Sidebar

Magazine menu

14
جمعه, می
0 New Articles

انتظار 15 ساله مردم کردستان برای شنیدن صدای سوت قطار / ‌وعده‌های متناقضی که هیچ‌گاه اجرایی نشد

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، کردستان که به‌عنوان استان مرزی، قطب کشاورزی و قطب گردشگری در کشور شناخته می‌شود، با بی‌توجهی دولت و غفلتی تاریخی هنوز صاحب خط ریلی نشده و تمامی حمل‌ونقل عمومی کالا و مسافر در این استان از طریق جاده‌ها و بخشی نیز از طریق فرودگاه نیمه‌تعطیل سنندج، انجام می‌شود.

احداث راه‌آهن کردستان یکی از قدیمی‌ترین پروژه‌های حمل‌ونقل کشور است که ساخت آن از اوایل دهه 70 مطرح و کلنگ عملیات اجراییش از سال 83 بر زمین زده شده اما پس از گذشت 15 سال هنوز به اتمام نرسیده و اخیراً در ( 29 دی‌ماه) در یک برنامه تبلیغاتی عملیات ریل‌گذاریش آغاز شد!

راه آهن سنندج در 3 قطعه در حال اجراست که قطعه اول آن 64 کیلومتر با 72 درصد پیشرفت فیزیکی زیرسازی، قطعه شماره 2 به طول 56 کیلومتر با 32 درصد پیشرفت و زیرسازی قطعه شماره 3 به صورت 100 درصد انجام شده است.

پروژه راه‌آهن همدان-سنندج به تعبیر مسئولان و پیمانکاران از پروژه‌های سخت و پیچیده ریلی در منطقه کوهستانی کشور است که در حال حاضر 151 کیلومتر از آن باقی مانده و دولتمردان از استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گرفته تا نمایندگان مجلس و مدیران حوزه راه و شهرسازی در یکی دو سال اخیر بارها و بارها در جلسات و نشست‌های استانی و در حضور میهمانان کشوری وعده شنیدن سوت قطار تا پایان سال 99 را به مردم داده و دست‌مایه شوی تبلیغاتی خود کرده اما اخیراً باز هم وعده‌ها تمدید و شنیدن صدای قطار یک سال دیگر عقب افتاد!

گرچه بارها و بارها و اخیراً نیز در (29 دی‌ماه) معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان پایان سال 99 را زمان اتمام راه‌آهن همدان به سنندج اعلام کرده، اما تنها پس از گذشت 16 روز خود مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان این ادعا را تکذیب و با اعلام وعده جدید برای بهره‌برداری از این پروژه، پرده از وعده‌های غیر واقعی برداشت.

قطاری که بعد از 15 سال به مقصد نرسید؛ وعده جدید به پایان دولت موکول شد

راه‌آهن سنندج به اقلیم کردستان عراق متصل می‌شود / راه‌آهن همدان ــ سنندج تا پایان سال 99 به اتمام می‌رسد‌

وعده جدید سوت قطار کردستان بعد از 15 سال انتظار؛ عملیات ریل‌گذاری آغاز شد

محمدصدیق ثابتی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان در نشست خبری با اصحاب رسانه به پروژه راه‌‌آهن تهران ـ همدان ـ سنندج اشاره و خاطرنشان کرد: مسیر تهران به همدان به اتمام رسیده و در حال حاضر 151 کیلومتر از این پروژه از همدان به سنندج (گردنه صلوات‌آباد آخرین ایستگاه) باقی مانده است.

وی همانند همیشه تعریف و تمجید از استاندار، معاون امور عمرانی استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان را دینی بر گردن خود دانست! و افزود: برای روسازی این پروژه، تفاهم‌‌نامه‌ای مبنی بر اختصاص 800 میلیارد تومان اعتبار منعقد شده که اختصاص چنین اعتباری در شرایط کنونی همانند یک رویا بوده و در سال‌جاری 370 میلیارد تومان اعتبار آن تخصیص پیدا کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: عملیات ساخت روسازی در قطعه یک و دو راه‌آهن همدان ـ سنندج به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام بوده و سازمان برنامه‌ریزی اختصاص بقیه بودجه را مشروط بر جذب کل اعتبار عنوان کرده و برای تکمیل این پروژه تا پایان سال مالی 99 (31 تیرماه سال بعد) بسیار خوشبین هستیم.

وی اذعان کرد: گرچه استاندار کردستان و دیگر مسئولان مربوطه، در مصاحبه‌های خود پایان سال 99 را زمان اتمام راه‌آهن همدان به سنندج اعلام کرده، ‌اما به‌دلیل حجم کاری بالا، پیش‌بینی ما اسفند یا همان تیرماه سال 1400 و منوط به تامین اعتبار است!

ثابتی اذعان کرد: بنده مطمئنم اصحاب‌رسانه اظهارات متناقض ما درباره اعلام اتمام راه‌آهن همدان به سنندج را منعکس کرده و از هم‌اکنون خود را آماده کرده‌ام!

به گزارش تسنیم؛ گرچه قصه خط ریلی همدان-سنندج سردراز داشته و اتمام این پروژه سال‌های سال به چیزی شبیه معجزه تبدیل شده بود، اما مردم در طول یکی دو سال اخیر با انجام مصاحبه‌های پی در پی عوام‌فریبانه دولتمردان درباره اعلام اتمام راه‌آهن همدان به سنندج تا پایان سال آینده، امیدی در دل آنها ایجاد شده بود که آن هم اخیراً تکذیب شد و باید همانند این 15 سال گذشته، بی آنکه صدای سوت قطاری شنیده شود، در انتظار بهره‌برداری از آن، گوش به تریبون‌ها بسپارند.

انتهای پیام/481/ش

امروز52
دیروز110
این هفته682
این ماه1383
کل130799

3
آنلاین

ما 131 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان