Sidebar

Magazine menu

27
چهارشنبه, ژانویه
0 New Articles

کارگزاری فارابی

مایکل کورتباوی، از وکلای شرکت «بی اس آی» درباره این موضوع می گوید: «دبی دیگر جایی نیست که شما بیایید و کارتان را انجامید دهید و پولتان را بگیرید و بروید. شما می تواند پولتان را اینجا سرمایه گذاری کنید، اینجا بازنشسته شوید و می توانید برنامه‌ریزی بلند مدت داشته باشید. بنابراین فلسفه پشت دلایلی که شما را به دبی می آورد در حال تغییر است.»

طبق برآوردهای سازمان ملل متحد، امارات در سال گذشته بیشتر از فرانسه یا کانادا میزبان مهاجران بوده است. آنها که دنبال گرفتن ویزا هستند باید یکی از این چهار معیار را داشته باشند. باید یا درآمد ماهانه‌ای معادل ۴۶۰۰ یورو داشته باشند، یا مدارکی که نشان دهد پس اندازی مع

کارگزاری فارابی

وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت تایر پراید دولتی حدود 980 هزار تومان است، گفت: این تایر در سطح بازار یک میلیون و 100 تا 300 هزار تومان به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک تصریح کرد: جالب اینجاست در بخش تایر پژو تعدادی از واحدها با افزایش عرضه حتی فروش هایی پایین تر از قیمت دولتی دارند به نحوی که قیمت دولتی تایر پژو یک میلیون و 200 هزار تومان است اما با قیمت یک میلیون و 100 هزار تومان هم در سطح بازار به فروش می رسند.

سعادتی نژاد گفت: در صورت افزایش عرضه شکاف قیمتی تایر پراید هم برطرف شده و دلال بازی در این حوزه به صفر خواهد رسید.

وی به مشکلات سامانه جامع تجارت در بخش تایر اشاره کرد و ا

کارگزاری فارابی

معاملات آتی شاخص استاکس 50 اروپایی هم مثبت بود و معاملات آتی بورس آلمان هم 0.1 درصد رشد کرد. معاملات آتی بورس لندن هم در بازارهای آسیایی 0.3 درصد بالا رفت. 

طی ساعات گذشته گسترده‌ترین شاخص MSCI آسیا اقیانوسیه خارج از ژاپن 0.8 درصد رشد کرد و این در حالی بود که در معاملات دو روز گذشته این شاخص منفی بود.

البته این شاخص از ابتدای ماه دسامبر تاکنون 3.8 درصد رشد کرده و به لطف اجرای بسته‌های کمک اقتصادی از سوی بانک‌های مرکزی کشورها در حال ثبت بهترین عملکرد ماهانه خود طی 4 سال گذشته است. 

بورس استرالیا امروز 0.8 درصد بالا رفت و بورس کره جنوبی و ژاپن نیز به ترتیب 0.4 و 0.2 درصد مثبت شدند. در چین هم شاخص 3

کارگزاری فارابی

به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی هر نفر ماهیانه 120 هزار تومان پرداخت شود.به سایر افراد با مشخصات زیر نیز ماهیانه 100 هزار تومان پرداخت خواهد شد.افرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها حقوق ماهانه دریافت نمی‌کنندافرادی که هیچ یک از اعضای خانواده آنها بیمه پرداز نباشندافرادی که اعضای خانوارشان طبق شاخص‌های بانکی از درآمدحداقلی برخوردار نباشند.افرادی که در گروه یارانه معیشت بگیر باشند.

گفتنی است این وجوه از آذرماه به مدت چهار ماه پرداخت خواهد شد. اولین مرحله این حمایت معیشتی ساعت ٢4 روز ١٣٩٩/٩/٢٧ به حساب افراد مشمول واریز می‌شود.

بر اساس مصوبه مجلس  (قانون پرداخت یارانه کالاهای اساسی) از سوی رئیس م

wyui2e5wtqh1u6wohpb0.jpg

طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بعد از تقدیم سند مالی کشور توسط دولت، کمیسیون‌های تخصصی مجلس بجز کمیسیون اصل 90، اعضای کمیسیون تلفیق بودجه را براساس رای‌گیری انتخاب می‌کنند که در این میان از هر کمیسیون 3 نماینده و از کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات 9 نماینده مشخص می‌شوند.

براین اساس بعد از تحویل لایحه بودجه سال 1400 به قوه مقننه، کمیسیون‌های تخصصی مجلس اعضای خود را برای حضور در کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده انتخاب کردند که اسامی اعضای این کمیسیون به شرح ذیل است؛

wyui2e5wtqh1u6wohpb0.jpg

کمیسیون تلفیق بودجه موظف است، حداکثر ظرف 15 روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون‌های تخصصی، ضمن رسیدگی به گزارش کمیسیون‌های تخصصی،

کشمکش بودجه‌ای دولت و مجلس

پاسخ گلایه آمیز روحانی

همه انتقادهایی که این روزها درباره آخرین لایحه بودجه دولت حسن روحانی از بهارستان به پاستور روانه می‌شود، البته چندباری با پاسخ دولتی‌ها ازجمله رئیس‌جمهوری و سخنگوی دولت روبه‌رو شد اما تکرار مواضع انتقادی مجلس، دولت را به ورطه پاسخگویی چندباره کشانده و حتی این پرسش و پاسخ‌ها، رنگ کنایه و گلایه نیز به خود گرفته است. شاهد این مدعا اظهارات گلایه‌آمیز دیروز حسن روحانی است. او درست در همان روزی که قالیباف در صحن علنی مجلس لایحه ۱۴۰۰ را به باد انتقاد گرفت، در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، لایحه بودجه ۱۴۰۰ را متکی بر ظرفیت‌های اقتصادی کشور و نه اتفاقات بین‌المللی معرفی کرد. اظه

کارگزاری فارابی

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که چهار شرکت مستقر در امارات متحده عربی و چین را به دلیل تسهیل فروش محصولات پتروشیمی شرکت «تریلیانس» از طریق ارائه خدمات کشتی‌رانی یا انجام مبادلات مالی از طرف این شرکت، مشمول تحریم‌های ایالات متحده شده‌اند.

شرکت دونگای (Donghai) که در چین مستقر است، به دلیل انتقال هزاران تن از محصولات پتروشیمی ایران به چین طبق توافق تجاری با شرکت تریلیانس در این فهرست قرار دارد. همچنین شرکت چینی ساوت ایست (South East) نیز به اتهام استفاده از شبکه مالی خود برای انتقال پول به شرکت تریلیانس مشمول تحریم‌های آمریکا شده است.

دو شرکت تجاری اماراتی آلفا ت

کارگزاری فارابی

حسین امیری‌گنجه، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در جمع کارگروه طرح ۳۰۷۰ سخن می‎‌گفت، افزود: با پرداخت احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه‌شدگان دیگر نیازی به حضور شخص بیمه‌شده نیست و مخاطبان می‌توانند با بهره‌گیری از طرح ۳۰۷۰ و از هر نقطه ایران و در هر زمان با ورود به سامانه و احتساب دوران سربازی از طریق تبادل اطلاعات با سازمان نظام وظیفه و با داشتن  کارت پایان خدمت به صورت غیرحضوری اقدام کنند.

وی در خصوص نحوه محاسبه احتساب دوران سربازی گفت: دوران سربازی بر اساس قانون تنها با پرداخت سهم بیمه‌شده به میزان ۷% و بر مبنای لیست ارسالی محاسبه می شود.

وی تاکید کرد: اگر قرار بود بر مبنای ۳۰

کارگزاری فارابی

بورس اوراق بهادار تهران که این روزها تحت تأثیر شایعات و یا مباحثی در مورد احتمال عدم تصویب کلیات لایحه بودجه روند ریزشی به خود گرفته، دیروز حدود 52 هزار واحد افت کرده بود.

امروز هم در یک روند کاهشی، شاخص کل در پایان معاملات با 14 هزار و 870 واحد کاهش به رقم یک‌میلیون و 413 هزار و 454 واحد رسید. 

همچنین شاخص کل بورس با کاهش 4 هزار و 619 واحد به رقم 436 هزار و 529 واحد رسید. 

ارزش بازار بورس تهران امروز به بیش از 5 میلیون و 608 هزار میلیارد تومان رسید. 

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 13.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.7 میلیون نوبت معامله و به ارزش 13 هزار و 866 میلیارد تومان د

کارگزاری فارابی

بهای بیت کوین در جریان مبادلات روز چهارشنبه بازارهای مالی جهانی به اوج تاریخی ۲۰ هزار و ۶۸۹ دلار رسید. این چهارمین خیز قیمتی بیت‌کوین به سمت ۲۰ هزار دلار از ۳۰ نوامبر گذشته تا امروز(۱۶ دسامبر) به شمار می‌رفت؛ خیزهایی که تا امروز موفق به شکستن رکورد ۲۰ هزار دلار نشده بودند و حداکثر در نرخ ۱۹ هزار و ۸۳۲ دلار متوقف شده بودند.

بیت‌کوین در جریان معاملات ۲۴ نوامبر نیز تا ۱۹ هزار و ۱۲۹ دلار صعود کرده بود ولی تنها دو روز بعد این نرخ تا ۱۷ هزار و ۷۶ دلار سقوط کرده بود.

بهای بیت‌کوین پیشتر در جریان مبادلات ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۷ رکورد ۱۹ هزار و ۶۶۶ دلار را شکسته بود ولی سپس دچار یک روند نزولی مستمر شد؛ به طور

تبعات لغو یک عرضه اولیه

طبق برنامه ریزی انجام شده، قرار بود روز چهارشنبه این هفته سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) در بورس عرضه شود.

اما در میانه بازار روز سه شنبه خبری مبنی بر لغو این عرضه اولیه منتشر شد. قرمز پوش شدن و کاهش 51 هزار واحدی شاخص کل می تواند دلیلی بر این تصمیم باشد.

مطابق با آنچه اعلام شده بود، قیمت سهام اپال در روز عرضه 14800 ریال و هر سهامدار می توانست 700 سهم را خریداری کند. یعنی نقدینگی لازم برای خرید این نماد حدود 10.398.453 ریال نیاز بوده است.

با توجه به مشارکت بالای 4.5 میلیون نفری در عرضه اولیه وکبهمن، پیش‌بینی می‌شود به هر کد بورسی حداکثر 480 سهم تخصیص داده شود که معادل 710 هزار تومان

نوعقیمت (تومان)سکه تمام طرح جدید (86)12،200،000سکه تمام طرح قدیم 11،700،000نیم سکه6،400،000ربع سکه4،350،000سکه گرمی2،400،000طلای 18 عیار1،133،000طلای 18 عیار / دست دوم1،117،000طلای 24 عیار1،510،000هر مثقال طلا4،905،000دلار آزاد (نقدی)25،900اونس طلا 1865 $

کارگزاری فارابی

انتظار می‌رود که مدل‌های جدید در ۱۴ ژانویه (25 دی) یعنی کمی قبل از کنگره جهانی موبایل رسما معرفی شوند.

گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که سامسونگ احتمالا از سه مدل جدید S30)S21) رونمایی خواهد کرد؛ مشابه کاری که پیش از این در سال ۲۰۲۰ میلادی در زمان معرفی مدل‌های گلکسی S20 و S20پلاس و S20 اولترا دیده شد.

به این ترتیب احتمالا سه مدل جدید با سه قیمت متفاوت با توجه به ویژگی‌های هرکدام از آنها روانه بازار می‌شوند.

سامسونگ گلکسی S20 اولترا بهترین مدل خواهد بود. در مدل S20 اندازه صفحه نمایش ۶.۲ اینچ و در مدل S20 پلاس اندازه صفحه نمایش ۶.۷ اینچ و درنهایت در مدل S20 اولترا، اندازه صفحه نمایش ۶.۹ اینچ خواهد بو

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: تماس با شماره‌های ناشناس بین‌المللی، هزینه سنگینی برای مشترکین به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: تماس با شماره‌های ناشناس بین‌المللی، هزینه سنگینی برای مشترکین به دنبال خواهد داشت.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، «محمدرضا بیدخام» خاطرنشان کرد: به طور کلی این تماس‌ها ممکن است یک کلاهبرداری باشد که به آن Wangiri Fraud می‌گویند؛ نوعی از کلاهبرداری که می‌تواند هزینه زیادی برای مشتریان داشته باشد.

وی افزود: کلاهبرداری Wangiri به این صورت عمل می‌کند که کلاهبردار، یک روب

کارگزاری فارابی

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ویدئو منتشر شده یک نوجوان با یک بلاگر اینستاگرامی، اظهار داشت: حدود پنج شب پیش بود که یکی از فعالان عرصه خبر این ویدیو را برایم فرستاد و گفت اتاق فکری برنامه‌ریزی کرده است که این ویدیو را به صورت گسترده منتشر کند و برای فیلترینگ اینستاگرام به شما حمله کنند. طبیعتاً مسئولیت فیلتر و پالایش محتوا با مجموعه‌ دیگری است و آنها در مورد این مکانیزم‌ها نظر می‌دهند.

وی با بیان اینکه این فیلم تلخ و آزار دهنده است و به نظر می‌رسد نهادهایی که مسئولیت امداد رسانی در این شرایط را به کودکان و نوجوانان دارند، بای

کارگزاری فارابی

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، به دنبال شیوع کرونا در ترکیه،  تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه کاهش داشته است؛ به گونه ای که طبق اعلام مرکز آمار این کشور،  در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف اخذ اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۵ درصد کاهش داشته و به ۵۶۴۲ واحد رسیده است. شیوع کرونا و کاهش ارزش پول ملی از جمله دلایل اصلی کاهش خرید خانه توسط خارجی ها در ترکیه بوده است. 

استانبول محبوب ترین شهر برای خرید خانه توسط اتباع خارجی بوده و طی این مدت ۲۴۴۳ مورد از کل معاملات مسکن صورت گرفته توسط اتباع خارجی مربوط به این شهر بوده است. پس از استانب

کارگزاری فارابی

محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: حدود ۴۶۰ هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تایید شده بودند که تا روز ۳۰ آذرماه باید تعیین تکلیف شوند. ما به لحاظ اینکه نهایت تعامل و فرصت را داشته باشیم چند دوره فرآیند بارگذاری مدارک و افتتاح حساب را تمدید کردیم.

وی افزود: کسانی که به آنها پیامک ارسال شده اگر تا ۳۰ آبان نسبت به افتتاح حساب و واریز حدود ۴۰ میلیون تومان اقدام نکرده باشند حذف شده اند. اما افرادی در این بین بودند که عنوان کردند پیامکی به آنها ارسال نشده و در فرآیند نام نویسی دچار مشکل شدند که تا ۳۰ آذر به آنها مهلت داده ایم. بعد از این تاریخ باید ببینیم چند نفر از افرادی که ثبت

کارگزاری فارابی

پیشنهاد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برای خروج حداقل ۱۰ خودرو شامل دناپلاس توربو شارژ، هایما، رانا، کوئیک، شاهین، ساینا، پژو ۲۰۷پانوراما، چانگان، آریا، کی ۱۳۲و برخی دیگر از خودروها از شمول قیمت‌گذاری شورای رقابت است.

کارگزاری فارابیبستنکارگزاری فارابی

بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام

بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام

همه ما در مورد این موضوع شنیده‌ایم که اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی می‌توانند تا چه اندازه در موفقیت کسب و کار ما سهیم باشند و به ما کمک کنند که فروش بیشتری را تجربه کنیم! اگر شما هم شروع به فعالیت در اینستاگرام کرده باشید، احتمالا به دنبال روش‌های تبلیغات در اینستاگرام هستید. روش‌هایی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم، توسط بزرگ‌ترین پیج‌های بیزینس‌ها و اینفلوئنسرهای مطرح مورد استفاده قرار گرفته‌است.

اولین روش: استفاده از ابزارهای رایگانی که اینستاگرام  در اختیار ما قرار می‌دهد!

اینستاگرام خود به فکر بهبود کسب و کار شماست چرا که هرچقدر شما محبوب تر و جذاب تر باشید، خدمات اینستاگرام بیشتر جل

کارگزاری فارابی

سعید محمدی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری چهل و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران، اظهار کرد: در این جلسه مصوب شد عرضه تخم مرغ در سطح خرده فروشی با قیمت مصوب ادامه پیدا کند. همچنین با توجه به ثبات بازار مرغ گرم در سطح شهر تهران، مقرر شد مازاد تولید و موجودی درسطح شهرستان‌های استان توزیع شود.

وی افزود: با تولید کنندگانی که نهاده دامی دولتی دریافت کرده اما کالای خود را با قیمت های مصوب عرضه نکنند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

همچنین به گفته این مقام مسئول در جلسه امروز مقرر شده عرضه بشقابی مرغ نیز به قیمت مصوب و با رعایت حقوق مصرف کنندگان انجام و جلسه توجیهی و هماهنگی دراین

کارگزاری فارابی

"آرش محبی‌نژاد" امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با ایرنا افزود: وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت از زمان حضور خود در این وزارتخانه، مسوولیت صنعت خودرو و پیگیری امور مربوطه را به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) محول کرده است.

وی بیان‌داشت: ایدرو با همکاری انجمن‌های قطعه‌سازی و همچنین خودروسازان بزرگ، بسته جهش تولید را آماده کرده و به وزارتخانه پیشنهاد کرده است، در نهایت وزیر صنعت نیز بر مبنای آن بسته، نامه‌ای به شورای هماهنگی سران قوا ارسال کرده و منتظر تصویب آن هستیم.

به گفته این مقام صنفی، بسته جهش تولید یاد شده در چند محور اساسی مطرح شده که نخستین آن، تحقق افزایش تولید خودرو است.

نحوه قیم

کارگزاری فارابی

پراید به عنوان شاخص خودروهای ایرانی این روزها در قیمت محدوده 95 تا 100 میلیون تومانی خریدار ندارد. وضعیت در سایر خودروهای داخلی، خارجی و مونتاژی نیز به مراتب بدتر است.

«نعمت الله کاشانی نسب»‌ نائب رییس اتحادیه نمایشگاه داران پایتخت می‌گوید: رکود کامل بر معاملات و بازار حاکم است و هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

این مقام صنفی گفت: ‌چنین رکود شدیدی طی دهه‌های گذشته در بازار خودرو کم‌نظیر است، این روزها همه به انتظار ریزش بیش از پیش قیمت‌ها از خرید دست کشیده‌اند.

وی درخصوص برخی شایعات که ریزش حدود 30 درصدی قیمت‌ها را برای هفته آخر آذرماه پیش‌بینی کرده بود، تاکید کرد: اینها فقط نظرات شخصی است که از س

کارگزاری فارابی

دکتر سیما سادات لاری ضمن اعلام این خبر گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۲ هزار و ۸۸۳ نفر رسید. به گفته وی خوشبختانه تا کنون ۸۴۴ هزار و ۴۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۵۶۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون نیز ۶ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۷۸۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۲ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۸۸ شهرستان نارنجی و ۱۴۸ شهرستان در وضعیت زرد قرار دار

کارگزاری فارابی

«امین دامچه» امروز (چهارشنبه) در گفت‌و گو با ایرنا، به روند معاملات بورس اشاره کرد و افزود: از مرداد ماه که بازار سهام در مسیر نزولی قرار گرفت، شاخص بورس از کانال دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد تا محدوده یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد کاهش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه به‌طور طبیعی در این مدت در کنار روند نزولی شاخص بورس، شاهد ایجاد یک سری از تغییرات در بازارهای مالی بودیم، اظهار داشت: دلار از همان زمان روند صعودی را در پیش گرفت و تا محدوده ۳۲ هزار تومان افزایش یافت، بر این اساس زمانی که دلار با روند افزایشی همراه می‌شود سایر بازارهای موازی مرتبط مانند سکه، خودرو و مسکن روند صعودی به خود گرفته و از بازار سه

ما 226 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان