Sidebar

Magazine menu

12
چهارشنبه, می
0 New Articles

ژنرال صهیونیست: موشک‌های دقیق حزب الله عمق ما را نشانه خواهد گرفت

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه رای الیوم در گزارشی به قلم "زهیر اندراوس" نوشت: همه محافل و سران رژیم اسرائیل در سطوح امنیتی و سیاسی اذعان می کنند که این رژیم با دو چالش راهبردی مواجه است. نخست تداوم حضور ایران در سوریه و دوم دستیابی حزب الله به موشک های دقیق(نقطه زن).

این نویسنده افزود: حزب الله از این موشک ها در جنگ آینده استفاده خواهد کرد. منابع در تل آویو می گویند که با وجود تهدیدهای اسرائیل و آمریکا، حزب الله به دستیابی خود به این نوع از موشک ها ادامه خواهد داد. این موشکها، تصمیم گیران و محافل رژیم اسرائیل را با چالش و نگرانی جدی مواجه می کند، زیرا این موشک ها به اذعان سران رژیم اسرائیل می توانند در جای جای (فلسطین اشغالی) ویرانی گسترده و بزرگی به بار بیاورند.

در این راستا، ژنرال ذخیره عومر دنک از افسران سابق نیروی هوایی که در واحد طراحی نبرد و واحد راهبردی بخش برنامه ریزی سازمان اطلاعات نظامی رژیم اسرائیل (امان) خدمت کرده است، گفت که تهدید موشکی حزب الله خطرناکتر از هر زمان دیگری است.

ژنرال دنک به رادیوی (FM103) رژیم اسرائیل گفت که این رژیم قادر به اخراج ایرانی ها از سوریه نیست و همچنین توان محدود کردن حضور آنها در منطقه را ندارد.

وی افزود که رژیم اسرائیل در زمینه توانایی برای اخراج کردن ایرانی ها از سوریه عملا به بن بست رسیده است و حزب الله نیز به موشک های دقیق دست خواهد یافت.

علاوه بر این، رژیم اسرائیل به طور علنی و رسمی اذعان کرده است که سامانه های پدافندی که بتواند با موشک های بالدار ایران (کروز) مقابله کند، در اختیار ندارد. سران بلندپایه نهادهای امنیتی رژیم اسرائیل ارزیابی می کنند که ایران و همچنین حزب الله و سوریه در نبرد آینده با این رژیم از این موشک ها استفاده خواهند کرد و این موشک ها خسارت های زیادی به ویژه برای تاسیسات راهبردی رژیم اسرائیل به همراه خواهد داشت.

در همین راستا، منابع امنیتی بلندپایه در تل آویو گفتند که بدترین سناریو برای رژیم اسرائیل شلیک بیش از هزار موشک در روز به جبهه داخلی این رژیم است.

این منابع گفتند که اگر شاخه نظامی حزب الله چراغ سبز دریافت کند، ضربه گسترده ای نه فقط به خط مقدم بلکه به طور خاص به عمق فلسطین اشغالی با موشک های دقیق وارد خواهد کرد و تلفات و خسارتهای زیادی روی دست رژیم اسرائیل خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

امروز21
دیروز103
این هفته429
این ماه1130
کل130546

3
آنلاین

ما 142 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان