Sidebar

Magazine menu

28
شنبه, نوامبر
0 New Articles

کاهش قیمت دلار تا کی ادامه دارد؟

جهان اسلام
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

دلار امروز ۲۹ مهر با کاهش قیمت مواجه شده است و همین امر منجر به تفاصل میان نرخ خرید و فروش برخی صرافی‌ها شده است.

جی پلاس، کمر گرانی ارز بعد از مدت ها شکست، پس از مدت‌ها امروز (۲۹ مهر)، قیمت دلار کاهش یافته و دلار در صرافی ملی ۲۶۸,۰۰۰ تومان و فروش آن به ۲۸۹,۸۰۰ تومان رسید.

باشگاه خبرنگاران نوشت؛ البته برخی از کانال‌ها از این موضوع سوء استفاده کردند و عکس‌هایی مبنی بر"صف‌های طولانی برای فروش دلار" را انتشار داده اند که با پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان از صرافی‌های مختلف مشخص شد این عکس‌ها کاملا تقلبی بوده و در شب گذشته کسی درب صرافی‌ها برای فروش دلار صف نبسته است.

این نکته قابل ذکر است که خرید و فروش ارز در صرافی ملی حدود ۲ هزار تومان تفاوت قیمت دارد؛ در حالی که در تماس با صرافی‌های دیگر متوجه شدیم آن ها تفاوت خرید و فروش حداکثر ۵۰۰ تومان است، با یکی از صرافی‌های تهران تماس گرفته و دلیل این تفاوت را جویا شدیم. این صراف معتقد بود دلیل این امر کاهش تقاضا برای خرید است. همچنین در مقابل کاهش تقاضای خرید از بازار، صرافان را مجبور به ارز ارزان از مشتریان می‌کند.

image

یوسف کاووسی کارشناس مسائل اقتصادی  و مدیرکل اسبق بازرسی و حسابرسی داخلی بانک مرکزی در گفت و گو با خبرنگار بانک و بیمه باشگاه خبرنگاران جوان با بررسی این موضوع می‌گوید: این تفاوت قیمت در خرید و فروش دلار توسط صرافی ملی درست نیست و به نظر می رسد خبر از ادامه دار بودن کاهش نرخ ارز می دهد.

وی ادامه داد: تقاضا برای دلار در بازار کم است، اما دلیل نمی‌شود که صرافی ملی بین خرید و فروش ارز ۲ هزار تومان تفاوت بگذارد.

در پایان به نظر می‌رسد بازار ارز همچنان در حال سقوط است و به عقیده برخی از کارشناسان امکان دارد قیمت دلار تا مرز  ۲۳_۲۴ هزار تومان کاهش پیدا کند؛ بنابراین بهتر است مردم از خرید و فروش‌های هیجانی در بازار ارز اجتناب کنند.

image

منبع

امروز146
دیروز184
این هفته1250
این ماه5818
کل99307

2
آنلاین

ما 206 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان