Sidebar

Magazine menu

12
چهارشنبه, می
0 New Articles

جانشین فرمانده‌کل سپاه:‌ بر ‌آمریکا مسلط شده‌ایم / تلاش دشمن برای مقابله با‌ ایران محکوم به شکست است‌

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار استانها -

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از خمین، سردار علی فدوی دقایقی پیش در اجلاسیه ویژه نقش امام(ره) در دفاع مقدس با اشاره به نقش امام(ره) اظهار داشت: بیش از 40 سال است که خداوند تمام امت اسلام و مستضعفین را مورد عنایت خود قرار داده و این مهم از صدقه سر حضرت امام(ره) است.

وی با توجه به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی افزود: پس از حمله دشمن به ایران اسلامی ‌تمام جوانان در جبهه‌ها حضور یافتند ‌تا ‌به تکلیف خود عمل کنند.‌

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: در جنگ تحمیلی و با گذشت 30 سال از جنگ تحمیلی هیچ‌گاه ستیز میان حق و باطل اتمام نیافته و ابعاد وسیع‌تری گرفته و در تمامی این صحنه‌ها همان‌هایی که مورد خطاب حضرت امام در سال 42 بودند حضور یافته ‌به تکالیفشان عمل کردند.

فدوی ادامه داد: این‌که همه مستضعفین و مسلمین می‌خواهند مدافع حق باشند از عنایت خداوند است و وعده خداوند محقق است.

وی با اشاره به جایگاه زادگاه امام عنوان کرد: امام راحل در شهر خمین به دنیا آمده رشد کردند که افتخار بزرگ مردم این شهر پرورش مردی بزرگ و اسطوره قرن است.

جانشین فرمانده کل سپاه: جبهه‌گیری دشمنان با انقلاب پیچیده‌تر شده است / پاسداری از انقلاب محدوده خاصی ندارد

جانشین فرمانده کل سپاه: ‌آمادگی رزمی و عملیاتی سپاه افزایش یافت / توطئه‌های دشمن‌ را نقش بر آب می‌کنیم

جانشین فرمانده کل سپاه: تعرض دشمن به دوستان انقلاب "رویارویی غیرمستقیم با ایران" است/ وضعیت فعلی اقتصادی در شأن مردم ما نیست

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: امام راحل ارزش‌های فراموش‌شده اسلامی را یادآور شده زنده فرمودند زیرا حاکمان بی‌لیاقت طاغوت ستمشاهی بر این سرزمین سلطه داشتند و امام راحل با انقلاب خود و جمع کردن بساط شاهنشاهی و ظلمْ حلاوت و شیرینی انقلابی مردمی، اسلامی و براساس اسلام ناب محمدی(ع) را به امت چشاندند.

فدوی تصریح کرد: حکومت حاکمان ظالم آنچه را آخرین پیامبر خدا(ص) گفته بود به فراموشی سپردند و زمانی که امام راحل همان ندا را سر دادند و از همان بیانات صحبت فرمودند مردم گمان کردند بیانات جدیدی است درحالی که همان دین و همان سخنان فراموش‌شده بود.

وی اضافه کرد: حضرت امام(ره) در نخستین منبر خود در اراک تا آخرین لحظات، کلامی به‌جز اسلام بر زبان نیاوردند که تحقیقات محققان به‌روی زندگی بابرکت امام(ره) نیز مؤید همین موضوع است.

وی ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند امام راحل در قله‌ای ایستاده که حتی اگر بخواهیم بر نوک این قله بنگریم نمی‌توانیم زیرا این قله به‌حدی رفیع است که دید ما به آن نمی‌رسد، پس به‌بهانه این مراسم‌ها گرد هم می‌آییم تا خداوند به‌برکت حضور امام راحل عنایت بیشتری بر ما داشته باشد.

عزت و شرف باطنی انقلاب بیش از اقتدار ظاهری آن است

جانشین فرمانده کل سپاه با یادآوری قدرت و عزت جمهوری اسلامی ایران به‌برکت حرکت امام راحل و شهدا گفت: رزمندگان اسلام به‌عنایت خدا و به‌فرمان امام(ره) در جبهه‌ها حضور یافتند و اکنون 30 سال از پایان جنگ می‌گذرد و این عزت و افتخار ظاهری و باطنی ما به‌سبب این حضور است، عزت و شرف باطنی انقلاب بیش از اقتدار ظاهری آن است و به ذهن عالمیان خطور نمی‌کند که بتوانند این اقتدار را به دست آورند.

وی تأکید کرد: زمانی که قرار می‌شود اقدامی علیه ما شکل بگیرد کوچک‌ترین رزمنده این انقلاب در میدان عمل و مقابله و دفاع از نظام اسلامی ایران حاضر است، همان طور که در آغاز انقلاب، دلدادگان حضرت امام لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند.

دشمن توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارد

جانشین فرمانده کل سپاه راجع به قدرت جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز همگان معترفند که انقلاب اسلامی بر شیطان بزرگ آمریکا مسلط شده به‌طوری که آخرین وزیر دولت قبل آمریکا در پایگاه ظفره امارات ایستاد و درحالی که پشت‌سر آن هواپیماهای گلوبال زده‌شده توسط رزمندگان ما وجود داشت گفت "ما و هم‌پیمانان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای‌مان به‌دنبال این هستیم که توانی ایجاد کنیم که این توان در برابر ایران بازدارنده باشد".

فدوی خاطرنشان کرد: چند سال بود که آمریکا و حاکمان کشورهای منطقه به‌دنبال افول حکومت سوریه بودند، اوباما در آن لحظه گفت "ما و هم‌پیمانان درنظر داشتیم رژیم بشار اسد را ساقط کنیم اما نتوانستیم زیرا ایران نخواست"، این اعتراف دشمنان انقلاب اسلامی است و به‌سبب اینکه ملت، رزمندگان و دلدادگانی به‌دنبال امام انقلاب اسلامی بودند خداوند متعال به اطاعت آنها عنایت کرده است.

وی ادامه داد: بندگان خدا باید تکالیف تعیین‌شده را به انجام برسانند و نتیجه آن به‌دست خداوند است و خداوند به‌دنبال بهانه بوده تا به وعده خود عمل کند و بنده را عزیز و بزرگ کند و خود خداوند شرط کرده که بندگان بر تکالیفشان عمل کنند، علما به‌دنبال اینند رابطه میان عمل به تکلیف، خروج از بن‌بست و روزی رسیدن از جایی که مصور نیست وجود دارد.

نظام اسلامی ایران هیچ‌گاه در بن‌بست قرار نگرفته است

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به 40 سال تاریخ انقلاب اسلامی گفت: آیا چهل سال است که ندیده‌ایم خداوند نمی‌گذارد در بن‌بست بمانیم؟ این به‌معنای این است که اگر مشکلی پیش آمده برای عمل به تکلیف پا پیش گذاشته‌ایم و خداوند در سخت‌ترین موضوعات به‌سبب اینکه پای کار بوده‌ایم بهترین نتایج را محقق ساخته، آیا قادر نیست در سایر عرصه‌ها نیز ما را موفق سازد؟

فدوی افزود: کار سخت آن کاری است که انسان برای انجام آن باید جان دهد و هیچ کاری سخت‌تر از این وجود ندارد، در تاریخ 31 شهریور سال 59 امام فرمودند "دزدی آمده، سنگی زده و در رفته است"، و همه دلدادگان امام سر از پا نمی‌شناختند تا به جبهه بروند و تکلیف خودشان را ادا کنند.

وی تصریح کرد: تنها هشت سال دفاع نبود بلکه از 24 بهمن 57 شلیک دشمن آغاز شد و هرچه جلو رفتند تنها فهمیدند اساس و بنیان انقلاب امام از آنچه فکر می‌کنند قوی‌تر است و هر اقدامی اعم از تجهیز منافقین و شیاطین کردند تأثیری نداشت و در نهایت یک دیوانه احمق را جلو انداختند که هشت سال جنگ را ادامه داد.

جانشین فرمانده کل سپاه بیان کرد: سر پیکان تنها صدام بود و پشت‌سر آن هر کس که می‌توانست علیه ما بود، 54 کشور کتباً حضور خود را در جنگ اعلام کردند و میان این دو کشور تمام کشورهای دشمن حضور داشتند و در جنگ در عملیات کربلای5 دشمن فهمید ایران پیروز است و در آن موقع آمریکا حضور مستقیم یافت.

فدوی ادامه داد: شناورهای آمریکا به 86 فروند در سال 66 افزایش یافت و دخالت مستقیم خود را آغاز کردند اما در سال آخر جنگ با دلدادگی فرزندان خمینی به امامشان بلایی بر سر آمریکا آوردند که در دادگاه لاهه از ما شکایت به‌عمل آورد و 10 هزار صفحه پیوست داشت.

وی عنوان کرد: امیدواریم آخرین حجت خدا بیاید تا تمام وعده‌های الهی مبنی بر حکومت الهی محقق شود و شیرینی آن را تمام عالم بچشند.

باید جایگاهمان را در علم سنجیده و ارتقا ببخشیم

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به جایگاه بالای کشور گفت: بیش از 800 میلیارد دلار بودجه نظامی کشور آمریکا‌ست یعنی اگر 25 سال نفتمان را بفروشیم به میزان یک سال بودجه نظامی آمریکا می‌رسد، امسال 5800 میلیارد دلار بودجه این کشور ‌بوده که با همه این هزینه‌ها دست برتر با ماست چراکه سال‌های طولانی از نظر رشد در رده خوبی هستیم اما باید جایگاهمان را در علم بسنجیم.

فدوی تصریح کرد: میزان علم در آمریکا به‌قدری است که نخبه‌های ما نیت سفر به آمریکا را دارند، به‌طوری که در نخستین روزهای انتصاب، "ترامپ" گفت که "ایرانیان باید از آمریکا بروند"، اما فردی که سیاسی نبود در نامه‌ای به ترامپ گفت "آنچه در دنیا به نام علم و فناوری در آمریکا مشهور شده به‌سبب حضور این ایرانیان است که اگر آنها بروند علم و فناوری نیز از این کشور می‌رود".

وی خاطرنشان کرد: بالاترین بهره هوشی دنیا به‌تعبیر دکتر حسابی نزد ایرانیان است که البته به‌سبب حکومت حاکمان نالایق در زمان ستمشاهی نه‌تنها این نخبگان جدی گرفته نشدند بلکه 2.5 درصد منطقه جغرافیایی ما از بین رفت با این حال امروز کشور در پیشرفتی چشمگیر جایگاهی والا دارد.

انقلاب اسلامی ایران الگوی برتر برای ملت‌های دنیاست

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به تلاش محکوم به شکست دشمن برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران گفت: در تمام تاریخ هیچ مقطع زمانی نیست که شیاطین عالم به این میزان با هم متحد ‌باشند، اما در حالی که این دشمنی برپاست و در تمام صحنه‌ها خواهان نابودی ایرانیان بودند، نتیجه به‌عکس می‌شود، زیرا نتیجه را خداوند رقم می‌زند و ما تنها باید به تکالیف الهی عمل کنیم و اگر به این تکالیف عمل کنیم خداوند در وعده‌اش تخلفی نمی‌کند و بهترین نتیجه را برای بنده خود رقم می‌زند.

فدوی عنوان کرد: ملت ما در صحنه حضور داشته و تمام فشارهای وارده دشمنان را به‌چشم دیده‌اند، هیچ احمقی این کار را نمی‌کند که در حضور خبرنگاران معاهده الجزایر را پاره کند و در پاسخ خبرنگاران بگوید "سه روز دیگر در تهران پاسخ شما را می‌دهم"، اکنون باید دید که صدام کجا و امام راحل در کجا قرار دارند چراکه امام راحل ما در اوج عزت و احترام مسلمانان، آزادی‌خواهان و عدالت‌طلبان دنیا بوده و صدام در زباله‌دان تاریخ هم دیگر جایی ندارد.

وی افزود: هر روز اطلاعات جدیدی از مردم دنیا به گوش می‌رسد که مردمی قیام و انقلاب کرده‌اند، در نیجریه 25 میلیون شیعه 12امامی وجود دارد و این تعداد شیعه در سال‌های نخست انقلاب بسیار کم بوده است.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما در همه امور باید براساس قوانین دینی پیش برویم و همه ما معتقدیم که دین اسلام و کتابش آخرین هستند و خداوند در این آخرین، چیزی کم نگذاشته است که پاسخگوی نیاز انسان‌ها نباشد، در برخی از مواقع طبق این قاعده عمل نمی‌کنیم و توقع معجزه خداوند را داریم.

فدوی بیان کرد: وعده داده شده که یک نفر در دنیا نیست که امام حسین(ع) را دوست نداشته باشد و شاید منجی عالم در زمان معرفی بخواهد امام حسین(ع) را پشت خود معرفی کند و تا زمانی که عالمی به‌وجود نیاید که همه امام حسین(ع) را بشناسند و آن را دوست داشته باشند ظهور اتفاق نمی‌افتد.

وی ادامه داد: هر لحظه باید به این فکر باشیم که زبان، دل و عمل‌مان آن‌گونه است که مورد شفاعت امام حسین(ع) و شهدا قرار گیریم یا خیر، خداوند این وعده را به ما داده که می‌توانیم.

دین و خون پاک شهدا همواره باید مقابل دیدگان ما باشد

جانشین فرمانده کل سپاه بر تأکید به ضرورت حفظ یاد و نام شهدا گفت: بیش از 200 هزار شهید پیشِ‌روی ما هستند که اگر می‌خواهید ذهنیتی در این باره به دست آورید نزد خانواده یکی از آنها بروید و حال بازماندگان و جایگاه شهید را به همه آنها تعمیم دهید، امیدواریم خداوند عنایتی به همه ما دهد که شرمنده خانواده شهیدان نباشیم.

فدوی اضافه کرد: یکی از برکات امام راحل انقلاب اسلامی و ملتی بود که به اطاعت از فرمان خدا سر نهادند و نتیجه آن بیش از 200 هزار شهید شد و امیدواریم که این برکت تا ظهور آخرین حجت خدا جلو برود و همه مثل آنها عمل کنیم تا وعده الهی تحقق پیدا کند و همه عالم از شیرینی این پیروزی بچشند.

انتهای پیام/ش+

امروز54
دیروز103
این هفته462
این ماه1163
کل130579

2
آنلاین

ما 1634 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان