Sidebar

Magazine menu

13
پنج شنبه, می
0 New Articles

مسئولیت اعلام کشته‌شدگان حوادث آبان با شورای امنیت است/هر اطلاعاتی خواستند دادیم

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در ادامه هفدهمین نشست خبری خود در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه وزارت امور خارجه آمریکا اخیرا نام ایران را در فهرست تخطی از آزادی ادیان قرار داده است گفت: فکر می‌کنم خود معتقدین به ادیان مختلف به ویژه اقلیت‌های دینی ساکن ایران اسلامی، بهترین دلیل بر کذب ادعاهای آمریکا و سازمان‌های تابعه آمریکا هستند. کشوری هستیم که هم قومیت‌ها و هم ادیان و هم فرق متعدد اسلامی در کشور ما برادرانه با هم زندگی می‌کنیم و همه آنها دربرنامه‌های دینی خود آزاد هستند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر آمار ارائه شده از سوی رویترز در خصوص کشته‌شدگان حوادث اخیر گفت: بخش اول ادعاهای دروغین بیگانگان است و ما شاهد دروغ‌سازی‌ها و جعل اخبار از ناحیه رسانه‌های بیگانه در حوزه‌های مختلف هستیم و اینها متخصص جعل خبر در دینا هستند و اکاذیبی را اعلام می‌کنند و به هیچ عنوان مطالب منتشره آنها و آمار اعلامی آنها با واقعیات انطباق ندارد. اینکه گفته شده قوه قضائیه و دادستانی باید آمار را اعلام کند، یک اشتباه از داخلی‌‌های خودمان است. در این حوزه مسئولیت با شورای امنیت کشور و دبیرخانه این شوراست و سیاست‌هایی نیز در ارتباط با بررسی وضعیت جانباختگان اعلام شده است زیرا بسیاری از افراد توسط خود اشرار و توسط سلاح‌هایی بوده که اسلحه سازمانی نیروهای سازمانی ما نبوده است. اخیرا نیز 120 قبضه از این اسلحه‌ها که قرار بود در اغتشاشات استفاده شود در اصفهان کشف شد و برخی از این سلاح‌ها ساخت آمریکا بود.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: از اغتشاشاتگران افراد زیادی مجروح و به قتل رسیدند که بررسی می‌شود اما شورای امنیت مسئول موضوع حوادث بنزینی تعیین شده و نتیجه بررسی‌ها نیز توسط شورای امنیت ارائه می‌شود. از ما به عنوان دستگاه قضایی هر آنچه اطلاعات می‌خواستند، قرار دادیم.

بازداشت سومین قاضی در پرونده اکبر طبری/ بیشتر متهمان بازداشت هستند

بازداشت 170 شهردار، عضو شورای شهر و کارمند شهرداری/ مهدی جهانگیری در حال محاکمه‌ است

محکومیت 302 سردفتر و دفتریار متخلف به انفصال/بازداشت 30 پرسنل ثبت اسناد در تهران

اسماعیلی: شبنم نعمت‌زاده به 20 سال حبس محکوم شد

اسماعیلی: اقدامات دستگاه قضایی تبلغیاتی نیست/ دست قاچاقچیان را قطع می‌‌کنیم

انتهای پیام/

امروز44
دیروز112
این هفته564
این ماه1265
کل130681

2
آنلاین

ما 213 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان