اهدای ۲۰ میلیارد ریال جهیزیه به مددجویان خراسان شمالی

جهان اسلام
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شمار جهیزیه به ۴۸۲ دختر نیازمند، ۵۱ پسر و ۱۷ زن ازدواج مجدد کرده زیر پوشش این نهاد تعلق گرفته است.

حمید خوجانی افزود: از مجموع جهیزیه اهدا شده، چهار میلیارد و ۷۱۹ میلیون ریال از محل زکات و صدقات، یک میلیارد ریال از محل خیریه ها، یک میلیارد ریال از محل طرح اکرام و مابقی از محل منابع دولتی این نهاد تامین اعتبار شده است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع زوج هایی که این جهیزیه ها را دریافت کرده اند ۳۱۹ نفر شامل ۲۸۵ دختر، ۱۱ زن ازدواج مجدد کرده و ۲۲ پسر در مناطق شهری و ۲۳۱ نفر شامل ۱۹۷ دختر، ۲۸ پسر و ۶ زن ازدواج مجدد کرده در مناطق محروم روستایی ساکن هستند.

خوجانی از ارائه بسته های تشویقی به دختران و پسران زیر پوشش این نهاد در صورت ازدواج خبر داد و گفت: این افراد از تسهیلات ویژه از قبیل وام اشتغال، جهیزیه، اردوهای فرهنگی و تفریحی و در صورت دارا بودن شرایط از مسکن نیز بهره مند می شوند.

وی یادآور شد: همچنین فرزندان زنانی که ازدواج مجدد داشته باشند نیز این بسته های تشویقی را دریافت می کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی، برگزاری دوره های آموزشی مختلف برای آموزش مبانی ازدواج و زندگی سالم را از مهمترین برنامه های این نهاد برای ازدواج موفق این زوجین اعلام کرد.

خوجانی افزود: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند زیر حمایت این نهاد از سرفصل‌های مهم حمایتی در کمک به ترویج ازدواج آسان است.

معاون کمیته امداد خراسان شمالی با تأکید بر اینکه اولویت ارائه هر نوع خدمت به مددجویان زیر حمایت این نهاد در مناطق محروم و کم‌برخوردار است، افزود: این نهاد برای ازدواج مجدد بانوان علاوه بر پرداخت کمک‌هزینه ازدواج، کمک‌هزینه اجاره و ودیعه مسکن، اشتغال، فرهنگی و درمانی نیز ارائه می‌کند.

وی با دعوت از مشارکت خیران برای تأمین کمک‌هزینه ازدواج مددجویان زیر حمایت این نهاد، گفت: خیران می‌توانند با شماره‌گیری #۰۵۸*۸۸۷۷* و یا نصب نرم‌افزارهای سکه و سنا و یا مراجعه به سایت www.emdad.ir زمینه ازدواج زوج‌های جوان نیازمند را فراهم کنند.

بیش از ۵۹ هزار و ۲۳۷ خانوار با جمعیتی حدود ۱۲۰ هزار نفر در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

انتهای پیام
ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !

ما 442 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان