اخبار روز

کشته شدن شماری از غیرنظامیان در حملات ترکیه

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از آغاز عملیات در شمال شرق سوریه خبر داد. یگان توپخانه‌ای ترکیه برخی مواضع‌ ی پ گ در تل ابیض و راس العین را گلوله باران کرد. ارتش ترکیه همچنین اطراف سد السفان در شمال شهر المالکیه در شمال شرق استان الحسکه سوریه را گلوله باران کرد.

 

کشته شدن شماری از غیرنظامیان در حملات ترکیه

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: نیرو‌های سوریه دموکراتیک ”قسد“ از کشته شدن شماری از غیرنظامیان در حملات توپخانه‌ای و هوایی ارتش ترکیه خبر دادند.

 

ستاد ارتش ترکیه: گلوله باران مواضع شبه نظامیان کرد ادامه خواهد داشت

شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: ریاست ستاد ارتش ترکیه اعلام کرد به گلوله باران مواضع شبه نظامیان کرد در شمال شرق سوریه ادامه خواهد داد.

 

ترکیه غربی ها را از آغاز عملیات در شمال سوریه با خبر کرده بود

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از آنکارا ؛ وزارت امور خارجه ترکیه با دعوت از نمایندگان سازمان ملل، آنان را در جریان عملیات ارتش ترکیه به شرق فرات قرار می‌دهد.

وزارت دفاع ترکیه هم اعلام کرد آمریکا، روسیه، انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و سازمان ملل متحد چند ساعت قبل از انجام عملیات «چشمه صلح» در شمال سوریه باخبر شدند.

 

برچیده شدن بلوک‌های سیمانی در مرز برای آغاز عملیات زمینی

شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: یگان‌های مهندسی ارتش ترکیه بلوک‌های سیمانی را در مناطق مرزی نزدیک شهر‌های راس العین و تل ابیض سوریه برداشتند تا زمینه برای آغاز عملیات زمینی فراهم شود.

 

حمله توپخانه‌ای ارتش ترکیه به داخل شهر القامشلی سوریه

شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد: توپخانه ارتش ترکیه اهدافی را در داخل شهر القامشلی سوریه هدف قرار داد.ارتش ترکیه همچنین روستا‌های صلوح، تل فندر در اطراف شهر تل ابیض و روستا‌های العزیزیه و علوک را گلوله باران کرد.

 

مخالفت با عملیات نظامی ترکیه

عملیات نظامی ترکیه در مرز سوریه با مخالفت‌های داخلی و خارجی شدیدی مواجه است.

پیشتر نیرو‌های سوریه دموکراتیک -قسد- اعلام کردند مناطق شمالی سوریه در آستانه یک فاجعه انسانی قریب الوقوع قرار دارد.

قسد همچنین از لشکرکشی گسترده نیرو‌های ارتش ترکیه و گروه موسوم به ارتش آزاد به سوی مرز‌ها با سوریه خبر داد و از جامعه جهانی خواست برای جلوگیری از حمله ترکیه به مناطق تحت سیطره این نیرو‌ها وارد عمل شود.

مطالب تصادفی