اخبار روز

شمار فوتی‌ها در سوانح رانندگی کهگیلویه و بویراحمد به ۱۲۷ نفر رسید

کامروز امینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حوادث رانندگی کهگیلویه و بویراحمد امسال ۹۰ نفر مرد و ۳۷ زن جان خود را از دست دادند.

وی تصریح کرد: مجموع فوت شدگان سوانح رانندگی استان در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۱ مورد بوده است.

امینی بیان کرد: شمار فوت شدگان امسال در سوانح رانندگی به تفکیک شهرستانی نیز ۶۲ نفر در بویراحمد، ۲۱ نفر در گچساران، ۱۰ نفر کهگیلویه، ۱۶ نفر دنا، ۱۱ نفر چرام، ۲ نفر بهمئی و ۲ نفر سوق بوده است.

وی عنوان کرد: شهریور ماه امسال با ۲۶ فوتی در صدر ماه های پرحادثه در زمینه حوادث رانندگی بوده و ماه های فروردین و خرداد با ۲۳ و ۲۲ فوتی بعد از آن قرار دارند. 

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: ۸۰ درصد فوتی های حوادث رانندگی این استان در مسیر های برون شهری بوده است.

حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشت .

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد. پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد پیش از این تعداد فوتی‌های ناشی از سوانح رانندگی در سال گذشته در این استان را حدود ۱۷۰ نفر ذکر کرد که ۱۵ نفر از این تعداد در حدفاصل دشت روم تا تنگاری بوده است.

بر اساس سالنامه آماری سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۶۶ رتبه سوم میزان مصدومان ناشی از حوادث رانندگی را بر حسب جمعیت داشته است.

این استان با داشتن کمتر از ۱۷۰۰ کیلومتر بزرگراه و شرایط خاص توپوگرافی و کوهستانی یکی از استان‌های خطرناک در زمینه سوانح رانندگی بوده که بر اساس برآوردها هزینه هر کیلومتر بهسازی و آسفالت راه‌های اصلی در این استان حدود دو تا سه برابر استان‌های کویری است..

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۲۳ هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

انتهای پیام

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران