Sidebar

Magazine menu

13
پنج شنبه, می
0 New Articles

بورس مسکن مهر راه اندازی می شود/ آغاز ساخت مترو پردیس از ماه آینده

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار اقتصادی -

به گزارش  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهدی هدایت در نشست رونمایی از اسناد تک برگی اعیان و عرصه واحدهای مسکن مهر شهر پردیس اظهار کرد: امسال با حضور وزیر راه و شهرسازی تمام امکانات پردیس برای اتمام مسکن مهر بسیج شده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس تمام اراضی پردیس یا از طریق فراخوان یا تهاتر با سازندگان بابت تکمیل مسکن مهر واگذار می کنیم و یک متر هم بعد از اتمام مسکن مهر برای فروش نخواهیم داشت.

وی از فروش عرصه عرصه بیش از 10 هزار واحد مسکن مهر به ارزش حدود 350 میلیارد تومانی خبر داد و ادامه داد: حتی برای تکمیل پروژه های مسکن مهر زیربار استقراض و اخذ وام از بانک های عامل شده ایم. بر این اساس از تبصره 8 قانون بودجه امسال 1000 میلیارد تومان دریافت می کنیم که شرکت عمران بازپرداخت را انجام می دهد و درصد سود آن هم کم نیست.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان این که بازپرداخت این وام از محل فروش تجاری ها انجام می شود به مترو این شهر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با ورود مجموعه قرارگاه خاتم، مشاور بسیار توانمند این قرارگاه وارد این موضوع شده است. تمام گمانه های آزمایشگاه خاک این پروژه انجام شده و در مرحله طراحی نهایی و خروج نقشه های نهایی حدود 8 کیلومتر آماده شده است.

هدایت با اعلام این که  از اواخر آبان ماه وارد فاز اجرایی ساخت مترو می شویم، افزود: در فاز 11 تقاطع غیرهمسطح با سرعت قابل قبول و بر اساس زمانبندی در حال انجام است که ترافیک این فاز این تقاطع انجام می شود. همچنین در این فاز زون 5 تحویل شده و مابقی نیز در مرحله تحویل شده و پس از آن وارد زون 4 جنوبی، زون 3 و زون 2 تحویل متقاضیان می شود. ضمن این که شرکت گاز اخیرا وارد زون های 2 و 3 شده که تاکنون این کار را انجام نداده بود.

وی  با بیان این که در فاز 11 فقط عمده کار باقیمانده محوطه سازی و راه های دسترسی است، گفت: تاسیسات پمپاژ فاز 11 راه اندازی شده و الان در حال پمپاژ آب به واحدهای این فاز هستیم.

وی با بیان این که امسال چند مدرسه با آموزش و پرورش تحویل شده است، یادآور شد: تا 10 روز آینده کمربندی شرقی فاز 8 نیز تکمیل خواهد شد. امسال 600 نفر دانش آموز در این فاز ثبت نام کرددند و مدارس پس از تجهیز تحویل آموش و پرورش شد.

به گفته وی، از سال 91 تا اواخر سال گذشته 6720 انشعاب آب داشتیم که در دوره جدید انشعاب آب و فاضلاب بیش از 7200  واحد تامین شده است. از سوی دیگر طی 7 ماه اخیر حدود 120 معبر در این فاز آسفالت شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پریس به فروش عرصه مسکن مهر اشاره کرد و با بیان این که مبالغ این فروش در پروژه های این طرح هزینه می شود، گفت: این کار ارزش افزوده خوبی را برای واحدهای مسکن مهر به همراه داشته است.

هدایت از راه اندازی بورس مسکن مهر خبر داد و گفت: در حال طراحی سامانه ای با همکاری اتحادیه املاک هستیم تا بتوانیم بر خرید و فروش واحدهای مسکن مهر نظارت کنیم. با این کار  دیگر شاهد  فروش واحدهای مسکن مهر زیر قیمت بزار نخواهیم بود.

وی بیان کرد: ما با دلالان سرپایی که تعداد آنها خیلی هم زیاد است مشکل داریم و می خواهیم با همکاری نیروی انتظامی جلو فعالیت های غیرقانونی آنها را بگیریم.

انتهای پیام/

امروز43
دیروز112
این هفته563
این ماه1264
کل130680

2
آنلاین

ما 201 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان