Sidebar

Magazine menu

18
سه شنبه, می
0 New Articles

رئیس‌کمیسیون اصل90 مجلس: از سوت‌زن‌ها حمایت می‌کنیم/ارائه برخی پرونده‌ها از سوی مطلعین فساد به کمیسیون

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار سیاسی -

گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم ــ «حمایت از گزارشگری فساد» که از آن به‌عنوان پدیده «سوت‌زنی» یاد می‌شود موضوعی است که چند وقتی است در خبرگزاری تسنیم و برخی رسانه‌ها و نهادهای اجتماعی دیگر در حال پیگیری است.

یادداشت| نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در تسهیل سوت‌زنی

حمایت از سوت‌زن‌ها؛ یک گام به‌پیش/ تسنیم، جوان، فرهیختگان و ستاد امر به معروف اعلام کردند که از سوتزنها حمایت جدی می‌کنند

قلی‌زاده: خبرگزاری تسنیم از سوت‌زنها درباره منابع مالی کاندیداهای مجلس حمایت حقوقی می‌کند

پرونده «نظارت جمهور»_8| گزارش تسنیم از سازوکار شورای شهر مشهد در حمایت از «سوت‌زن‌ها»

براساس تعریفی که از سوت‌زنی ارائه شده است، منظور از گزارشگران فساد کسانی هستند که اطلاعات حاکی از فساد، سوءمدیریت و نقض حقوق را افشا می‌کنند. این گزارشگران در فرایند افشاگری با خطرات زیادی مواجه هستند: خطر از دست دادن کار، مواجه شدن با محدودیت‌ها در محیط کار، تعقیب اداری یا قضایی به‌موجب قوانین کیفری یا مدنی و...، این خطرات ممکن است برای کارمندان دولتی حادتر باشد.

داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره حمایت از سوت‌زن‌ها، گفت: موظف هستیم که از سوت‌زن‌ها حمایت کنیم برای اینکه بدون داشتن منابع اطلاعاتی نمی‌توان به پرونده‌ها رسیدگی کرد.

وی با بیان اینکه پایه رسیدگی به یک پروندهْ اطلاعاتی است که مطلعین به دستگاه‌های قضایی ارائه می‌کنند، اظهار داشت: برخی از  مطلعین چون در دستگاه‌های اداری دولتی مشغول به فعالیت هستند قانون باید پس از افشای یک فساد از آنها حمایت کند تا مشکلاتی برایشان پیش نیاید و یک اطمینان خاطر داشته باشند.

نماینده مردم قزوین در مجلس تصرح کرد: به هر میزان بتوانیم برای افشاکنندگان فساد چتر حمایتی ایجاد کنیم به همان میزان می‌توانیم در کشور شفافیت ایجاد کنیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه در مجلس دهم حدود 9 هزار پرونده شکایت از مراجع مختلف به این کمیسیون ارجاع شده است، افزود: برخی از این پرونده‌ها از طریق سوت‌زن‌ها به کمیسیون ارائه شده که ما نیز از این افراد حمایت کرده‌ایم و در جاهایی که برای آنها مشکلاتی ایجاد شده ورود کرده‌ایم و مشکل را حل کرده‌ایم.

انتهای پیام/+

امروز20
دیروز118
این هفته345
این ماه1788
کل131204

2
آنلاین

ما 369 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان