به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مسعود مردانی افزود: بسیاری از افراد در مورد نحوه جمع آوری زباله بیماران کرونایی در خانه آگاهی چندانی ندارند و آنها را با زباله های خانگی مخلوط می کنند که این کار باعث انتقال ویروس به سایر اعضای خانواده می شود.

وی اظهار داشت: بیماری که در خانه با شرایط لازم ادامه دوران نقاهت را می‌گذراند باید زباله‌های عفونی وی مانند ماسک و دستمال کاغذی به صورت جداگانه به همت افراد خانواده جمع آوری شده و با بستن و گره زدن آن داخل کیسه زباله جداگانه گذاشته شده و خارج از خانه قرار داده شود.

مردانی ادامه داد: اگر خانواده‌ها زباله‌هایی که احتمال بیشتری به عفونی بودن آن دارند مانند دستمال کاغذی و غیره باید جداگانه در یک کیسه نایلون ضخیم جمع آوری کنند و بعد داخل کیسه زباله سایر پسماندهای خانه بگذارند تا انتقال عفونت و ویروس‌هایی مانند کرونا بسیار کاهش یابد.

این متخصص بیماریهای عفونی تصریح کرد: بحث جمع آوری زباله بیماران کرونایی در خانه باید توسط اعضای خانواده همراه با دستکش و ماسک مورد توجه قرار گیرد و بصورت مداوم پنجره ها باز بوده تا هوا در خانه جریان داشته باشد.

مردانی با بیان اینکه شمار مبتلایان به کرونا بیشتر از آمار رسمی اعلام شده است، تصریح کرد: تعداد افرادی که بدون علامت به ویروس کرونا مبتلا می شوند، بیشتر از کسانی است که با داشتن علایم به این ویروس دچار می شوند و این مسئله در دنیا بوده و کشور ما از این امر مستثنی نیست.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: موج همه گیری کرونا با آغاز فصل پاییز بیشتر خواهد بود و از مردم می خواهیم که اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را در خارج از خانه رعایت کنند و از ترددهای غیرضروری در شهر خودداری کنند.

منبع