وبگردی

۵ علامت که نشان می دهد از تلفن شما جاسوسی می‌شود

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، برنامه‌های هک و جاسوسی می‌توانند بسیار خطرناک باشند. دانستن علائم هک شدن یا نصب برنامه‌های جاسوسی در تلفن شما می‌تواند بسیار مفید باشد. تلفن‌ها و رایانه‌های ما دو وسیله ارتباطی اصلی هستند که هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم؛ بنابراین اگر کسی تلفن شما ما را هک کند. دسترسی به اطلاعاتی مانند آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن‌ها (از لیست مخاطبین شما)، تصاویر، فیلم‌ها، اسناد و پیام‌های متنی می‌تواند خطرات زیادی را ایجاد کند. اما نصب جاسوس افزار یا برنامه‌های هک چه علائمی دارد؟

image

علائم هک شدن را بدانیداولین قدم برای جلوگیری از هک شدن، دانستن این است که چه نوع هک‌هایی وجوددارند. برای مثال وقتی پیامی دریافت می‌کنید که نشان می‌دهد پولی از حساب شما خارج شده است، آن هم در شرایطی که شما پولی جا به جا نکرده اید می‌تواند یک نشانه خطرناک باشد. افزون بر این ظاهر شدن پنجره‌های تصادفی، نصب نرم افزار‌های غیر منتظره، تغییر نشانگر ماوس شما، یا زودتر از حد معمول تمام شدن باتری گوشی هوشمند شما می‌تواند نشانه‌هایی از هک باشد.

image

یک برنامه آنتی ویروس قوی در رایانه خود داشته باشیدیک برنامه ضد ویروس قوی را به عنوان یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از هک شدن استفاده کنید. این برنامه نه تنها برای ویروس‌ها بلکه برای جاسوس افزار‌ها و سایر ابزار‌هایی که هکر‌ها برای ورود به داده‌های شما استفاده می‌کنند، رایانه شما را اسکن می‌کند.

image

یک برنامه آنتی ویروس خوب در گوشی خود داشته باشیدشاید بپرسید چگونه می‌توان هکر‌ها را از تلفن هوشمند دور کرد. یکی از بهترین روش‌ها نصب یک انتی ویروس قوی است. البته بهتر است این را نیز بدانید که یک روش ثانویه این است که از نصب برنامه‌های متفرقه خودداری کنید. درواقع برای نصب برنامه‌ها فقط به مراکزی مثل گوگل پلی مراجعه کنید.

image

از پذیرش پیام‌های ضد ویروس جعلی خودداری کنیدگاهی اوقات با پیامی از یک محصول آنتی ویروس مواجه می‌شوید که به شما می‌گوید که در رایانه شما بدافزار پیدا کرده است. معمولاً نمی‌توانید از این پیام خارج شوید مگر اینکه مرورگر را به روزرسانی کنید. یا به طور کلی سیستم خود را به روزرسانی کنید.

 

از پیام‌های پشتیبانی فناوری جعلی آگاه باشیدیک روش کلاهبرداری رایج این است که یک پیام پاپ آپ برای شما ارسال می‌شود که به شما می‌گوید رایانه شما به خطر افتاده است و باید با شماره تلفن آن‌ها تماس بگیرید، در آنجا از شما خواسته می‌شود نرم افزاری را بارگیری کنید. این نرم افزار می‌تواند هکر‌ها را به رایانه شما دسترسی دهد. اگر به عنوان مثال پیامی را از "مایکروسافت" در رایانه اپل دریافت می‌کنید باید احتیاط کنید.

image

مراقب خرید‌های آنلاین باشدخرید آنلاین یکی از راه‌های عالی برای حمایت از مشاغل محلی است، اما مراقب باشید اطلاعات مهم کارت اعتباری خود را در اختیار سایت‌های نامعتبر قرار ندهید. به ویژه مراقب باشید رمز عبور دوم خود را در اختیار افراد غریبه نگذارید.

imageبرای همه چیز یک رمز عبور نگذاریدیکی از اساسی‌ترین اصول در جلوگیری از حمله هکر‌ها داشتن چندین رمز عبور است. اگر برای همه اکانت‌ها از یک رمز عبور استفاده می‌کنید، دسترسی هکر‌ها به حساب‌های شبکه‌های اجتماعی، حساب ایمیل، حساب بانکی آنلاین و حتی سیستم امنیتی منزل خود را آسان‌تر می‌کنید. مطمئن شوید که از رمز‌های عبوری استفاده می‌کنید که حروف، اعداد و کاراکتر‌ها را ترکیب می‌کنند یا از عبارات تصادفی استفاده می‌کنید.

منبع

مطالب جدید

مطالب تصادفی

دانلود قالبقالب رایگانقالب وردپرسقالب جوملااسکریپتقالب htmlطراحی سایتسایت ایران