به ایران نبوده‌اند در گزارش‌های بعدی اطلاعات گزارش دقیق‌تری به دست ما خواهد رسید.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خاطرنشان کرد: ما سعی کردیم برای امدادرسانی سوخت مورد نیاز را با هلی‌کوپتر تامین کنیم، امکانات لازم سوخت‌رسانی را در مرز دوغارون و اسلام‌قلعه مستقر کردیم تا اگر لازم شد در اختیارشان ق

کارگزاری فارابی

«سید محمود میرلوحی» عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا در پاسخ به سوالی درباره بازداشت چند تن از مدیران فروشگاه شهروند گفت: ظاهرا با ترک تشریفات مناقصه‌ای را برگزار کردند که در آن مناقصه شرکت‌های بیمه نیز حضور داشتند و یکی از آن‌ها برنده شد. 

او ادامه داد: اشکال کار در مسیر گرفتن تخفیف بود که البته ظاهرا به ضرر شهروند نبود، بلکه به نفع شهرداری تخفیف گرفتند، اما جزئیات آن در حال بررسی است تا حقی از کسی پایمال نشود. 

عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در ادامه از ارائه طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تا پایان سال در صحن شورا خبر داد و گفت: پرونده املاک نجومی و املاک د

کارگزاری فارابی

داوود عبدالهی‌فرد در گفت‌وگو با ایلنا در مورد خرید جهیزیه دست دوم اظهار کرد:  بنیه مالی مردم ضعیف شده و قدرت خرید آنها کاهش پیدا کرده است و بسیاری نمی‌توانند به سراغ اجناس نو بروند. بنده با این موضوع مواجه شده‌ام که گاها خانواده‌ها برای خرید به سمساری‌ مراجعه می‌کنند و اذعان دارند که محصولات را برای جهیزیه خریداری می‌کنند.

وی افزود: برآورد من این است که حدود 10 درصد از کسانی که جهیزیه تهیه می‌کنند به خرید اجناس دست دوم مبادرت می‌ورزند. بیشتر خرید این افراد مربوط به لوازم برقی مثل یخچال، تلویزیون، اجاق گاز و همینطور مبلمان است.

رییس اتحادیه سمساران و امانت‌فروشان تهران در ادامه تصریح کرد: افرادی

کارگزاری فارابی

آمار ارائه شده از سوی وزارت صمت از قیمت کالاهای اساسی در دی ماه نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک با ۱۲۳ درصد افزایش از ۱۰ هزار و ۹۱۶ تومان در دی ماه ۱۳۹۸ به ۲۴ هزار و ۳۹۶ تومان در دی ماه ۱۳۹۹ افزایش یافته است.

قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی نیز در دی ۱۳۹۹ نسبت به دی ۱۳۹۸ با ۱۲۹ درصد افزایش از ۷ هزار و ۶۵۶ تومان به ۱۷ هزار و ۵۶۲ تومان افزایش یافته است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلا دی ۱۳۹۹ نسبت به دی ۱۳۹۸، ۴۷ درصد افزایش داشته و از ۲۲ هزار و ۸۹۳ تومان در دی ۹۸ به ۳۳ هزار و ۷۰۳ تومان در دی ۱۳۹۹ رسید.

قیمت هر کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک نیز طی مدت یاد شده ۴۵ درصد افز

کارگزاری فارابی

با وجود اثرگذاری خالی‌فروشی‌ها و سودگیری معامله‌گران، عده‌ای از تحلیلگران بازار باور داشتند، تعطیلات سال نوی چینی سمت تقاضا در بازار را نسبت به هفته گذشته تضعیف کرده است. چین بزرگ‌ترین شریک اقتصادی ایران است و کاهش تقاضای مبادلات حواله‌ای با این کشور، می‌تواند منجر به کاهش فشار تقاضا شود. عده‌ای از معامله‌گران حتی باور دارند، رشدهای سنگین دلار در هفته گذشته تحت تاثیر تعطیلات چینی قرار داشت. در واقع از نگاه آنها بازیگران تجاری به دلیل تعطیلات چینی، ناچار شدند تقاضای خود را جلو بیندازند و همین مساله قیمت دلار را تحریک بیشتری کرد.

رشد دلار قبل از تعطیلات چینی

نوزدهم بهمن ارزش دلار در بازار داخلی در

کارگزاری فارابی

«امیر هامونی» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با ایرنا به آخرین وضعیت واگذاری و عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس اشاره کرد و افزود: همت و پشتکار دولت، سازمان خصوصی سازی و هیات واگذاری در سال ٩٩ برای واگذاری سهام استقلال و پرسپولیس نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده و در این زمان تلاش‌های گسترده‌ای از سوی سازمان‌های مختلف برای به نتیجه رساندن این عرضه و واگذاری صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: سازمان خصوصی‌سازی مدارک و مستندات خوبی را برای این واگذاری در اختیار شرکت فرابورس قرار داده و استقلال تا حدودی به لحاظ انجام برخی از فرآیندها عقب‌تر از پرسپولیس است.

هامونی با تاکید بر اینکه مدارک باشگاه پ

کارگزاری فارابی

او ادامه داد: با توجه به این که در زمان عدم حضور اینجانب و در خارج از نوبت در هیات دولت مطرح شده بود، با جناب آقای دکتر جهانگیری صحبت کردم و با نظر مساعد ایشان قرار شد که با درخواست اصلاحیه در ماده مربوطه، مجددا در جلسه چهارشنبه مطرح شود.

هیأت وزیران آئین نامه نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) را تصویب و ابلاغ کرد.

از جمله مهمترین مفاد این مصوبه می‌توان به بهره گیری از امضای الکترونیکی، انجام معاملات و انتشار فراخوان‌ها بر بستر ستاد و بالطبع حذف کاغذ و رویه‌های سنتی و موازی و همچنین حذف آگهی روزنامه برای مزایده‌ها و مناقصه‌ها اشاره داشت.

کارگزاری فارابیبستنکارگزاری فارابی

قیمت بیت کوین باز هم رکورد زد

در معاملات امروز متوسط قیمت هر توکن بیت کوین با در نظر گرفتن رقم 20 بستر معاملاتی 49 هزار و 143 دلار بوده است. در واقع بیت کوین طی 24 ساعت گذشته حدود 4 درصد رشد قیمت داشته و طی 7 روز معاملاتی گذشته هم 24.77 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

در حال حاضر ارزش کل  18 میلیون و 628 هزار و 500 بیت کوین‌ موجود در بازار جهانی بیش از 915 میلیارد دلار برآورد می‌شود و در 24 ساعت گذشته یک میلیون و 600 هزار بیت کوین به ارزش 78.6 میلیارد دلار معامله شده است. 

چند روز پیش خبرگزاری بلومبرگ به نقل از کارشناسان دو موسسه لونو و OSL گفته بود که ممکن است در بلندمدت قیمت بیت کوین به 50 هزار دلار هم برسد. 

طی 12 ماه گذش

پاسخ جدی آئودی به تسلا

آئودی برای ساخت ئی-ترون از پلتفرمی استفاده کرده که قبلا از آن برای ساخت پورشه تایکان، اولین مدل الکتریکی پورشه به کار گرفته شده است. استفاده از این پلتفرم باعث شده تا فرم دو ماشین کم و بیش به هم شبیه باشد. طراحان آئودی در چارچوب همین فرم، جلوپنجره و چراغ‌های ماشین را با شکلی تازه طراحی کرده‌اند که می‌گویند الگویی برای مدل‌های بعدی آئودی خواهد بود.

ئی-ترون دو موتور الکتریکی دارد. قدرت قوی‌ترین مدل ۵۹۰ اسب بخار، شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعتش ۳.۳ ثانیه و حداکثر سرعتش به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۸۷ کیلومتر حرکت کند و به گفته کارخانه تنها در ۲۳ دقیقه با

کارگزاری فارابی

وی در ادامه افزود: از این رو همه کسانی که سهام عدالت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به‌صورت غیرحضوری از درگاه‌ها‌ی تعیین‌شده ارسال کند.

موسوی با بیان اینکه برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست، تصریح کرد: متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد اقدام کنند.

نماینده وزارت اقتصاد یادآور شد: مدارک مورد نیاز مدارک هویت‌سنجی است و بر اساس هماهنگی‌ها با سازمان بورس، این کارت‌ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

وی تأکید کرد: فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی

کارگزاری فارابی

به نوشته اسپوتنیک، خاجی در این خصوص گفت: ما با روسیه همکاری نظامی داریم. و زمانی که محدودیت‌‎ها برداشته شد، روسیه به یکی از کشورهایی تبدیل شد که می‌توانیم از آن سلاح بخریم و ما می‌توانیم با این کشور برای حفاظت از امنیت منطقه همکاری داشته باشیم.

این دیپلمات ایرانی افزود زمانی که ایران به دلیل محدودیت‌های تسلیحاتی سازمان ملل نمی‌توانست خرید و فروش سلاح کند، همسایگان آن میلیاردها دلار تسلیحات خریداری و منطقه را به انبار تسلیحات تبدیل کرده‌اند.

کارگزاری فارابیبستنکارگزاری فارابی

fi3ilmieoo8sjd3nsvct.jpg

بر اساس آمار بدست آمده از قبوض صادر شده تا نیمه بهمن 99 و با توجه به مبنای پله‌های مصرفی تعیین شده در طرح برق امید، 22.4 درصد از قبوض صادر شده متعلق به مشترکان کم مصرف، 48.29 درصد از قبوض متعلق به مشترکان خوش مصرف و 29.26 درصد از سایر قبوض صادر شده نیز به دست مشترکان پر مصرف رسیده است.

*20 میلیون نفر از تخفیف 100 درصدی برق بهره‌مند شده‌اند

به استناد مصوبه هیئت وزیران در رابطه با برق امید، هزینه برق مشترکان کم مصرف به استثنای واحدهای مسکونی خالی و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی مشمول تخفیف 100 درصدی هزینه برق می‌شوند. در همین راستا 5 میلیون و 957 هزار 592 مشترک کم صرف مشمول تخفیف 100 درصدی شده‌اند که در

کارگزاری فارابی

شاخص کل با معیار هموزن هم امروز با 0.34 درصد رشد تعداد 1460 واحد افزایش یافته و به رقم 437 هزار و 85 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 28 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز حدود 12 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.2 میلیون نوبت معامله و به ارزش 12 هزار و 294 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همچنین در فرابورس ایران معامله‌گران امروز بیش از 8 هزار و 32 میلیارد تومان معامله کردند، یعنی مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از 20 هزار و 327 میلیارد تومان رسید.

امروز همچنین نماد پالایش‌یکم بعد از مدت‌ها کاهش در ساعاتی از معاملات مثبت شده و به 10 هزار و 2

ما 141 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان