خوددرمانی و خطر مسمومیت دارویی

اخبار اقتصادی روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، زمانی که افراد برای ایجاد احساس بهتر تلاش می کنند از دارویی بیش از حد استفاده کنند نیز مسمومیت های دارویی رخ می دهد. مصرف بیش از اندازه داروها می تواند عواقب جدی و پایداری داشته باشد. به طور مثال داروی استامینوفن که این روزها دارویی پرمصرف در میان همه است، اگر در طولانی مدت مقدار این ماده در بدن بیشتر شود سبب بروز مسمومیت های دارویی می شود.

انواع مسمومیت های دارویی

به طور کلی دو نوع مسمومیت دارویی عمدی و سهوی وجود دارد؛ مسمومیت های سهوی عبارت است  از مسمومیت هایی که فرد پس از مراجعه به پزشک مقدار دارویی را که در هفته دو یا سه بار باید مصرف شود به اشتباه روزی سه بار مصرف کند؛ کودکان ، کهن سالان و در برخی موارد بزرگ سالان در معرض خطر این نوع مسمومیت ها قرار دارند؛ اما در مسمومیت های عمدی فرد آگاهانه مقدار مصرفی دارو را افزایش

و این کار را با داروهای عموما آرام بخش و اعصاب انجام می دهد.

مصرف دارو برای درمان بیماری ها مثل یک شمشیر دولبه عمل می کند؛ اگر به موقع و درست مصرف شود می تواند مفید باشد و اگر نابه جا مصرف شود با عوارضی همراه خواهد بود.

بسیاری از داروها ممکن است با سیستم بدن سازگاری نداشته باشد و با آسیب هایی روی اندام هایی مانند کبد، کلیه و قلب همراه باشد.

افرادی که اقدام به خوددرمانی می کنند ممکن است بر اثر اشتباهات سهوی از داروهای تاریخ مصرف گذشته استفاده کنند که این خود باعث بروز  آسیب های جدی می شود.

برخی از داروهای گیاهی ممکن است با داروهای شیمیایی تداخل ایجاد کند. به طور مثال داروهایی که برای چربی خون تجویز می شود ممکن است با تداخل و عوارضی همچون پادرد واستخوان درد یا عارضه های مغزی و قلبی شامل کم خونی همراه باشد.

ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !

ما 188 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان