اخبار روز

پاکستان نیروهای نظامی افغانستان را به آغاز درگیری‌های مرزی متهم کرد

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس نیوز، «شبلی فراز» وزیر اطلاع رسانی کشور پاکستان اعلام کرد: درگیری های مرزی با افغانستانی های به دلیل آتش گشایی از سوی آنها شروع شد.

وی تصریح کرد: شلیک گلوله از سوی مرزهای افغانستان باعث آسیب رسیدن به پست های مرزی پاکستان و همین باعث شد تا ما نیز پاسخ این عملیات نظامیان افغانستانی را بدهیم.

شبلی فراز اظهار داشت: مشکل اصلی که در مرز مشترک با افغانستان وجود دارد انتشار ویروس کروناست و به همین دلیل ما مرزها را بسته بودیم.

وی افزود: عده‌ای با سوءاستفاده از بسته شدن مرزها تلاش کردند تا افراد را تحریک کرده و آنها را به اقدام علیه پاکستان و آتش زدن ساختمان های دولتی تحریک کنند.

وزیر اطلاع رسانی پاکستان تاکید کرد: مرز میان افغانستان و پاکستان یک مرز تجاری است و کالاهای مورد نیاز کشور افغانستان از طریق این مرز به خاک کابل منتقل می شود. ما از ترس شیوع مجدد کرونا در کشور یک روز مانده به عید قربان مرز را مجددا بسته بودیم.

وی تاکید کرد: کشور افغانستان برای ما یک همسایه مهم است و دوست داریم با این کشور روابط دوستانه داشته باشیم. البته دولت کنونی پاکستان به منظور جلوگیری از عملیات های تروریستی به شدت با رفت و آمدهای غیر مجاز مقابله می کند.

پیش از این نیز وزارت خارجه پاکستان در واکنش به تنش های دیروز در مرز افغانستان اعلام کرده بود: نیروهای افغانستانی اقدام به شلیک سوی مرزهای ما کردند و نظامیان پاکستانی در پاسخ به این حملات برخی پست های مرزی افغانستان را هدف قرار دادند.

در این تبادل آتش ده ها نفر از اتباع دو طرف کشته و زخمی شدند و دو کشور هنوز آمار کاملی از تلفات خود ارائه نداده‌اند.

درگیری‌ در مرزهای افغانستان و پاکستان/ 22 نفر کشته شدند

انتهای پیام/.

واژه های کاربردی مرتبط
  • اخبار "افغانستان"
  • اخبار "پاکستان"

منبع

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران