سبد خرید خالي مي باشد

خط و نشان وزارت بهداشت: با انتشاردهندگان تصاویر اعضای بدن شدیدا برخورد می‌کنیم

اخبار نظام پزشکی و سلامت
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

خط و نشان وزارت بهداشت

باشگاه خبرنگاران نوشت: حریرچی گفت: با انتشاردهندگان تصاویر اعضای بدن در فضای مجازی بر اساس قانون برخورد شدیدی می‌شود.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به انتشار تصاویر قسمت‌هایی از بدن در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام اظهار کرد: هرگونه انتشار تصاویر اعضای بدن به صورت برهنه و قسمت‌هایی مانند صورت و دست بیماران در فضای مجازی و اینستاگرام ممنوع است و با افراد متخلف به شدت برخورد می‌شود.

او ادامه داد: به طور کلی تبلیغات در حوزه پزشکی و ارائه خدمات بهداشتی درمانی بدون مجوز سازمان نظام پزشکی ممنوع است و تبلیغات پزشکی دارویی براساس آئین‌نامه غیرقانونی به حساب می‌آید مگر اینکه یک سری موارد استثنایی از سوی سازمان نظام پزشکی اعلام شده باشد.برخود شدید با انتشاردهندگان تصاویر اعضای برهنه در فضای مجازی

حریرچی گفت: بیمارانی که جهت انجام کاشت مو به پزشک مراجعه کرده‌اند، اجازه انتشار تصاویر خود را می‌دهند و بعد از مدتی در سازمان نظام مهندسی از پزشک معالج خود شکایت می‌کنند که بر اساس قانون با این افراد نیز برخورد شدیدی می‌شود و در وزارت بهداشت هم حلقه‌ای  در حال بررسی هستند تا با موارد غیرقانونی برخورد شود.

معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: تبلیغات در فضای مجازی غیرقانونی است و وزارت بهداشت سلامت خدمات تبلیغ‌شده در فضای مجازی را به هیچ عنوان تضمین نمی‌کند و من به همین دلیل به مردم توصیه می‌کنم گول فضاهای غیرقانونی را نخورند.حریرچی در خصوص دارو گفت: در حال حاضر ۶۷ درصد از مواد اولیه دارویی در داخل کشور تولید می‌شود و ۹۷ درصد داروها نیز تولید کارخانجات داروسازی کشورمان است.

او افزود: امروزه در حدود ۷۵ درصد ارزش ریالی داروهای مورد نیاز مردم کشورمان در داخل تولید می‌شود و در زمینه ذخیره دارو با هیچ مشکلی روبرو نیستیم و مردم نگران هیچ مسئله نباشند.

ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !

ما 129 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ایجاد موضوع جدید در تالارگفتمان