اخبار روز

آسیب به دانشگاه‌ها از اهداف دشمنان انقلاب است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین روز سه‌شنبه در نشست کارگروه توسعه مشارکت‌های مردمی در حوزه اعتیاد استان قزوین افزود: برنامه‌ریزی و رصد در حوزه اعتیاد باید با هدف پیشگیری و تمرکز روی جوانان دنبال شود.

منوچهر حبیبی با بیان اینکه باید کمیته‌ای ویژه با موضوع پیشگیری از اعتیاد و مواد مخدر برای دانشگاه‌ها تاسیس شود،اظهار داشت: امروزه دانشگاه‌ها در معرض آسیب مواد مخدر هستند که عمده خطرات در این حوزه مربوط به دانشجویان میهمان و غیربومی استان است.

image

وی اسم رمز آسیب‌های اجتماعی را مواد مخدر دانست و گفت: اگر همه دستگاه‌ها وظایف خود را در مقابله با مواد مخدر و اعتیاد به درستی انجام دهند، میزان آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد.

حبیبی با بیان اینکه مقابله با مواد مخدر باید از نوع نرم باشد و برخورد سخت در حوزه قاچاق مواد مخدر به تنهایی جوابگو نیست، اضافه کرد: اقدام سختی که اکنون در مرزها دنبال می‌شود، نتوانسته آنطور که باید از افزایش این مواد افیونی به کشور جلوگیری کند.

image

این مسئول در ادامه سخنان خود به دامنه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اعتیاد پرداخت و گفت: سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اعتیاد باید در بخش آموزش و پرورش افزایش یابند و اقدامات خودشان را در این رابطه با حساسیت زیاد دنبال کنند.

حبیبی خاطرنشان کرد: نباید برنامه‌ریزی در حوزه سمن‌ها به شکلی باشد که برخی از شهرستان‌ها همانند آوج از نعمت این نهادهای مردمی محروم بمانند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین به هزینه بالای حامل‌های انرژی در سازمان‌های مردم نهاد ترک اعتیاد اشاره کرد و یادآور شد: هزینه اشتراک آب، برق و گاز در این مراکز باید به صورت آموزشی یا خانگی محاسبه شود و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است که در خصوص اشتغال معتادان بهبودیافته این مراکز ساماندهی تلاش کند.

انتهای پیام

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران