اخبار روز

قرار بود کل درآمد حاصلا از افزایش قیمت بنزین به مردم داده شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین جزء درآمد عمومی کشور است و قطعاً دیوان محاسبات باید بررسی کند که دولت این درآمد را در چه جاهایی هزینه کرده است و سپس باید گزارش آن را به مجلس ارائه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ابطحی با انتقاد از نحوه توزیع درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم در قالب طرح معیشتی، اظهار داشت: بسیاری از مردم به ما مراجعه می‌کنند و می‌گویند که یارانه بنزینی به آنان داده نشده است در حالی که قرار بود کل درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم داده شود.

وی ادامه داد: درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین جزء درآمد عمومی کشور است و قطعاً دیوان محاسبات باید بررسی کند که دولت این درآمد را در چه جاهایی هزینه کرده است و سپس باید گزارش آن را به مجلس ارائه کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از پیشنهادات نمایندگان برای حل این مسئله آن است که صندوقی جهت واریز درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین تشکیل شود و این پیشنهاد در زمان بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.

ابطحی تاکید کرد: با تشکیل این صندوق، کل درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به آنجا واریز می‌شود و این درآمد و هزینه‌کرد آن کاملاً قابلیت رصد و کنترل دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/

مطالب جدید

مطالب تصادفی