Sidebar

Magazine menu

12
چهارشنبه, می
0 New Articles

وزیر خارجه یمن: موضوع فرودگاه صنعا انسانی است/ همه خائنان بازخواست خواهند شد

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، هشام شریف وزیر امور خارجه یمن با محکوم کردن گفته‌های احمد عوض بن مبارک نماینده دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن گفت: بن‌مبارک و امثال او به دروغ‌پردازی خود ادامه می‌دهند و خواهان هیچ گونه راه‌حل سیاسی یا صلحی نیستند زیرا این امر منافع شخصی آنها را تهدید می‌کند.

وی بیانیه اخیر بن‌مبارک درباره فرودگاه بین‌المللی صنعا را رد کرد و گفت: این بیانیه که برای مقابله با افکار عمومی آمریکا و مقابله با افزایش شمار شخصیت‌های کنگره و مجلس سنا ــ که خواهان توقف جنگ بیهوده در یمن و دخالت آشکار آمریکا در منطقه هستند ــ صادر شد، مغایر با واقعیت است.

مقام یمنی: حمله به قایق ماهیگیران نقض توافق سوئد است

شرف گفت: این بیانیه بیانگر وضعیت روحی فروپاشیده دولت عبدربه هادی است که در سایه افزایش خبرها مبنی بر امکان توقف تجاوزگری نظامی و زیان دیدن منافع شخصی آنها صادر شده است.

وی دروغ‌پردازی‌های بن‌مبارک درباره تجاوزگری به یمن نزد افکار عمومی آمریکا را محکوم کرد و گفت: درخواست‌ها در آمریکا و دیگر مناطق برای بازگشایی فرودگاه صنعا به‌روی پروازهای غیرنظامی و تجاری درحال افزایش است.

شرف گفت: بازگشایی فرودگاه صرفاً یک مسئله انسانی است و ارتباطی با هرگونه پیروزی سیاسی یا نظامی یک طرف علیه دیگری ندارد زیرا اکثر مسافرانی که نیاز ضروری به بازگشایی فرودگاه دارند، بیماران، دانشجویان و بازرگانان هستند.وی تصریح کرد: پروازهای تقریباً روزانه سازمان ملل به فرودگاه صنعا خط بطلانی بر بیانیه بن‌مبارک است.

شرف گفت: تدابیر و استانداردهای ایمنی و پروازی در فرودگاه بین‌المللی صنعا در سطح استانداردهای سازمان هواپیمایی بین‌المللی غیرنظامی (ایکائو) است و پروازهای رفت و برگشت از فرودگاه پیش از محاصره آن به همان کشورهایی بود که اکنون ائتلاف متجاوز به یمن را تشکیل می‌دهند لذا جایی برای بحث درباره استفاده نظامی از فرودگاه وجود ندارد.

وی گفت: جامعه بین‌المللی بیهوده بودن این جنگ را که باعث بدترین فاجعه انسانی معاصر در جهان شده است، بیشتر درک می‌کند.

شرف افزود: زمان برای یک راه‌حل سیاسی مسالمت‌آمیز و فراگیر فرا رسیده است و تلاش‌های آنها برای دروغ‌پردازی و مانع‌تراشی در مسیر تلاش‌های صلح با مقابله‌ای قاطعانه مواجه خواهد شد و ملت یمن همه مسئولان خائن را بازخواست خواهد کرد.

انتهای پیام/+

امروز50
دیروز103
این هفته458
این ماه1159
کل130575

2
آنلاین

ما 1265 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان