اخبار روز

سفیر عراق در ایران: اقدامات برخی معترضان خدشه‌ای به روابط ایران و عراق وارد نمی‌کند

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم،عبدالرحمن سعد جواد قندیل، سفیر عراق در ایران ظهر امروز در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد،اظهار داشت: سفارتخانه عراق سالانه 5 میلیون ویزا برای زائران ایرانی که به این کشور سفر می‌کنند صادر می‌کند.

وی افزود: کنسولگری و سفارت‌خانه ایران در عراق سالانه 4 میلیون ویزا برای زائران عراقی صادر می‌کند که این ویزاها اکثراً برای سفر زیارتی است.

سفیر عراق در ایران تصریح کرد: این تعداد زائرانی که از کشور ایران به عراق سفر می‌کنند و همچنین عراقی‌هایی که به کشور ایران سفر می‌کنند نشان‌دهنده عمق رابطه بین دو کشور و ملت است.

سرلشکر باقری در قم: آمریکا به دنبال تغییر حاکمیت عراق است

قم| ملت عراق به این موضوع رسیده که آمریکا عامل همه توطئه‌ها است

هشدار دوباره نیروهای مسلح عراق به اغتشاشگران

سعد جواد قندیل عنوان کرد: سال گذشته 2 میلیون ویزا برای زائران ایرانی که در مراسم اربعین حضور پیدا کردند صادر شد و امسال با توجه به اینکه پول ویزا و پس‌ازآن اصل ویزا برداشته شد بیش از 3 میلیون زائر به کشور عراق سفر کردند.

سفیر عراق در ایران با اشاره به وضعیت کشور عراق ادامه داد: برخی از مردم در عراق راهپیمایی کرده و برخی از حقوق خود را مطالبه می‌کنند ولی متأسفانه برخی از مزدوران وارد این راهپیمایی‌ها شده و شعارهایی علیه جمهوری اسلامی ایران سردادند و سعی کردند به کنسولگری ایران در عراق تعرض کنند.

وی خاطرنشان کرد:نیروهای امنیتی عراق وضعت را در دست گرفته و سعی کردند جلوی این اقدام را بگیرند،روز گذشته برخی از عشایر به کنسولگری‌های ایران رفته و عذرخواهی کردند و به وزارت خارجه ایران رفتم و تأکید کردم تعرض و اقدامات برخی افراد خدشه‌ای به روابط ایران و عراق وارد نمی‌کند و این روابط هرروز عمیق‌تر خواهد شد.

انتهای پیام/ ع

مطالب جدید

مطالب تصادفی