Sidebar

Magazine menu

14
جمعه, می
0 New Articles

گزارش تسنیم از پساسیل پلدختر/ ‌دستان خالی سیل‌زدگان ‌برای تکمیل واحدهای مسکونی + فیلم

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سیل فروردین‌ماه پلدختر 5000 هزار میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف، 1000 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی، 100 میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری، هفت هزار و 251 واحد مسکونی تخریب و یا دچار خسارت شد و مردم در شهر پلدختر و روستاها ماه‌ها بدون سرپناه و در زیر چادر زندگی کردند.

اکنون 302 روز از به گِل نشستن شهرستان پلدختر می‌گذرد، علی‌رغم تلاش‌ها و خدمات جهادی مردم، مسئولان و گروه‌های جهادی آثار سیل مخرب هنوز در برخی نقاط دیده می‌شود و مشکلاتی وجود دارد.

بعد از گذشت 10 ماه از سیل که به پلدختر وارد می‌شوید ساخت و ساز واحدهای مسکونی در شهر پلدختر و روستاها تا مرحله سقف پیش رفته ولی در همین مرحله متوقف شده چون تسهیلات داده شده جوابگوی تکمیل کردن واحدهای مسکونی نیست و سیل‌زدگان نیاز به تسهیلات جدید دارند تا بتوانند منازل خود را تکمیل کنند، ساخت و ساز واحدهای تعمیری به پایان رسیده و واحدهای احداثی در شهر با کندی پیش می‌رود و مردم از کمبود تسهیلات ناراضی هستند و می‌گویند پولی برای تکمیل منازل مسکونی خود ندارند.

سایت سایت چهار هکتاری که برای سیل‌زدگان شهر پلدختر در نظر گرفتند با نخستین بارش باران غرق در آب کانال کنار خود شد تا سیل‌زدگان بهار در این نقطه هم شاهد سیل بی‌تدبیری مسئولان باشند که بعد از گذشت بیش از 9 ماه هنوز تکلیف کانال کنار سایت را مشخص نکردند.

هنوز یک واحد احداثی در سایت چهار هکتاری که برای سیل‌زدگان در نظر گرفتند به بهره‌برداری نرسیده و اکثر واحدها در مرحله اجرای سقف و اسکلت متوقف شده و مردم به سبب اینکه تمام دارایی خود را در سیلاب از دست دادند توانایی ندارند که ادامه ساخت منازل را با آورد شخصی انجام دهند.

تابش رئیس بنیاد مسکن کشور در سفر پلدختر گفت: دولت توان افزایش تسهیلات به سیل‌زدگان را ندارد حالا چشم امید سیل‌زدگان پلدختری به خیران است تا شاید بتوانند منازل خود را تکمیل و زندگی عادی را از سر بگیرند.

گزارش از فیروزه حاتمی

انتهای پیام/646/ح

امروز59
دیروز110
این هفته689
این ماه1390
کل130806

2
آنلاین

ما 254 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان