Sidebar

Magazine menu

12
چهارشنبه, می
0 New Articles

فقیهه سلطانی: تحریم فجر و تلویزیون فقط ترامپ را خوشحال می‌کند!/ سالن‌های تئاتر در اختیار مافیاست

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، شهادت سردار قاسم سلیمانی، پاسخ مقتدرانه سپاه و سقوط هواپیمای اوکراینی اتفاقاتی است که در این هفته اخیر همه جامعه را تحت تأثیر قرار داده؛ برخی از همان صبح جمعه، ناراحتی از جنایت آمریکا و شهادت سردار را فریاد زدند و برخی بی‌اعتنا از کنارش گذشتند، چون به گرین‌کارت و آمال‌شان در کشورهای غربی معتقد بودند و پای آن ایستادند. حتی واکنشی بعد از پاسخ و مطالبه مردم و بدرقه میلیونی‌شان هم نداشتند. تا اینکه همقطار با موج‌های ترامپ و ایادی‌اش به میدان آمدند؛ دست به دست هم دادند و خیابان‌ها را شلوغ کنند و شعارهای منحرفانه سر دهند. البته که همه مردم ایران و رسانه‌ای‌ها و مسئولان و فرماندهان نظامی کشور همدرد با این اتفاق تلخند و همه خودشان را در این فاجعه دردناک مسئول می‌دانند.

آنقدر این اتفاق هولناک و ناراحت‌کننده بود که هیچ‌کس نمی‌داند چطور با این خانواده‌ها همدردی کند؛ خانواده‌هایی که همسر و فرزندان‌شان را در این حادثه تلخ از دست داده‌اند؛ اما همدردی راهش موج‌سازی و انحراف افکار عمومی نیست! باید به مسئولان فرصت داد تا کاملاً ابعاد و زوایای این اتفاق را بررسی کنند تا عاملان واقعی مجازات شوند اما سوء استفاده از ناراحتی و آزردگی خانواده‌های این جانباختگان و افکار عمومی، راهی است که دشمنان را بیش از همه خوشحال می‌کند. کاری که برخی از سینماگران، تئاتری‌ها و تلویزیونی‌ها در دستور کار خودشان قرار داده‌اند.

ماجرا از این قرار است که چند نفر از اهالی سینما و خصوصاً تئاتر، پیام انصراف خودشان از جشنواره فجر را در فضای مجازی‌شان اعلام کردند؛ برخی از حضورشان در کارهای تلویزیونی ابراز پشیمانی و برخی هم با صداوسیما خداحافظی کردند؛ افرادی که امروز و دیروزشان را مدیون این رسانه‌‌اند. کسی آن خانم بازیگر را نمی‌شناخت تا اینکه به سریالی دعوت شد. چند وقت پیش هم ترجیح داد با همسرش مهاجرت کند. یا مجریان تلویزیونی که با کم و کاستی‌هایشان رسانه‌ملی ساخت و در برنامه‌های روتینش، بهترین زمان را به دیده‌ شدن‌ آنها اختصاص داد و حالا عذرخواهی می‌کنند از بودنشان در تلویزیون و کار کردن با تریبون اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران؛ مهمتر از آن جایی که برای مردم اهمیت دارد و به اخبار و اطلاع‌رسانی‌هایش اعتماد دارند.

image

برخی هم معلوم نیست چه زمانی کارمند صداوسیما بوده‌اند که حالا می‌گویند بعد از 31 سال خداحافظی می‌کنم؛ جالب است که مدیر شبکه کودک در توئیتر خودش نوشت: "آقای شهرام لاسمی ( اگر یادتان باشد قلقلی دهه 60) نه کارمند صداوسیماست، نه برنامه‌ای در شبکه کودک داشته و نه برنامه‌ای در دست تولید دارد. این بزرگوار دقیقاً با کجای صداوسیما خداحافظی کرده؟!"

کسانی که از جشنواره فیلم و تئاتر انصراف می‌دهند روزگاری برای رفتن روی سکوی این جشنواره‌های معتبر و آمدن نام‌شان در میان کاندیدا،‌ هر کاری می‌کردند؛ هنوز هم دست و پا می‌زنند جایزه از این جشنواره‌ها بگیرند اما تحت تأثیر چه کسانی قرار گرفته‌اند انصراف می‌دهند؛ سفارت انگلیس یا کمپین‌ها و گروه‌هایی منتسب به آمریکایی‌ها!

اینجا هنوز جامعه داغدار حاج قاسم سلیمانی و همدرد با جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی است و به قولِ فرماندهان هنوز جنگ تمام نشده و بلوف‌های آقای ترامپ و ایادی‌اش هم تمام‌شدنی نیست. یادمان نرفته که تا چند روز پیش ما را به حمله سایبری، فرهنگی و 52 نقطه کشور تهدید می‌کردند حالا چه شده که امروز فضای اصلی را به سمت دیگری می‌برند؛ ما در مقابل جنایت‌های آمریکا ایستادیم و هیچ‌کس تاکنون نتوانسته اینطور آمریکایی‌ها را تحقیر کند؛ این داغ هم داغ سنگینی است اما فراتر از تأثر و تأسف و به قولِ مسئولین جبران برای عدم تکرار چنین فجایعی، در خیابان ریختن و تنور دشمنان را داغ‌کردن به چه معناست؟

image

فقیهه سلطانی در واکنش به اتفاقات اخیر، شهادت سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اوکراینی و خداحافظی برخی از سینماگران، تئاتری‌ها و تلویزیونی‌ها گفت: ما همه تحت فشاریم و به لحاظ روحی، درگیریم و نیاز به التیام داریم. من از شهادت سردار قاسم سلیمانی شوکه و ناراحت شدم و بارها پیام گذاشتم و اینستاگرام مدعی آزادی‌خواهی، صفحه‌ام را حذف کرد؛ به این نتیجه رسیدم که برای آزادی بیان ارزش قائل نیستند! من خودم را همدرد جانباختگان در این حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی می‌دانم و ما را ناراحت و آزرده کرده است؛ امیدوارم خداوند متعال به ما و خانواده معظم و محترم این جانباختگان، صبر عنایت فرماید.

وی افزود: برای من فالوور و تبلیغ و خودنمایی اهمیتی ندارد و فقط صفحه دیگری باز کردم که در جریان اخبار باشم، البته که برخی از سینماگران اعلام انصراف می‌کنند و می‌گویند به جشنواره فیلم فجر نمی‌آیند یا در تئاتر و تلویزیون به گونه‌های دیگری پیام می‌گذارند، در قامت شخصیت حقیقی خود مختارند اما در این شرایط باعث می‌شوند ترامپ شاد شود!

بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون تأکید کرد: بارها ثابت شده که رئیس‌جمهور آمریکا دشمن اصلی و واقعی همه ماست و مسئله‌ای که به همه در طول زمان ثابت شده که ترامپ خصومت و دشمنی با مردم ایران دارد. وقتی می‌گوید مراکز فرهنگی را هدف قرار می‌دهم این خودش گواه بر این خصومت‌ها است؛ ریشه این دشمنی با مردم از کجا نشأت می‌گیرد؟ این تحریم‌های ناجوانمردانه‌شان برای کشور ما جز مردم به چه کسی ضربه می‌زند؛ من اعتقاد دارم هرکاری می‌کنیم در جهت این اتفاق نباشد که دشمن شاد شویم!

وی در پاسخ به این سؤال که شنیده‌ایم از تئاتر دلخورید و نتوانستید نمایشی که خودتان کارگردانش بودید را روی صحنه بیاورید، خاطرنشان کرد: بله من دلخوری دارم از تئاتر کشور چون امسال می‌خواستم نمایشی را به روی صحنه ببرم و تحت رفتار مافیایی سالنها قرار گرفتم؛ 5 ماه زمانم را صرف کارگردانی کردم، بچه‌های حرفه‌ای هم کنارم بودند اما امروز پول نداشته باشی و اسپانسر و سرمایه، نمی‌توانی کار کنی و بالعکس اسپانسر و پول باشد هرکاری انگار روی پرده می‌رود و هر تئاتری روی صحنه!

اهمیت بومی‌سازی در تلویزیون| تلاش سعید آقاخانی برای شوخی درست با کُردها/ ماجرای برادرزن آقای "نون.خ" و بهنامی که کُردی حرف نمی‌زند

واکنش حسن سلطانی به تحریم برخی مجریان تلویزیون/ هنوز خون "حاج‌قاسم" در خیابان‌های بغداد خشک نشده!

مهرآوران: باور کنیم که مردم می‌خواهند تلویزیون ببینند/ با خدا قرارداد دارم تا مردم را با طنز بخندانم

سلطانی اشاره کرد: این اتفاقات مرا به یاد چند سال پیش می‌اندازد که به تلویزیون مراجعه کردیم و به دلیل مشکلات درخواستی داشتیم اما با ما برخورد خوبی نشد؛ نه پرسیدند که دردتان چیست و نه پرسیدند که چه دغدغه و چه مقصودی از نوشتن آن نامه و درخواست داشتید؟ ما هم درد داریم و برخی از دغدغه‌ها و ناراحتی‌ها را درک می‌کنم اما معتقدم مراکز فرهنگی تعطیل شوند و ما فضای تئاتر و سینما و تلویزیون را ترک کنیم همان انهدام اتفاق افتاده و وضع بهتر نخواهد شد!

وی در پایان افزود: در فیلم سینمایی "جاودانگی" بازیگری کردم و روی پرده رفت و سال گذشته "یلدا" را کار کردم و بازی در یک تئاتر، تلویزیون هم پیشنهادهایی به من داشتند که نپذیرفتم؛ چون زمان طولانی را طلب می‌کرد و به من دلیل مسئولیت مادری‌ام و دخترم که هنوز زیر سه سال بود، خواستم بیشتر کنارش باشم؛ اما حالا خوشبختانه به این سن و سال رسیده می‌توانم در سریال‌های تلویزیونی هم باشم و ان‌شاءالله با یک کار خوب در خدمت شما عزیزان هستم.

انتهای پیام/

امروز17
دیروز103
این هفته425
این ماه1126
کل130542

6
آنلاین

ما 238 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان