Sidebar

Magazine menu

12
چهارشنبه, می
0 New Articles

لاریجانی: اظهارات اخیر ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان می دهد

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 12 آبان) پارلمان در نطق پیش از دستور خود، با تبریک به مناسبت حلول ماه ربیع‌الاول گفت: امیدوارم سوگواری های مردم مومن در محرم و صفر مخصوصا عزاداری ها در اربعین حسینی مورد قبول الهی واقع شده باشد، همچنین لازم است از مهمان نوازی های کریمانه مردم و دولت عراق سپاسگزاری کنم که نشان دادند 2 ملت ایران و عراق پیوند قلبی عمیقی داشته و همین امر باعث شد که در دسیسه های مختلف معاندان در دهه های اخیر با فراست راه را بر بدخواهان دو ملت ببندند.

وی ادامه داد: در آستانه سیزدهم آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز دانش آموز، سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 و سالروز تبعید امام (ره) به کشور ترکیه قرار داریم. این روز نماد هویتی انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم و استعمار بوده و عمق تفکر ملت ایران از دانش آموز و دانشجو تا همه قشرهای ملت را نسبت به استقلال کشور هویدا می کند.

نیک روش: موزه 13 آبان قلب تپنده اقدامات جوانان مومن و انقلاب علیه استکبار جهانی است

«استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول و فروپاشی آمریکا» شعار 13 آبان امسال است

رئیس مجلس تصریح کرد: در 40 سال گذشته دولت های گوناگون آمریکا برای بازگشت سلطه خود بر ملت ایران راه های متنوعی را برگزیدند ولی هیچگاه به اهدافشان دست نیافتند ولو آنکه خسارت هایی را به کشور وارد کردند. از طرفی دیگر عدم توفیق رؤسای جمهور آمریکا به استقامت، پایداری و درک عمیق ملت بزرگ ایران مرتبط است.

لاریجانی ادامه داد: رؤسای جمهور آمریکا از ابتدای انقلاب دست به انواع ماجراجویی در کشورمان زدند به طوری که از تجزیه طلبان حمایت و صدام را تشویق به حمله به ایران کرده است و تروریست های گوناگون را مسلح و اعتماد آنان را وادار به جنایت علیه ملت کردند و بعد هم با پررویی به آن ها پناه دادند.

وی تاکید کرد: همچنین تحریم های گوناگون را علیه ملت ایران به اجرا درآورده و پس از آن با گستاخی تمام این جنایت ها را به نام دوستی و حمایت از ملت ایران تبلیغ کردند، حال نکته مهم این بود که مردم عزتمند ایران چون هیچ صداقتی در کار و کردار سردمداران آمریکا نمی دیدند، در مقابل دسایس آن ها ایستادگی کردند البته گاهی کسانی بودند که یا به دلیل عدم شناخت کافی یا ساده اندیشی، تبلیغات دولت آمریکا را مورد توجه قرار داده و دچار خسارت شدند.

رئیس مجلس ادامه داد: خوشبختانه امروز آمریکا رئیس جمهوری دارد که زحمت همه را برای نشان دادن چهره واقعی سیاست های کاخ سفید کم کرده است، بیان شفاف پنهان ‌ترین سیاست های آمریکا از ویژگی های ترامپ است، اخیرا وی در هنگام اعلام مرگ سرکرده گروه تروریستی داعش، گفت که ما تنها به دنبال نفت سوریه هستیم و نظامیان آمریکا تنها در مناطق نفت خیز سوریه مانده و اگر کسی خواست به آنجا بیاید نظامیان با آن مقابله کرده و اگر کسی به دنبال خرید نفت در این مناطق بود ما با آن ها معامله می کنیم، نفت مهم است و جنگ ترک ها و کردها اهمیتی ندارد.

وی افزود: این سخنان شرم آور از رئیس رژیمی سروده شده که دائما نگران حقوق بشر در کشورهایی است که مستقل می اندیشند، ظاهرا آقای ترامپ متوجه نیست که خاک و نفت سوریه متعلق به دولت و ملت سوریه است و آمریکا حق ندارد با تجاوز به خاک این کشور و تصرف میادین نفتی، قصد غارت داشته باشد.

رئیس مجلس  ادامه داد: ترامپ اظهارات خود را اینگونه گستاخانه ادامه می دهد که در مورد عراق هم نظر من این بود که باید نفت آن جا را نیز به دست می گرفتیم ولی اینگونه نشد، البته آقای ترامپ توجه دارد که دولت و ارتش آمریکا در عراق تلاش زیادی را برای کنترل میادین نفتی انجام داده ولی مرجعیت بیدار نجف، رهبران شرافتمند و ملت رشید عراق بودند که اجازه این خیانت را به آمریکایی ها ندادند.

رئیس مجلس افزود: البته همیشه این امر سیاست پنهان آمریکا در خاورمیانه و کشورهای نفتی بوده، اکنون سوال اینجاست که آیا دولت آمریکا که از کمترین حس بشردوستانه نسبت به مردم سوریه، عراق و منطقه بری است، نسبت به ملت نستوه ایران علاقه انسان­دوستانه دارد؟ اگر بخواهیم تعبیر سخنان ترامپ را درست در این موقف فهم کنیم اینگونه است که همان گونه که کردها، ترک ها و عرب ها برای ما مهم نبوده و فقط نفت آن ها برای ما مهم است، برای دولت آمریکا، ملت ایران اهمیتی ندارد و تنها نفت ایران مهم است حال چون جرئت تسلط نظامی بر این کشور ندارند و سابقه مقاومت ملت ایران در جنگ تحمیلی نشان داد که هزینه نظامی آن ها فوق العاده بالا خواهد بود، پس با محاصره اقتصادی باید ملت را به ستوه درآورده تا بر منابع نفت و گاز آن ها مسلط شوند.وی ادامه داد: اینگونه سخنان رئیس جمهور آمریکا پرده از چهره واقعی و ضد مردمی این رژیم برمی دارد، لازم نیست که سایر مقامات آمریکا برای مردم ایران دلسوزی کنند، بهتر است فکری برای دهان آقای ترامپ کرده تا اینگونه ماهیت ضدبشری و استثماری آنان را نزد جهانیان آشکار نکند.

لاریجانی گفت: اخیرا این رژیم با سبک سری به دنبال آشفته سازی در منطقه به شیوه ای دیگر شده است تا اگر در منطقه موفق به تسلط بر منابع نفتی نشدند، در یک ماجراجویی دیگر اوضاع را به نحوی آشفته سازد، تا بتواند به نیت شوم خود برسد اما تردیدی وجود ندارد که مردم بیدار منطقه همانگونه که داعش دست نشانده آمریکا را نابود کرده قطعا پاسخ قوی تری به این دسیسه آمریکا خواهند داد.

انتهای پیام/

امروز46
دیروز103
این هفته454
این ماه1155
کل130571

6
آنلاین

ما 485 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان