Sidebar

Magazine menu

14
جمعه, می
0 New Articles

روایت وزیر آموزش‌وپرورش از افزایش حقوق فرهنگیان

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن حاجی میرزایی در همایش بزرگداشت روز دانشجو که با حضور رئیس‌جمهور در پردیس نسیبه دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار‌ کرد: این شهیدان با خون خود نماد استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی را در برابر استعمار جهانی بنا کردند و همچنین شایسته است در این روز یاد و خاطره شهدای معلم و دانشجو و دانش‌آموز را نیز گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه این روز تاریخی را به عموم دانشجویان تبریک می‌گویم، گفت: برای این دانشگاه و وزارت آموزش‌وپرورش افتخار بزرگی است که با میزبانی از رئیس‌جمهور، امسال سهم کوچکی در بزرگداشت نقش و شأن دانشجو داشته باشند.

حاجی میرزایی خاطرنشان‌کرد: بدون تردید سرمایه علمی و فکری کشور از سرمایه مادی و ذخایر طبیعی برتر و گسترش‌پذیرتر است و در این میان نقش دانشجویان به دلیل آرمان‌خواهی، جوانی و نگاهی که به آینده دارند بیشتر است.

وزیرآموزش‌وپرورش تصریح‌کرد: دانشجویان نیازمند به حرمت و رعایت حقوق اساسی و انسانی هستند و ما به سبب مسئولیت‌هایی که داریم خودمان را موظف به تأمین محیطی امن، آزاد و مساعد برای آموختن، پرسیدن و پاسخ گفتن می‌دانیم.

وی بابیان اینکه شنیدن صداهای متفاوت و منتقدانه دانشجویان ضرورت ارتقای سطح علمی، آموزشی و مسئولیت‌پذیری سطح دانشگاه است، اضافه‌کرد: امیدوارم با تلاش همه‌جانبه برای بالا بردن، ارزشمند‌کردن و اثربخش‌کردن آن تلاش کنیم.

دانشجو پرسشگر است نه داور

حاجی میرزایی در ادامه گفت: دانشجو پرسشگر است، داور نیست. آنجا که در مقوله داوری وارد می‌شویم اقتضائات پیچیده‌ای دارد بنابراین پرسش حق دانشجویان است و برای داوری باید تأمل بیشتری کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش افزود: اگر فرصتی که برای پرسشگری ایجاد می‌شود به نحو مؤثری مورد استفاده قرار نگیرد نهاد دانشگاه آسیب می‌بیند و برای تقویت این نهاد نیاز داریم که همچنان پرسشگر باشیم و داور نباشیم.

حاجی میرزایی بابیان اینکه جامعه ما همانند جوامع دیگر در تکاپوی پیشرفت است، گفت: جامعه ما برای بهبود زندگی مردم و کاستن از رنج‌ها تلاش می‌کند و می‌کوشد آینده بهتری را برای فرزندان این سرزمین فراهم کند و دولت بیشترین بار این مأموریت را بر عهده دارد که با همه دشواری‌ها در راه این هدف بزرگ قدم می‌گذارد و گذاشته است.

وی افزود: با طرح‌های متنوع در بخش کشاورزی شغل و کار ایجاد می‌شود، با توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل جریان تحرکات اقتصادی و تجاری افزایش می‌یابد و با احداث کارخانه‌ها و استخراج معادن و طرح‌های متنوع نفت و گاز و پتروشیمی، جریان تولید و بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی میسر می‌شود و به مدد انواع طرح‌های حمایت اجتماعی فاصله‌ها کم می‌شود.

تغییر پایدار به مدد تغییر در جریان یادگیری خواهد بود

وزیرآموزش‌وپرورش بیان‌کرد: در کنار همه این تلاش‌های مهم که جریان دارد، در بین اندیشمندان باور قطعی، وحدت و اجماع نظری وجود دارد که تحول یک جامعه درگرو تحول در ظرفیت‌های یادگیری آن جامعه است و تغییر پایدار به مدد تغییر در جریان یادگیری به وجود خواهد آمد.

سختی‌‌ها و دشمنی‌ها تنها در برابر ظرفیت‌های یادگیری جامعه رنگ می‌بازد

حاجی میرزایی بابیان اینکه همه تجلی و نمادهای توسعه در جامعه به میزانی که متکی به ظرفیت‌های یادگیری است قابل‌اعتماد و تکرارپذیر است، تصریح‌کرد: تکانه‌های پرشماری که در برابر دشمنی که با سرسختی تحمیل بیشترین رنج و فشار بیشتر بر مردم را در دستور کار خود قرار داده، جریان سالم اقتصاد ما را نشانه رفته است و محدودیت‌های بسیاری را تحمیل می‌کند، این دشمنی‌ها و سختی‌های ایجادشده تنها در برابر ظرفیت‌های یادگیری جامعه رنگ می‌بازد.

وی در ادامه اضافه‌کرد: اینکه یک جامعه چه می‌آموزد، چگونه می‌آموزد و تا چه حد آموزه‌های خود را می‌تواند به کار ببندد و تا چه حد در سازندگی و پیشرفت جامعه خودش می‌تواند مشارکت داشته باشد و اینکه با خالق، خلق، خلقت و خود ارتباط برقرار می‌کند و برای تعالی جامعه از این مفاهیم بهره می‌گیرد، مهم است.

حضور رئیس‌جمهور در دانشگاه فرهنگیان نشان‌دهنده اهمیت او به جایگاه معلمی است

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: حضور رئیس‌جمهور در جمع دانشجو معلمان، سکان‌داران آینده جریان تربیت و کسانی که بیشترین مسئولیت را در افزایش و بهبود ظرفیت یادگیری جامعه بر دوش دارند، نشان مهمی از اهمیت رئیس‌جمهور به جایگاه معلمی است.

حاجی‌میرزایی بابیان اینکه معلمان باید بر صدر بنشینند و قدر ببینند، افزود: دولت تدبیر و امید در طی 6 سال گذشته گام‌های بلندی برای معلمان برداشته است.

14 درصد علاو بر سایر کارکنان دولت به حقوق فرهنگیان اضافه شده است

وی افزود: علاوه برافزایش‌هایی که به‌طورمعمول و متداول برای همه کارکنان دولت همه‌ساله اعمال ‌شده است در فاصله سال‌های، 93، 94، 95، 14 درصد علاوه برافزایش حقوق سالانه که به همه کارکنان دولت اعمال می‌شود، تحت عنوان فوق‌العاده ویژه و فوق‌العاده شغل به حقوق فرهنگیان اضافه‌ شده است.

حاجی میرزایی تأکید‌کرد: سال 94 بخشی از رتبه‌بندی با افزایش بیش از 10،4 درصد در حقوق فرهنگیان علاوه بر سایر کارکنان انجام‌ شده است.

معلمان از افزایش فوق‌العاده شغل 35 درصدی برخودارند

وزیرآموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه برای مشمولین طرح طبقه‌بندی مشاغل فرهنگیان ضریب 1،1 اعمال می‌شود، گفت: معلمان از افزایش فوق‌العاده شغل 35 درصدی در مقایسه با دیگران برخوردار هستند.

حاجی میرزایی با اشاره به اجازه تدریس 6 ساعته در طرح معلم تمام‌وقت اظهار کرد: حدود 17 درصد به حقوق داوطلبانی که در این طرح شرکت می‌کنند، افزوده می‌شود.

رتبه‌بندی کار ویژه دولت تدبیر و امید برای فرهنگیان

وی افزود: اجرای طرح رتبه‌بندی با اختصاص 2 هزار میلیارد تومان در سال جاری کار ویژه‌ای است که دولت تدبیر و امید برای فرهنگیان انجام داده است.

صدور احکام رتبه‌بندی معلمان تا 45 روز دیگر/شرط رتبه‌بندی نیروهای اداری

میزان افزایش حقوق معلمان با اجرای رتبه‌بندی اعلام شد

قائم پناه: آقای روحانی! به دانشگاهی که حاضر نبودید اسم آن را به زبان بیاورید خوش آمدید

بالاترین رشد بودجه سال 99 برای تعلیم و تربیت

حاجی میرزایی با اشاره به بودجه سال 1399 کشور گفت: در بودجه امسال علیرغم همه سختی‌ها و تنگناهای بودجه کشور برای تعلیم و تربیت بالاترین رشد در بین تمامی بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور اختصاص داده شده است.

حاجی میرزایی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید به آموزش‌وپرورش توجه ویژه‌ای داشته است، اظهار‌کرد: برای خانه‌دارشدن 170 هزار همکار فرهنگی فاقد خانه، توافقی با وزارت راه و شهرسازی امضا کرده‌ایم تا به‌صورت مشترک در این زمینه ظرفیت‌ها را به میدان بیاوریم و مشکل مسکن فرهنگیان فاقد مسکن را حل کنیم.

وزیرآموزش وپرورش بابیان اینکه معلم جانشین همه نداشتن‌ها است و دانشگاه فرهنگیان جایگاه تربیت‌معلمان است، افزود: باید بتوانیم معلمان منصف که مبتنی بر حقایق سخن بگویند، معلمانی که استوار، محکم، سنجیده و منطقی حرف می‌زنند، تربیت کنیم.

حاجی میرزایی در پایان به نمایندگی از اساتید و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از حمایت‌های رئیس‌جمهور که علیرغم تمام مشکلات، دشواری‌ها و بار سنگین مسئولیت مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد، قدردانی کرد.

انتهای پیام/

امروز59
دیروز110
این هفته689
این ماه1390
کل130806

2
آنلاین

ما 221 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان