Sidebar

Magazine menu

11
سه شنبه, می
0 New Articles

حضور مدیرعامل یک نهاد فرهنگی انقلاب در سریالی لاکچری+عکس

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رسالت فرهنگی حوزه هنری به عنوان یک نهاد فرهنگی و انقلابی این است که آثاری که همسو با فرهنگ و سبک زندگی اسلامی-ایرانی است را در دستور کار تولید و پخش خود قرار دهد. مدیریت حوزه هنری نیز قبلاً به این موضوع اشاره کرده و گفته است که حوزه هنری در اساسنامه‌اش دو وظیفه اصلی دارد؛ یکی بخش تولید محصولات و تولیدات هنری است با آنچه مربوط به انقلاب اسلامی می‌شود و در کنار آن وظیفه دیگری دارد که  وظیفه آموزش و به اصطلاح امروز تربیت و معرفی نیرو است. 

مومنی‌شریف: جوان‌گرایی در حوزه هنری ادامه دارد اما نه شتاب‌زده و احساسی!

اما موسسه هنرهای تصویری سوره وابسته به حوزه هنری به مدیریت «سعید خندق آبادی» در سال قبل اقدام به خرید حق پخش فیلم سینمایی «هزارپا» کرده بود. فیلمی سرشار از شوخی‌های جنسی و فضایی مغایر با اخلاق و سبک زندگی ایرانی-اسلامی. اقدامی که توسط تسنیم پیگیری و به آن واکنش نشان داده شد.

"هزارپا" در حوزه هنری چه می‌کند؟!

حوزه هنری مالک معنوی "هزارپا" در نمایش خانگی/ چه کسی فیلم را دو قسمتی کرد؟

image

سعید خندق آبادی مدیر موسسه هنرهای تصویری سوره

بعد از آن در ابتدای سال جاری خبری دیگر منتشر شد که موسسه هنرهای تصویری سوره فیلم سراسر مبتذل «رحمان 1400» را در سالن‌های نمایش خود اکران کرده و حق امتیاز پخش این فیلم را در شبکه نمایش خانگی به‌عهده گرفته است. اتفاقی دیگر که با معیارهای فرهنگی و انقلابی این موسسه هنری و دینی در تناقض است. آنچه که در ادامه نیز رخ داد جالب بود. همان روزها روزنامه فرهیختگان برای پیگیری بحث خرید رایت و پخش «رحمان 1400» با «سعید خندق‌‌ آبادی» مدیریت مؤسسه هنرهای تصویری سوره تماس گرفت که وی به طرز غافلگیرکننده‌ای عصبانی شد و گفت به این سوال پاسخ نمی‌دهد و گوشی تلفن را قطع کرد.

درآمدزایی حوزه هنری با رحمان 1400

اما این تناقضات گویا تمامی ندارد و این بار شاهد حضور مدیر این موسسه فرهنگی در مقام یکی از سرمایه‌گذاران، مدیر طرح و جانشین تهیه کننده سریالی هستیم که در آن محتوا و فضایی مغایر با سبک زندگی متعارف و متداول مردم در روزهای سخت معیشتی و اقتصادی است. سریالی که تبلیغ سبک زندگی لاکچری و پولداری در آن موج می‌زند که با متنِ زندگی امروزه مردم کاملاً در تناقض است. سریالی که در آن محتوایی متضاد با ارزش‌های سبک زندگی اسلامی-ایرانی وجود دارد.

image

حضور «سعید خندق آبادی» به عنوان مدیرعامل این موسسه فرهنگی و انقلابی در این سریال این سؤال را ایجاد کرده است که حضور مدیرعامل مؤسسه هنرهای تصویری سوره با این جایگاه مهم و تولیدی در چنین سریالی با آن توصیفات چه توجیهی دارد؟

موسسه‌ای که مسئولیت توزیع بخشی از تولیدات نمایش خانگی را برعهده دارد و در این بازار مکاره تولیدات نامناسب برای خانواده‌های ایرانی باید حرف اول را جهت تزریق فیلم ها و سریال های مناسب بزند، مدیر آن اینگونه در سریال‌های نامناسب جولان می‌دهد.

image

مسئولان و مدیران حوزه هنری سازمان تبیلغات آیا این بار نیز در برابر این رفتار و اعمال سکوت اختیار می‌کنند و برخوردی ندارند؟

انتهای پیام/

امروز22
دیروز99
این هفته327
این ماه1028
کل130444

1
آنلاین

ما 170 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان