سبد خرید خالي مي باشد

انتشار عکس بیماران در فضای مجازی و درخواست کمک، روش صحیح و شفافی نیست /نیاز ورود سمن ها به موضوع کمک به بیماران نیازمند

اخبار نظام پزشکی و سلامت
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

در این رابطه عزت‌الله گل‌علیزاده، نایب رئیس اول شورای عالی نظام پزشکی، به خبرنگار برنا گفت: بسیاری از  همکاران جامعه پزشکی در امورات خیر و انسان دوستانه فعال هستند .خیلی از همکاران ما چه در مطب ها یا در مراکز نگهداری مختلف ویزیت رایگان انجام می دهند ولیشرح وظایف سازمانی نظام پزشکی کمک به مردم به صورت رایگان نیست، دولت هم تا حدی می تواند کمک کند. بهترین راه، ورود تشکل های مردم  نهادی است که نظارت شفافی روی منابع ورودی، هزینه کردها و خدمات داشته باشند.

گل‌علیزاده تصریح کرد: توصیه من این است که کمک رسانی به بیماران نیازمند توسط تشکل های مردم نهاد صورت بگیرد. البته سازمان نظام پزشکی هم برنامه‌هایی در جهت بهبود و ارتقا سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی دارد اما باید اسم معاونت پارلمانی سازمان ما به عنوان معاونت اجتماعی و پارلمانی تغییر پیدا کند که بتوان در موضوعات اجتماعی ورود پیدا کرد.

وی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در دست بررسی داریم همین موضوع است که بین پزشکان و مردم ارتباط بهتری شکل بگیرد. کمک به بیماران جزو وظایف و اهداف نظام پزشکی نیست اما سازمان از  کمک دریغ نمی کند.

نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی در رابطه با ازدیاد تبلیغ برای کمک به بیماران در فضای مجازی گفت: اینکه افراد عکس بگذارند و پول بخواهند شیوه مناسبی نیست. قطعا یکسری تشکل ها باید به این مسئله وارد شوند. تشکل هایی که شفاف باشند و مجوزهای لازم را داشته باشند تا به افراد نیازمند کمک شود.

گل‌علیزاده با ذکر مثال گفت: یک سال بهزیستی عنوان کرد که در استان خاصی در خصوص بینایی سنجی مشکل وجود دارد. جلسه ای با بینایی سنجی تشکیل دادیم تا نیروهایش تامین شود. همچنین در سوختگی شین آباد، انجمن جراحان پلاستیک ورود پیدا کردند. یعنی جامعه پزشکی به این موارد ورود داشته است اما به صورت نظام‌مند نبوده است. امیدواریم با راه‌اندازی معاونت اجتماعی پارلمانی و سیاست‌های جدیدی که رئیس کل سازمان شورای عالی نظام پزشکی دارند در این بحث ها موثرتر باشیم.

 

ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !

ما 134 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان