Sidebar

Magazine menu

14
جمعه, می
0 New Articles

پیش‌بینی باران 5روزه در 20 استان/ برف پاییزی در برخی مناطق کشور

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی کشور با گذر موج تراز میانی جو تا پایان هفته طی امروز در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب‌غرب،  برخی مناطق شمال‌شرق و شرق به‌ویژه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی وزش باد نسبتاً شدید و رعد و برق روی می‌دهد.

شدت این بارش‌ها برای استان‌های آذربایجان غربی، غرب و جنوب آذربایجان شرقی،‌ کردستان و کرمانشاه است.

فردا و روز چهارشنبه در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات جنوب‌غرب به‌ویژه در ساعات بعدازظهر بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش‌ها در این دو روز مربوط به استان‌های آذربایجان غربی،‌ آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، همدان، لرستان و غرب مرکزی است.

روز پنجشنبه با تضعیف سامانه بارشی، بارش در استان‌های واقع در شمال‌غرب بوده که گاهی همراه با وزش باد و رعد و برق است. طی این روز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در برخی مناطق واقع در استان‌های غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده و خفیف پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه با عبور سامانه بارشی نسبتاً قوی از غرب و شمال‌غرب کشور در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال‌غرب کشور، دامنه جنوبی البرز به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش‌ها در این روز در استان‌های کردستان،‌کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، شمال خوزستان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز و تهران است.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده امروز در ساعات بعدازظهر در برخی مناطق استان‌های سیستان و بلوچستان،‌ کرمان و ارتفاعات شمال هرمزگان رشد ابر، بارش پراکنده و رعد و برق پیش‌بینی م‌ ‌شود. همچنین از امروز تا آخر هفته در سواحل دریای خزر بارش متناوب باران و وزش باد روی می‌دهد و دمای هوا در بخش‌های شمالی کشور 5 تا 8 درجه کاهش می‌یابد، ضمن این‌که در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال‌غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف دور از انتظار نیست.

روزهای پنجشنبه و جمعه به‌دلیل افزایش باد روی شمال عربستان و جنوب عراق وقوع پدیده گرد و خاک برای استان‌های خوزستان و ایلام پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی باران و کاهش 8درجه‌ای دما در 20 استان/تهران بارانی می‌شود

انتهای پیام/+

امروز59
دیروز110
این هفته689
این ماه1390
کل130806

2
آنلاین

ما 313 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان