Sidebar

Magazine menu

13
پنج شنبه, می
0 New Articles

عراق| بسته شدن اجباری شرکت ارتباطاتی «زین»‌در نجف اشرف/ بیانیه تحریک‌آمیز دختر صدام معدوم

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های عراق‌،اتحادیه معلمان در دو استان نجف و دیوانیه از دانش آموزان و کادر آموزشی خواسته‌اند که فعالیتهای آموزشی خود را شروع کنند. این در حالی است که تحرکات  هدفمند برخی طرف‌ها در بستن ادارات و نهادها و دستگاه‌های خدمات رسانی و آموزشی و علمی همچنان ادامه دارد.

بیانیه تحریک‌آمیز دختر صدام معدوم

رغد صدام دختر دیکتاتور معدوم عراق از افرادی که در میادین برخی شهرهای عراق اعتصاب کرده‌اند، حمایت کرده و از آنها خواست  همچنان به اعتراضات خود ادامه دهند.

عراق| حکیم: «نقشه راه» مرجعیت مسیر امنی برای حل بحران عراق است

دختر صدام معدوم مدعی شده است که ما بر موج اعتراضات سوار نشده‌ایم، ما جزء مهمی از تاریخ عراق هستیم، ما مطمئن هستیم که عراق را بهتر و پاک‌تر خواهیم ساخت و رنج عراق پایان خواهد یافت.

رغد از معترضان خواسته است که با قدرت به اعتراضاتشان ادامه دهند و به زعم خود با دیکتاتورها مقابله کنند و به سمت تغییر بهتر حرکت کنند.

اقدام برهم صالح درباره فراکسیون اکثریت

خبر دیگر اینکه روزنامه بغداد الیوم نوشته است که برهم صالح رئیس جمهور عراق مسئله بزرگترین جناح را به دادگاه مرکزی موکول می‌کند.

نکات قابل توجه خطبه نماینده مرجعیت عالی دینی

آیت الله سیستانی از طریق نماینده خود در کربلای معلی ضمن مسالمت آمیز خواندن اعتراضات اقشار مختلف مردم عراق، نگرانی خود را از ترور، ربایش و تهدید برخی از آنها اعلام کرد.

آیت الله سیستانی همچنین از تعطیل کردی اجباری ادارات دولتی و مراکز آموزشی انتقاد و آن را غیر ضروری دانست.

مرجعیت نجف همچنین با ارائه یک نقشه راه و تأکید بر ضرورت انتخابات زودهنگام، مراحل اصلاح ساختار سیاسی کشور را تبیین کرد.

بر اساس این نقشه راه، تشکیل یک کمیساریای مستقل انتخاباتی و  تصویب یک قانون انتخاباتی منصفانه و ترسیم ابزارهای لازم برای نظارت بر همه مراحل انتخابات برای بازگرداندن اعتماد مردم به فرآیند انتخاباتی بخشی از این نقشه راه است.

پس از تصویب یک قانون انتخاباتی قابل قبول، نوبت به نخبگان فکری و افراد ملی شایسته می رسد تا صف و جبهه خود را تشکیل و برنامه های خود برای پیشرفت کشور و حل مشکلات انباشته آن را در چارچوب برنامه های عملی مطالعه شده ارائه  و آنها را در هنگامه انتخابات بر مردم عرضه کنند و به گونه ای فرهنگ سازی شود که رقابت براساس آن برنامه ها و نه بر اساس وابستگی های منطقه ای، عشایری و مذهبی نامزدها باشد تا از این رهگذر پارلمان آینده و دولت برآمده از آن نقش مطلوب خود در اجرای اصلاحات لازم برای رهایی از تبعات فساد و سیستم سهمیه بندی و فقدان عدالت اجتماعی را ایفا کنند.

مرجعیت عالی دینی اختلافات به وجود آمده بر سر تصویب قانون انتخابات را مورد انتقاد قرار داد و بر ضرورت تسریع در تصویب آن مطابق با خواسته های مردم تأکید کرد. آیت الله سیستانی ابراز امیدواری کرد که تشکیل دولت جدید که باید دولتی به دور از جدال باشد به تأخیر نیفتد تا هیبت از دست رفته حکومت به دور از تأثیر پذیری از پول و سلاح غیرقانونی و دخالت های خارجی را بازگرداند.

به نظر می رسد آنچه این خطبه را از خطبه های هفته های گذشته متمایز می کند ارائه یک نقشه راه عمومی و ترسیم نقش هر  یک از پارلمان فعلی، دولت جدید، نخبگان مردمی و در نهایت مردم، در پروسه کوتاه مدت پیش رو تا پیش از تشکیل دولت دائمی باشد

ادعای برخی رسانه‌ها درباره حزب‌الله

امروز برخی رسانه های عراقی ادعا کردند که اقای کوثرانی نماینده حزب الله لبنان در پرونده عراق در حال رایزنی با احزاب عراقی در خصوص نخست وزیری قصی السهیل است . این خبر یا ادعا در بسیار از گروه های فضای مجازی عراق منتشر شده است.

خبر  دیگر اینکه محمد الخالدی رئیس جناح موسوم به «بیارق الخیر البرلمانیه» گفته است که 170 نماینده محمد توفیق علوی را به رئیس جمهور عراق، به عنوان نامزد تشکیل دولت جدید با مشورت تظاهرات کنندگان معرفی کردند ، این نمایندگان نماینده بزرگترین جناح در مجلس هستند.

حمایت مردم الدیوانیه از خطبه مرجعیت

خبر دیگر اینکه صدها نفر از ساکنان شهر الحمزه در جنوب الدیوانیه در حمایت از خطبه مرجعیت عالی دینی تظاهرات کردند.

بسته شدن اجباری شرکت ارتباطاتی «زین»‌در نجف اشرف

شبکه  الفرات گزارش داد تظاهرات کنندگان در استان نجف، دفاتر شرکت ارتباطاتی«زین» را بستند و بر روی آن نوشتند: به فرمان مردم بسته شده است. همچنین بر سر در آن شعارهایی نوشتند و این شرکت را به فساد متهم کردند.

نماینده پارلمان عراق: رئیس جمهور به قانون اساسی پایبند نباشد برکنار خواهد شد

به گزارش شبکه السومریه، ثامر ذیبان از نمایندگان فراکسیون صادقون در پارلمان عراق از برهم صالح رئیس جمهور خواست به قانون اساسی در انتخاب نخست وزیر پایبند باشد. وی خطاب به صالح گفت : در صورتی که به قانون اساسی پایبند نباشی،تو را برکنار خواهیم کرد.

انتهای پیام/

امروز51
دیروز112
این هفته571
این ماه1272
کل130688

2
آنلاین

ما 294 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان