Sidebar

Magazine menu

16
یکشنبه, می
0 New Articles

چرا آموزش‌وپرورش با استفساریه استخدام معلمان حق‌التدریس مخالف است؟

اخبار کوتاه و داغ روز
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

- اخبار اجتماعی -

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مخالفت شورای‌عالی آموزش‌وپرورش با استفساریه مجلس شورای اسلامی از قانون تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی اظهار‌ کرد: معلمی و تدریس یک کار تخصصی است و معلمان باید شایستگی و توانمندی ویژه تدریس را داشته باشند.

وی افزود: اگر برخی افراد به هر دلیلی مدت زمان کوتاهی به‌عنوان معلم با آموز‌ش‌وپرورش همکاری داشتند دلیلی نمی‌شود حتماً آنها را استخدام کنیم، در صورت استخدام این افراد باید 30 سال با ما همکاری کنند بنابراین ضروری است شرایط مورد نیاز را دارا باشند.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش گفت: صلاحیت افرادی که می‌خواهند به‌عنوان معلم به استخدام آموزش‌وپرورش دربیایند و 30 سال فعالیت کنند باید احراز شود و بدین منظور، نیاز به برگزاری امتحان و سنجش افراد است.

معلمان حق‌التدریس با رعایت این "2 شرط" استخدام می‌شوند

واکنش آموزش‌وپرورش به استفساریه مجلس برای استخدام معلمان حق‌التدریس

صفر تا صد استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

نوید ادهم با ابراز اینکه یکی دیگر از شروط لازم برای ورود به شغل معلمی داشتن شرط سنی لازم است، افزود: برخی افراد که قرار است از طریق استفساریه مجلس به‌عنوان معلم استخدام شوند، سن بالایی دارند یعنی بالای 40 یا 45 ساله هستند، این افراد چگونه می‌خواهند 30 سال برای آموزش‌وپرورش کار کنند؟

وی بیان‌کرد:‌ این در حالی است که دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان از سن 22سالگی به‌عنوان معلم وارد مدارس می‌شوند.

دبیرکل شورای‌عالی آموزش‌وپرورش با اعلام اینکه این شورا نظر تخصصی خود را درباره استفساریه مجلس برای تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی به شورای نگهبان منعکس خواهد کرد، تا با توجه به مفاد سند تحول بنیادین و سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب این استفساریه را بازنگری کنند، گفت: استفساریه مجلس با اسناد بالادستی مغایرت دارد و برای اصلاح این موضوع با نمایندگان مجلس هم وارد مذاکره می‌شویم؛ برای جذب معلمان پیشنهادات مشخصی داریم تا نیروهای توانمند استخدام شوند.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس در جلسه علنی 29 دی ماه با طرح استفساریه ماده الحاقی به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 13 شهریور 97 موافقت کردند.

در متن این استفساریه آمده است: آیا مشمولین تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی در آموزش و پرورش که با آموزش و پرورش همکاری داشته و حقوق خود را از سرانه مدارس و مشارکت‌های مردمی، سازوکار مدیر مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان، کارفرما، مؤسس یا شرکت‌های طرف قرارداد با آموزش و پرورش دریافت کرده‌اند، از جمله نیروهای خرید خدمات، آموزشی حق‌التدریسی غیر‌مستمر و پیش‌دبستانی که تا تاریخ  26 مهر 91 همچنین آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی فوق‌الذکر در ماده الحاقی مصوب 13 شهریور 97 می‌شوند؟ پاسخ نیز بلی است.

در پاسخ به استفساریه آمده است: مشمولین تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی از جمله نیروهای خرید خدمات آموزشی حق‌التدریسی غیر‌مستمر و پیش‌دبستانی که تا تاریخ 26 مهر 91 همچنین آموزشیاران و آموزش‌دهندگان مستمر نهضت سوادآموزی در قانون فوق‌الذکر با آموزش و پرورش همکاری داشته و حقوق خود را از سرانه مدارس و مشارکت‌های مردمی سازوکار مدیر مدرسه، و انجمن اولیاء و مربیان، کارفرما، مؤسس، یا شرکت‌های طرف قرارداد با وزارت آموزش و پرورش دریافت کرده‌اند، شامل استخدام ماده الحاقی مصوبه 13 شهریور 97 می‌شوند.

انتهای پیام/+

امروز20
دیروز105
این هفته867
این ماه1568
کل130984

1
آنلاین

ما 166 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان