Sidebar

Magazine menu

15
پنج شنبه, آوریل
0 New Articles

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره علت کاهش قیمت و سکه در بازار امروز توضیح داد: از روز گذشته با وجود ثبات بهای اونس، قیمت طلا و سکه متاثر از دو عامل یعنی عرضه بیش از حد طلای آب شده و برخورد نیروی انتظامی با معاملات کاغذی، با کاهش شدیدی همراه شده به طوریکه طلا در مقایسه با روز گذشته حدود 130هزار تومان و سکه بیش از یک و 300هزار تومان ارزان شده است.

کشتی‌آرای از اتفاق بی‌سابقه‌ای در بازار طلا خبر داد و گفت: یکی از اتفاقات عجیبی که از روز گذشته شاهد آن هستیم این بود که برای اولین بار افت قیمت طلا باعث ریزش نرخ ارز شده است درحالیکه همیشه برعکس ب

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، درباره اقدامات اخیر مجلس با موضوع مسکن اظهار داشت: تا زمانی که اقدامات لازم برای تولید مسکن و تسهیلاتی نظیر صدور پروانه نظام مهندسی و مجوزهای ساخت وساز و.. دیده نشده و حمایت لازم از خانه سازی بیشتر صورت نگیرد مشکل کمبود مسکن در کشور حل نخواهد شد.

وی افزود: باید بکوشیم مسکن به کالای سرمایه‌ای در کشورمان تبدیل نشود که برای این کار از  ظرفیت مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر معاملات مکرر، مالیات بر عایدی مسکن  و مالیات بر زمین‌های بایر در طرح جهش تولید و تامین مسکن استفاده شده است.

نائب رئیس مجلس گفت: با توجه به اینکه دو

به گزارش اقتصادآنلاین؛ مطابق با روال هرماه، شرکت‌های بورسی گزارش عملکرد ماهانه خود را برای اطلاع سهامداران روانه کدال کردند.

بر اساس گزارش عملکرد ماهانهشرکت ایرانول، میزان فروش ماهیانه شرکت در مرداد ماه امسال بالغ بر 350 میلیارد تومان بوده که نسبت به تیر ماه رشد 10درصدی را نشان می دهد.

همچنین مقایسه مقدارفروش شرکت در مرداد ماه امسال با مدت مشابه سال قبل نشان می دهد میزان فروش شرکت 33 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر اما میزانفروش داخلی شرکت در ماه مرداد مبلغ 236 میلیارد تومان بوده است که کاهش5 درصدی را نسبت به تیرماه نشان می دهد که البته دلیل این کاهش فروش داخلی، رشد قابل توجه فروش صادراتی در ا

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری؛ براساس آمارهای منتشرشده از وضعیت تجارت خارجی ایران در شرایط جنگ اقتصادی، مجموع صادرات ایران در 6ماهه امسال، در تنگنای تحریم و کرونا و خودتحریمی‌های داخلی 35.2درصد نسبت به‌ مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرده است. البته نکته امیدوارکننده اینکه چرخش تجاری ایران به سمت تعامل با همسایگان تا حدودی اثرگذار بوده و 59درصد از همین صادرات جزئی، در تجارت با 15کشور همسایه محقق شده است.

تلاقی محدودیت­‌های داخلی و خارجی نظیر تحریم، کرونا و تنش ارزی باعث شده ابعاد تجارت خارجی ایران در سال1399 به‌شدت کوچک شود؛ با‌وجود این، به‌دلیل بسته‌شدن گلوگاه درآمدهای نفتی دولت، صادرات

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده اظهار کرد: از بین یک میلیون ۶۰۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن ۴۷۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند که  شروط پنجگانه مثل عدم استفاده از  زمین یا مسکن دولتی بعد از انقلاب و عدم مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد را داشتند.

وی افزود: به افراد واجد شرایط مهلت دادیم تا ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۹ نسبت به بارگذاری مدارک در سامانه اقدام ملی مسکن به آدرس Tem.mrud.ir و واریز وجه اقدام کنند.   قبل از پایان این مهلت برخی افراد اعلام کردند برای تکمیل مدارک مهلت می خواهند که آن را تا پایان شهریور ماه تمدید کردیم.

 به گفته محمود زاده، تاکنون ۲۲۶ هزار نفر مدارک خود را بارگذ

image

به گزارش اقتصادآنلاین، صبح نو نوشت: خواسته یا ناخواسته ویروس کرونا پا به زندگی روزمره گذاشته است و همگی باید دست به دست هم دهیم تا بار و بندیلش را جمع کند و برود اما زمانی همه‌چیز عجیب می‌شود که این ویروس گرچه عده‌ای را از کار و زندگی انداخت اما کسب‌وکار عده‌‌ای را پررونق کرد؛ عده‌‌ای که در این وانفسا به فکر جیب خودشان و سود و ماهی ‌گرفتن از آب گل‌آلود نیاز مردم به وسایل بهداشتی و ماسک‌های تنفسی هستند.

 ماسک‌های 600 دلاری دنیای مد!

هنوز چند روزی از خبر شیوع کرونا در اروپا نگذشته بود که خبر برگزاری هفته مد پاریس همه جا پیچید؛ مراسمی که در آن از ماسک‌های جدید برندها رونمایی شد و دست به دست در فضای

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛محسن هاشمی در حاشیه دویست و چهل و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: امروز شورایاران منطقه ده  به صحن شورا آمدند و اعضا نظرات خود را درباره مشکلات منطقه گفتند، بعد از آن وارد دستور شدیم و آقای سالاری نطق مهمی درباره عدم تمرکز در تصمیم‌گیری در شهرداری داشتند که خیلی مهم است و باید به آن پرداخته شود چرا که می‌تواند برای شهرداری مفید باشد.

او ادامه داد: بعد از آن به دستور جلسه ورود کردیم و لایحه گردشگری مورد بررسی قرار گرفت. تعدادی از اعضا با توجه به اینکه متن لایحه دقیق و محکم نبود،‌ درخواست کردند به کمیسیون‌ها برگشت بخورد و دقیق‌تر شود تا تکلیف لایحه گر

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، بازار لوازم خانگی گویا قرار نیست به این زودی‌ها رنگ ارزانی به‌خود ببیند. افزایش قیمت لوازم خانگی که از ابتدای امسال نمودار آن شیب تندی به‌خود گرفت و دست بسیاری از اقشار را از کالاهای مورد نیازشان کوتاه کرد، قرار بود با افزایش تولید داخلی، بهبود شرایط تامین مواداولیه و تولید لوازم خانگی ارزان‌قیمت مهار شود اما وعده‌های مسئولان در این زمینه چندماهه شد و هنوز خبری از ساماندهی بازار نیست. در شرایط ممنوعیت صد درصدی واردات لوازم خانگی، تمام بار تامین نیاز بازار بر دوش تولیدکنندگان داخلی است اما به‌نظر می‌رسد این بار برای شانه‌های نه‌چندان قوی تولید داخلی کمی س

image

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ حقوقی‌ها حدود ۸۳۰ میلیارد تومان بیشتر از افراد حقیقی سهام خریدند.

ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۵۳ درصد یعنی هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهام خریدند و نسبت به حقیقی‌ها ۳۷ درصد برتری داشتند.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه "محصولات شیمیایی"، "استخراج کانه‌های فلزی" و "چندرشته‌ای صنعتی" رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه "لاستیک و پلاستیک" به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وغدیر»، «کگل» و «زاگرس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «پتایر»، «غدام» و حق تقدم «سیلام» م

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ سیدحسن رسولی درباره حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران (شش ماهه سال ۱۳۹۹)، اظهار کرد: در بخش عملکرد حساب درآمد، شهرداری تهران بر اساس بودجه مصوب موظف بوده، در برش عملکردی شش ماهه خود نسبت به تامین منابع در سقف ۱۵هزار و۲۸۷ میلیارد تومان اقدام کند. طی این دوره شش ماهه مبلغ ۹هزار و ۴۷۷میلیارد تومان  معادل ۶۲ درصد درآمد کسب کرده است. طی شش ماهه مذکور کسری عملکرد ۵هزار و ۸۰۹میلیارد تومان معادل ۳۸ درصد نسبت به بودجه مصوب مشاهده می شود.

وی ادامه داد: از کل درآمد شش ماهه مبلغ ۲هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان معادل ۳۱ درصد آن درآمد پایدار و ۶۹ درصد آن درآمد ناپایدار است.     

خزان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مالیات بر درآمد املاک از انواع مالیات مستقیم است که انواع درآمدهای حاصل از ملک را شامل می‌شود و مالیات بر اجاره املاک یکی از سه نوع مالیات بر درآمد املاک است که به درآمد حاصل شده اشخاص حقیقی و حقوقی بابت اجاره املاک و مستغلات در ایران تعلق می‌گیرد.

درآمد مشمول مالیات املاکی که به اجاره واگذار می‌شود شامل کل مال‌الاجاره، اعم از نقدی و غیرنقدی پس از کسر ۲۰ درصد بابت هزینه‌ها، استهلاکات و تعهدات مالک نسبت به مورد اجاره می‌شود.

لازم به ذکر است که محل سکونت پدر، مادر یا همسر و فرزندان یا اجداد و همچنین محل سکونت افراد تحت تکفل مالک، اجاری تلقی نمی‌شود و در صورتی

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم،  فرش، پسته، زعفران و..... از آن دست کالاهایی هستند که ایران در تولید آن مزیت مطلق دارد، به نحوی که 90 درصد تولید زعفران دنیا در اختیار ایران است اما چیزی حدود 5 درصد صادرات این کالا به لحاظ ارزش ارزی آن متعلق به ایران است. به طوریکه گردش مالی این بازار در دنیا در حالی چیزی قریب به 8 میلیارد دلار است که سهم ایران از بازار صادراتی این کالا کمتر از 400 میلیون دلار است. اعدادی عجیب اما واقعی.

چرا سایر کشورها زعفران ایران را نمی‌شناسند؟

اگر ایران بودجه‌های تبلیغاتی را که برای فروش نفت هزینه کرده است، به زعفران اختصاص داده‌بود این محصول ایرانی در بازار جهانی به

image

اقتصادآنلاین –  هانا پاکمند؛حقوقی‌ها حدود ۵۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد تقریبا پنج هزار میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۳درصد یعنی هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۲درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فخوز»، «وبصادر» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیش

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری،  طرح 2فوریتی جهش تولید و تأمین مسکن که 2فوریت آن در جلسه 19شهریور مجلس به تصویب رسیده بود، هفته جاری به رأی نمایندگان گذاشته خواهد شد، با این حال این طرح مخالفان جدی دارد که معتقدند تصویب این طرح می‌تواند به افزایش پایه پولی و در نهایت تورم منجر شود؛ حتی یک جمع 21نفره با امضای نامه‌ای خواستار لغو 2فوریت این طرح در مجلس شدند.

 به‌دنبال کاهش عرضه در بخش مسکن وتعلل‌های جدی برای ساخت مسکن در چند سال گذشته که یکی از عوامل رشد قیمت به‌ویژه در 2سال گذشته بوده است، کمیسیون عمران مجلس به تازگی طرحی را با نام جهش تولید مسکن تدوین کرده که قرار است هفته جاری به رأی ن

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، شرایط یکسان و درد مشترک سبب شده سازمان انتقال خون از کسانی که کرونا گرفته و بهبود یافته‌اند، تقاضا کند که به مراکز انتقال خون مراجعه کنند تا با اهدای پلاسمای خون خود بیماران دیگری که با کرونا درگیر شده‌اند، نجات دهند. مدیرکل سازمان انتقال خون معتقد است پلاسمادرمانی روش درمانی است که از صدها‌سال پیش وجود داشته است و تا زمان کشف درمان قطعی و واکسن کرونا می‌تواند یکی از بهترین راه‌های درمانی این بیماری به شمار برود.

پلاسما بخش مایع خون است که بیش از ٥٥‌درصد حجم خون را تشکیل می‌دهد. ٩١‌درصد حجم پلاسما را آب و یک‌درصد آن را املاح و یون‌های معدنی و ٧درصد آن را

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور، روز سه‌شنبه در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، پس از گزارش رییس کل بانک مرکزی و وزرای صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و امور دارایی از وضعیت اقتصادی کشور در شش ماهه نخست و اقدامات برنامه‌ریزی شده برای مدیریت بخش پولی، ارزی و تجاری کشور در ماه‌های باقیمانده سال، گذر از شرایط کنونی اقتصادی با هدف کم کردن فشار بر اقشار کم برخوردار را به عنوان هدف اصلی دولت امکان‌پذیر دانست.

روحانی گفت: در شرایط خاص کنونی، استفاده از ظرفیت‌ها و ساز و کارهای اقتصادی کشور و اتخاذ تدابیر ویژه برای تامین کالاهای اساسی مردم و مواد اولیه کار

image

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده، در ساعت ۹ و ۵۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش «وملی»، «ثشاهد» و «وشهر» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه‌ صنعتی‌ ملی‌ حدود ۴۲۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید «زاگرس»، «پترول» و «ثامید» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان (۷۱ درصد کل) و ۱۰ صف فروش ب

به گزارش سی ان بی سی، مجمع جهانی اقتصادبا صدور بیانیه ای اعلام کرد که اجلاس بعدی با توجه به شیوع کروناو لزوم رعایت نکات ایمنی برای کاستن از سرعت شیوع بیماری به تابستان سال آینده موکول خواهد شد. پیش از این قرار بود اجلاس بعدی در ماه ژانویه ( زمستان امسال) در شهر داووس سوئیس برگزار شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آدریان مونک- مدیر روابط عمومی این مجمع با بیان اینکه اتخاذ این تصمیم ساده نبوده است افزود: نیاز است که شمار زیادی از رهبران و اقتصاددانان برای شرکت در این اجلاس گرد هم ایند که این تجمع از نظر مسائل بهداشتی ایمن نبود. به گفته مونک دستورالعمل اجلاس بعدی، احیای اقتصاد جهانی و با

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر با تدابیر جدید بانک مرکزی، معنادار شده است. به گونه ای که نرخ فروش هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی های مجاز با کاهش حدود دو هزار تومانی به کانال ۲۸ هزار تومان رسیده است.

جعفر قادری در این خصوص گفت: افزایش اخیر نرخ دلار نشان دهنده رفتاهای هیجانی و انتظاراتی است که مبتنی بر پیش بینی های دقیق نیست و روند بازار یکی دو روز اخیر نشان داده که با وجود مشکلات زیاد در زمینه درآمدهای ارزی و ارزآوری از ناحیه فروش نفت، کشور همچنان از ذخایر مناسب ارزی برخوردار است و پاسخگوی نیازهای کشور است. اگر متولیان ذیربط در این شرایط به درستی عمل کنند، به

قیمت روز دلار

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، قیمت دلاردر روز جاری در صرافی‌های بانکی 23000 تومان برای خرید است و صرافی‌ها هر دلار را معادل23100 تومان نیز می‌فروشند.

قیمت روز یورو

همچنین، ایسنا گزارش داد: این صرافی‌ها هر یورو را معادل27200 تومان می‌خرند و به قیمت 27300 تومان هم می‌فروشند.

تغییرات قیمت دلار در سال 1399

امسال بازار آزاد ارز کار خود را با قیمت 16450تومان برای دلار یعنی حدود 500تومان بیشتر از قیمت دلار در آخرین روز معاملات سال98، آغاز کرد اما با شروع کار بازار و گذشت حدود یک هفته، قیمت دلار به زیر 16هزار تومان سقوط کرد و در روز بیستم فروردین ماه قیمت هر اسکناس دلار آمریکا به 159

image

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود از شاخص های کلان اقتصاد ایران پیش بینی کرده است رشد اقتصادی ایران در سال جاری به منفی 4.5 درصد برسد. اقتصاد ایران در سال پیش رشد منفی 6.8 درصدی را تجربه کرده بود.

بر اساس پیش بینی این نهاد بین المللی اقتصاد ایران در سال 1400 از رکود خارج خواهد شد و رشد مثبت 1.5 درصدی را در این سال به خود خواهد دید.

بانک جهانی انتظار دارد شاخص های کلان اقتصاد ایران در سال آینده وضعیتی مثبت و رو به رشد داشته باشد. مصرف بخش خصوصی در این سال 1.7 درصد، مصرف بخش خصوصی 0.5 درصد و میزان سرمایه گذاری ها در ایران 1.9 درصد رشد خواهد داشت. همچنین صادرات

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در پی شیوع ویروس کرونا و مذاکرات کشورهای مختلف برای از سرگیری پروازهای خارجی بسیاری از کشورها با توافق ها و پروتکل های مشترک بهداشتی اقدام به از سرگیری پروازهای خود کرده اند، ایران نیز طی ماه های گذشته مذاکرات خود را آغاز کرده و در حال حاضر به بسیاری از مقاصد خارجی و البته با شرایط خاص پرواز می کند. اما ترکیه به عنوان یکی از کشورهایی که بیشترین پرواز را ایران به این مقصد داشت هنوز پروازهایش مشخص نیست و بارها  مسئولان این کشور برقراری مجدد پروازها به مقصد و از مبدأ ایران را اعلام کرده اند. اما مجددا این پروازها لغو شده است.

مقصود اسعدی سامانی - دبیر انجمن

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، امیرهنجن، با بیان اینکه از ۱۵ تیرماه که استفاده از ماسک الزامی شد، طی ابلاغیه ای استفاده ازماسک توسط راننده و مسافران در تاکسی نیز اجباری شد، گفت: علاوه بر  استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز در تاکسی ها الزامی شد.

وی با بیان اینکه در بیش از ۵۰ پایانه تاکسیرانی پایتخت نیز بنرهای مقابله بابیماری کرونا برای تاکسیرانان و مسافران نصب شد، افزود: علاوه بر آن در راستای کنترل هر چه بهتر ابلاغیه،  روزانه بیش از ۴۰ تیم عملیاتی نیز پایانه های تاکسیرانی و تاکسی های گردشی شهر تهران را تحت رصد دارند.

هنجن با تاکید بر اینکه خوشبختانه شاهد رعایت استفاده از ماسک

امروز41
دیروز101
این هفته612
این ماه1711
کل127809

1
آنلاین

ما 110 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان