Sidebar

Magazine menu

11
سه شنبه, می
0 New Articles

رئیس دفتر رئیس جمهور در عسلویه: 1044 سانتریفیوژ در فردو گازدهی می‌شود

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، محمود واعظی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان عسلویه با سپاسگذاری از برقراری اتحاد و انسجام همه جانبه در شهرستان عسلویه اظهار داشت: بهترین سرمایه مهم جامعه اتحاد و همدلی است که این مهم در استان بوشهر به ویژه شهرستان عسلویه وجود دارد.

رئیس دفتر رئیس جمهور همدلی و اتحاد در استان بوشهر را زمینه توسعه و پیشرفت جامعه دانست و گفت: پیگیری‌های مهمی در رفع مشکلات استان بوشهر و عسلویه  انجام شده که تحقق مطالبات مردم در راستای رفع مشکلات مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی، اطلاع رسانی فعالیت‌های انجام شده را یک رسالت مهم دانست و تاکید کرد: به ویژه در شرایطی که آمریکا با تحریم‌های ظالمانه اهدافی دنبال می‌کند و با جنگ روانی و تبلیغاتی  سعی در ایجاد یاس و ناامیدی مردم دارد اطلاع رسانی شفاف در عرصه خدمات ارائه شده و در دست انجام امری مهم و ضرروری است.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب، تلاش دولت تدبیر و امید، قوای سه گانه، سایر دستگاه‌ها و همراهی مردم توانستیم فشار حداکثری تحریم آمریکا را مدیریت کنیم.

واعظی با بیان اینکه سال قبل جنگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی همزمان بر روی مردم اعمال شد گفت: در این جنگ بیش از اینکه اقتصاد جامعه مورد تحول قرار بگیرد  با جنگ نرم، بر روی ذهن و افکار مردم تاثیر گذاشتند.

وی، با بیان اینکه  رئیس جمهور همان زمان اعلام کرد که دولت و نظام برای مقابله با تحریم‌ها برنامه دارد افزود: امروز شاهد هستیم که  سران این کشور اعلام کرده‌اند  در جریان تحریم‌ها هیچ اتفاقی در ایران رخ نداده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه فشارهای تحریمی آمریکا با مقامت و تحمل ملت ایران و برنامه‌ریزی مسئولان نظام و دولت بی اثر شده خاطر نشان کرد: با اتکا به تولیدات داخلی، متخصصان و ظرفیت‌های موجود، ایران از فشارهای تحریمی هراسی ندارد.

واعظی با اشاره به عقب نشینی سران آمریکا از 12 شرط با ایران بیان کرد: امروز شرایط به گونه‌ای است که آمریکایی‌ها از مواضع خود عقب نشینی کردند و از 12شرط وزیر خارجه این کشور برای مذاکره دیگر خبری نیست و امروز این ایران است که برای مذاکره شرط تعیین می‌کند و این نشان از اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه هدف گذاری آمریکا برای فشار حداکثری به ملت ایران به بن بست رسیده است، گفت: البته همچنان مزاحمت‌هایی برای ملت ایران ایجاد می‌کنند اما تردید ندارم که هدف آنها محقق نمی‌شود.

وی، از تقویت روابط با کشورهای همسایه خبر داد و خاطر نشان کرد: با وجود انواع توطئه‌های آمریکا ولی خوشبختانه با کشورهای همسایه و منطقه روابط بسیار خوب است البته ممکن است با یکی، دو کشور منطقه مشکلاتی وجود داشته باشد که به روابط مستقیم دوجانبه ربطی ندارد و به خاطر ظلم به برخی کشورهای مسلمان منطقه است.

رئیس دفتر رئیس جمهور به مطرح کردن طرح ابتکار صلح هرمز از سوی رئیس جمهور در سازمان ملل پرداخت و بیان کرد: در این رابطه رایزنی‌هایی با کشورهای منطقه در حال انجام شد و وزارت امور خارجه در این زمینه فعال است و باید این سیاست به جد عملیاتی شود.

واعظی، با بیان اینکه بر اساس طرح یاد شده با کشورهای حاشیه خلیج فارس یک رابطه دوستانه و برادرانه برقرار می‌شود خاطر نشان کرد: ذات این طرح و پیام رئیس جمهور ایران این است که  جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد که در سایه صمیمت، همکاری، مشکلاتی اگر در منطقه است به جای اینکه کشورهای اروپایی و آمریکایی بخواهند دخالت کنند، کشورهای منطقه با ایران مشکلات را بررسی و حل و فصل کنند.

وی، به موضوع برجام پرداخت و با بیان اینکه این مهم هم به تحریم  و سیاست‌های کشورهای مختلف ربط دارد خاطر نشان کرد: تلاش بسیار گسترده‌ای شد که بتوانیم شرایطی به وجود آوریم که تحریم‌ها برداشته شده و همه طرف‌ها بتوانند از دستاوردهای برجام بهره مند شوند.

واعظی افزود: ما امیدواریم بتوانیم شرایطی بوجود بیاوریم که برخی تحریم‌های گذشته و قید و بندها برداشته شود که ایران با سرعت بیشتری توسعه داده شود.

رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه در قضیه برجام، ایران گام‌های مختلفی برداشته است گفت: در راستای تامین منافع مردم گام‌هایی را برای نشان دادن عزم خود برداشته‌ایم و از امروز هم گام چهارم کاهش تعهدات برجامی آغاز می‌شود که بر این اساس به 1044  سانتریفیوژ در فردو گاز دهی می‌شود.

واعظی افزود: در رابطه با این موضوع مسئولان بلندپایه اروپا و آمریکا از این اقدام ابراز نگرانی می‌کنند در حالی که باید به خودشان بازگردد و ببینند که شروع کننده این شرایط چه کسی بوده است.

وی با تاکید بر اینکه ایران به دنبال بر هم زدن برجام نیست، گفت: اقدامات ایران همراه با حسن نیت و تحت نظارت بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی انجام می‌شود و در صورتی که طرفین برجام به ویژه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند ،همه گام‌های برداشته شده قابل برگشت است.

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: دشمنان ملت ایران باید بدانند چه با تحریم چه بدون تحریم چه با فشار حداکثری و چه بدون فشار حداکثری ما دست از توسعه و آبادانی کشور برنخواهیم داشت.

واعظی با اشاره به وضعیت استان بوشهر و شهرستان‌های جنوبی این استان گفت: خوشبختانه گام‌های بزرگی برای توسعه استان برداشته شده ، پروژه‌های متعددی در شهرستان‌های مختلف استان در مرحله اجرا قرار دارد که می‌تواند به توسعه و شکوفایی بیشتر این استان بیانجامد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر عملیاتی شدن قول‌های رئیس جمهور به مردم استان بوشهر افزود: به رغم مشکلات اقتصادی دولت ناشی از تحریم‌های آمریکا، اجرایی و عملیاتی شدن قول‌های رئیس جمهور به مردم استان مورد توجه ویژه است.

واعظی در بوشهر: رفع آلایندگی ‌عسلویه در اولویت برنامه‌های دولت و مسئولان قرار دارد

بوشهر| سفر رئیس دفتر رئیس جمهور به عسلویه به روایت تصویر

مشکلات شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور بررسی می‌شود

وی با بیان اینکه اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوربه طور کامل برای توسعه استان تخصیص می‌یابد بیان کرد: احداث بندرکنگان، ساخت بیمارستان در جنوب استان ، تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و رفع آلودگی محیط زیستی در شهرستان‌های جنوبی استان از موضوعات مهم قابل پیگیری برای منطقه است.

انتهای پیام/ ت

امروز25
دیروز99
این هفته330
این ماه1031
کل130447

1
آنلاین

ما 265 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان