Sidebar

Magazine menu

16
یکشنبه, می
0 New Articles

آمار تکان‌دهنده از شکنجه و قتل اسرا در زندان‌های رژیم صهیونیستی

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار رسانه ها -

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، بیش از چهل سازمان فلسطینی و بین‌المللی هفته جاری پویشی تحت عنوان «اسرائیل، اسرا را می‌کشد» راه‌اندازی کردند تا آنچه که برای اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی اتفاق می‌افتد، رسانه‌ای کنند.

در همین ارتباط، کاربران اینترنتی هشتگ‌هایی تحت عنوان «الاحتلال یقتل الاسرا» و «IsraelKillsDetainees» راه‌اندازی کردند و اطلاعات و آماری از اسرای فلسطینی در قالب این هشتگ‌ها به اشتراک گذاشتند.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»، 221 اسیر در داخل زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که شهادت 174 نفر آن‌ها به خاطر شکنجه شدید بوده است. همچنین 500 اسیر تحت بازداشت موقت یا اداری (بازداشت بدون محاکمه) قرار دارند و سیاست اهمال پزشکی و عدم معالجه اسرا همچنان توسط رژیم صهیونیستی اجرا می‌شود.

«یوسف الحسنی» هماهنگ کننده پویش ذکر شده اعلام کرد، اسرا «آمار و ارقام» نیستند، آن‌ها حقایقی هستند که فلسطینی‌های بازداشت شده و خانواده‌ها آن‌ها با این حقایق زندگی کرده‌اند فقط به این دلیل که از سرزمین اشغال شده خود دفاع می‌کنند.

وی ادامه داد، رژیم اشغالگر جنایات خود را در برابر چشمان مردم جهان انجام می‌دهد و این کمپین آغاز اقدامات رسانه‌ای برای حمایت از اسرا خواهد بود.

«امانی سراحنه» مسؤول رسانه‌ای باشگاه «الاسیر» ویژه رسیدگی به امور اسرا و شهدای فلسطینی هم اعلام کرد، این پویش پس از اتفاقات گوناگون در داخل زندان‌های اسرائیل مانند شکنجه و اعتصاب غذای مستمر اسرای فلسطینی به راه افتاد.

حدود شش هزار اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی محبوس هستند که در بین آن‌ها 24 زن و 250 کودک وجود دارد.

منبع:دانشجو

انتهای پیام/

بازگشت به صفحه رسانه‌ها

امروز14
دیروز105
این هفته861
این ماه1562
کل130978

1
آنلاین

ما 121 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان