سبد خرید خالي مي باشد
بیشتر بخوانید

مشتریان بانک مسکن با افتتاح «حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز» می‌توانند از ۱۲ مزیت ویژه این حساب برخوردار شوند.

image

به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،  بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش مسکن، در مسیر سه هدف اصلی شامل تامین مسکن عموم مردم به خصوص اقشار کم درآمد جامعه، افزایش قدرت انتخاب مشتریان و تنوع در ارایه خدمات بانکی، فراهم آوردن زمینه نقل و انتقال امتیاز تسهیلاتی، «حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز» را ایجاد کرده که با توجه به مزایای ویژه آن در نوع خود منحصر به فرد است.

افتتاح این نوع حساب می تواند مشتریان بانک مسکن را به طور همزمان از ۱۲ مزیت ویژه برخوردار کند. بهره مندی از امکان دریافت سود، امکان‌ برخورداری از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و قابلیت خرید و فروش اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از طریق سامانه معاملاتی فرابورس ایران در تمامی شعب بانک از جمله مهم ترین مزیت های افتتاح این حساب به شمار می رود.

در عین حال، افتتاح این حساب به مشتریان امکان استفاده از تسهیلات خرید یا احداث واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده ازتسهیلات مسکن تا سقف تعیین شده (در حال حاضر در تهران ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت معادل ۵۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری معادل ۴۰ میلیون تومان) در چارچوب ضوابط را فراهم می کند.

دیگر مزیت افتتاح این حساب برای مشتریان بانک مسکن، امکان استفاده از تسهیلات جعاله به منظور تعمیر یا تکمیل واحد مسکونی از محل گواهی اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن تا سقف تعیین شده یعنی ۲۰ میلیون تومان است..

image

امکان انتقال مانده بدهی تسهیلات اخذ شده از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به غیر بدون نیاز به واریز درصدی از مانده بدهی تسهیلات، امکان استفاده از تسهیلات مشارکت مدنی مجتمع مسکونی بدون سپرده توام با اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن و امکان استفاده همزمان از تسهیلات جعاله از محل اوراق حق تقدم با تسهیلات فروش اقساطی(خرید یا سهم الشرکه بانک) سه مزیت مهم و قابل توجه این حساب برای عموم مردم است.

همچنین مطابق با ضوابط این حساب، در مواردی که پدر و فرزند و مادر و فرزند به صورت مشترک اقدام به احداث واحد مسکونی می کنند، سقف تسهیلات اعطایی به صورت مشترک در شهر تهران معادل ۸۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر معادل ۷۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری معادل ۶۰ میلیون تومان قابل تعیین است.

بانک مسکن علاوه بر این برای دارندگان این حساب، امکان استفاده از تسهیلات خرید یا ساخت واحد مسکونی از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن برای زوجینی که به صورت مشترک اقدام به خرید یا ساخت واحد مسکونی می کنند تا سقف تعیین شده(در حال حاضر ۱۰۰ میلیون تومان در تهران، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت معادل ۸۰ میلیون تومان و ۶۰ میلیون تومان در سایر مناطق شهری تجمیعا و هریک از زوجین به ترتیب معادل ۵۰، ۴۰ و ۳۰ میلیون تومان) در چارچوب ضوابط را فراهم کرده است.

نهایتا اینکه امکان فروش اقساطی سهم الشرکه بانک مشتمل بر اصل و سود پس از پایان دوره مشارکت نیز برای افتتاح کنندگان این حساب وجود دارد.

انتشار فهرستی از بزرگترین بدهکاران بانکی ◄...

احمد مجتهد معتقد است آینده بانکداری الکترونیک عمدتا به بحث موبایل بنکینگ گره خورده و بیشتر عملیات بانکی بغیر از پرداخت‌های نقدی را می‌توان با موبایل بنکینگ انجام داد

image

بانکداری الکترونیک یکی از الگوهای مهم در اقتصاد کشورهای توسعه یافته محسوب می‌شود. به همین دلیل این کشورها ضمن توسعه‌ زیرساخت‌های لازم، مفاد بانکداری الکترونیک را پر رنگ‌تر ترسیم می‌کنند. در همین زمینه احمد مجتهد کارشناس حوزه بانکداری، در گفت‌وگو با "اگزیم نیوز" ضمن تحلیل بانکداری الکترونیک در ایران، از رخوت چند ساله‌ی دولت های نهم و دهم در این زمینه زمینه انتقاد کرد.  

مجتهد گفت: در سال‌های اخیر مهمترین تحول در زمینه بانکداری، حرکت به سمت بانکداری الکنرونیک بوده است. سرعت تحولاتی که در زمینه بانکداری الکترونیک ایجاد شده، به نحوی است که تقریبا نیازی به شعب فیزیکی بانک نداریم. اکثریت بانک‌ها از طریق سیستم‌های اینترنتی و یا دستگاهای خودپرداز، اقدام به فعالیت‌های بانکی می‌کنند. به همین دلیل است که نیازی به باز کردن شعب جدید نیست؛ بخصوص که مدت‌هاست بحث موبایل بنکینگ و اینترنت بنکینگ باعث شده مردم بتوانند بدون نیاز به مراجعه به بانک‌ها، فعالیت‌های بانکی خود را انجام دهند.

وی افزود: آینده بانکداری الکترونیک عمدتا به بحث موبایل بنکینگ گره خورده است. بیشتر عملیات بانکی بغیر از پرداخت‌های نقدی را می‌توان با موبایل بنکینگ انجام داد. در بیشتر کشورهای دنیا می‌توان گفت، کارت‌های بانکی نیاز به اسکناس در سطح پرداخت‌های عمده کشور را  بر طرف کرده است و حتی در آینده نزدیک نیازی به اسکناس در فعالیت بانکی نباشد. بنابراین امروزه بانکداری الکترونیک از هر نظری بهترین روش برای بانکداری در دنیا است.

او در خصوص زیرساخت‌های بانکداری الکترونیک در ایران ابراز داشت: خوشبختانه می‌توان گفت که سیستم مخابراتی کشور ما یکی از بهترین سیستم‌های مخابراتی دنیا است. البته شاید در زمینه اینترنت عقب‌تر باشیم که این مساله هم دلایل خود را دارد. در اوایل برای ورود اینترنت به ایران،  مردم اعتقاد و اعتماد چندانی به آن نداشتند اما در سال‌های اخیر در این زمینه رشد قابل توجهی داشته‌ایم و امکانات زیرساختی بیشتری فراهم شده است. هر چند که نسبت به برخی از کشورها ما‌ عقب‌تر هستیم. اما می‌توان گفت که از سطح متوسط به بالا قرار داریم..

image
وی ادامه داد: این موضوع البته بستگی به سیاست دولت در زمینه ارتباطات دارد. اما از نظر زیر ساخت، تقریبا شرایط بانکداری الکترونیک فراهم و آماده است و با تکنولوژی روز دنیا چندان فاصله‌ای نداریم. از یک نظر باید گفت اگر دولت سرمایه‌گذاری بیشتری در زمینه زیر ساخت‌های مخابراتی انجام دهد، بانک‌ها اولین سازمانی هستند که از این مزایا می‌توانند استفاده کنند و این مساله نیاز به شعبه و نیرو‌های استخدامی را به شدت کاهش می‌دهد.

این کارشناس حوزه بانکی با اشاره به تاثیرات مثبتِ استقبال مردم از بانکداریِ الکترونیک، گفت: استقبال مردم نیز در توسعه بانکداری الکترونیک بسیار موثر است. در حال حاضر کارت‌های الکترونیک و استفاده از آن بسیار فراگیر شده است. این مساله هزینه را به شدت کاهش می‌دهد. بانک‌ها از این موضوع استقبال کرده‌اند و در این زمینه سرمایه‌گذاری قابل توجهی داشته‌اند. مخابرات کشور هم از نظر زیر ساخت شرایط لازم را تا اندازه زیادی فراهم کرده است. شاید در این زمینه بتوانیم جزو 20 کشور اول دنیا قرار بگیریم. در حال حاضر حتی در نقاط دور افتاده هم تقریبا ارتباطات مخابرات داریم. از طریق فیبر نوری یا ماهواره این ارتباطات میسر شده است. مشکل ما استفاده از اینترنت است که برخی از سیاست‌های خاص محدودیت‌هایی را فراهم کرده است.

این اقتصاددان تصریح کرد: در حال حاضر عموم بانک‌ها، تعداد شعبات خود را کاهش داده‌اند. این مساله عمومیت دارد. تعداد کل شعب بانک‌ها را اگر در آئینه آمار تحلیل کنیم، باید گفت در حال کاهش چشمگیری هستند. شعب بانک‌های کشور در مجموع کاهش داشته‌اند و بر اساس اوضاع کنونی در آینده هم بیشتر کاهش می‌یابند.

مجتهد شرایط بانکداری الکترونیک در دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد را پیش کشید و ابراز داشت: شرایط توسعه‌‌ی بانکداری در ایران در زمان قبل از ریاست جمهوری آقای روحانی، مقداری تغییر یافت و کوتاهی‌هایی به عمل آمد و ما عقب ماندیم. البته در دوره جدید سعی شده تا اندازه‌ای جبران آن دوره‌ی رخوت صورت بگیرد. برای اینکار باید سرعت بیشتری را صرف کنیم. این منجر به افزایش کارایی و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

به گفته وی بهترین وسیله برای کاهش هزینه‌ها همین موضوع اینترنت است که با حل آن می‌توان بسیاری از مسائل دیگر را حل نمود. استفاده از اینترنت باعث شده که برخی از کارمندان نیاز نداشته باشند که برای انجام کارهای اداری، از منزل خارج شوند. آنها نیاز به محل خاصی برای کارهای خود ندارند. اینترنت می‌تواند مسائل را اینگونه حل کند.

مجتهد افزود: اینترنت می‌تواند به کمک پرداخت‌های الکترونیک  بیاید. در حال حاضر روزانه چند میلیارد تراکنش بانکی صورت می‌گیرد. اگر مردم ضمن این میزان تراکنش نیاز به مراجعه به بانک داشتند، مشخصا به تعداد شعب بیشتری نیاز داشتیم. باید این فرصت را غنیمت دانست و با سرعت بیشتری به سمت بانکداری الکترونیک حرکت کرد.          

نسخه وب اپلیکیشن موبایلت عرضه شد ◄...

image

سری چهارم از مرحله دوم جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت با قرعه کشی 620 جایزه برگزار و برندگان این مرحله مشخص شدند.


سری چهارم از مرحله دوم جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت با قرعه کشی 620 جایزه برگزار و برندگان این مرحله مشخص شدند.

image

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک تجارت ، مراسم قرعه کشی چهارمین دوره جشنواره بزرگ همراه بانک روز سه شنبه بیست و دوم مرداد با استفاده از گوی و گردونه برگزار شد و 20 نفر از کاربران همراه بانک تجارت که برای نخستین بار این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود نصب کرده اند به قید قرعه هر یک برنده مبلغ  10.000.000ریال جایزه نقدی شدند.

 این مرحله از قرعه کشی شامل کاربرانی بود که در بازه زمانی 29 تیر ماه لغایت 11 مرداد از همراه بانک تجارت استفاده کرده و امتیاز کسب خود را افزایش داده اند. قرعه کشی 400 بسته اینترنت سه ماهه و 200 فقره شارژ اپلیکیشن کیف پول ست از دیگر جوایزی بود که در این مرحله قرعه کشی شد.

در این دوره مجموعه 331 هزار و هشتصد و بیست و سه نفر از کاربران همراه بانک تجارت حایز شرکت در قرعه کشی بودند و مجموع امتیازات کسب شده در این دوره به بیش از 69.500.000 امتیاز بالغ شد.

مرحله دوم جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت با جوایزی ویژه شامل یک کمک هزینه یک میلیارد ریالی خرید مسکن و دو کمک هزینه 500 میلیون ریالی خرید خودرو همراه خواهد بود که در پایان جشنواره قرعه کشی می شود. برای شرکت در قرعه‌کشی جایزه بزرگ خرید مسکن حداقل کسب 2000 امتیاز و خرید خودرو 1000 امتیاز لازم است.

در قالب این جشنواره نصب اپلیکیشن همراه بانک 50 امتیاز، عضویت در باشگاه مشتریان و تکمیل پروفایل 40 امتیاز، انتقال وجه ساتنا و پایا 20 امتیاز، خرید شارژ، خرید بسته اینترنتی و انتقال وجه شتابی هر کدام 20 امتیاز و انتقال وجه موبایلی ، انتقال وجه داخلی تجارت به تجارت و پرداخت قبوض هم هر یک 10 امتیاز برای کاربر همراه بانک تجارت به دنبال خواهد داشت.

اسامی برندگان سری چهارم از دومین مرحله جشنواره بزرگ همراه بانک تجارت را در سایت اینترنتی بانک تجارت به آدرسwww.tejaratbank.ir مشاهده کنید.

اعضای باشگاه مشتریان بانک تجارت و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط شرکت در جشنواره های این باشگاه و آگاهی از اسامی برندگان می توانند به پایگاه اینترنتی باشگاه مشتریان تجارت به نشانی www.tejaratclub.ir مراجعه نمایند.

هر بانک به ۱۰۰ میلیون تومان سپرده ماهانه چقدر سود می‌دهد؟ ◄...

اسامی بزرگترین بدهکاران بانکی نشان می‌دهد که هم برخی دستگاه‌های عمومی مانند شهرداری ها و هم برندهای مشهور خصوصی در بین بدهکاران قرار دارند.

در این گزارش که براساس صورت مالی بانک تجارت در سه‌ماهه سال 98 ارائه شده است، 18 گروه حقیقی و حقوقی که بیشترین تسهیلات را از بانک مذکور دریافت کرده‌اند مورد بررسی قرار داده شده است.بخش عمده‌ای از بحران سیستم بانکی ایران ناشی از وجود بدهکاران بزرگی است که هر از چندی خبر فرار یا ورشکستگی‌شان، فضای رسانه‌ای کشور را پر می‌کند. هرچند بانک‌ها نیز به‌دلیل شکل وثایق دریافتی و شیوه اعطای تسهیلات در بسیاری از موارد در جایگاه متهمان می‌نشینند اما به‌نظر می‌رسد در شرایطی که شفاف‌سازی با منافع بسیاری از مفسدان اقتصادی و شاید بانک‌ها در تناقض است، ارائه اطلاعات و اخبار مربوط به بدهکاران بانکی، چشم‌انداز درستی پیش‌روی سیاستگذاران برای جلوگیری از جولان بیشتر مفسدان اقتصادی قرار دهد. در این گزارش که براساس صورت مالی بانک تجارت در سه‌ماهه سال 98 ارائه شده است، 18 گروه حقیقی و حقوقی که بیشترین تسهیلات را از بانک مذکور دریافت کرده‌اند مورد بررسی قرار داده شده است.

بدهی 2 هزار و 124 میلیارد تومانی شهرداری مشهد

طبق آمارهای ارائه‌شده از سوی بانک تجارت، از مجموع 18 هزار و 560 میلیارد تومان تسهیلات و تعهدات کلان این بانک، بیش از دوهزار و 124 هزار میلیارد تومان آن مربوط به تسهیلات و تعهدات شهرداری مشهد است که از این میزان 380 میلیارد تومان تسهیلات جاری و هزار و حدود 744 میلیارد تومان تسهیلات غیرجاری است. شهردار مشهد در تیرماه امسال اعلام کرد سال گذشته ۵۵۰۰ میلیارد تومان از بدهی‌های شهرداری مشهد را که از گذشته باقی‌مانده بود پرداخت کرده است. وی از بانک مرکزی خواسته بود برای انتشار ۷۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را که پایان سال 97 مجوز آن صادر شده است، مهلت دهد.

 هزار و 151 میلیارد تومان؛ بدهی شهرداری تهران

طبق اطلاعات منتشرشده از سوی بانک تجارت، پس از شهرداری مشهد، شهرداری تهران بیشترین تسهیلات و برمبنای آن بیشترین تعهدات را در سال 97 به بانک مذکور دارد، به‌طوری که تسهیلات و تعهدات شهرداری تهران در سال 97 بیش از هزار و 151 میلیارد تومان است. این مبلغ میزان تسهیلات جاری شهرداری تهران را نشان می‌دهد و با توجه به اینکه در فهرست دریافت‌کنندگان تسهیلات از بانک تجارت، تسهیلات غیرجاری شهرداری تهران، عدد صفر را نشان می‌دهد، در نتیجه شهرداری تهران درمجموع همان هزار و 151 میلیارد تومان را در قالب تسهیلات جاری دریافت کرده است.

image

هزار و 807 میلیارد تومان تسهیلات غیرجاری

در فهرست بدهکاران بانکی نام چند فرد حقیقی که از بانک تجارت تسهیلات دریافت کرده‌اند نیز به چشم می‌خورد. در سومین ردیف از فهرست دریافت‌کنندگان تسهیلات از بانک تجارت، نام جواد توکلی‌طرقی ذکر شده است. وی مدیرعامل فولاد نطنز و ذوب‌آهن نطنز است. طبق صورت مالی بانک تجارت، بدهی توکلی به این بانک بیش از هزار و 807 میلیارد تومان برآورد شده که در زیرمجموعه تسهیلات غیرجاری صورت مالی بانک تجارت ذکر شده است.

2.8 هزار میلیارد تومان مجموع بدهی دو گروه

در فهرست مذکور، پس از نام جواد توکلی‌طرقی، نام مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و گروه مخابرات ایران ذکر شده است. طبق آمار موجود، میزان تسهیلات جاری این مجتمع معادل 868 میلیارد و 668 میلیون و 700 هزار تومان است. بدهی این مجتمع به بانک تجارت طبق صورت مالی این بانک، بیش از هزار و 523 میلیارد دلار برآورد شده است. مجتمع فولاد مبارکه اصفهان طبق آماری که در جدول مندرج در این گزارش ذکر نشده، 75 میلیارد و 606 میلیون تعهد خالص و بیش از

 214 میلیارد و 458 میلیون تومان تعهد ناخالص به بانک تجارت داشته است. مضاف بر اینکه قیمت تمام‌شده سهام این گروه نیز رقمی معادل 440 میلیارد و 151 میلیون و 200 هزار تومان محاسبه شده است. در نتیجه بدهی این گروه صنعتی به بانک تجارت بیش از هزار و 523 میلیارد و 278 میلیون تومان است. بدهی گروه مخابرات ایران نیز در مجموع هزار و 370 میلیارد تومان برآورد شده که از این میزان هزار و 252 میلیارد تومان مربوط به تسهیلات جاری است.

بدهی گروه صنعتی ایران‌خودرو و تمامی شرکت‌های زیرگروه این مجموعه طبق آمار بانک تجارت، رقمی معادل هزار و 89میلیارد و 808 میلیون تومان محاسبه شده که از این میزان هزار و 69 میلیارد و 728 میلیون تومان مربوط به تسهیلات جاری و 14 میلیارد و 152 میلیون و 300 هزار تومان مربوط به تسهیلات غیرجاری این مجموعه است. به‌عبارت دیگر، بدهی زیرگروه ایران‌خودرو به بانک تجارت در قالب بدهی‌های جاری و بدهی‌های معوقه، درمجموع هزار و 83 میلیارد و 935 میلیون و 200 هزار تومان است.

2 هزارمیلیارد تومان، بدهی مپنا به 2 بانک

طی هفته جاری گزارشی از وضعیت مالی بانک پاسارگاد و میزان تسهیلات و مطالبات این بانک منتشر شد که نشان می‌داد گروه مپنا در ردیف هفتم بیشترین تعهدات و تسهیلات دریافتی از بانک پاسارگاد قرار دارد. مجموع تسهیلات و تعهدات این گروه به بانک پاسارگاد حدود هزار و 56 میلیارد تومان برآورد شده که ازمجموع مبلغ مذکور، 574 میلیارد تومان آن مربوط به تسهیلات جاری شرکت و حدود 482 میلیارد تومان آن نیز مربوط به تعهدات و تسهیلات غیرجاری است. نکته قابل‌توجه اینکه گروه مپنا علاوه‌بر بانک پاسارگارد رقمی معادل 953میلیارد تومان تسهیلات نیز از بانک تجارت دریافت کرده که از این میزان 374 میلیارد و 987 میلیون تومان مربوط به تسهیلات جاری و 45 میلیارد و 692 میلیون و 600 هزار تومان مربوط به تسهیلات غیرجاری است. بر این اساس بدهی گروه مپنا بیش از دوهزار میلیارد تومان تنها به دو بانک پاسارگاد و تجارت است.

دوباره دانیال‌زاده و بدهی 991 میلیاردی

یکی از شخصیت‌های حقیقی دریافت‌کننده تسهیلات از بانک تجارت، رسول دانیال‌زاده‌نمین، مدیرعامل کارخانه فولاد گیلان و فولاد کاویان است. نام دانیال‌زاده با قصر بزرگ فرمانیه گره خورده است؛ قصری که تنها بخش کوچکی از دارایی دانیال‌زاده را تشکیل می‌دهد. او که سال 95 به جرم بدهی 2600 میلیارد تومانی به بانک دستگیر و محاکمه شد، سال گذشته نیز طبق گزارش صورت مالی بانک تجارت، ۹۱۱ میلیارد و 997 میلیون تومان تسهیلات جاری از بانک تجارت دریافت کرده است. این بدهکار بانکی در دهه 70 نیز با اخذ وام‌ها و ال‌سی‌های کلان به اسم کارخانه نورد سمنان که در اغلب موارد با تخلف در اسناد و محل مصرف همراه بود، به‌سرعت به یک سرمایه‌دار تبدیل شد. حمایت مالی از برخی مدیران بانکی و سرویس‌گرفتن در تسهیلات بانکی شگرد او بود. این ترفند‌ها موجب شد معوقات او تنها به بانک ملی از سقف 3000 میلیارد تومان بگذرد! او با این ترفند منابع لازم برای خرید فولاد کاویان و مجتمع فولاد گیلان را به دست آورد و علاوه‌بر آن، املاک و برج‌های عظیمی در داخل و خارج ساخت. برای مثال دانیال‌زاده با ارائه چک‌هایی با مبالغ میلیاردی در وجه همسر یکی از سیاسیون و اهدای یک واحد منزل مسکونی به ارزش 16میلیارد تومان در میدان تجریش تنها بخشی از همکاری آن فرد با این مفسد اقتصادی را نشان می‌دهد.

 اما در ادامه لیست دریافت‌کنندگان تسهیلات از بانک تجارت، نام شرکت سایپا در ردیف نهم آمده است. سایپا بیش از 903میلیارد تومان تسهیلات از بانک تجارت دریافت کرده که از این میزان 810 میلیارد و 604 میلیون تومان مربوط به تسهیلات جاری و 82 میلیارد و 115 میلیون تومان مربوط به تسهیلات غیرجاری است. شرکت ایران‌خودرو نیز که در ردیف یازدهم بیشترین دریافت‌کنندگان تسهیلات از بانک تجارت قرار دارد، در سال 97، 773 میلیارد و 497 میلیون تومان تسهیلات از بانک مذکور دریافت کرده که از این میزان 589 میلیارد و 250 میلیون تومان مربوط به تسهیلات جاری است.

این شرکت طبق صورت مالی بانک تجارت، تسهیلات غیرجاری خود را تسویه کرده است. پس از شرکت ایران‌خودرو، 6 گروه سرمایه‌گذاری توسعه ملی، مهندسی نفت و گاز سپانیر، سرمایه‌گذاری اهداف، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و بانک گردشگری به‌ترتیب در ردیف دوازدهم، چهاردهم، پانزدهم، شانزدهم و هفدهم بیشترین دریافت‌کنندگان تسهیلات از بانک تجارت قرار دارند. میزان تسهیلات دریافتی سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی معادل 769میلیارد و 337 میلیون تومان بوده که از این میزان بیش از 695 میلیارد و 435 میلیون تومان مربوط به تسهیلات جاری و 25 میلیارد و 141 میلیون تومان مربوط به تسهیلات غیرجاری است.

همچنین گروه مهندسی نفت و گاز سپانیر با دریافت 51میلیارد و 648 میلیون تومان تسهیلات جاری و 821 میلیارد و 153 میلیون تومان تسهیلات غیرجاری و درمجموع با دریافت 885 میلیارد و 520 میلیون تومان، چهاردهمین وام‌گیرنده‌ای است که بیشترین تسهیلات را از بانک تجارت دریافت کرده است. دو گروه سرمایه‌گذاری اهداف و مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز به ترتیب 739 میلیارد و 178 میلیون تومان و 725میلیارد و 812میلیون تومان تسهیلات از بانک تجارت دریافت کرده‌اند. میزان تسهیلات دریافتی بانک گردشگری نیز معادل 633میلیارد و 40میلیون تومان است که از این میزان 12 میلیارد و 32 میلیون تومان مربوط به تسهیلات جاری و 618 میلیارد و 931 میلیون تومان مربوط به تسهیلات غیرجاری است.

ارائه تسهیلات 903 میلیاردی به یک ابرمفسد اقتصادی!

اما شاید پیش از گروهای ذکرشده در پاراگراف بالا، نام چند شخصیت حقیقی دیگر میان فهرست دریافت‌کنندگان تسهیلات از بانک تجارت ذکر شده است. برادران ریخته‌گران ‌اصفهانی دهمین تسهیلات‌گیرنده‌ای است که معادل  ۸۵۷ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان تسهیلات  از بانک تجارت دریافت کرده که از این میزان 83 میلیارد و 244 میلیون و 900 هزار تومان مربوط به تسهیلات جاری و 774 میلیارد و 523 میلیون تومان مربوط به تسهیلات غیرجاری است. بهروز، فیروز و شهرام ریخته‌گران، سرمایه‌داران بزرگ اصفهانی هستند که به‌واسطه ارتباط و رانت عظیمی که پدرشان در دولت‌های نهم و دهم داشت به ثروتی افسانه‌‌ای دست یافتند. در این میان با هدف برندسازی و استفاده تبلیغاتی، بخش کوچکی از سرمایه‌ خود را در فوتبال سرمایه‌گذاری کردند. بهروز در خانواده ریخته‌گران نقش اساسی دارد. او در سال ۸۱ گروه توسعه صنعتی ماهان سپاهان را که بعدا به یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های کشور تبدیل شد، تاسیس کرد. این مجموعه‌ هم‌‌اکنون دارای مجموعه‌هایی ازجمله پتروشیمی اصفهان، فولاد ماهان سپاهان، توسعه برق صنعتی ماهان، باشگاه فرهنگی-ورزشی فولاد ماهان سپاهان، صنایع بسته‌بندی پویانگار، شرکت آرد شیراز، شرکت دادلی، صنایع خودروسازی ماهور اسپادانا، بازرگانی فیروزصفه سپاهان، شرکت فرو گاز اصفهان، پتروشیمی بیستون، شرکت شایان اسپادانا و مجموعه‌هایی دیگر است.

نکته قابل‌توجه اینکه بهروز ریخته‌گران  در بانک سرمایه ده‌ها پرونده تخلف فساد مالی متنوع در اغلب بانک‌ها و پتروشیمی‌ها از وی به ثبت رسیده است. وی چهارمین بدهکار بزرگ بانک سرمایه نام گرفته که در گزارشی به‌عنوان «ابروام‌گیرندگان بانک سرمایه» که در همین روزنامه به چاپ رسید، عنوان شد «وی از طریق سه شرکت پتروصنعت صفه، فولاد ماهان سپاهان و نگین تجارت اسپادانا چندین فقره وام بانکی از بانک سرمایه دریافت کرده و براساس صورت مالی سال 97، وی درمجموع 880 میلیارد و 424 میلیون تومان به بانک سرمایه بدهکار است. ریخته‌گران برای دریافت این وام‌های کلان درمجموع دو چک شخصی به ارزش 240 میلیارد تومان به‌عنوان وثیقه به بانک ارائه کرده است.» ریخته‌گران که به جرم فساد اقتصادی بازداشت شده بود در خردادماه امسال به قید وثیقه آزاد شد. آزادی وی به قید وثیقه واکنش‌های فراوانی از سوی کاربران فضای مجازی به‌همراه داشت.

بدهی 710 میلیارد تومانی یک خیریه

گروه مولی‌الموحدین(ع) که در ردیف سیزدهم دریافت‌کنندگان بیشترین تسهیلات از بانک تجارت قرار دارد، درمجموع ۷۶۳ میلیارد و 302 میلیون تومان تسهیلات از بانک تجارت دریافت کرده که از این میزان 710 میلیارد و 240 میلیون تومان مربوط به تسهیلات جاری و دومیلیارد و 15 میلیون تومان مربوط به تسهیلات غیرجاری است. موسسه مولی‌الموحدین(ع) یک موسسه خیریه بود که با کمک‌های دولتی و جمعی از خیران استان کرمان در این استان تشکیل شد. سرمایه این موسسه در اواخر سال 84 به بیش از هزار میلیارد تومان رسید که این مبلغ برای یک موسسه خیریه مبلغ بسیار زیادی به‌شمار می‌رفت. زنگ خطر تغییر دولت وقت موجب شد هیات‌رئیسه موسسه خیریه مولی‌الموحدین(ع) در یک اقدام عجیب و غیرمنتظره بند ۱۳ اساسنامه را تغییر داده و موسسه خیریه را موروثی کنند. موسسه خیریه مولی‌الموحدین(ع) صددرصد سهام ماهان‌ایر و ۵۰ درصد سهام کرمان‌خودرو را نیز در اختیار دارد.

کنار گذاشتن موسسان حقوقی و انتخاب ۱۱ نفر از شخصیت‌های حقیقی که عمدتا از نزدیکان و افراد مورد اعتماد یک فرد خاص بودند، باعث شد شبهه سوءاستفاده‌های شخصی در این موسسه پررنگ‌تر شود. در این میان عدم ارائه گزارش عملکرد مالی شفاف توسط هیات‌امنا به تقویت این شبهه دامن زد. موسسه خیریه مولی‌الموحدین(ع) امروز دارای میلیاردها تومان سرمایه و در بیش از ۳۰ شرکت سهامدار است. از آنجاکه این موسسه هیچ گزارشی از عملکرد اقتصادی خود ارائه نداده است و به باور موسسان آن، موسسه خیریه نیاز به ارائه گزارش عملکرد ندارد، لذا نمی‌توان برآورد دقیقی از عملکرد این موسسه داشت. با وجود این، طبق قانون این موسسه باید گزارشی از اقدامات خود ارائه دهد. در حال حاضر آنچه مسلم است اینکه این موسسه ۷۶۳ میلیارد و 302 میلیون تومان به بانک تجارت بدهکار است.

بدهی 577 میلیارد تومانی ابرمیلیاردر ایرانی

اما در ردیف هجدم دریافت‌کنندگان بیشترین تسهیلات از بانک تجارت، نام‌آشنای دیگری به چشم می‌خورد که همواره به‌عنوان یک ابرسرمایه‌دار شناخته می‌شود. محمدرضا زنوزی‌مطلق که جزء بزرگ‌ترین بدهکاران بانکی کشور است، سهامدار، مدیر و مالک چندین شرکت صنعتی، تولیدی، علمی، خدماتی و بانکی است. ریاست هیات بدمینتون استان آذربایجان‌شرقی، کوچک‌ترین سمت او به حساب می‌آید. او در سال ۹۱ به‌خاطر بدهی بانکی روانه زندان شد که با پرداخت ۱۳۸۰ میلیارد تومان از بدهی‌های خود و تعویق بقیه بدهی‌ها آزاد شد. میزان تسهیلات غیرجاری زنوزی‌مطلق، 577 میلیارد و 107 میلیون و 900 هزار تومان است.

► ۱۲ مزیت حساب سپرده سرمایه‌گذاری ممتاز بانک مسکن ارائه خدمات بانکی با کارت‌های ملی هوشمند در شعب بانک تجارت ◄...

اداره امور شعب استان هرمزگان بانک ملی ایران توانست با کسب رتبه برتر پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج در این استان، تندیس و لوح تقدیر دهمین جشنواره ازدواج را از آن خود کرد.

image

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، همزمان با برگزاری دهمین جشنواره ازدواج در شهر بندرعباس، عبدالله آبسواران رئیس اداره امور شعب استان هرمزگان بانک، این لوح را بابت کسب رتبه برتر میان بانک های استان در زمینه پرداخت وام ازدواج دریافت کرد.بانک ملی ایران طی سال گذشته در استان هرمزگان شش هزار و 305 فقره وام ازدواج به مبلغ بیش از 955 میلیارد ریال پرداخت کرده است.

► ارائه خدمات بانکی با کارت‌های ملی هوشمند در شعب بانک تجارت 8900 میلیارد تومان تسهیلات به خانه اولی ها پرداخت شد ◄...

image

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است....

تسهیلات نسیم کرامت

 این طرح در راستای ترویج فرهنگ قرض الحسنه ایجاد شده تا صاحبین صندوق های قرض الحسنه ( مساجد و ... ) از طریق افتتاح سپرده نسیم کرامت نسبت به اعطاء تسهیلات به معرفی شدگان از طرف خود ( صاحب یا صاحبان سپرده ) اقدام کنند.

 عنوان : تسهیلات نسیم کرامت

 مخاطبین : دارندگان صندوق های قرض الحسنه و معرفی شدگان از سوی ایشان

مدت انتظار و سپرده گذاری: ندارد

نوع سپرده : قرض الحسنه پس انداز

مبلغ تسهیلات : حداکثر 200 میلیون ریال

نوع عقد : قرض الحسنه / مبادله ای

نرخ سود تسهیلات: قرض الحسنه 4%  و  عقود مبادله ای 18%

حداکثر اقساط: 36 ماه

    سقف مبلغ و مدت بازپرداخت تسهیلات: بر اساس ضوابط و مقررات جاری بانک در مقاطع زمانی

image

تسهیلات مفتاح

 کلیه دارندگان سپرده های جاری / پس انداز / سرمایه گذاری و همچنین سایر مشتریان بانکی می توانند با افتتاح این سپرده نسبت به استفاده از تسهیلات این طرح اقدام نمایند.

  عنوان : تسهیلات مفتاح

  مخاطبین : دارندگان سپرده های جاری / پس انداز / کوتاه مدت با نرخ سود 7 درصد

  مدت انتظار و سپرده گذاری: متناسب با مدت اقساط

  نوع سپرده : قرض الحسنه پس انداز

  مبلغ تسهیلات : حداکثر 200 میلیون ریال

  نوع عقد : قرض الحسنه

  نرخ سود تسهیلات: 4 الی 18 درصد

 حداکثر اقساط: 48 ماه

image

طرح عقیق

 اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند نسبت به افتتاح سپرده قرض الحسنه جاری حقیقی بدون دسته چک اقدام نمایند و بانک نیز به منظور قدردانی از دارندگان این نوع حساب ها خود را مکلف به در نظر گرفتن امتیاز تسهیلات به مشتریان گرامی می داند.

 عنوان : تسهیلات عقیق

 مخاطبین : مشتریان بانکی / صاحبین کسب و کار و عموم مردم

 مدت انتظار و سپرده گذاری: بر اساس نظر مشتری

 نوع سپرده : قرض الحسنه جاری بدون دسته چک

 مبلغ تسهیلات : حداکثر 10 میلیارد ریال

 نوع عقد : مرابحه

 نرخ سود تسهیلات:8 الی 18 درصد

 حداکثر اقساط: 100 ماه

image
طرح رضوان

 به منظور ترویج و تعمیق سنت قرض الحسنه ، و ارائه خدمات بیشتر به اقشارمختلف جامعه و مشتریان و رفع بخشی از نیازهای مالی و به منظور قدردانی از دارندگان سپرده طرح رضوان بانک خود را مکلف به در نظر گرفتن اعطاء امتیازتسهیلات قرض الحسنه به  مشتریان گرامی می داند ، لازم به ذکر است اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی می توانند با افتتاح سپرده قرض الحسنه جاری با دسته چک و بدون دسته چک اقدام نمایند.

 مخاطبین : سازمان ها .ادارات . اشخاص حقوقی و مشتریان بانکی و عموم مردم

 نوع سپرده : جاری با دسته چک و بدون دسته چک

 نوع عقد : قرض الحسنه

 کارمزد تسهیلات :2%

image

ارائه کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال حمل و نقل عمومی شهري ◄...

ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیر عامل بانک مسکن از 4 سال فعالیت صندوق پس انداز مسکن یکم به عنوان دوره تجهیز مالی زوج های خانه اولی یاد کرد و درباره عملکرد این صندوق به مردم گزارش داد.
image

ابوالقاسم رحیمی انارکی در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، ضمن اشاره به زمان شروع به کار صندوق پس انداز مسکن یکم که خرداد ماه سال 94 بوده است، اعلام کرد: طی 4 سال اول فعالیت صندوق یکم نزدیک به 595 هزار نفر در این صندوق افتتاح حساب و سپرده گذاری انجام دادند که البته روند ورود خانه اولی ها به صندوق طی این مدت از رشد یکسان برخوردار نبوده است بلکه در سال 96 بیشترین حجم استقبال و تعداد ثبت نام و سپرده گذاری را در صندوق پس انداز مسکن یکم شاهد بودیم و البته در سال 97 به دلیل رکود معاملات مسکن در تهران و شهرهای بزرگ از یک سو و رشد قیمت خانه از سوی دیگر، ورودی به صندوق یکم نیز تحت تاثیر قرار گرفت و در مقایسه با سال اوج (سال 96) با کاهش مواجه شد.

رحیمی انارکی افزود: البته رشد استقبال از سپرده گذاری در صندوق پس انداز مسکن یکم در شهرهای کوچک طی حداقل یکسال گذشته به قدری بوده که به لحاظ تعداد، آمار ثبت نام ماهانه خانه اولی ها در شهرهای کوچک تقریباً با تهران در ماه های اخیر برابری می کند.

مدیر عامل بانک مسکن در تشریح آمارهای سالانه ثبت نام (ورودی) در صندوق پس انداز مسکن یکم گفت: در سال اول تاسیس و شروع به کار این صندوق -از خرداد تا پایان سال 94- در مجموع 40 هزار فقره حساب توسط متقاضیان استفاده از تسهیلات یکم در این صندوق افتتاح شد. در سال دوم یعنی سال 95 نیز در مجموع 12 ماه تعداد 135 هزار فقره افتتاح حساب در صندوق یکم صورت گرفت. در سال های 96 و 97 نیز به ترتیب 217 هزار فقره و 183 هزار فقره افتتاح حساب در این صندوق انجام شد که مطابق روند ثبت نام در این 4 سال، میزان افتتاح حساب خانه اولی ها و همچنین سایر متقاضیان واجد شرایط در این صندوق در سال 96 بیش از سه سال دیگر بوده است. همچنین در بهار امسال نیز حدود 19 هزار فقره حساب جدید از سوی متقاضیان در این صندوق افتتاح شد.

به گزارش هیبنا، در بافت های فرسوده برای استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم نیازی به خانه اولی بودن متقاضی نیست. این صندوق در حال حاضر بیشترین سقف تسهیلات خرید مسکن را با کمترین نرخ سود به متقاضیان پرداخت می کند.

رحیمی انارکی در ادامه گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن افزود: از خرداد سال 94 تا پایان سال 97 تعداد 575 هزار و 426 فقره حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم افتتاح شد که 310 هزار فقره از حساب ها مربوط به ساکنان شهرهای با جمعیت بیش از 200 هزار نفر و 148 هزار فقره دیگر نیز مربوط به شهر تهران بوده است. همچنین بیش از 117 هزار حساب افتتاحی در این مدت نیز مربوط به شهرهای کوچک (شهرهای با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر) است.

مدیر عامل بانک مسکن درباره آخرین وضعیت صندوق یکم اعلام کرد: در تیر ماه امسال تعداد مانده حساب ها در این صندوق به 355 هزار فقره و میزان ریالی مانده سپرده ها نیز به بیش از 5 هزار و 200 میلیارد تومان رسید که این آمار حکایت از جریان ورود و خروج متقاضیان به صندوق به معنای افتتاح حساب در هر ماه و همچنین دریافت تسهیلات از سوی سپرده گذاران قبلی در هر ماه دارد.

گزارش عملکرد صندوق یکم -ارایه شده از سوی مدیر عامل بانک مسکن- نشان می دهد: تا کنون رقمی معادل 8 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم به سپرده گذاران پرداخت شده است.

سپرده گذاران در صندوق پس انداز مسکن یکم متناسب با مبلغ سپرده گذاری لازم است دوره مشخصی را برای پس انداز یا همان انتظار سپری کنند تا پس از آن موعد دریافت تسهیلات توسط سپرده گذاران فرا برسد. چنانچه در زمان افتتاح حساب، شخص سپرده گذار به اندازه نصف مبلغ تسهیلات، در صندوق سپرده گذاری انجام دهد، تسهیلات مدنظر بعد از یکسال به او تعلق می گیرد.

تا کنون بیش از 114 هزار فقره تسهیلات خرید مسکن از این صندوق به متقاضیان پرداخت شده است.

متقاضیان تسهیلات یکم به شکل زوجین هم می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

► کسب رتبه برتر پرداخت وام ازدواج توسط بانک ملی استان هرمزگان رشد 7 درصدی در پرداخت تسهیلات مسکن ◄...

چهارشنبه ، 23 مرداد 1398 ، 15:52

کلمه بازار متشکل ارزی برای اولین بار در سال‌های 1391 تا 1394 بود که با افزایش نرخ ارز در کشور مطرح شد. دولت برای جلوگیری از انتقال این نابسامانی به بسیاری از بازارهای دیگر از جمله آهن، فولاد و مسکن، تشکیل این سازمان را پیشنهاد داد. با گذشت زمان و ایجاد ثبات نسبی در بازار، این طرح به فراموشی سپرده شد اما در بهمن سال 1397 با شروع مجدد نابسامانی‌ها در بازار، اجرای این طرح برای بار دوم قوت گرفت و اجرای آن به طور جدی در دستور کار دولت قرار گرفت. طبق برنامه مشخص شده از طرف دولت، شروع آزمایشی این طرح از 26 خرداد شروع شد و برنامه‌ریزی برای شروع قطعی این طرح در 21 مرداد انجام شد. بانک‌ها و صرافی‌ها تا زمان تعیین شده باید آمادگی خود را برای همکاری در این طرح اعلام می‌کردند که تا تاریخ مشخص شده تعداد به حد نصاب نرسید و شروع رسمی طرح به تعویق افتاد. هدف از اجرای طرح بازار متشکل ارزی چیست؟نوسانات قیمت دلار در چند ماه گذشته و تاثیر آن بر فضای اقتصادی جامعه باعث شد تا فشارها بر دولت برای کنترل هرچه سریع‌تر بازار افزایش یابد. شرایط بحرانی دلار به سرعت تاثیر خود را بر بازارهای دیگر از جمله آهن و فولاد نشان داد؛ به همین ترتیب قیمت محصولات فولادی از جمله میلگرد و فولاد که وابستگی بسیار زیادی به قیمت دلار داشتند افزایش پیدا کرد و از این طریق به بازار مسکن نیز سرایت کرد. به طور مثال کارشناسان سایت آهن آنلاین درباره قیمت میلگرد می‌گویند:" قیمت میلگرد به دلایل مختلف همواره نوسانات بسیاری را تجربه می‌کند. به دلیل حجم بالای مصرف این پروفیل در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی، این تغییرات ناگهانی تاثیر چشمگیری در محاسبات مالی پروژه‌ها خواهد داشت و یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت سازه‌ها به حساب می‌آید. "و البته این زنجیره تنها در قیمت میلگرد، آهن و مسکن وجود ندارد و در مورد بسیاری دیگر از کالاها و محصولات مورد استفاده مردم صادق است. در نهایت هدف اصلی از تشکیل بازار متشکل ارزی پایان دادن به این زنجیره در اولین حلقه با کنترل قیمت ارز است که بر طبق نظر بسیاری از کارشناسان در صورت اجرای این طرح به درستی می‌توانیم انتظار آرامش نسبی در فضای اقتصادی جامع را داشته باشیم. تاثیر بازار متشکل ارزی بر قیمت دلار چگونه خواهد بود؟طبق آنچه که گفته شد بازار متشکل ارزی برای کاهش تاثیر منفی نوسانات قیمت ارز بر فضای اقتصادی کشور تشکیل خواهد شد و طراحان آن امید زیادی برای موفقیت در این زمینه دارند. کارشناسان شرکت آهن آنلاین چند نرخی بودن قیمت ارز را یکی از مهمترین دلایل بحران در بازارهای مختلف اقتصادی می‌دانند. بازار متشکل ارزی با نزدیک کردن قیمت ارز در بازار آزاد و نیمایی، هم اختلاف قیمت را از بین خواهد برد و هم باعث کاهش قیمت ارز در بازار آزاد خواهد شد. هر گونه تغییر در قیمت دلار باعث واکنش بازارهای مختلف خواهد شد و انتظار خواهیم داشت با شروع این طرح نرخ دلار کاهش پیدا کند و واکنش مثبت بازار فولاد، آهن و مسکن را شاهد باشیم. فرزانه تیموری، کارشناس تحلیل بازار در شرکت آهن آنلاین در این باره می‌گوید:" همگرایی قیمت ارز نیمایی و ارز صرافی‌ها بعد از تشکیل بازار متشکل ارزی شاید در سال گذشته کمی آرمانی به نظر می‌رسید، اما تاثیر این موضوع بر بازار‌هایی که قیمت ارز بر آنها تاثیر بسزایی دارد را نمی‌توان انکار کرد و  مطمئناً تمایل صادرکنندگان به تزریق ارز  به بازار داخلی بیشتر خواهد شد و قیمت شیب نزولی را تجربه خواهد کرد، در نهایت این موضوع تاثیر مثبتی بر بازارهای موازی از جمله فولاد و مسکن خواهد داشت. "با توجه به آنچه گفته شد، رونق اقتصادی با اجرای درست این طرح بعید به نظر نمی‌رسد اما نظارت دقیق بر اجرا، تضمین کننده دوام تاثیرات مثبت آن بر بازار خواهد شد. تاثیر بازار متشکل ارزی بر قیمت آهن و فولاد چگونه خواهد بود؟بازار فولاد و آهن با توجه به رابطه مستقیمی که با قیمت دلار دارند، به سرعت با شروع به کار بازار متشکل ارزی و کاهش قیمت دلار، یک شیب نزولی را در قیمت تجربه خواهند کرد. همین موضوع باعث افزایش تقاضا و بهبود بازار فلزات خواهد شد و البته تاثیر مستقیم بر بازار مسکن را هم نباید فراموش کنیم. اجرای طرح بازار متشکل ارزی ثبات در قیمت را به همراه خواهد داشت و و این موضوع ریسک سرمایه‌گذاری را برای فعالان اقتصادی کاهش خواهد داد و تمایل این افراد برای به چرخش درآوردن ارز خارج شده از بازار را افزایش خواهد داشت. البته فراموش نکنیم عوامل ذکر شده موجب افزایش صادرات نیز خواهد شد و تمام این تاثیرات مثبت در کنار هم  قطعاً نتیجه مناسبی برای فعالان اقتصادی و مجریان این طرح خواهد داشت. فعالان اقتصادی برای اجرای طرح بازار متشکل ارزی برنامه داشته باشند.در مورد نتایج حاصل از این طرح اختلاف نظر بسیاری وجود دارد اما محتمل‌ترین این نتایج آنچه بود که در متن بالا خواندید. بعضی از تحلیلگران بازار اعتقاد دارند تاثیر این بازار موقتی خواهد بود و تنها در یک بازه زمانی کوتاه، بازار را تحت تاثیر قرار خواهد داد. البته بسیاری از تحلیلگران با این موضوع مخالف هستند و امید دارند با نظارت درست بر روی اجرای طرح، تاثیرات دائمی باشند. با این حال اگر با تاثیرات موقتی نیز روبرو باشیم، فعالان اقتصادی نباید از آن غافل شوند و لازم است برای ورود به این بازه زمانی آمادگی کامل داشته باشند.  

ویژگی های یک سایت کاربر پسند ◄...

با تاکید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و‌ پلیس فتا، استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت های بانک ملت از ابتدای شهریورماه سال جاری، اجباری خواهد بود.

image

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک ملت، محافظت و صیانت از دارایی های مشتریان، حفظ محرمانگی اطلاعات کارت های بانک ملت و آسودگی و ایجاد آرامش خاطر هنگام انجام تراکنش های مالی غیر حضوری مبتنی بر کارت از جمله مهم ترین دلایل انجام این اقدام از سوی بانک ملت است.

بر این اساس، از تاریخ یادشده تمامی تراکنش های نیازمند رمز دوم کارت (به جز قبوض عمومی همچون برق، آب، گاز و تلفن)، صرفاً با استفاده از رمز دوم پویا امکان پذیر خواهد بود.این گزارش حاکی است، مشتریان به منظور پیشگیری از بروز اختلال در فرآیند انجام خرید با شرایط مذکور، لازم است در اسرع وقت نسبت به فعال سازی سامانه رمزنگار ملت از طریق برنامک موبایلی از طریق لینک ذیل اقدام کنند:https://bankmellat.ir/ramznegar.aspx

در عین حال، با هدف استفاده مشتریانی که گوشی هوشمند ندارند یا مایل به نصب برنامه فوق نیستند، سرویس پیامکی رمزنگار ملت نیز پیاده سازی شده است.این گزارش حاکی است، فعال سازی سرویس های اشاره شده از طریق دستگاه های خودپرداز یا پایانه بانکی غیرنقد این بانک انجام خواهد شد.همچنین‌ در‌صورت بروز مشکل در بهره‌برداری، کارشناسان بانک ملت در مرکز ارتباط ملت ‌با‌ شماره‌تماس ۱۵۵۶ (تهران) و۸۲۴۸۸‏-۰۲۱ (شهرستان ها) پاسخگوی مشتریان خواهند بود.

پیوند نزدیک بانکداری الکترونیک و موبایل بنکینگ ◄...

بانک مسکن در اولین ماه از تابستان سال جاری موفق شد حجم پرداخت تسهیلات به حوزه های مختلف در بخش مسکن و ساختمان و البته سایر بخش های اقتصادی را 7 درصد نسبت به مدت مشابه در سال 97 افزایش دهد.
image

گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا از عملکرد بانک در تیر ماه 98 حاکی است: ماه گذشته بیش از 60 هزار فقره انواع تسهیلات از سوی شعب بانک مسکن به متقاضیان دریافت اعتبار مالی پرداخت شد. این میزان تسهیلات ارزش ریالی معادل 2 هزار و 754 میلیارد تومان داشته است که به لحاظ ارزش از رشد 7 درصدی نسبت به حجم پرداخت در تیر 97 برخوردار شده است.

مقایسه عملکرد بانک مسکن در نظام تامین مالی این بخش با وضعیت رکودی بازار مسکن طی سال جاری بیانگر تاثیر تسهیلات بانکی در جلوگیری از شدیدتر شدن رکود در بخش پیشران اقتصاد است. در صورت عدم رشد پرداخت تسهیلات توسط بانک مسکن این احتمال وجود داشت بازارهای ساخت و ساز مسکونی و همچنین معاملات خرید مسکن در تهران و سایر شهرها با افت بیشتری نسبت به آنچه اتفاق افتاده است مواجه شوند.

به گزارش هیبنا عملکرد بانک مسکن طی 4 ماهه اول امسال نیز حکایت از آن دارد که در این مدت بیش از 162 هزار و 600 فقره انواع تسهیلات برای خرید، ساخت و پروژه های مشارکتی و همچنین فروش اقساطی و تعمیر یا بازسازی منزل و سایر تسهیلات مسکن و ساختمان به متقاضیان پرداخت شده است. کل ارزش تسهیلات پرداختی توسط بانک مسکن در فاصله ابتدای سال 98 تا پایان تیر ماه معادل 7 هزار و 62 میلیارد تومان بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال 97 از رشد 5.4 درصدی برخوردار شده است.

عمده تسهیلاتی که بانک مسکن پرداخت می کند با توجه به طیف تقاضا در این بخش شامل تسهیلات خرید مسکن، تسهیلات ساخت مسکن و همچنین تسهیلات تعمیر و بازسازی است. بانک مسکن البته طی بهار امسال و همچنین ماه تیر به دلیل ماموریتی که برای خود در جریان بازسازی استان های سیل زده تعریف کرد، در این حوزه نیز عملکرد موثری از سوی شعب بانک برای پرداخت تسهیلات به ثبت رسید.

355 هزار نفر در صندوق پس انداز مسکن یکم

بخش دیگری از عملکرد بانک مسکن طی سال جاری بر تامین مالی زوج های خانه اولی از طریق صندوق پس انداز مسکن یکم استوار بوده است.

آخرین وضعیت نظام سپرده گذاری و پس انداز در صندوق یکم نشان می دهد: در پایان تیر ماه امسال 355 هزار و 731 فقره حساب سپرده در صندوق پس انداز مسکن یکم فعال بوده است که مانده سپرده ها بر این اساس رقمی معادل 5 هزارو 281 میلیارد تومان برآورد می شود.

تغییرات بوجود آمده در تعداد و مانده سپرده ها در صندوق پس انداز مسکن یکم ناشی از سه علت می تواند باشد که مهمترین آن روند دریافت تسهیلات سر موعد و پس از طی دوره مشخص سپرده گذاری از سوی خانه اولی ها است.

با دریافت تسهیلات از صندوق پس انداز مسکن یکم، به شکل طبیعی تعداد و مانده سپرده ها تغییر کاهشی پیدا می کند. اما در مقابل، متناسب با رشد سپرده گذاری و افتتاح حساب جدید در این صندوق، تعداد و مانده سپرده ها مجدداً تقویت می شود و افزایش پیدا می کند. همچنین چنانچه به هر دلیل سپرده گذاران در صندوق پس انداز مسکن یکم تصمیم به خروج از صندوق قبل از پایان دوره سپرده گذاری را اتخاذ کنند، تعداد و مانده کل سپرده ها تغییر کاهشی به خود می گیرد.

کارشناسان اقتصادی و صاحب نظر در حوزه تامین مالی مسکن معتقدند در شرایطی که بازار معاملات مسکن وارد دوره رکود بلند مدت شود و همچنین قیمت مسکن از ثبات برخوردار شود، میل به سپرده گذاری و پس انداز در صندوق یکم افزایش پیدا خواهد کرد. با این حال در شهرهای کوچک استقبال خانه اولی ها از ورود به صندوق پس انداز مسکن یکم با توجه به نرخ سود این تسهیلات و همچنین مبلغ ریالی آن نسبت به دو سال قبل افزایش پیدا کرده است.

► 8900 میلیارد تومان تسهیلات به خانه اولی ها پرداخت شد پاسخ به بیش از 10 هزار پرسش مخاطبان بانک مسکن ◄...

هر بانک به ۱۰۰ میلیون تومان سپرده ماهانه چقدر سود می‌دهد؟
image

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است....

image

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است....

سهم بانک صادرات ایران در عاملیت تسهیلات صندوق توسعه ملی در هفت سال گذشته به چهار میلیارد و ٦٧ میلیون دلار رسید.
image

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، بانک صادرات ایران از سال ۱۳۹۰ تا پایان سال گذشته، سهم چهار میلیارد و ۶۷ میلیون دلاری در قراردادهای عاملیت ارزی منعقد شده توسط صندوق توسعه ملی با بانک های عامل داشته است.آمارهای عملکردی صندوق توسعه ملی نشان‌می‌دهد عملکرد این صندوق در حوزه تسهیلات ارزی طی سال ٩٧ حاکی از این است که بانک صادرات ایران در این سال گذشته ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار نزد صندوق توسعه ملی داشته، در حالی که این رقم در سال قبل از آن (سال ٩٦) صفر بوده استبررسی عملکرد تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی به تفکیک بانک‌های عامل در سال ۱۳۹۷ نیز حاکی از آن است که بانک صادرات ایران موفق شده در این مدت طی سه فقره، ۱۳۹ میلیون دلار تسهیلات به متقاضیان پرداخت کند.جدول مجموع قراردادهای سپرده گذاری ریالی منعقده به تفکیک بانک و بخش های اقتصادی صندوق توسعه ملی نیز نشان می‌دهد سهم بانک صادرات ایران از کل حجم تسهیلات، دو هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال بوده که دو هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال آن به بخش صنعت و معدن پرداخت شده است. مابقی این تسهیلات نیز در بخش گردشگری تخصیص یافته است..

image

بخش دیگری از گزارش عملکرد صندوق توسعه ملی به توزیع مبالغ تخصیص داده شده در سال ۱۳۹۷ به متقاضیان توسط بانک‌ها از محل قرارداد‌های سپرده‌گذاری ریالی از منظر بانک سپرده‌پذیر و بخش اقتصادی است.در این قسمت مشخص شده است که سهم بانک صادرات از این منابع، یک هزار و ۹۵ میلیارد ریال بوده که از این رقم ۵۵۵ میلیارد ریال به سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن و مابقی به طرح های این بخش پرداخت شده است.جدول مجموع طرح های اعلام وصول شده و مسدود شده صندوق توسعه ملی به تفکیک بانک عامل از ابتدای تأسیس تا پایان سال ۱۳۹۷ نیز این طور روایت می‌کند که سهم بانک صادرات ایران از این مبالغ، مسدود شدن یک میلیارد و ۹۰۲ میلیون دلار به نفع متقاضیان بوده است..

► پاسخ به بیش از 10 هزار پرسش مخاطبان بانک مسکن بانک رفاه اعلام کرد/افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه اعطایی به کارفرمایان ◄...

بالاخره قطار تهران – آنکارا سفر خود را هفته گذشته آغاز کرد، تمام جزئیات سفر 60 ساعته این سفر در ادامه آمده است.

image

قطار تهران - آنکارا که چهارشنبه هفته گذشته رسما و با افتتاح از سوی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد، هر هفته 250 مسافر را با قیمت 710 هزار تومان به ترکیه می برد.

نخستین قطار تهران – آنکارا چهارشنبه هفته گذشته ( 16 مرداد امسال) ساعت 21:50 دقیقه تهران را به مقصد آنکارا ترک و با 250 مسافر حرکت کرد. این قطار که دارای شش واگن چهار ستاره شرکت حمل و نقل ریلی رجا است، هر هفته به سمت ترکیه حرکت می کند.

قیمت بلیت قطار تهران آنکارا چقدر است؟

قیمت بلیت قطار تهران - آنکارا بر اساس توافقات صورت گرفته بین دو کشور 43 یورو تعیین شده که معادل ریالی آن از مسافران دریافت می شود و البته هیچ یک از آژانس ها نمی توانند، بالاتر از این قیمت با مشتریان حساب کنند و علاوه بر رصدهایی که بر قیمت ها صورت می گیرد، مردم اگر شاهد گرانفروشی یا دریافت هزینه اضافی بودند، می توانند به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اطلاع دهند تا با متخلفان برخورد شود.

میرحسن موسوی، معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت استقبال مسافران از قطار تهران - آنکارا که هم اکنون بلیت آن با تخفیف معادل 710 هزار تومان برای بزرگسالان در نظر گرفته شده است، اجازه دادیم شرکت مجری چند واگن را به ناوگان ریلی اش اضافه کند که البته به نظر می رسد فعلا برای ایام تعطیل و اعیاد نیاز به افزایش ظرفیت باشد، اما این اجازه در صورتی داده می شود که بتواند بلیت هایش را بفروشد.

وی با بیان اینکه قیمت بلیت قطار تهران- آنکارا به صورت ارزی 43 یورو تعیین شده که با تغییرات نرخ ارز قیمت آن نیز تغییر می کند، افزود: نرخ بلیت برای خردسالان که شامل کودکان تا 12 سال است، نیم بها محاسبه می شود.

مسیر 60 ساعته تهران تا آنکارا با قطار و کشتی

این قطار پس از حرکت از تهران در تبریز نیز مسافرگیری می کند و سپس به سمت ایستگاه مرزی رازی حرکت می کند. مسافران در ایستگاه رازی و پس از آن ایستگاه مرزی کاپیکوی ترکیه از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه را انجام می دهند که تخمین زمان این سفر از مبدا تا مقصد حدود 60 ساعت بوده و درصورت تشریفات گمرکی کمتر، کوتاه تر نیز می شود.

موسوی درباره چگونگی طی این مسیر هم گفت: قطار تهران - آنکارا به صورت ترکیبی از تهران تا دریاچه وان با واگن های کشور ایران حرکت می کند و پس آن برای عبور از دریاچه وان از قایق های فری بوت استفاده کرده و نهایتا از آن سوی دریاچه تا آنکارا نیز مسافران با واگن های کشور ترکیه که مورد قرارداد و مشابه قطارهای شرکت رجاست، راهی آنکارا می شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر دیگر شرکت ها مانند رجا بخواهند، می توانند در مسیر تهران - آنکارا به شرط بستن قرارداد با طرف خارجی مشابه فعالیت کنند و منعی برای آن ها وجود ندارد، افزود: یکی دیگر از مسائلی مد نظر قرار دارد، توسعه قطارهای گردشگری با توقف در شهرهای مختلف ایران و ترکیه است که در این باره نیز مذاکرات مختلفی صورت گرفته و آماده همکاری با بخش خصوصی در این زمینه هستیم.

قطار چه روزی به آنکارا می رود؟

قطار تهران - آنکارا چهارشنبه هر هفته ساعت 21:50 دقیقه حرکت می کند و همزمان با این قطار یک قطار از آنکارا به سمت تهران می آید که توافقات لازم بین دو کشور برای حرکت به موقع و با تشریفات گمرکی کمتر و شرایط راحت تر برای مسافران فراهم شده است.

حالا باید دید مسافران و گردشگران تا چه اندازه از این قطار بین المللی که البته طی روزهای گذشته فروش بلیت اینترنتی آن با ارسال تصویر پاسپورت و ویزا امکان پذیر شده، استقبال می کنند و آیا ویژگی هایی مانند، دیدن مناظر مختلف، تجربه کردن دریاچه وان ترکیه و البته قیمت بسیار پایین تر آن نسبت به سفرهای هوایی را به سفر با هواپیما ترجیح می دهند.

ولخرج ترین گردشگران دنیا را بشناسید ◄...

 مدیرکل بازرسی و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: برای مبارزه با فرار مالیاتی، عزم ملی و مشارکت همه دستگاه ها لازم است.

image

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از خبرگزاری تسنیم، هادی خانی در گفت و گوی ویژه خبری با اشاره به برخی وظایف سازمان امور مالیاتی افزود: این سازمان از چند سال گذشته چابکسازی، ​به روز رسانی و مدرن سازی زیر ساخت ها و فرآیندهای خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی از اهداف این سازمان است، گفت: برای رسیدن به این هدف دو طرح مهم پایگاه اطلاعات مؤدیان و فعالان اقتصادی کشور و سامانه صندوق های فروشگاهی را تعریف کردیم که در صورت اجرایی شدن این 2 طرح به ریزداده هایی از فعالیت های اقتصادی کشور می رسیم.

خانی ادامه داد: برای پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی به همکاری دیگر دستگاه ها هم نیاز داریم.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از ریشه های فرار مالیاتی مربوط به کم کاری سازمان امور مالیاتی نبوده است، اضافه کرد: فرار مالیاتی پنج عنصر دارد که یک عنصر آن سازمان امور مالیاتی است.

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: اگر دستگاه مربوط در صدور مجوز کارت های بازرگانی، اعتبار سنجی درست را انجام می داد و این کارت به راحتی در اختیار هر کسی قرار نمی گرفت فرارهای مالیاتی ناشی از آن بر دوش سازمان امور مالیاتی بار نمی شد.

خانی افزود: بخشی از دستگاه های اجرایی و حاکمیتی کشور، همکاری لازم را با سازمان امور مالیاتی نکردند.

وی با بیان اینکه از چند ماه پیش در موضوع پوزهای بانکی ورود کردیم، ادامه داد: بیش از 7 میلیون دستگاه پوز بانکی (پایانه های پرداخت کارت خوان) در کشور داریم. اینکه این دستگاه پوز با چه کاربری و دست چه افرادی قرار گرفته مهم است .

خانی افزود: از بانک مرکزی می خواهیم هر چه زودتر دستگاه های پوز را از نظر مالیاتی شناسنامه دار کند و این بانک تا پایان امسال فرصت دارد تا این کار را انجام دهد..

image
مدیرکل دفتر بازرسی ویژه و مبارزه با فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: هیچ کاری به موقعیت افراد نداریم و با هر شخصیت و مقامی که فعالیت اقتصادی کرده اما در آمدهایش را به درستی به سازمان امور مالیاتی اظهار نکرده و مالیات نپرداخته است، برخورد قانونی می کنیم و حق دولت را خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه قانون بودجه 98 پزشکان را به نصب صندوق های فروشگاهی مکلف کرده است، افزود: بنابراین سازمان امور مالیاتی، اولویت را به پزشکان اختصاص داد و موضوع این نبود که پزشکان فرار مالیاتی گسترده ای دارند بلکه 15 تا 20 درصد پزشکان در سامانه های ما رد پا و پرونده های مالیاتی ندارند و قشر زیادی از آنها مالیات خود را می پردازند.

خانی گفت: تا 31 مرداد به پزشکان مهلت دادیم که دستگاه های کارتخوان خود را در سامانه سازمان امور مالیاتی ثبت نام کنند.

وی افزود: مردم اگر به مطب پزشکی مراجعه کردند و آن مطب دستگاه کارتخوان نداشت، موضوع را به ستاد خبری سازمان امور مالیاتی به شماره 02135019 اعلام کنند و سازمان امور مالیاتی علاوه بر جریمه غیر قابل بخشش، این نوع عدم همکاری ها را فرار مالیاتی محسوب و با آنها برخورد قانونی می کند.

با طرح کیمیا به پرداخت بیشتر آشنا شوید ◄...

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، اولین ماه تابستان اگرچه همواره به شکل سنتی با رونق نسبی معاملات مسکن در مقایسه با بهار همان سال روبرو می‌شود، اما امسال یک تابستان استثنایی در بازار مسکن رقم خورد و به دلیل اینکه متقاضیان مصرفی مسکن به کلی بازار را ترک کرده‌اند، از تعداد معاملات به شکل بی‌سابقه کاسته شد؛ طوری که در این ماه حدود 4200 فقره آپارتمان در پایتخت به فروش رسید. این حجم از معامله در حالی در تیرماه رقم خورد که دست‌کم در طول پنج سال اخیر سابقه نداشته در یک ماه عادی (به استثنای فروردین ماه که نیمه تعطیل است)، حجم معاملات مسکن تا این اندازه کاهش یابد.

image

اما در عین حال تعداد تماس‌ها با متقاضیان بانک مسکن نشان می‌دهد گروهی از متقاضیان بالقوه خرید مسکن که فعلا بازار را ترک کرده‌اند، در صدد هستند در اولین زمان ممکن وارد بازار شوند، چراکه بیشترین سوالات مطرح شده در این تماس‌ها درباره انواع تسهیلات بانک مسکن بوده است.

بر اساس این گزارش، بیش از 2600 نفر از تماس‌گیرندگان با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن درباره کم و کیف به‌صرفه ترین و ارزان‌ترین تسهیلات شبکه بانکی برای خانه‌دار شدن که بالاترین سقف را هم در حال حاضر به خود اختصاص داده است، سوال کرده‌اند. عمده این افراد خواهان اطلاع از نحوه استفاده از امتیاز حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم بوده و درباره نحوه سپرده‌گذاری، تغییر احتمالی در سقف این تسهیلات در ماه‌های آینده و نیز شرایط استفاده از این تسهیلات برای زوجین بوده‌اند.

تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم (تسه) و نیز تسهیلات جعاله تعمیرات مسکن که به پیوست تسهیلات خرید قابل پرداخت است، رتبه دوم و سوم سوالات پرتکرار ماه گذشته را به خود اختصاص داده‌اند طوری که درباره تسهیلات اوراق بیش از 2420 پرسش و درباره تسهیلات جعاله 1600 پرسش با مرکز ارتباط با مشتریان برقرار شد.

تعویض وثیقه و نیز انتقال مانده بدهی دو موضوع پرتکرار دیگر در تماس‌ها با مرکز ارتباط با مشتریان بوده است و شماری از تماس‌گیرندگان ابهامات خود درباره این دو اقدام را عنوان کرده‌اند.

تعویض وثیقه، فرایندی است که بانک مسکن طراحی کرده تا کسی که خانه‌ای را با استفاده از تسهیلات این بانک خریده، در زمان تبدیل به احسن ملک بتواند روی آپارتمان جدید خود نیز از مانده همین تسهیلات استفاده کند و الزاما ناگزیر به انتقال این تسهیلات به خریدار ملک اول نباشد.

در عین حال انتقال مانده بدهی نیز امکان دیگری است که در اختیار تسهیلات‌گیرندگان قرار دارد تا بتوانند ملکی که با استفاده از تسهیلات خریده‌اند را با مانده تسهیلات به خریدار جدید واگذار کرده و خود بتوانند در صورت تمایل برای خرید ملک جدید، یک وام بانکی جدید دریافت کنند.

کارشناسان مرکز ارتباط با مشتریان طی تیر ماه به 854 تماس که به طرح سوال درباره این دو فرایند در بانک مسکن پرداخته بود، پاسخ داده و پیشنهادهای مردمی را نیز طی گزارش‌های رسمی به مدیران ارشد بانک مسکن منتقل کردند.

به گزارش هیبنا، در تیرماه، شش هزار و 454 تماس به صورت تلفنی، 213 تماس به صورت پیام الکترونیکی و 57 سوال به صورت پیغام در سامانه صوتی با مرکز ارتباط با مشتریان ثبت شده است.

شهروندان تهرانی جهت برقراری ارتباط تلفنی با این مرکز می‌توانند همه روزه از ساعت 7:30 تا 16 و پنج‌شنبه‌ها تا ساعت 13 با شماره تلفن 1830 و هموطنان ساکن در سایر شهرها نیز می‌توانند ‌با شماره 02161088 تماس بگیرند.

بانک صادرات ایران بیش از ٤ میلیارد دلار تسهیلات صندوق توسعه ملی پرداخت کرده است ◄...

وزیر ارتباطات درباره پیگیری ابهامات امنیتی و بررسی فنی دو اپلیکیشن بومی «روبیکا» و «توسکا» و اعلام نتیجه آن توسط مرکز ماهر خبر داد.
image

 به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، وزیر ارتباطات از پیگیری ابهامات مطرح‌شده در شبکه‌های اجتماعی در مورد دو اپلیکیشن بومی خبر داد.

در پی سوالات مطرح شده کاربران در شبکه‌های اجتماعی در مورد دو اپلیکیشن «روبیکا» و «توسکا» که از صداوسیما تبلیغ می‌شود و برخی کاربران مدعی شده‌اند که این اپلیکیشن‌ها پس از نصب به اطلاعات تلگرام کاربر دسترسی پیدا می‌کنند، وزیر ارتباطات از پیگیری این موضوع خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی در صفحه توئیتر خود نوشت: درخصوص نرم‌افزار «روبیکا» که این روزها از صداوسیما تبلیغ می‌شود پیگیری شد و پاسخی از سوی تولیدکنندگان این اپلیکیشن ارائه شده‌است.

وی با بیان اینکه گزارش مردمی و نیز پاسخ فنی واصل شده از سوی روبیکا را به یکی از مراکز آپا برای بررسی دقیق فنی ارسال کرده‌است، گفت: نتایج این بررسی را مرکز ماهر اعلام خواهدکرد.

وزیر ارتباطات همچنین توضیحات مربوط به تولیدکنندگان اپلیکیشن روبیکا را منتشر کرد. در این توضیح آمده است: «استفاده از کدهای اوپن‌سورس، مرسوم است . تلگرام نیز اوپن‌سورس است و ما در روبیکا بخشی از کد تلگرام را برای مدیریت بهتر صفحات برنامه استفاده کردیم (base fragment ) تا روبیکا هم مثل تلگرام در گوشی‌های قدیمی روان اجرا شود.

به‌دلیل کمبود وقت، فرصت حذف قسمت‌های اضافی و غیرضروری کد تلگرام را نداشتیم که در ورژن بعدی حذف خواهندشد. از لحاظ فنی هم هیچ اپلیکیشنی امکان دسترسی به هیچ قسمت تلگرام کاربر را ندارد و تنها در صورتی که دسترسی به حافظه داشته‌باشد می‌تواند به فایل‌های دانلودشده تلگرام دسترسی یابد.

روبیکا هم در هنگام نصب هیچ دسترسی حساسی از شما نمی‌خواهد و تنها دسترسی به حافظه گوشی را برای آپلود عکس پروفایل آن هم در هنگام اجرا درخواست می‌کند و در صورتی که اجازه دسترسی ندهید این اپلیکیشن امکان دسترسی به حافظه شما هم ندارد. پس اینکه قسمتی از کد تلگرام در برنامه استفاده‌شود هیچ ارتباطی به جاسوسی از تلگرام ندارد.»

وزیر ارتباطات همچنین تاکید کرد: به‌زودی در مورد اپلیکیش «توسکا» هم خواهم نوشت.

افزایش کلاهبرداری‌های اینترنتی در ایران ◄...

با امضای تفاهم‌نامه سه جانبه‌، کارت اعتباری معیشتی به رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومي شهري کشور ارايه مي‌شود.

image

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهرایران، در مراسم امضای این تفاهم نامه که با حضور معاون وزير کشور برگزار شد، مرتضي ضامني مديرعامل اتحاديه تاکسيراني‌هاي شهري كشور، در سخناني اظهار كرد: به دنبال شرايط و مشكلات اقتصادي، معاون عمراني وزير كشور تكاليفي را بر عهده ما گذاشتند تا به اقتصاد رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل عمومي كمك كنيم كه توانستيم در حوزه خودرويي خدماتي را به صورت بهينه و در قالب تسهيلات با نرخ‌هاي مصوب دولتي در اختيار رانندگان قرار دهيم و استقبال خوبي هم شد.وی ادامه داد: در حوزه بیمه نیز توانستیم تا باکمک بانک قرض الحسنه مهرايران و شرکت بيمه دانا اقدامات ديگري انجام دهيم. همچنين در حوزه معيشت نيز لازم بود خدماتي ارائه شود كه با مشاركت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي افق كوروش و بانك قرض‌الحسنه مهر ايران توانستيم شرايطي را فراهم كنيم كه رانندگان مايحتاج خود را با حفظ كرامت انساني تامين كنند.به گفته ضامنی ، در این راستا سالانه مبلغ ۲۴ میلیون ريال در اختيار رانندگان قرار داده خواهد شد تا بتوانند مايحتاج خود را تامين کنند. اعتبار اين طرح که با حمايت بانک قرض الحسنه مهرايران و مشارکت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي افق كوروش اجرايي شده ۱۰۰۰ ميليارد تومان براي كمك به رانندگان است كه در گام اول براي ۴۰۰ هزار نفر از رانندگان اجرايي خواهدشد.

image

صدور بیمه نامه‌هایی با کارمزد صفر درصد برای تاکسي‌ها

اکبری مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه «مهر ایران» نیز گفت: بانک قرض‌الحسنه مهرايران از سال گذشته در حمايت از کالاي داخلي و حمايت از افرادي كه نيازمند خدمات قرض‌الحسنه هستند، اقداماتش را گسترش داد و اولين كار مشتركي كه با تاكسيراني سال گذشته انجام شد صدور بيمه‌نامه‌هاي خودرو بود كه با همكاري بيمه دانا، بانك قرض‌الحسنه مهر ايران و اتحاديه تاكسيراني انجام شد و طي آن بيمه نامه‌هايي با كارمزد صفر درصد نيز تعريف شد كه در نظام بانكي اتفاق جديدي بود.مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اضافه کرد: به پیشنهاد اتحادیه تاکسيراني‌هاي شهري کشور گام دوم را در راستاي معيشت تاكسيرانان برداشتيم كه در اين راستا نيز توافق سه جانبه‌اي اتفاق افتاد و فروشگاه افق كوروش نيز توافق كرد كارت‌هايشان را با اعتبار بانك در اختيار رانندگان قرار دهند. بانك نيز در فاز اول قرار شد كه ۱۰۰۰ ميليارد تومان در سه مرحله تخصيص دهد، اين مبلغ امكان افزايش دارد، يعني اگر فروشگاه افق كوروش تمايل پيدا كند آماده افزايش مبلغ و مدت تقسيط وام هستيم. اکبری تصریح کرد: مبلغ وام اشاره شده برای هر دوره و هر فرد ۸۰۰ هزار تومان با کارمزد ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان است. یعني هر فردي که تسهيلات را از ما مي‌گيرد بايد ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان به بانك پرداخت كند.به گفته وی، این وام سه دوره تکرار می‌شود و در سال ۲۴ میليون ريال اختصاص داده خواهد شد که اگر اين طرح موفق باشد مي‌توان اين مبلغ را افزايش داد. همچنين مي‌توان اين مدل را در ساير خدمات اتحاديه تاکسيراني و اتوبوسراني تعميم داد و بانک نيز آمادگي همكاري دارد.در ادامه این مراسم صبوری قائم مقام مدیرعامل فروشگاه‌های زنجيره‌اي افق کوروش تصريح کرد: تفاهم‌نامه نتايج خوبي براي افرادي که کارت را دريافت مي‌كنند خواهد داشت. براي اين طرح بانك قرض‌الحسنه مهر ايران، اتحاديه تاكسيراني‌هاي شهري كشور و سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور پيش قدم شدند و ما نيز همكاري كرديم و انتخاب اين فروشگاه نيز انتخاب خوبي بود و رضايت‌هايي را نيز در بر خواهد داشت.وی در ادامه گفت: فروشگاه افق کوروش با ۱۵۵۸ شعبه بیشترین دسترس پذیري را در ايران دارد و سطح تخفيفات ارائه شده به بالاترين ميزان است که همين موضوع رضايت مشتريان را در بر خواهد داشت. ما بزرگترين زنجيره لوجستيکي را در شبکه توزيع ايران داريم و كنترل كيفيت مداومي نيز صورت مي‌گيرد و يقينا محصولات با كيفيت خوبي به دست مصرف كنندگان خواهد رسيد.بنا بر این گزارش، این تفاهم‌نامه با حضور معاون وزیر کشور میان اتحاديه تاکسيراني‌هاي شهري کشور، فروشگاه زنجيره‌اي افق کوروش و بانك قرض‌الحسنه مهر ايران به امضا رسيد.با اجرای این طرح به هر یک از رانندگان متقاضی در هر سال اعتباري معادل ۲۴ ميليون ريال طي سه نوبت (هر چهار ماه يکبار) با تسهيلات قرض‌الحسنه براي خريد از فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي کوروش اختصاص خواهد يافت. به هر يک از متقاضيان پس از انجام فرآيند ثبت نام و تشكيل پرونده در بانك، در مرحله نخست مبلغ هشت ميليون ريال اعتبار در قالب كارت خريد تخصيص داده مي‌شود. افراد پس از دريافت اعتبار نسبت به خريد از فروشگاه مذكور اقدام خواهند كرد و اعتبار تخصيصي را طي چهار قسط (ماهيانه مبلغ دو ميليون ريال) بازپرداخت مي‌نمايند و پس از اتمام آخرين قسط مجددا مبلغ هشت ميليون ريال به روش اعلامي تا سه مرحله در سال در كارت رانندگان شارژ خواهد شد.

در طرح شکوه بانک شهر تا 50 میلیون تومان وام با سود 10 درصد بگیرید ◄...

پنجشنبه ، 24 مرداد 1398 ، 10:45

بانک رفاه در راستای مسئولیت های اجتماعی، حمایت و توسعه مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد، کوچک و ارزش آفرین، سقف تسهیلات قرض الحسنه اعطایی به کارفرمایان کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و مشاغل خانگی را افزایش داد.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، بر اساس ضوابط ابلاغی بانک مرکزی ج.ا.ا، سقف تسهیلات قرض الحسنه قابل اعطا به کارفرمایان کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و مشاغل خانگی حداکثر به میزان 2 میلیارد ریال (200 میلیون تومان) برای اشتغال حداقل 5 نفر از مددجویان به کارگرفته شده، تعیین شد.

image

اهدای 620 جایزه به کاربران همراه بانک تجارت ◄...

محمد حسن علمداری در گفت و گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا با بیان اینکه ماموریت پرداخت تسهیلات در اولین فصل از سال جاری به رغم افزایش بار تعهد و مسوولیت این بانک در قبال آسیب دیدگان استان های سیل زده کشور، همچنان ادامه داشت،‌ افزود: بهار امسال 102 هزار و 295 فقره انواع تسهیلات توسط بانک مسکن به گروه های مختلف متقاضی شامل متقاضیان ساخت مسکن، متقاضیان خرید مسکن، آسیب دیدگان در حوادث غیرمترقبه به منظور بازسازی منازل و ... پرداخت شد. مجموع ارزش ریالی کل تسهیلات پرداخت شده توسط بانک مسکن در سه ماه اول امسال 4 هزار و 308 میلیارد تومان بوده است که 5.3 درصد نسبت به ارزش تسهیلات پرداختی در سه ماه اول سال 97 رشد داشته است.

image
مدیر امور اعتباری بانک مسکن درباره جزییات و اجزای تسهیلات پرداخت شده در سه ماه اول امسال افزود: از ابتدای سال 98 تا پایان خرداد ماه، 31 هزار و 211 نفر در سراسر کشور با استفاده از تسهیلات بانک مسکن توانستند خانه دار شوند. ارزش ریالی کل این 31 هزار و 211 فقره تسهیلات خرید مسکن که توسط شعب بانک مسکن در استان های مختلف پرداخت شده، رقمی معادل با یک هزار و 664 میلیارد تومان بوده است.

علمداری تصریح کرد: بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات ساخت مسکن نیز به دنبال سیاست اعتباری مخصوص سال 98 و طراحی مسیر پرداخت تسهیلات بدون سپرده به سازندگان مسکن، در سه ماه اول امسال 2 هزار و 698 فقره انواع تسهیلات ساخت مسکن به متقاضیان پرداخت کرد. ارزش ریالی این تعداد تسهیلات رقمی برابر با 324 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، علت تعداد کمتر تسهیلات ساخت پرداختی در مقایسه با تعداد تسهیلات خرید مسکن، رکود در حوزه ساخت و ساز است. طی سال های اخیر با توجه به تنوع سبد تسهیلات خرید مسکن در بانک مسکن، تعداد مشتریان دریافت این تسهیلات افزایش پیدا کرد با این حال اگر چه محصولات بانک مسکن در حوزه تسهیلات ساخت نیز از تنوع بخشی لازم برخوردار بوده اما از آنجا که سازنده ها با رکود ساختمانی و رکود فروش طی یکسال اخیر مواجه بودند تمایل چندانی نیز به استفاده از تسهیلات بانکی از خود نشان ندادند.

کارشناسان صنعت ساختمان در این باره معتقدند: اساساً دریافت تسهیلات ساخت مسکن از بانک ها برای سازنده ها تعهد زمانی ایجاد می کند مبنی بر آنکه حداکثر ظرف 18 تا 24 ماه، باید بتوانند پروژه ساختمانی خود را به سرانجام برسانند و برای آن، پایان کار و سند محضری دریافت کنند تا تسهیلات مشارکتی دریافتی را با بانک تسویه نمایند. با این حال رکود مسکن چون که طول دوره زمانی ساخت و ساز را برای سازنده ها به شکل خودکار طولانی می کند و فعالیت برای این گروه سخت می شود، در نتیجه سازنده ها از دریافت تسهیلات خودداری می کنند تا بتوانند پروژه های ساختمانی را تا مدت زمان نامشخص، معلق نگه دارند. آمارهای بانک مرکزی در این باره تایید می کند در دوره های زمانی رکود مسکن، حجم سرمایه گذاری های ساختمانی در ساختمان های نیمه کاره افزایش می یابد و به نسبت، از حجم سرمایه گذاری بخش خصوصی در ساختمان های تکمیل شده کاسته می شود.

این موضوع امسال اثر خود را بر کاهش تقاضا و میل به استفاده از تسهیلات ساخت مسکن گذاشته است.

طی سه ماه اول امسال تقاضا برای دریافت تسهیلات ساخت مسکن بیش از 50 درصد کاهش پیدا کرد. در خرداد ماه نیز تقاضا از طرف سازنده ها برای استفاده از تسهیلات ساخت مسکن به همین نسبت افت کرده است.

► استقبال از جشنواره حساب‌هاي قرض‌الحسنه بانک اقتصادنوين دو راهکار تقویت تسهیلات خانه اولی‌ها ◄...

شنبه ، 26 مرداد 1398 ، 13:06
ارائه خدمات بانکی در بانک تجارت با کارت ملی هوشمند یا رسید ثبت نام این کارت به همراه اصل شناسنامه امکان پذیر است.

به گزارش بانکی دات آی آر به نقل از روابط عمومی بانک تجارت و بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، با توجه به بهره‌برداری و ارتباط سیستم ارائه خدمات بانکی با وب سرویس استعلام الکترونیک اطلاعات هویتی، امکان ارائه خدمات بانکی با کارت‌های ملی هوشمند میسر شده است.هموطنان هنگام مراجعه به شعب بانک‌ تجارت می توانند با ارائه کارت ملی هوشمند و یا ارائه اصل شناسنامه به همراه رسید ثبت نام کارت ملی هوشمند خدمات بانکی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

کسب رتبه برتر پرداخت وام ازدواج توسط بانک ملی استان هرمزگان ◄...

به‌روز رسانی سامانه‌های خدماتی بانک پاسارگاد
image

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است....

image

چهارشنبه ، 23 مرداد 1398 ، 09:12
خیلی از کسب و کارها برای گسترش هرچه بیشتر خود اقدام به راه اندازی وب سایت، فروشگاه و از این دست مسائل می نمایند و با این کار قصد دارد جای پای خود را در این بازار نیز به دست آورند. اما مسئله مهمی که در این بین وجود دارد طراحی و راه اندازی سایتی است که هم بتواند خود را با معیارها و الگوریتم های گوگل سازگار کند و هم بتواند رضایت کاربر را جلب کند و به عبارتی «کاربر پسند» باشد. اما چگونه سایتی می تواند این عنوان را از آن خود کند؟ ما در این پست به بحث در مورد سایت ساز وبزی که یکی بهترین از گزینه های پیش روی شماست، می پردازیم.داشتن یک قالب رسپانسیودر حال حاضر به دلیل فراگیر شدن استفاده از موبایل های هوشمند در بین کاربران اینترنتی، اولین چیزی که اهمیت ویژه ای پیدا کرده است، داشتن یک قالبی که بتواند در هر پلتفرمی به بهترین حالت به نمایش درآید و امکان دسترسی کاربر را تمامی قسمت ها سایت ممکن نماید. البته باید این نکته نیز نباید فراموش شود که تنها داشتن قالب رسپانسیو فقط برای کاربران دارای اهمیت نیست و موتور جستجوی گوگل نیز در آپدیت های خود این نکته را نیز لحاظ کرده و وب سایت هایی که دارای قالب رسپانسیو هستند دارای شانس بیشتری برای نمایش در نتایج جستجو هستند.قالب مختص به خود داشته باشیدباید به یاد داشته باشید که یکی از دلایل (نه تنها دلیل) موفقیت سایت ها و فروشگاه ها داشتن تفاوت با بقیه سایت ها و فروشگاه ها است. شما باید برای جذب مخاطب تفاوتی با سایر سایت ها داشته باشید. اگر مشابهت با فروشگاه ها و وب سایت های بزرگ دلیل موفقیت در کسب و کار می شد قطعاً الان خیلی از فروشگاه هایی که قالبی مشابه با فروشگاه دیجیکالا داشتند تا به حال به موفقیت رسیده بودند. تفاوت ظاهر سایت می تواند تا حدودی نظرات کاربران و بازدیدکنندگان را به سمت خود جلب نماید.بهینه سازی و سئوسئو یکی از مهمترین بخش های مدیریتی در سایت و فروشگاه می باشد و قالب سایت نیز از این قانون مستثنی نبوده و نیست. قالب سایت علاوه بر اینکه باید منطعف باشد و بتواند در هر پلتفرمی خود را به بهترین نحو به نمایش بگذارد باید براساس الگوریتم های گوگل سئو و بهینه سازی شده باشد. باید بدانید که راه اندازی یک سایت یا فروشگاه با قالب سئو شده یا باید از متخصصان این امر بهره بگیرید و یا از فروشگاه ساز یا سایت سازهایی که از این متدها استفاده می کنند، بهره بگیرید.استفاده از سیستم های مدیریت محتوا با استفاده راحتشاید از خود سوال کنید که چرا یک سیستم مدیریت محتوایی با استفاده راحت و ساده می تواند عامل موفقیت یک سایت باشد. شاید ارتباط مستقیمی در این باره وجود نداشته باشد اما سایت سازی که استفاده از آن ساده باشد، کمتر باعث خستگی مدیران آن شده و بیشتر تلاش ها صرف خود سایت می گردد و نه جوانب آن. شاید سایت سازهای خیلی قوی وجود داشته باشند که بتوانند به طیف بزرگی امکانات را پوشش دهند اما داشتن یک سایت ساز یا فروشگاه ساز با امکانات بالا می تواند باعث سردرگمی مدیران در استفاده از آن شود. سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS را انتخاب کنید که به نیازهای شما پاسخ دهد وجود امکانات اضافی نه تنها باعث سردرگمی در استفاده از آن خواهد شد بلکه باعث بالا رفتن حجم سایت آن هم بدون دلیل می شود.انتظارات کاربران را پاسخ دهیدمهمترین چیزی که یک کاربر را مقید به مراجعه به سایت های مختلف می کند، رسیدن به پاسخ سوالات، دریافت خدمات مورد نیاز و یا پیدا کردن محصول درخواستی خود است. اگر کاربر نتواند به سوال یا درخواست خود در فروشگاه و یا سایت شما برسد پس از بازکردن آن، بلافاصله آن را خواهد بست. افرادی با استفاده از تبلیغات فراوان و خرید بک لینک کاربران را به سمت سایت یا فروشگاه خود سوق می دهند اما به دلیل آن که نتوانستند به نیازهای کاربران خود پاسخ دهند کاربر مورد نظر بلافاصله پس از ورود به سایت، پنجره آن را خواهد بست و دیگر به سایت باز نخواهد گشت. باید دقت کنید که هم تبلیغات شما باید هدفمند باشد و هم کاربرانی که از آن طریق به سایت شما مراجعه می کنند بتوانند نیازهای خود را در سایت شما مشاهده کنند.تبلیغات هدفمند و به موقعیکی کارهایی که می تواند در موفقیت یک سایت مؤثر باشد، استفاده از تبلیغات هدفمند و به موقع است. باید بدانید که هر تبلیغاتی آن هم در هر سایتی نمی تواند باعث پیشرفت سایت شما گردد. تبلیغات باید در سایت هایی باشد که دارای بازدیدکنندگانی است که به جامعه هدف شما نزدیک تر است تا کاربرانی که از این طریق به سایت شما مراجعه می نمایند بتوانند نیازهای خود را در سایت شما مشاهده نمایند.داشتن پشتیبانی قوی هم در فروشگاه ساز و هم در هاستیکی از مسائلی که می تواند تا حدود زیادی در کیفیت سایت مؤثر باشد، پشتیبانی هاست و فروشگاه ساز یا سایت ساز است. در الگوریتم های گوگل داون بودن سایت یک امتیاز منفی محسوب می شود. اگر بخواهیم برای این کار مثالی بزنیم بهترین آن کسب و کارهای فیزیکی است. فرض کنید که شما برای دریافت کالا و یا خدماتی به فروشگاهی مراجعه می کنید و فروشگاه بسته شده و به همین علت خرید خود را در جای دیگر انجام خواهید داد. همین قاعده نیز در رابطه با وب سایت ها و فروشگاه های اینترنتی صادق می باشد. اگر موتور جستجوی گوگل در مراجعات خود با پیغام داون بودن سایت مواجه شود امتیاز منفی به سایت خواهد داد. پشتیبانی نیز به همین دلیل اهمیت فراوانی دارد، در صورت وجود پشتیبانی قوی تعداد دفعات داون شدن سایت کاهش می یابد.به روز رسانی  و آپدیت منظم سایتاین نکته را در نظر داشته باشید که سایت یا فروشگاه باید به صورت منظم و اصولی به روز شود و هر روز مطالب جدیدی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. متأسفانه برخی از وب سایت ها پس از رسیدن به صفحات اول گوگل کمتر به ارسال مطالب جدید می پردازند و به این امید دارند که جایگاه آنها در گوگل ثابت می ماند. باید بدانید که لازمه ماندگاری یک وب سایت در صفحه اول گوگل به روز رسانی و آپدیت منظم است. هیچ گاه وب سایت خود را به مدت طولانی رها نکنید چون هم رقیبان شما با تلاش بیشتر می توانند به شما برسند و هم گوگل وب سایت هایی که به مدت طولانی به روز نمی شوند را به مرور به صفات بعد خواهد فرستاد و همین باعث افت رتبه شما خواهد شد.دانش خود را در طراحی سایت بالا ببریدداشتن دانش کافی برای مدیریت سایت جزء یکی از الزامات مهم در مدیریت سایت است. یکی از کارهایی که می تواند در موفقیت سایت به شما کمک کند مطالعه و مشاهده وب سایت هایی هستند که اطلاعات مفیدی را در خصوص کار با سایت سازها را در اختیار کاربران قرار می دهند. اگر از سایت سازهای پرمیوم یا همان پولی استفاده می کنید معمولاً در سایت پشتیبان آنها اطلاعات خوبی در خصوص کار با آنها قرار داده شده که می توانید از آنها استفاده نمایید.شما می توانید سایت مورد نظر خودتون را با سایت ساز وبزی به آدرس Webzi.ir بسازید.

۵۰۰ استارتاپ در نمایشگاه الکامپ 98 گردهم آمده اند ◄...

ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !