Sidebar

Magazine menu

13
پنج شنبه, می
0 New Articles

فاز نخست بزرگترین شهرک شیلاتی ایران در استان بوشهر سال آینده وارد مدار تولید می‌شود

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان ساحلی بوشهر، بهره‌برداری از سواحل بکر و خدادادی در کنار آبهای خلیج فارس است که در این راستا طرح‌ها و برنامه‌های متنوع و متعددی در اجرای اقتصاد کرانه‌ای تدوین و عملیاتی شده است.

 استان بوشهر دارای طولانی‌ترین ساحل با خلیج فارس دارد که استفاه از سواحل در راستای توسعه طرح‌های اقتصادی به ویژه اقتصاد مقاومتی در اولویت برنامه‌های مسئولان و سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

پرورش آبزیان به ویژه میگو و ماهی از طرح‌های مهم اداره کل شیلات استان بوشهر است که در این راستا ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در رودشور گناوه آغاز شد.

ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور برای پرورش میگو

ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور برای پرورش میگو و توسعه صنایع فرآوری شیلات، صادرات و اشتغال‌زایی در منطقه رودشور شهرستان گناوه مورد توجه قرار گرفته است.

احمد مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه بزرگترین شهرک شیلاتی ایران در منطقه رودشور گناوه در حال ساخت است اظهار داشت: این شهرک در زمینی به مساحت سه‌هزار و 624 هکتار در حال اجراء است که در سفر معاون وزیر کشور بر حل مشکلات و تسریع در ساخت این شهرک تاکید شد.

وی از تشکیل کارگروه تخصصی پیگیری مشکلات شهرک شیلاتی رودشور گناوه خبر داد و بیان کرد: بر اساس  مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی هر 15 روز یکبار روند اجرای ساخت شهرک شیلاتی رودشور در کارگروه تخصصی بررسی و راهکاری لازم برای رفع مشکلات ارائه می‌شود.

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر یکی از مشکلات این شهرک را اجرای خطوط انتقال برق دانست و بیان کرد: اجرای خطوط انتقال برق و شبکه برقرسانی با همکاری بخش خصوصی و دولت مورد توجه قرار گرفته است و بهره‌برداری از این شهرک منوط به تکمیل زیرساخت‌های آن از جمله اجرای خطوط انتقال برق است.

مرادی میزان سرمایه‌گذاری اجرای زیرساخت‌ها در شهرک شیلاتی رودشور را 114 میلیارد تومان با همکاری دولت و بخش خصوصی دانست و تاکید کرد: تاکنون 50 میلیارد تومان در اجرای این زیرساخت‌ها هزینه شده است.

وی، از  ساخت کانال انتقال آب به شهرک خبرداد و خاطر نشان کرد: در اجرای 40 کیلومتر کانال انتقال آب 5.5 میلیون متر مکعب خاک‌برداری می‌شود که تاکنون 2 میلیون مترمکعب آن انجام شده است.

ساخت اسکله و موج‌شکن‌‌های شهرک شیلاتی رود شور گناوه آغاز شد

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر از آغاز ساخت موج‌شکن‌های این شهرک خبرداد و تصریح کرد: ساخت اسکله و موج‌شکن‌‌های شهرک شیلاتی رود شور گناوه همزمان با 25 دی‌ماه آغاز شد که بر اساس برنامه زمان‌بندی تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

مرادی، وجود معارض را یکی از مشکلات مهم در ساخت شهرک شیلاتی رودشور دانست و بیان کرد: بر اساس مصوبه‌ای که با حضور معاون وزیر کشور انجام شد قرار است این معارضان را با همکاری دستگاه‌‌های ذیربط ساماندهی شود.

وی، با بیان اینکه در ساخت شهرک شیلاتی رودشور گناوه بخش خصوصی افزون بر 325 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند افزود: در اجرای این شهرک 50 سرمایه‌گذار همکاری دارند که هر سرمایه‌گذار در اجرای پروژه پرورش میگو در این شهرک 6.5 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند.

تولید میگو در استان بوشهر 2 برابر می‌شود

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر تولید سالانه میگو در این شهرک را افزون بر 24 هزار تن دانست و تصریح کرد: با بهره‌برداری از شهرک شیلاتی رودشور گناوه تولید میگو در استان بوشهر به 2 برابر افزایش می‌یابد که سهم این شهرک افزون بر 24 هزار تن است.

وی اشتغال این پروژه را مورد اشاره قرار داد و گفت: با تکمیل این پروژه به صورت مستقیم برای 2 هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

مرادی، صادرات، اشتغال‌‌زایی، رونق تولید و اقتصاد را از ویژگی‌های شهرک شیلاتی رودشور دانست و تاکید کرد: در دیگر نقاط کشور در اجرای شهرک شیلاتی بین 80 تا 100 درصد از اعتبارات زیرساخت‌ها دولت تامین کرده و تنها شهرک شیلاتی که زیرساخت آن  بخش خصوصی متقبل شده شهرک شیلاتی رودشور است که انتظار می‌رود دولت همان سیاست در شهرک شیلاتی رودشور بکار بگیرد.

شهرک شیلاتی رودشور بزرگترین شهرک شیلاتی نیمه متراکم جنوب کشور است

وی، با اشاره به مشکلات در ساخت شهرک شیلاتی رودشور گناوه را شرایط سخت بانک کشاورزی در پرداخت تسهیلات به سرمایه‌‌گذاران دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه انجام شده قرار است بانک کشاورزی برای هر قطعه 50 هکتاری 6.5 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کند  ولی به سبب شرایط سخت آنها تاکنون هیچ سرمایه‌گذاری نتوانسته پرونده خود را برای دریافت این تسهیلات کامل کند.

بوشهر| 414 میلیارد تومان در بزرگترین شهرک شیلاتی کشور سرمایه‌گذاری می‌شود

طرح‌های پشتیبان پرورش آبزیان در شهرک‌های شیلاتی استان بوشهر ایجاد می‌شود

اشتغالزایی برای 2000 نفر در بزرگترین شهرک شیلاتی کشور

مدیرعامل شهرک شیلاتی استان بوشهر با بیان اینکه امسال 21 هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر تولید شد افزود: تاکنون افزون بر 16 هزار تن این محصول از استان بوشهر صادر شده است.

مرادی با بیان اینکه این شهرک بزرگترین شهرک شیلاتی نیمه متراکم جنوب کشور است تصریح کرد: با تکمیل و افتتاح این شهرک، تولید میگوی پرورشی در استان بوشهر به  بیش از 40 هزار تن در سال افزایش می‌یابد و ارز آوری از محل صادرات میگوی تولیدی سالانه افزون بر 150 میلیون دلار پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام/190/ ع

امروز46
دیروز112
این هفته566
این ماه1267
کل130683

2
آنلاین

ما 224 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان