Sidebar

Magazine menu

18
سه شنبه, می
0 New Articles

شروط ثبت‌نام طرح ملی مسکن سخت‌تر شد

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار اقتصادی -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پروانه اصلانی با یادآوری این‌که بر اساس پالایش انجام‌شده از متقاضیان مرحله اول طرح ملی مسکن 58 درصد افراد واجد دریافت مسکن شناخته و 42 درصد حذف شدند، اظهار کرد: این پالایش بر مبنای بررسی قانون ساماندهی صورت گرفته و متقاضیان نباید از سال 1357 به بعد از  تسهیلات بانکی برای تأمین مسکن استفاده کرده باشند، همچنین بر اساس سابقه مالکیت متقاضیان نباید از سال 84 به بعد دارای مسکن باشند.

وی با بیان این‌که متقاضیان اگر از تسهیلات خرید، مشارکت یا تعمیر استفاده کرده باشند مورد ‌پالایش قرار می‌گیرند، افزود: در مرحله اول 236 هزار متقاضی برای طرح ملی مسکن ثبت‌نام کردند که 58 درصد آنها در مرحله فرم ج مورد تأیید واقع شدند، 81 درصد سابقه مالکیت نداشتند، 79 درصد نیز تاکنون تسهیلات بانکی نگرفته‌اند و اکنون در حال استخراج فصل مشترک این آمار هستیم.

وی تصریح کرد: ثبت‌نام‌ها بر اساس میزان زمین تأمین‌شده هر استان انجام شده است و برای سایر افراد در شهرهای جدید زمین احصا خواهیم کرد.

وی گفت: برای متقاضیان تهرانی در 17 شهر ثبت‌نام داشتیم و با توجه به اتصال خط متروی گلشهر به هشتگرد نیز ظرفیت ساخت مسکن ایجاد شده است، همچنین در شهر جدید ایوانکی نیز ظرفیتی برای تهرانی‌ها در نظر گرفته شده است.

به گزارش تسنیم، وزیر راه و شهرسازی و معاون امور مسکن و ساختمان وی در چندین مرحله تأهل، عدم مالکیت خصوصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین و آپارتمان و داشتن سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را شروط ثبت‌نام در طرح ملی مسکن اعلام کرده بودند.

هشدار وزیر راه به سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان/42درصد ثبت‌نام‌کنندگان طرح ملی مسکن حذف شدند

بنیاد مسکن 138هزار واحد طرح ملی مسکن را می‌سازد

انبوه‌سازان تهرانی 50هزار واحد طرح ملی مسکن را می‌سازند

انتهای پیام/+

امروز20
دیروز118
این هفته345
این ماه1788
کل131204

2
آنلاین

ما 392 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان