image

اگر میخواهید هنگام خرید لباس دچار اشتباه نشوید و یک خرید منطقی داشته باشید بهتر است با چند ترفند فروش آشنا شوید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ لباس فروشی ها از ترفندهایی استفاده می کنن تا ما مشتری ها پول بیشتری خرج کنیم. بدونیم چند نمونه از این ترفندها که فروشنده ها ازمون مخفی میکنن رو به شما معرفی میکنه.

حراجی ها هم به نفع فروشنده است نه به نفع مشتری

در حراجی ها میتونید لباس هایی رو بخرید که با قیمت اصلیش حتی فکر خریدش رو هم نمی کردید. کمتر کسی میتونه جلوی خودش رو در مقابل حراجی بگیره و خرید نکنه. اما ترفند فروشنده ها چیه؟

گاهی اوقات فروشگاه ها قبل از حراج قیمت ها رو کمی بالا میبرن تا موقع حراج مشتری های بیشتری رو جذب کنن.

معمولا روی پنجره تا حراج ۷۰ درصد هم می بینیم اما وقتی وارد فروشگاه میشیم فقط یک یا دو مورد از اجناس فروشگاه شامل این درصد حراج میشه و بقیه کالاها بیشتر از ۱۰ درصد نیست.

سایزها در برندهای مختلف متفاوت هستند

تولید کننده ها مقیاس های اندازه گیری متفاوتی دارن. پس ممکنه در یک فروشگاه لباس سایز اسمال اندازتون بشه اما در فروشگاه دیگه به زور لباس سایز مدیوم رو تنتون کنید. بعضی کمپانی ها سایز لباس رو کوچک تر می کنن تا مشتری ها بیشتر بخرن.

همکاری با یک طراح معروف کیفیت را تضمین نمی کند

برندهای بزرگ گاهی اوقات با همکاری طراحان معروف لباس تولید میکنن و هدفشون اینه که مشتری ها پول بیشتری برای خرید لباس های انحصاری هزینه کنن. اما نکته اینجاست که کیفیت لباس ها بهتر از بقیه لباس ها نیست.

به هم ریختگی قسمت حراج

براتون کمی عجیب نیست که چرا همه لباس های فروشگاه تا خورده و مرتب چیده شدن اما قسمت حراج کاملا به هم ریخته و لباس ها انبار شده روی هم هستن؟ این به هم ریختگی به خاطر اینه که مشتری از این که توی این به هم ریختگی تونسته یه لباس مناسب پیدا کنه خوشحال و راضی بشه و هر چه زودتر اون لباس رو بخره.

تولید کننده ها مواد شیمیایی مضر برای لباس ها به کار میبرن

حتی لباس هایی که لیبل ۱۰۰ درصد طبیعی خوردن ممکنه برای سلامت مضر باشن. بعضی لباس ها حاوی مواد شیمیایی هستن که بدون آزمایش قابل تشخیص نیستن. بعضی از این مواد مضر برای رسیدن به رنگ و بافت دلخواه استفاده میشن و بعضی از اون ها هم برای حفظ لباس از حشرات و قارچ ها. همیشه قبل از پوشیدن لباس ها اون ها را بشورید. با این کار مواد شیمیایی مضر از بین رفته و در معرض التهابات قرار نمی گیرید.

برابری قیمت اجناس مصنوعی با اجناس طبیعی

بعضی از تولید کننده ها قیمت اجناس مصنوعی رو بالا میبرن تا مشتری انگیزه بیشتری برای خرید اجناس طبیعی و کمی گران تر داشته باشه. بنابراین مشتری با خودش فکر می کنه که قیمت لباسی که از جنس پارچه پشمی و یا نخ طبیعیه در مقایسه با آن لباس های اجناس مصنوعی زیاد هم گران تر نیست.

مدها هر هفته تغییر می کنند

خیلی قبل ترها مد فصلی داشتیم و هر فصل مدها تغییر میکردن اما امروزه لباس های مد هر هفته در فروشگاه ها تغییر می کنن