Sidebar

Magazine menu

12
چهارشنبه, می
0 New Articles

جزئیات یک نشست در غزه: آمریکا بزرگترین خطر برای فلسطین است/ تغییرات منطقه به نفع محور مقاومت پیش می‌رود

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم،شرکت کنندگان در این میزگرد تاکید کردند که دولتهای پیاپی آمریکا با تمام امکانات خود با محور مقاومت و با هر طرفی که مخالف طرح ها و نقشه هایشان در منطقه باشد، با تمام وسایل و شیوه ها با هدف سیطره و سلطه بر منطقه می جنگند.

این میزگرد با عنوان «آمریکا شیطان بزرگ» با هدف بررسی نقش آمریکا در رویارویی با محور مقامت و نیز بررسی سیاست توسعه طلبانه رژیم اسرائیل در مرکز مطالعات اطلس و حضور شماری از سیاستمداران و تحلیلگران و کارشناسان برگزار شد.

تغییرات در منطقه به نفع محور مقاومت است

«احمد المدلل» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این میزگرد اظهار داشت آمریکا خطرناک ترین تهدیدی است که امت اسلام و عربی با آن روبرو است و از خطرناک ترین تهدیدها برای مسئله فلسطین به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، المدلل افزود بیشتر دولت های پیاپی آمریکا به باورهای صهیونیسم نزدیک بوده و فقط برای تحقق منافع اسرائیل تلاش می کنند.

دیدار هنیه با امیر سابق قطر / حمله هوایی صهیونیستها به غزه

وی ابراز عقیده کرد : انقلاب اسلامی ایران از زمانی که پیروز شد، اعلام کرد که از مسئله فلسطین حمایت می کند، درحالی که آمریکا برای تضعیف نقش ایران در منطقه از طریق ضربه زدن به همپیمانانش در منطقه تلاش کرده است، آمریکا خود را تعیین کننده سیاست های جهان می داند، این در حالی است که ایران توانسته است در برابر این کشور ایستادگی کند.

المدلل خاطر نشان کرد: ایران توانست با وجود تحریمهای آمریکا و غرب علیه این کشور از این محاصره عبور کرده و جبهه داخلی را مستحکم کند و از نظر نظامی هم برتری داشته باشد.

این عضو مطرح جنبش جهاد اسلامی اظهار داشت : ایران از مقاومت فلسطین حمایت کرده است و اگر حمایت این کشور از مقاومت نبود، مقاومت نمی توانست موازنه رعب را در برابر اسرائیل ایجاد کند و به توسعه و پیشرفت ابزارهای نظامی اش بپردازد.

وی تصریح کرد اسرائیل نتوانست به مقاومت پایان دهد و آن را از بین ببرد و بار دیگر نوار غزه را اشغال کند، در حالی که مقاومت به پیروزی رسید و آخرین آن، پیروزی در نبرد «خروش سحرگاهی» بود و گردانهای قدس(شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی) و گردانهای عزالدین قسام(شاخه نظامی جنبش حماس) و دیگر مجاهدان توانستند عمق استراتژیک اسرائیل را در هم بکوبند.

المدلل از رژیم های عربی که برای عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل حرکت پرشتابی را در پیش گرفته اند، انتقاد کرد و این رویکرد را تلاش برای کسب مجوز آمریکا با هدف حفظ تاج و تخت خود دانست.

وی به مخالفت ها با سیاستهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در منطقه اشاره کرد و گفت اسرائیل با بحران های پیاپی روبرو است. المدلل با انتقاد از رژیم های عربی که با شتاب به سمت عادی سازی روابط با اشغالگران حرکت می‌کنند، تاکید کرد محور مقاومت همچنان دستاوردهای میدانی کسب می کند و تمام تغییرات در منطقه به نفع محور مقاومت است.

جنگ‌های نیابتی آمریکا در منطقه عربی

«نائل ابوعوده» از رهبران گردان‌های المجاهدین هم در این میزگرد گفت آمریکا تلاش کرده است با برگ‌های برنده متعددی در منطقه همچون ورود به کشورهای عربی و اسلامی و بحران آفرینی بازی کند.

ابوعوده افزود آمریکا تروریسم واقعی را با نابودی توانمندی ها و امکانات امت اسلامی و عربی در پیش گرفته و نه تنها ملت های منطقه بلکه محور مقاومت و تمام کسانی که با طرح های آمریکا و پروژه ها و نقشه هایش مخالفت کنند، هدف قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد آمریکا از طریق مشغول کردن کشورهای عربی و اسلامی به بحران آفرینی می پردازد تا دیگر فلسطین اولویت نباشد، همچنانکه از حالت سرگردانی سیاسی برای منحرف کردن جهت قطب نما از فلسطین سوء استفاده می‌کند، همچنانکه هر کسی را که برای توسعه و پیشرفت ملت ما تلاش کند، هدف قرار می دهد.

ابوعوده به جنگ نیابتی اشاره کرد و گفت آمریکا در جنگ مستقیم با محور مقاومت شکست خورد به همین سبب به مزدورانش در منطقه برای ضربه زدن به امکانات و توانمندی ملت ما پناه برد.

محور مقاومت با سلطه جویی مخالف است

«حسن عبدو» تحلیلگر و نویسنده سیاسی ابراز عقیده کرد تمام محور مقاومت در منطقه هدف هجمه قرار گرفته است، آمریکا با منطق ارباب و برده و رعیت رفتار می کند، آمریکا اصطلاح هرج و مرج سازنده را ایجاد کرد تا فرصت هایی برای ضربه زدن به طرح مقاومتی به وجود آورد که با سلطه جویی و سیطره آمریکا مخالف است.

وی خاطر نشان کرد محور مقاومت، محور دفاعی است که به دنبال سلطه جویی نیست.

عبدور تصریح کرد انقلاب اسلامی ایران، نوسازی و پیشرفت را می پذیرد، اما نوسازی به شیوه آمریکایی را نمی پذیرد، ایران به گروه های مستضعف و در راس آن فلسطین بر اساس ایدئولوژی خود کمک می کند. در این میزگرد بحث و مباحثه طولانی میان حاضران و سخنرانان درباره خطرات آمریکا در منطقه و تاثیرات آن بر آینده مسئله فلسطین صورت گرفت.

انتهای پیام/

امروز48
دیروز103
این هفته456
این ماه1157
کل130573

3
آنلاین

ما 761 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان