وبگردی

تشریح وظایف منتظران امام زمان(عج) از سوی نماینده ولی فقیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در جشن آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج)، ضمن تبریک این روز خجسته، اظهار کرد: امروز از بهترین ایام سال است، چرا که با آغاز امات امام زمان(عج) دورانی شروع شد که متفاوت با دوران گذشته بود.

وی خاطرنشان کرد: در طول تاریخ یا پیامبر در میان مردم بود و یا امام معصوم، اما پس از شهادت امام حسن عسکری(ع) دورانی شروع شد که امام غایب از نظرها است اما مردم دوست‌دار و پیرو ایشان هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه دوران غیبت حضرت مهدی(ع) به دو دوره صغری و کبری تقسیم شده است، افزود: غیبت صغری امام زمان 70 سال به طول انجامید و پس از غیبت کبری آن حضرت شروع و همچنان ادامه دارد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به وظایف منتظران امام زمان(عج) در دوران غیبت کبری، افزود: انتظار بهترین عمل و برترین فضیلت‌ها بوده، بنابراین شناخت حضرت مهدی(ع) و نایب ایشان وظیفه مهم منتظران است که خوشبختانه امروز مردم، مقام معظم رهبری را به عنوان نایب امام زمان(عج) به خوبی شناخته‌اند.

وی ادامه داد: کسی که از مسیر ولایت خارج شود، در ضلالت و گمراهی بوده و شقی‌ترین انسان‌ها است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، محبت و مودت نسبت به حضرت مهدی(ع) را دومین وظیفه منتظران عنوان و تصریح کرد: مودت به ائمه‌اطهار علیهم‌السلام در قرآن سفارش شده است.

آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: آمادگی برای ظهور از دیگر وظایف منتظران است، چه میزان دل و جامعه را برای حضور امام زمان مهیا ساخته‌ایم؟

وی، استعانت، استمداد و تمسک به امام زمان(عج) را از وظایف مهم منتظران برشمرد و گفت: از امام در حل مشکلات جامعه کمک بخواهیم چرا که ائمه‌اطهار واسطه فیض الهی هستند، آیا در تحقق این مهم تاکنون گامی برداشته‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: دعا برای تعجیل در فرج امام زمان(عج) دیگر وظیفه منتظران است، با امام(ع) و نایب ایشان عهد بسته و پیمان شکنی نکنیم.

مطالب جدید

مطالب تصادفی