اخبار روز

تحرکات مشکوک صهیونیست ها علیه «حشد شعبی» عراق/توطئه جدید تل آویو

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: مدتی است که اخبار مختلفی در رسانه ها پیرامون تحرکات مشکوک رژیم صهیونیستی در عراق منتشر می شود. در این میان، گفته می شود که صهیونیست ها تحرکات مذبوحانه ای را علیه «حشد شعبی» ترتیب داده و یا در تدارک ترتیب دادن آن هستند.

درهمین ارتباط، یک تحلیلگر امنیتی نزدیک به سرویس‌های اطلاعاتی عراق اعلام کرد که طبق اطلاعات موجود، رژیم صهیونیستی درصدد بمباران انبارهای تسلیحاتی حشد شعبی در عراق است. «فاضل ابو رغیف» در گفتگو با خبرگزاری روسیا الیوم تاکید کرد که اطلاعات بدست آمده از برنامه‌ریزی رژیم صهیونیستی برای بمباران انبارهای سلاح حشد شعبی حکایت دارد. وی عنوان کرد که رژیم صهیونیستی قصد ندارد محل استقرار رهبران و اعضای حشد شعبی را هدف قرار دهد، هرچند که چنین احتمالی هم وارد است.

ابو رغیف همچنین به وقوع انفجارهای پیاپی در انبارهای تسلیحات حشد شعبی در جنوب بغداد اشاره کرد و تأکید کرد که ممکن است این حادثه بخشی از طرح‌ریزی رژیم صهیونیستی برای این منظور باشد.

از سوی دیگر، حدود یک ماه پیش بود که یک پایگاه متعلق به نیروهای «حشد شعبی» عراق در شهر «آمرلی» واقع در استان «صلاح الدین» هدف حمله هوایی قرار گرفت. در همین ارتباط، پایگاه لبنانی «العهد» در گزارشی نوشت: مواضعی که هدف سه حمله با سه کلاهک انفجاریِ چرخشی قرار گرفت از نوع «هاروپ» و ساخت اسرائیل بوده که اسم انگلیسی آن «Loitering Munition» است. به گفته این منابع، این کلاهک‌های انفجاری به طور اتوماتیک عمل کرده یا از طریق مرکز فرماندهی و کنترل از زمین هدایت می‌شوند و تا بُرد ۱۰۰۰ کیلومتر پرواز می‌کنند و طی شش ساعت پی در پی می‌چرخند.

پایگاه لبنانی العهد در گزارش خود در این خصوص آورده بود: «رژیم صهیونیستی تنها طرف در منطقه محسوب می‌شود که از این سلاح برخوردار است». از سوی دیگر، خبرگزاری «المسله» عراق نیز به نقل از سایت «ELINT NEWS» انگلیس اعلام کرده بود که رژیم صهیونیستی عامل حمله تجاوزکارانه به مواضع حشد شعبی در عراق بوده است. علاوه بر این، در آن زمان برخی از رسانه‌های عراقی توئیت های کارشناسان نظامی رژیم صهیونیستی را منتشر کرده بودند که طبق آنها، برخلاف گزارش‌های اولیه مبنی بر انجام حمله به وسیله پهپاد، جنگنده‌های «اف ۳۵» رژیم صهیونیستی این اقدام را انجام داده بودند.

در هر صورت، آنچه که واضح به نظر می رسد این است که رژیم صهیونیستی نیز همچون متحد خود یعنی ایالات متحده آمریکا به دنبال توطئه چینی در عراق است. این توطئه چینی های صهیونیست ها درحالی است که همزمان، در بُعد سیاسی نیز واشنگتن اهداف شومی را در صحنه سیاسی عراق دنبال می کند و به دنبال آن است تا از رهگذر چنین توطئه هایی، تفرقه و هرج و مرج در عراق ایجاد کند.

واشنگتن برای عملیاتی ساختن این هدف خود در واقع اینگونه القاء می کند که احزاب و جریان های سیاسی منتقد عراق به دنبال سرنگونی دولت کنونی بغداد به ریاست عادل عبدالمهدی هستند؛ حال آنکه آخرین گزارش ها حاکی از تلاش های مذبوحانه خودِ آمریکایی ها برای تحقق این هدف در عراق است. این تلاش ها درحالی است که احزاب و جریان های عراقی هیچ تلاشی برای سرنگونی دولت صورت نمی دهند و در واقع، تنها حمایتشان از دولت را مشروط به رضایت ملت می دانند.

آمریکایی ها و صهیونیست ها در حالی به سلسله تحرکات مشکوک، خصمانه و توطئه آمیز خود در عراق ادامه می دهند که هیچیک از احزاب و جریان های سیاسی منتقد در عراق به دنبال ایجاد تفرقه و هرج و مرج در این کشور نیستند چراکه به خوبی می دانند که حفظ دستاوردهای گذشته در سایه برقراری صلح و ثبات در این کشور، محقق خواهد شد. ازهمین روی، این احزاب و جریان های سیاسی، هرگونه ملاحظات خود در امور و تصمیمات دولت را با رعایت انصاف، اخلاق و قانون پیش می برند.

این همان مسأله ای است که آمریکایی ها به شدت از آن خشمگین هستند و معتقدند که چنین رویه و روشی به سرنگونی دولت ختم نمی شود؛ هدفی که اساسا هیچیک از گروه های سیاسی در عراق آن را دنبال نمی کند و تنها واشنگتن خواستار تحقق آن است. در واقع، آمریکایی ها به دنبال بسط نا امنی در سراسر عراق هستند و بدین منظور اصرار دارند تا پروژه سرنگونی دولت از داخل عراق رقم بخورد. توطئه چینی های رژیم صهیونیستی در عراق نیز بی ارتباط با این هدف ایالات متحده نیست.

نکته دیگری که آمریکایی ها به دنبال آن هستند، باج خواهی احزاب و جریان های سیاسی از دولت بغداد است تا بدین ترتیب زمینه برای بده بستان های سیاسیِ و گسترش فساد فراهم شود. این درحالی است که قاطبه احزاب، جریان ها و ائتلاف های سیاسی عراقی موضع قاطعانه خود در این خصوص را اعلام و تأکید کرده اند که تحت هیچ شرایطی به باج خواهی از دولت بغداد نخواهند پرداخت. این مسأله نیز همچون دیگر مسائل خشم آمریکایی ها را به دنبال داشته است.

در هر صورت، آنچه که اکنون در صحنه سیاسی عراق به چشم می خورد، آن است که ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی عزم خود را برای بحران سازی در این کشور، جزم کرده اند تا بدین ترتیب، عراق را به همان دوران نا امنی بازگردانند. آمریکایی ها به خوبی می دانند که وجودِ یک عراق قدرتمند و مستقل به معنای تضعیف بیشترِ رژیم صهیونیستی در سطح منطقه است.

درست به همین دلیل است که متحد اصلی آمریکایی ها یعنی رژیم صهیونیستی نیز اخیرا تحرکات مشکوک خود در عراق را کلید زده است و قصد دارد با نقشه های شوم علیه حشد شعبی، عراق را به نا امنی بکشاند؛ هدفی که البته تحت هیچ شرایطی محقق نخواهد شد.

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران