اخبار روز

دستگاه‌های اجرایی قم برای کاهش آسیب‌های پدافند غیرعامل تلاش کنند

بیژن سلیمان پور عصر شنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل قم در تالار امام جواد (ع) استانداری اظهار داشت: برخی از آسیب‌ها به دست خودمان و براثر غفلت، بی‌توجهی و برداشت‌های غلط و فرافکنی ایجادشده است.

وی بابیان اینکه هزینه‌های خیلی زیادی نیز دادیم، اذعان داشت: اگر بخشی از آسیب‌پذیری‌های ما منجر به آسیب برای ما نشده لطف خدا بوده که باید تلاش کنیم این آسیب‌ها کمتر شود.

معاون استاندار قم تصریح کرد: در این زمینه اگر رویکرد سازمانی داشته باشیم، راه به‌جایی نمی‌بریم، چراکه هر سازمانی ظرفیت و منابع محدودی دارد و در سطوح مختلف نیز با تنگناهای حقوقی مواجه می‌باشد.

وی بابیان اینکه برای کار نکردن بهانه‌های زیادی وجود دارد، افزود: هنر این است که صادقانه وارد میدان شویم و توان خود را برای یک هدف مشترک که حفاظت از کشور است، به کار بگیریم، و اگر این امر محقق شود، مانند آنچه تاکنون تجربه کردیم به پیشرفت‌های خوبی خواهیم رسید.

سلیمان پور بیان کرد: به‌طور حتم می‌توانیم و راهی را که آغاز کردیم باید باقدرت، غرور و تعصب دینی و ملی ادامه دهیم و بر همه مشکل‌ها فائق بیاییم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات مربوط به حوزه آب در این استان افزود: قم یک استان کویری و کم آب است، ولی در خصوص مدیریت منابع آب‌کار کمی شده است.

 وی ضرورت انجام اقدام‌های لازم برای مدیریت آب مورداستفاده در فضای سبز، زراعت و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: فاضلاب و پساب نیز باید مدیریت و به چرخه مصرف بازگردانده شود.

سلیمان پور همچنین با تاکید بر غیرقابل نفی بودن توفیق‌های کشور در سایه نظام اسلامی گفت: کسی که بخواهد موفقیت‌های کشور را نفی کند دوستدار نظام نیست، به همین علت باید برای تقویت امید در کشور و ناامید کردن دشمنان پیشرفت‌ها را بیش‌ازپیش برجسته و بزرگ کنیم.

وی بابیان اینکه هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله‌داریم، ساختارمند کردن فعالیت‌ها و پرهیز از جزیره‌ای کار کردن را ضروری دانست و افزود: طرح پدافند غیرعامل استان باید تدوین شود، و مسائل لازم نیز در آن مدنظر قرار گیرد.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

انتهای پیام

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران