Sidebar

Magazine menu

12
چهارشنبه, می
0 New Articles

جام جهانی والیبال| پایان تلخ ایران با شکست مقابل لهستان

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در جام جهانی 2019 در حالی از ساعت 7 صبح امروز به مصاف لهستان رفت که با توجه به سابقه رویارویی و حساسیت‌هایی که دو تیم نسبت به یکدیگر داشتند، می‌توان آن را یک بازی خارج از جدول نامید. تیم ملی ایران در این دیدار با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد تا بدین ترتیب جام جهانی را با شکست به پایان برساند.

دو تیم سابقه درگیری لفظی و فیزیکی با یکدیگر را داشتند و توهین‌ها و الفاظ رکیکی که «میهاو کوبیاک» کاپیتان تیم ملی لهستان در مورد مردم ایران به‌کار برده بود نیز حساسیت این بازی را بیشتر کرد. او حتی در چارچوب مسابقات باشگاهی در فینال قهرمانی باشگاه‌های آسیا با پوریا فیاضی درگیر شده بود و بعدها گفته بود که ملتی به‌نام ایران را اصلاً نمی‌شناسد!

جام جهانی والیبال| شکست ایران مقابل ایتالیا؛ کامبک جواب کامبک!

تیم ایران در بازی آخر خود در جام جهانی باز هم با ترکیبی جدید شامل جواد کریمی، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی‌پور، علی شفیعی، مسعود غلامی و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) به میدان آمد. تیم لهستان با توجه به پیروزی آمریکا مقابل مصر (نخستین بازی امروز) برای تثبیت عنوان نایب‌قهرمانی خود، نیاز به پیروزی 3امتیازی مقابل ایران داشت.

لهستان بازی را با اسپک‌های خوب خود شروع کرد ولی با دفاع روی تور بازیکنان ایران مواجه شد. این تیم، ست نخست را بدون اشتباه و با تکیه بر حملات ویلفردو لئون و کوبیاک پیش برد و در نهایت 25 بر 18 برنده شد.

ایران تا پایان ست اول، 14 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن‌‌‌سرویس و صفر امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و در مقابل لهستان نیز 17 امتیاز از اسپک، 2 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن‌‌‌سرویس و 5 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به دست آورد. تا پایان این ست،‌ پوریا یلی 6 و امیرحسین اسفندیار  5 امتیاز برای ایران کسب کردند.

ست دوم نیز با برتری مدافع عنوان قهرمانی جهان و کسب 6 امتیاز توسط تیم این آغاز شد. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ایران از نخستین وقت استراحت فنی خود در همان ابتدای ست استفاده کرد. کسب امتیازات متوالی توسط بازیکنان ایران در ادامه بازی و ثبت امتیاز 10 بر 9 برای ایران، سرمربی بلژیکی لهستان را مجبور کرد که تقاضای وقت استراحت کند. اشتباهات بازیکنان ایران در ادامه ست دوم بیشتر شد و این در حالی بود که لهستانی‌ها خیلی حساب‌شده و با حداقل اشتباه ممکن بازی می‌کردند. حریف اروپایی در ست دوم هم 25 بر 18 برنده شد.

تیم ملی والیبال ایران تا پایان ست دوم، 28 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن‌‌‌سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف و لهستان 32 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن‌‌‌سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کردند.

لهستان در حالی در ست سوم به امتیاز 16 رسید که ایران تنها 8 امتیاز کسب کرده بود. توپگیری، دفاع روی تور و بازی کم‌اشتباه، یک پیروزی آسان را برای لهستان مقابل ایران رقم زد و عنوان نایب‌قهرمانی این تیم را نیز در جام جهانی 2019 تضمین کرد. تیم لهستان در ست سوم نیز 25 بر 16 برنده شد. عملکرد ایران در بازی آخر مؤید این نکته بود که از نظر فنی و انگیزشی با سطح اول والیبال جهان، فاصله دارد.

تیم ملی والیبال ایران تا پایان بازی، 40 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن‌‌‌سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و در مقابل لهستان نیز 46 امتیاز از اسپک، 10 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن‌‌‌سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران کسب کرد. تا پایان این ست،‌ پوریا یلی 14 و امیرحسین اسفندیار  12 امتیاز برای ایران کسب کردند.

جایگاه نهایی ایران در جام جهانی 2019 بستگی به نتیجه دیدار تیم‌های روسیه و کانادا با حریفان خود خواهد داشت.

انتهای پیام/+

امروز50
دیروز103
این هفته458
این ماه1159
کل130575

2
آنلاین

ما 1206 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان