Sidebar

Magazine menu

13
پنج شنبه, می
0 New Articles

رئیس سازمان ‌عشایر: 18میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای تأمین آب عشایر اختصاص یافت‌

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان فارس کرمعلی قندالی در سفر به استان فارس به همراه سایر مدیران شهرستانی و استانی با حضور در منطقه عشایری بشار جان شهرستان ممسنی از نزدیک با عشایر این منطقه دیدار و در جمع آنان سخنرانی کرد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: امروزه 95درصد مناطق عشایری کشور دارای راه دسترسی هستند که بالغ بر 66هزار کیلومتر می‌شود.

قندالی آسفالت تمامی این ایل‌راه‌ها را تقریباً غیرممکن خواند، ولی مرمت و ساخت ابنیه و آبنما را در این ایل‌راه‌ها در اولویت فعالیت‌های عمرانی دانست.

رئیس امور عشایر ایران: 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به عشایر پرداخت شد

آبرسانی سیار به 17 هزار نفر عشایر اردبیل؛ سطح بهداشت مطلوب نیست

148 روستای خراسان جنوبی ‌از چرخه آبرسانی سیار حذف می‌شود

وی افزود: امسال برای نخستین‌بار در کشور 800 کانکس خانه بهداشت سیار عشایری، برای خدمات‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان تأمین شده است.

این مقام مسئول برخورداری عشایر از صندوق توسعه ملی برای نخستین‌بار در کشور  را یکی از عملکرد‌های سازمان امور عشایر ایران برشمرد و گفت: به درخواست ما و اجازه مقام معظم رهبری مبلغ 18میلیون یورو به امر تأمین آب پایدار مناطق عشایری اختصاص یافت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از طرح‌های کارآفرینی و اشتغالزایی شهرستان ممسنی نیز بازدید و بر حضور بانوان عشایر در عرصه‌های تولید و اشتغال تأکید کرد.

وی نانوایی عشایری را نمونه‌ای از فعالیت‌های بانوان عشایر در قالب طرح صندوق خرد زنان عشایر خواند که با هدایت و حمایت دولت توانسته‌ در امر تولید و اقتصاد این خانواده‌ها تأثیرگذار باشد.

این مقام مسئول راه‌اندازی بیش از 70 صندوق عشایری را در استان فارس نمونه‌ای بارز از ظرفیت‌های بالقوه استان برشمرد که چنانچه به آن توجه شود می‌تواند در کاهش معضلاتی همچون بیکاری، حاشیه‌نشینی و مهاجرت عشایر مفید باشد.  

رئیس سازمان امور عشایر ایران در بازدید از میدان دام نورآباد نیز گفت: با توجه به اینکه  73درصد شغل عشایر دامداری است، توجه جدی به این حوزه می‌تواند مؤثر باشد.

قندالی مدیریت زنجیره تولید گوشت قرمز از مزرعه تا سفره مصرف‌کننده را یکی از راهبردهای اصلی سازمان امور عشایر کشور برشمرد و اختصاص 4هزار میلیارد ریال تسهیلات زنجیره تولید گوشت قرمز را یکی از این برنامه‌ها خواند.

وی راه‌اندازی کارخانه‌های تولید خوراک دام و میدان عرضه دام را یکی از حلقه‌های این زنجیره دانست و گفت: بهره‌وری و افزایش راندمان تولید مهمترین راهبرد سازمان امور عشایر ایران در دامداری عشایر است که دولت تمام‌قد از آن حمایت می‌کند.

رئیس سازمان امور عشایر کشور با اظهار "در حوزه آبرسانی در نتیجه تحولات اقلیمی سنوات اخیر و خشکسالی‌ها دچار معضلاتی شده‌ایم و تلاش کردیم با حداقل امکانات نیازهای عشایر را برطرف سازیم"، بیان کرد: برای مرتفع‌ساختن معضل خشکسالی در دو سال اخیر تعداد 90 دستگاه تانکر آبرسان به ناوگان آبرسانی کشور اضافه کردیم.

قندالی گفت: باید سعی کنیم هزینه‌های تولید و خدمت‌رسانی را کاهش دهیم و  احداث این‌گونه طرح‌ها و آب انبارها نمونه‌هایی از کاهش هزینه‌هاست. 

انتهای پیام/‌424/ش

امروز41
دیروز112
این هفته561
این ماه1262
کل130678

1
آنلاین

ما 145 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان