بیش از ۴۰ هزار واحد مسکونی برای زلزله‌زدگان ساخته شد

جهان اسلام
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 «بابک عاطفی» روز چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: از این تعداد منازل مسکونی ۲۷ هزار و ۴۳۱ واحد در روستاهای زلزله زده و مابقی در مناطق شهری ساخته شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه با بیان اینکه روند ساخت و ساز در مناطق زلزله زده کماکان ادامه دارد، یادآور شد: پس از وقوع زلزله تاکنون در مجموع برای ۳۹ هزار و ۴۱۷ واحد تخریب شده اسکلت سازی شده است که از این میزان ۲۷ هزار و ۴۳۱ واحد در روستاها و مابقی در شهرها بوده است.

عاطفی افزود: همچنین در این مدت ۳۷ هزار و ۷۴۰ واحد دارای سقف شدند که از این میزان ۱۰ هزار و ۹۷۱ واحد در شهرها و مابقی در روستاها بودند.

وی میزان پیشرفت ساخت و ساز در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه را ۹۸.۷ درصد اعلام کرد و گفت: برخی از افراد روند ساخت منازل خود در مناطق زلزله زده را رها کرده و پیگیر تکمیل شدن ساختمان ها نیستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به فرصت ایجاد شده پس از وقوع زلزله در استان گفت: با کار شبانه روزی توانستیم زلزله تبدیل به فرصت کنیم.

«مهرداد سالاری» افزود: در زلزله کرمانشاه ۱۲ هزار واحد تخریب شدند اما ما از فرصت زلزله استفاده کردیم و ۲۷ هزار واحد را ساختیم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت نیز در این نشست به میزان خسارت های وارد شده به واحدهای صنفی پرداخت و گفت: در زلزله کرمانشاه ۱۰ هزار و ۵۵ واحد صنفی تخریب و ۳۸۲ واحد نیز دچار آسیب دیدگی شدند.

«محسن دارابی» افزود: می توان گفت که ۹۹ درصد این واحدهای صنفی بازسازی و تعمیر شده اند و تنها تعداد محدودی از واحدهای صنفی در شهرها نیمه کاره هستند.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی و شهری را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می کنند.

انتهای پیام
ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !

ما 378 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان