اخبار روز

خبری از برگزاری جلسه شورای عالی کار نیست

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمدرضا تاجیک, رییس مجمع کارگران درباره برگزاری جلسه شورای عالی کار گفت: دولت  همچنان برای برگزاری جلسه شورای عالی کار در دسترس نیست. برداشت ما این است که وزارت کار و دولت اعتقادی به اصلاح مصوبه دستمزد ندارند. 

وی با بیان اینکه جلسه شورای عالی کار بدون دلیل منطقی لغو شد گفت:  هم اکنون حدود 2هفته از تاکیدات مقام معظم رهبری به بهبود وضعیت معیشت کارگران و بازنگری در دستمزد سال 99 کارگران گذشته، اما هیچ خبری از برگزاری جلسات شورای عالی کار برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران توسط وزارت کار نمی باشد.

تاجیک با بیان اینکه جلسه شورای عالی کار دلیل لغو جلسه شورای عالی کار  عدم حضور وزیر اقتصاد و عزل وزیر صنعت بود افزود: جلسه شورای عالی کار باید هرچه سریع‌تر با هدف بازنگری دستمزد سال 99 کارگران برگزار شود چراکه این افراد هم اکنون باتوجه به شرایط پیش آمده، در وضعیت نامساعدی به سر می‌برند.

  تاجیک ادامه داد: باتوجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری در خصوص بهبود وضعیت معاش کارگران دارند، نمایندگان کارگری همچنان پیگیر برگزاری جلسه جهت تعیین دستمزد مطابق ماده 41قانون کار هستند، اما هنوز هیچ جوابی از دولت دریافت نکرده ایم.

وی مطرح کرد: هدف اصلی دولت از برگزاری جلسه شورای عالی کار، رسیدگی به حق مسکن و افزایش آن در حقوق کارگران بود ،اما نظر نماینده کارگران شورایعالی کار  افزایش دستمزد می باشد.

رییس مجمع کارگران تهران خاطر نشان کرد: دولت حدود دو هفته است که نسبت به برگزاری جلسه شورای عالی کار تصمیم گرفته، اما هنوز خبری از برگزاری این جلسه نیست و دولت نیز دلیل قانع کننده‌ای برای این موضوع ابراز نمی‌کند.

منبع

مطالب جدید

مطالب تصادفی