اخبار روز

بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان ساخته شد

 «بابک عاطفی» روز چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: از این تعداد منازل مسکونی ۲۷ هزار و ۴۳۱ واحد در روستاهای زلزله زده و مابقی در مناطق شهری ساخته شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه با بیان اینکه روند ساخت و ساز در مناطق زلزله زده کماکان ادامه دارد، یادآور شد: پس از وقوع زلزله تاکنون در مجموع برای ۳۹ هزار و ۴۱۷ واحد تخریب شده اسکلت سازی شده است که از این میزان ۲۷ هزار و ۴۳۱ واحد در روستاها و مابقی در شهرها بوده است.

عاطفی افزود: همچنین در این مدت ۳۷ هزار و ۷۴۰ واحد دارای سقف شدند که از این میزان ۱۰ هزار و ۹۷۱ واحد در شهرها و مابقی در روستاها بودند.

وی میزان پیشرفت ساخت و ساز در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه را ۹۸.۷ درصد اعلام کرد و گفت: برخی از افراد روند ساخت منازل خود در مناطق زلزله زده را رها کرده و پیگیر تکمیل شدن ساختمان ها نیستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به فرصت ایجاد شده پس از وقوع زلزله در استان گفت: با کار شبانه روزی توانستیم زلزله تبدیل به فرصت کنیم.

«مهرداد سالاری» افزود: در زلزله کرمانشاه ۱۲ هزار واحد تخریب شدند اما ما از فرصت زلزله استفاده کردیم و ۲۷ هزار واحد را ساختیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت نیز در این نشست به میزان خسارت های وارد شده به واحدهای صنفی پرداخت و گفت: در زلزله کرمانشاه ۱۰ هزار و ۵۵ واحد صنفی تخریب و ۳۸۲ واحد نیز دچار آسیب دیدگی شدند.

«محسن دارابی» افزود: می توان گفت که ۹۹ درصد این واحدهای صنفی بازسازی و تعمیر شده اند و تنها تعداد محدودی از واحدهای صنفی در شهرها نیمه کاره هستند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می کنند.

انتهای پیام

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران