Sidebar

Magazine menu

22
پنج شنبه, اکتبر
134 New Articles

پیشروی ارتش سوریه در استان ادلب؛ ۵۰۰ متر تا معره النعمان + نقشه میدانی

جهان اسلام
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

پیشروی ارتش سوریه در استان ادلب؛ ۵۰۰ متر تا معره النعمان + نقشه میدانی

با پیشرویهای صورت گرفته، نیروهای ارتش حدود ۵۰۰ متر با شهر معره النعمان فاصله دارند.

همچنین از نکات خاطره انگیز این پیشرویها رسیدن نیروهای ارتش سوریه به پادگان وادی ضیف پس از پنج سال است. ۲۶ آذر ۹۳ بود که نیروهای ارتش سوریه پس از تحمل ماه ها محاصره در پادگان های وادی الضیف و حامدیه و برخی مناطق اطراف آنها در نهایت در نیمه های شب مجبور به عقب نشینی به سمت مورک شدند. این عقب نشینی بدلیل وضعیت نیروها در منطقه بسیار خاطره انگیز شد.

پادگان وادی الضیف و حامدیه جزو آن دسته از مناطقی بودند که در جریان شکست ها و عقب نشینی های پی در پی آن سال های ارتش سوریه ثابت قدم باقی ماندند و مواضع خود را حفظ کردند و تلاش های پیاپی مسلحین طی ماه ها برای تصرف آن با شکست مواجه میشد و متحمل تلفات بالایی میشدند و با توجه به اشراف دیدی که این پادگان ها بر منطقه و شهر معره النعمان داشتند همواره خاری بودند در گلوی مسلحین. اکنون بازگشت دوباره ارتش سوریه به این منطقه خاطرات مقاومت آن سالهای پرماجرا و سخت را زنده کرده است.

یکی از نقشه های قدیمی آن سالها…۲۴ آذر ۹۳نیروهای ارتش سوریه که چیزی در حدود ۱۴۰۰ نفر بودند ابتدا به سمت معرحطاط عقب نشینی کردند و سپس دو روز بعد یعنی در ۲۶ آذر ۹۳ از میان مسلحین خود را به مورک رساندند.دوستانی که از مخاطبین قدیمی ما هستند حتما آن روزها را بخاطر دارند…لینک آرشیو خبرهای وادی الضیف و حامدیه: اینجا

imageimageبرای مشاهده در اندازه اصلی کلیک کنید
امروز115
دیروز233
این هفته1374
این ماه4052
کل91342

2
آنلاین

ما 264 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان