Sidebar

Magazine menu

15
شنبه, می
0 New Articles

فلسطین|جهاد اسلامی: وحدت ملی مبتنی بر مقاومت گذرگاه قاطع عبور از معامله قرن است

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایکاه خبری العهد «یوسف الحساینه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که هدف توطئه «معامله قرن» پایان دادن به مقاومت از طریق خلع سلاح حماس و جهاد اسلامی به عنوان دو قدرتی است که در برابر این طرح آمریکا ایستاده‌اند.

الحساینه درباره آغاز جنگ‌هایی ضد غزه به منظور خلع سلاح کردن آن هشدار داده و تاکید کرد که مقاومت با هرگونه تجاوز دشمن صهیونیستی مقابله کرده و به دفاع از ملت خود تا شکست پروژه‌های دشمن ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد که خطر جنگ وجود دارد و ممکن است در این مرحله شاهد حملاتی ضد غزه با هدف خلع سلاح مقاومت و یا از طریق ابزارهای نرم در آینده و تروریسم اقتصادی در غزه و یا یک آتش بس طولانی و بستن راه‌‌های دسترسی مقاومت به تجهیزات خود باشیم.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی خاطرنشان کرد که از جمله خطرات معامله قرن برای ملت فلسطین٬ وخامت اوضاع اقتصادی و امنیتی در غزه و کرانه باختری برای مجبور کردن ساکنان آن به مهاجرت اجباری و تثبیت حاکمیت صهیونیستی به عنوان یک قدرت مرکزی در منطقه است.

الحساینه اضافه کرد که هدف این توطئه٬ حمایت کل منطقه از رژیم صهیونیستی بوده و این بستگی به عملکرد فلسطینی‌ها دارد که باید به کلی این سیاست را رد کند.

یوسف الحساینه شرایط اتفاقات منطقه را سقوط شدید رژیم‌های عربی خائن از طریق برقراری روابط با دشمن صهیونیستی و وابستگی به دولت آمریکا دانست.

وی آنچه را که امروز در فلسطین و منطقه عربی و اسلامی اتفاق می‌افتد٬ امتداد جنگ ها و حملات صلیبی توصیف و تصریح کرد که «معاهده اسلو» یک فاجعه برای پروژه ملی فلسطین بود و راه را برای ارائه توطئه معامله قرن آماده کرد.

گفتگوی ظریف با رهبران حماس و جهاد اسلامی فلسطین

مصاحبه|المصری: شکست معامله قرن در برابر مقاومت/ عادی‌سازی روابط، ائتلاف با اشغالگران علیه ملت فلسطین است

گفت‌وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و الجزایر درباره فلسطین

گفت‌وگوی تلفنی ظریف و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اشاره کرد که هماهنگی امنیتی با رژیم اشغالگر٬ یکی از خطرناک‌ترین بندهای معاهده اسلو است؛ چرا که ادعا می کند اسرائیل دشمن نیروهای امنیتی فلسطین نیست و تنها در برخی موارد میان آنها اختلاف وجود دارد. وی اضافه کرد که این معاهده اجازه اشغالگری بیشتر و گسترش شهرک‌سازی در فلسطین اشغالی را به دشمن داده است.

یوسف الحساینه تصریح کرد که با وجود اینکه بحث سازش به بن‌بست رسیده و دشمن صهیونیستی و غرب همه توافق‌نامه‌ها را نفی می‌کنند؛ اما هماهنگی امنیتی با صهیونیست‌ها همچنان پابرجاست و باید این هماهنگی و درواقع چنگال امنیتی از جوانان انقلابی در کرانه باختری برداشته و مبارزه و جنگ برای آزادی ملی از سرگرفته شود.

عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی با اشاره به این که وحدت ملی بر اساس برنامه مقاومت یک گذرگاه قاطع و الزامی برای عبور از معامله قرن است٬ بر ضرورت بازسازی سازمان آزادی بخش فلسطین بر اساس مبانی ملی جهاد اسلامی و حماس تاکید کرد تا تبدیل به یک چارچوب جامع برای همه فلسطینی‌ها شود.

انتهای پیام/

امروز17
دیروز112
این هفته759
این ماه1460
کل130876

1
آنلاین

ما 133 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان