سبد خرید خالي مي باشد
بیشتر بخوانید

image

گروهی از مردم که مدت ها به طور مخفیانه تحت تعلیمات جنگی و استراتژیک خاص بوده اند, بالاخره به کمک فراخوانده می شوند تا شرایط بحرانی آمریکا را کنترل کنند در این میان گروه هایی فرصت طلب تحت عنوان کفتارها Hyenas , پسران حقیقی True Sons و مطرودها Outcasts نیز به دنبال سواستفاده از شرایط هستند تا اختیارات کشور را در دست بگیرند

گیمرها همیشه با شنیدن اسم «تام کلنسی» در عنوان یک بازی، می دانند که باید برای نبردی پر تلاطم، سرشار از هیجان و بدون رحم آماده باشند. جنگیدن در چنین بازی هایی اصول و قواعد تاکتیکی و فنی خودش را دارد؛ «سم فیشر» در «Splinter Cell» از تمام مهارت هایش به دقت استفاده می کند تا بدون جلب توجه به آنچه می خواهد برسد. در «Rainbow Six Siege» هر تیم باید مناسب ترین ترکیب نفرات را انتخاب کند و با کمک تجهیزات خاص آن ها پیروز میدان شود. اما این بار داستان اندکی متفاوت است، چرا که تمامی مواردی که گفته شد باید در محیطی بسیار گسترده تر و جزئی تر پیاده سازی شود؛ واشنگتن دی سی، پایتخت ایالات متحده.

هفت ماه قبل از شروع داستان بازی، ویروسی مرگبار در نیویورک شیوع پیدا کرده و مردم بسیاری جان خود را از دست می دهند. گروهی از مردم که مدت ها به طور مخفیانه تحت تعلیمات جنگی و استراتژیک خاص بوده اند، بالاخره به کمک فراخوانده می شوند تا شرایط بحرانی آمریکا را کنترل کنند. در این میان گروه هایی فرصت طلب تحت عنوان «کفتارها» (Hyenas)، «پسران حقیقی» (True Sons) و «مطرودها» (Outcasts) نیز به دنبال سواستفاده از شرایط هستند تا اختیارات کشور را در دست بگیرند. چنین شرایطی قبلا هم در عناوین مختلف دیده شده، اما سری «The Division» بحران را به مراتب واقعی تر و ملموس تر به تصویر می کشد.

یکی از جنبه های قابل توجه این بازی، شخصی سازی (Customization) گسترده و متنوع کاراکتر تحت کنترل ماست. البته در نسخه قبلی این عنوان هم چنین قابلیتی وجود داشت، اما در این نسخه آیتم های بسیار گوناگون برای تغییرات ظاهری شخصیت وجود دارد که هر کدام جذابیت و چشم نوازی خودش را داراست. برای گیمی که به نوعی می توان آن را در گروه بازی های نقش آفرینی نیز محسوب کرد، چنین امکاناتی مورد انتظار است و «The Division 2» به خوبی از عهده آن برآمده. همچنین در طول بازی نیز امکان شخصی سازی مجدد وجود دارد.

بازی هایی که در ادامه گیم های قبلی منتشر می شوند یا به اصطلاح «دنباله ها»، عمدتا نسبت به همان نسخه قبلی شان مورد بررسی قرار می گیرند. اگر بخواهیم این عنوان را با «The Division» مقایسه کنیم، قطعا می توان گفت «The Division 2» از لحاظ فنی از نسخه قبل بسیار بهتر و جذاب تر ساخته شده، اما از لحاظ معنایی چیزی اضافه بر آن ندارد. شاید تنها تفاوت اصلی با نسخه قبلی که توجه بازیکن را جلب می کند، تغییر محل رخ دادن اتفاقات بازی از نیویورک به واشنگتن باشد. نقشه نیویورک در نسخه اول بسیار زیبا، دقیق و جذاب پیاده سازی شده بود، و نقشه واشنگتن نیز در این عنوان به همان شکل پردازش شده است.

از همان اوایل بازی، می توان در هر گوشه از محیط ماموریتی برای انجام دادن پیدا کرد. این شاید اصلی ترین مشکل تازه واردها در اولین تجربه شان از این عنوان باشد؛ انبوهی از کارها و ماموریت ها که هر کدام جذابیت خود را خواهد داشت، اما بازیکن در انتخاب یکی جهت انجام آن دچار سردرگمی می شود! البته این نشان دهنده کافی بودن محتوا و دور شدن از کسل کنندگی جریان بازی ست، و تمام این ماموریت ها باید در داستان وجود داشته باشند. اما سازندگان بازی می توانستند با روشی بهتر و سرعتی ملایم تر تک تک این وظایف را به آن اضافه کنند، و همین موضوع مورد انتقاد بسیار قرار گرفته است.

در بحث گیم پلی و گرافیک بازی همانطور که اشاره شد، تغییرات عمده ای قابل مشاهده نیست و تنها جزئیات هستند که بهبود یافته اند. هدف گیری و تیراندازی، پناه گرفتن، استفاده از قابلیت ها، تحرکات و فیزیک بازی فوق العاده لذت بخش و روان هستند. به عبارت بهتر می توانیم بگوییم با نسخه ای پالایش شده و آراسته از «The Division» رو به روییم. شاید برای بسیاری از طرفداران که تنوع ‎طلب و همواره به دنبال چالش های جدید هستند، «The Division 2» بسیار کسل کننده و تکراری باشد. اما مسلما کسی نمی تواند منکر تجربه بسیار شیرین نبرد در سطح واشنگتن به کمک ادوات جنگی مدرن گردد. هنگامی که با دوستان خود این بازی را تجربه کنید، حس جذاب و خیره کننده جنگ شهری تاکتیکی شما را برای مدت زیادی سرگرم خواهد کرد.

ایراد بزرگ وارده بر این عنوان، ضعف هوش مصنوعی در مواجه با شماست. موردی که در نسخه قبلی این بازی هم قابل لمس بود و در این نسخه تا حد خوبی بهبود پیدا کرده، اما همچنان از چالش برانگیز بودن به دور است. مکالمات بین دشمنان بسیار عالی و جزئی طراحی شده؛ آنها وضعیت خود یا موقعیت شما را به یکدیگر به درستی و خوبی اطلاع می دهند. اما واکنش ها و رفتارهایشان به هوشمندی صحبت کردنشان نیست. بسیار پیش می آید که دشمنان به سمت شما حمله ور می شوند به طوری که به راحتی می توانید آنها را در محیطی باز از پای درآورید. البته گاهی اوقات هجوم آنها در تعداد زیاد باعث محاصره شدن شما می گردد، اما باز هم می توان از پس آنها بر آمد. از یک لحاظ اما قطعا هوش مصنوعی پیشرفت کرده؛ کشتن دشمنان نیازمند شلیک تعداد قابل توجهی تیر به آنهاست. در سطوح بالاتر بازی این تعداد بیشتر نیز می شود که با توجه به نوع پوشش های دفاعی دشمنان قابل توجیه است.

در مجموع باید گفت «The Division 2» قطعا دنباله ای بسیار مناسب و ایده آل برای کسانی است که از نسخه قبلی بازی لذت بردند. نکات مثبت تقویت گشته، نکات منفی تا حد قابل قبولی رفع شده و محیط بسیار جذاب و جدیدی برای بازی ارائه گردیده است. می توان آن را در این دیدگاه بازی سازان قرار داد که نیازی به تعمیر و یا تغییر چیزی که از ابتدا مشکلی نداشته، نیست؛ در مقابل دیدگاهی دیگر که می گوید تغییرات بزرگ به موفقیت های بزرگ منجر می‎ شوند.

تصاویر مربوط به این مقاله

نویسنده: محمدحسین شکری...

image

نزدیک به سه هفته دیگر تا شروع دوباره بزرگ ترین فستیوال بازی در دنیا مانده است طبق معمول هر ساله, الان آدرنالین گیمرها مدام بالا و پایین می رود و منتظر هستند تا این همایش شروع شود در کل دنیا هیچ گیمر حرفه ای را نمی توانید پیدا کنید که کنفرانس E3 را نشناسد و برای آغاز آن چشم انتظار نباشد

به غیر از گیمرها این کنفرانس برای توسعه دهندگان بازی های ویدویی هم بسیار حائز اهمیت است به این دلیل که استیج این کنفرانس می تواند میزان درآمد یک کمپانی را رقم بزند

همیشه در این کنفرانس، یک سری از توسعه دهندگان نورچشمی هستند به این معنی که اغلب منتقدین و گیمرها چشمانشان به دنبال آن ها است.

توسعه دهندگان و کمپانی بازی سازی باید بهترین نمایش خود را برای اینکه مخ طرفداران را بزنند باید انجام بدهند. حال بیشتر از این مقدمه نمی گویم و سر اصل مطلب می رویم.

از E3 2017 چه انتظاری داریم؟

پاسخ سوال بالا را، با برسی و پیش بینی هایی که وب سایت خبری مشهور تلگراف برای کمپانی های مطرح بازی سازی انجام داده بازگو می کنیم.

Electronic Arts

طبق سنت هرساله EA اولین کمپانی است که استیج E3 را شروع می کند. طبق خبرهای موجود امسال Electronic Arts باید اجرا قوی دارد داشته باشد.

بازی هایی با تم ورزشی، جنگی و سرعت احتمالا مزه کار این کمپانی خواهد بود. طبق همیشه انتظار داریم که یک دید کلی به fifa 18 داشته باشیم و حتما هم مانند سال گذشته غافلگیر کننده خواهد بود چون Electronic Arts تاکید زیادی بر روی توسعه این بازی داشته است.

یکی دیگر از بازی های دیگری که پیش بینی شده رونمایی شود Need for Speed خواهد بود که بعد از دوسال از نبود این بازی حال باید شاهد این باشیم که این دفعه چه حرکتی EA می خواهد بزند. امیدوار هستیم که شاهد یک گیم پلی از بازی Star Wars Battlefront 2 باشیم.

همچنین باید ببینیم که آیا امسال EA از شماره جدید Star Wars که سازنده آن طراح اصلی بازی Uncharted بوده است.

ای تری

Microsoft

یکی از اصلی ترین کمپانی های این همایش بی شک Microsoft است. امسال مایکروسافت تمرکر خود را بیشتر بر روی آشنایی با کنسول جدید خود یعنی ایکس باکس اسکورپیو خواهد گذاشت.

مایکروسافت چندی پیش اطلاعاتی از Project Scorpio را با سایت Eurogamer’s Digital Foundry در میان گذاشته بود.

انتظار هم می رود که امسال مایکروسافت ایکس باکس اسکورپیو را با بازی های جدید مورد نمایش افراد نشان دهد. در حال حاضر مایکروسافت از نظر بازی های انحصاری برای کنسول خود نسبت به سونی کمی عقب مانده اما این حقیقت را نمی توان نادیده گرفت که مایکروسافت تمام توان خود را برای ایکس باکس اسکورپیو به کار خواهد برد.

بازی Forza Motorsport 7 که تقریبا تمام آشکارسازی های آن انجام شده، می ماند یک سری از بازی ها که کمتر درباره آن ها گفته شده مانند؛ Sea of Thieves و Crackdown 3.

اما واقعیت این است که این بازی ها نمی توانند خیلی در مقابل بازی های شاخ سونی دوام بیاورد. خدا را چه دیدی شاید مایکروسافت یه حقه ای در آستین خود داشت مثلا اینکه از Halo 6 رونمایی کند.

Bethesda

بتزدا همیشه از آن دسته از کمپانی هایی بوده که توانسته با غافلگیری های خوب خود همه را به وجد بی آورد.

خبرها از بتزدار، مانند بقیه کمپانی ها خیلی زیاد نیست. اما امیدواریم که خبری از ساخت بازی elder scrolls vi بشنویم. همچنین یک رونمایی از The Evil Within 2 داشته باشیم.

Ubisoft

در حال حاضر این کمپانی نسبت به بقیه با وجود خبرهایی که اعلام کرده معروف تر است.

امسال هم باید شاهد گیم پلی از بازی Assassin’s Creed Orgins باشیم. باید ببینیم که می تواند یوبی سافت دوباره با طرفداران این بازی آشتی کند.

شما شاید یادتان بیاید و شاید هم نه! دیگر نسخه های آخری بازی Assassin’s Creed بسیار داغون شده بود و کسی محل به این بازی نمی گذاشت.

به غیر از این بازی، خداکند یک رونمایی از نسخه جدید Far Cry داشته باشیم. شاید هم یک رونمایی ساده ای از بازی Splinter Cell یوبی سافت از خود نشان دهد.

Sony

کنفرانس سونی در E3 همیشه مانند کلاس درس بوده. به این دلیل که امکان ندارد سونی شما را غافلگیر نکند.

برخلاف بسیاری دیگر از کمپانی ها، سونی بیشتر سعی می کند که بازی معرفی کند و گیم پلی به نمایش بگذارد.

یادش به خیر، سال گذشته در 2016 E3 سونی به صورت کاملا غافلگیر کننده ای از بازی God Of War جدید رونمایی کرد تازه آن هم با گیم پلی. خلاصه اینکه این کار باعث شد ملت کف و خون قاطی کنند.

امسال هم از این کمپانی انتظارات بالایی می رود. در همایش امسال احتمال این را می دهیم که عناوینی همچون The Last of Us: Part Two، God of War، Death Stranding و Days Gone به نمایش گذاشته شود.

البته بازی هایی دیگری هم وجود دارد مانند Detroit: Become Human و Spider-Man که می تواند در این همایش وجود داشته باشد.

سجاد میرزامهدی تهرانی...

image

در دنیای بازی های اکشن محصولاتی با جذابیت ها و تفاوت های زیادی ساخته شده است, اما معدود بازی هایی از ابتدا با مخاطب خد ماندگار ماندند و تا انتها لز جذابیت هایشان کاسته نشد

در دنیای بازی های اکشن محصولاتی با جذابیت ها و تفاوت های زیادی ساخته شده است، اما معدود بازی هایی از ابتدا با مخاطب خد ماندگار ماندند و تا انتها لز جذابیت هایشان کاسته نشد. بازی Counter- Strike از جمله بازی هایی بود که با ورود به عرصه بازی های اکشن تحول بسیار زیادی در سبک شوترهای اول شخص ایجاد کرد که تا انتها توانست مخاطبان بسیار زیادی را با خود همراه کند. به بزای و حواشی آن در طول این 17 سال می پردازیم. این بازی توسط کمپانی قدرتمند Valve Corporationn در سال 1999 در دنیای بازی های کامپیوتری منتشر شد.

در برتری کمپانی ولو همین کافی است که از معدود شرکت های بازیسازی به شمار می رود که از همان ابتدا شروع طوفانی داشت و با بازی های خود توانست طرفداران بسیاری جمع آوری کند و تااکنون این طرفداران را نیز همراه خود راضی داشته باشد. امروزه موفقیت فراگیر این کمپانی بر کسی پوشیده نیست و برای مثال 125 میلیون اکانت فعال و ماهانه بیش از 10 میلیون بازیکن قسمتی از آمار شکبه استیم است که نشان می دهد برای PC گیمرها این شبکه و شرکت از جایگاه ویژهای برخوردار است.

کمپانی ولو

24 آگوست سال 1996 دو کارمند موفق سابق شرکت مایکروسافت شرکت بازیسازی شخصی خود با نام Valve را در واشنگتن امریکا تاسیس کردند. موسسان این کمپانی که حدود 13 سال روی نسخه های ابتدایی ویندوز کار می کردند به لطف سرمایه میلیون دلاری ای که کسب کرده بودند به سراغ رویای خودشان یعنی بازیسازی رفتند. آن دو بعد از دو سال، یکی از ماندگارترین آثار بازی های رایانه ای را عرضه کردند.

Half Life توانست در یک شب ولو را به بالاترین نقاط موفقیت برساند تا این شرکت با سرعت غیرقابل تصوری پیشرفت کند. اما موسسان این کمپانی تازه در ابتدای راه بودند و به لطف نبوغ عالی و مدیریت بی نظیرشان توانستند شرکتی که نزدیک به 400 کارمند دارد را جزو پردرآمدترین کمپانی های بازیسازی قرار دهند و با برنامه ریزی فوق العاده شان ابتدا شبکه سراسری استیم را گسترش دهند و پس از موفقیت های پی در پی در این حوزه، کنسول اختصاصی خود را توسعه دهند. موتور بازیسازی اختصاصی این شرکت Source نام دارد و تنها اثر این کمپانی که در حال حاضر از نسخه دوم این موتور بهره می برد بازی Dota 2 است.

این کمپانی قدرتمند سری های مختلفی را در عرصه بازی های کامپیوتر منتشر کرده است که می توان به سری های Team Dortress، Half Life، Dota 2، Left 4 Dead، Portal و از همه مهم تر Counter- Strike اشاره کرد.

دلایل موفقیت Valve

شاید در نگاه اول باید به شبکه موفق استیم اشاره کنیم اما حقیقت این است که اولین دلیل موفقیت های پی در پی کمپانی ولو مدیریت هوشمندانه، خاص و بدون نقص گیب نیویل است. یکی از تفاوت های اساسی این شرکت با دیگر مجموعه های بزرگ بازیسازی دنیا در نحوه مدیریت آن است؛ جایی که مدیری در سیستم وجود ندارد و فاصله طبقاتی بی نافراد بسیار کم است.

در یکی از مصاحبه هایی که با گیب انجام شد او اشاره کرده که کارکان او حتی از کارکنان کمپانی های اپل و گوگل نیز حقوق بیشتری دریافت می کند که البته چندان باعث تعجب نیست. موسسان کمپانی ولو همواره در مدیریت و برنامه ریزی هایشان بسیار هوشمند، موق و زیرک بودند تا جایی که حتی در برهه ای از زمان پیشنهاد وسوه انگیز خرید یک میلیارد دلاری توسط شرکت EA را نپذیرفتند، به گفته متخصصان سرمایه او بدون احتساب 50 درصد سهام کمپانی ولو عد 2 میلیارد دلار را نشان دهد. اما دومین دلیل مهم موفقیت های پی در پی این کمپانی بدون شک شبکه استیم است. یک شبکه سراسری برای خرید و ارتباط بازیکنان که در مدت 13 سالی که از فعالیت قدرتمندانه آن می گذرد، بیش از 6 هزار بازی را در خود جای داده است.

همچنین 125 میلیون اکانت فعال و ماهانه بیش از 10 میلیون بازیکن آمار بسیار شگفت انگیزی برای یک شبکه سراسری بازی به حساب می آید. ولی نباید دلیل سودآوری کمپانی ولو را فراموش کنیم؛ تخفیف ها! اوایل تابستان، سال نوی میلادی یا بهتر است بگوییم هر موقعیتی که پیدا شود در استیم شاهد تخفیف آثار فاخری هستیم که توجه مخاطب را به خود جلب می کنند و گویی او را مدهوش می کند. در بسیاری از مواقع این تخفیف ها وسوسه کننده است و باعث می شود که به یکباره حتی اگر یکی از نسخه های این سری را تجربه نکرده باشید تصمیم به خرید آن بگیرید.

Counter- Strike

بدون شک برای ما بازیکنان ایرانی بازی کانتر استرایک مفاهیم دیگری را دارد؛ زیرا بیشتر ما اولین تجربه شوتر اول شخص را مدیون این بازی هستیم. همانطور که شاهد هستید Half Life منبع الهام بسیاری از آثار شوتر اول شخص قرار گرفت و بدون شک یکی از مطرح ترین آنها که بخش بازی های آنلاین چندنفره را دستخوش تغییرات بسیاری کرد و باعث پیشرفت این دسته از بازی ها شد بازی Counter- Strike است.

سال 1999 و یک سال پس از عرضه Half Life دو شخص به نام های مین له و جس کلیف قبل از اینکه توسط Velve استخدام شوند با ساتفاده از بخش مدسازی Half Life بازی کانتر استرایک را ساختند. این بازی به خاطر گیم پلی درگیر کننده خود به سرعت بین بازیکنان رایانه ای محبوبیت زیادی پیدا کرد و با عرضه شبکه استیم تبدیل به یکی از قدرتمندترین بازی های رایانه ای شد. 1.6 آخرین آپدیت این نسخه کانتراسترایک بود تا در سال 2004 که نسخه Condition Zero معرفی شد.

این بازی به خاطر گرافیک قدیمی و بی کیفیت مورد استقبال زیادی قرار نگرفت و موفقیت های قبلی را به دست نیاورد ولی در همان سال و بعد از معرفی موتور سورس توسط ولو نسخه دیگر از بازی کانتر به نام سورس عرضه شد که دوباره توانست مورد استقبال مخاطبان خود قرار گیرد و موفقیت اولین نسخه این سری را تکرار کند.

بعد از گذشت چند سال نسخه سورس نیز از نظر گرافیکی قابل رقابت با آثار شوتر نسل جدید نبود و به همین دلیل ولو Global Offensive را در سال 2012 عرضه کرد تا بتواند طرفداران این بازی را راضی نه دارد. سری کانتر استرایک در 17 سالی که از انتشار نسخه اول آن گذشته است بیش از 50 میلیون فروش داشته و همواره بجز نسخه Condition Zero متا آن از عدد 82 روی رایانه های شخصی پایین تر نبوده است. یکی از حواشی جالب این سری مربوط به سال 2008 و ممنوعیت فروش آن در کشور برزیل بود اما بعد از آزادسازی فروش این بازی در حال حاضر یکی از 10 تیم برتر مسابقات CS.GO از بازیکنان این کشور تشکیل شده است. اکنون به بررسی نسخه های مختلف آن می پردازیم.

Counter- Strike 1.6

در این بازی تعدادی از بازیکنان در گروه تروریست و تعدادی هم در گروه پلیس قرار می گیرند. تروریست ها قصد بمب گذاری در منطقه های مشخص شده را دارند و پلیس ها باید مانع این کار شوند. در حال حاضر بیش از 15 هزار سرور اینترنتی برای نسخه های مختلف بازی کانتر وجوددارد. هنوز هم این نسخه یکی از محبوب ترین نسخه های منتشر شده است که کاربران برای بازی از آن استفاده می کنند البته نسخه های مختلفی از همین نسخه وجود دارد که آپدیت شده اند و امکاناتی به آنها اضافه شده است.

Counter- Strike: Condition Zero

این نسخه از بازی در سال 2004 منتشر شد که برای ساخت آن از موتور GoldSrc Half- Life استفاده شد. حالت چند نفره، مدل ها و شخصیت ها، نقشه و دیگر ترفندهای گرافیکی در این نسخه بهبود بسیار زیادی پیدا کرده بود. برخلاف نسخه های قبلی، در این نسخه ماموریت های مختلفی وجود دارد که این اجازه را به مخاطب می دهد تا به صورت تک نفره به مبارزه با تروریست ها بپردازید. هرچه در این بازی به پیش می روید می توانید نقشه های بیشتری را آزاد کرده اما تمامی اینها لازمه کشتن 3 دشمن در زمان کمتر از 60 ثانیه است.

Counter- Strike: Source

این نسخه از بازی در تاریخ یک نوامبر سال 2004 به بازار عرضه شد. شما در یک تیم ضد تروریستی در مقابل تروریست ها قرار گرفته و باید آنها را به هلاکت برسانید. برای پیروزی در هر دور بازی، باید بمبی را در مکانی مشخص جاسازی کرده، تمامی دشمنان را نابود کرده یا گروگانی را از دست تروریست ها نجات دهید. این بازی هنوز هم از طریق steam در دسترس است و چون سیستم مورد نیاز بازی پایین است باعث شده است تا تمامی علاقه مندان به راحتی بازی کنند.

Counter- Strike: Global Offensive

این نسخه از بازی در 21 آگوست سال 2012 به بازار عرضه شد. در این نسخه ویژگی های کلاسیک از جمله نقشه های کلاسیک، شخصیت ها و حالات بازی که بهبود پیدا کرده اند، استفاده شده است. مانند نسخه های قبلی شما باید در نقش یک تروریست یا ضدتروریست برای از بین بردن اهداف خود تلاش کنید. هنگامی که بازی به صورت شبکه ای انجام می شود، در صورتی که کشته شوید باید تا پایان بازی صبر کرده تا گروهی برنده بازی شوند سپس وارد بازی شوید.

پس از گذشت موفقیت های بسیار زیاد، این بازی نسخه پلتفرم تلفن های همراه را نیز شامل شد، اما نکته اصلی این است که این بازی توسط کمپانی ولو منتشر نشده است. البته که تا امروز نسخه های بسیار زیادی در بازار بازی های تلفن همراه وجود داشت که اکثر آنها به صورت شبیه سازی شده از این بازی موفق بود، اما این نسخه همان بازی جذاب است!

گیم پلی

Counter- Strike 1.6 یکی از بازی های بسیار زیبا و پرطرفدار در سبک بازی های اکشن و شوتر است که توسط کمپانی بازیسازی Counter Force Ltd برای گوشی های اندروید به صورت کاملا رایگان عرضه شده که در مارکت پلی استور با امتیاز 4.5 از 5 قرار گرفته و جزو یکی از بازی های برتر این مارکت به شمار می رود.

امروزه بیش از 200 میلیون کارر در سراسر جهان بازی Counter- Strike 1.6 را دریافت کرده اند. این بازی در حال حاضر جزو یکی از بازی های برتر موبایل در سبک اکشن شناخته شده است. اگر به بازی های اکشن و تفنگی علاقه مند هستید ما بازی کانتر استرایک را به شما پیشنهاد می کنیم.

بازی Counter- Strike 1.6 همچون نسخه کامپیوتری خود به دو تیم تقسیم می شود، تیم پلیس و تیم تروریست، شما اگر بخواهید تیم تروریست را انتخاب کنید باید بمبی را که در دست تیم شما قرار دارد درجای مشخص شده ای قرار دهید و به مدت 60 ثانیه از خنثی کردن آن بمب با نیروهای پلیس مقابله کنیدواگر هم بخواهید تیم پلیس را انتخاب کنید کاملا برعکس نیروهای تروریست باید از منطقه محافظت کرده و نیروهای تروریست را شکست و بمب را از دست آنها دربیاورید در غیر این صورت آن منطقه منفجر شده و شما شکست می خورید. بازی کانتراسترایک با گرافیک بسیار بالا و محیط سه بعدی به همراه صداگذاری بی نظیر طراحی شده و مناسب تمامی سیستم های اندروید 2.3 به بالا می باشد.

بد نیست به این موضوع هم توجه کنید که بازی با صفحه لمسی اصلا میانه خوبی ندارد. البته صفحه لمسی که به کنارف حتی بازی کردن کانتر با دسته هم حس خوب ماوس و کیبورد را ندارد، چه برسد به اینکه بخواهید آن را روی صفحه موبایل و با کلیدهای لمسی بازی کنید.

از ویژگی های جذاب این بازی می توانیم به امکان بازی تحت شبکه بدون اتصال به اینترنت نام ببریم. به این صورت که شما با استفاده از امکانات تلفن همراه خود و در تنظیمات این بازی یک شبکه محملی کوچک وای فای تشکیل داده و بادوستان خود با اتصال به آن شبکه می توانید از بازی به صورت جمعی لذت ببرید.

موفقیت های بازی

لیگ ورزش های الکترونیکی به مدت چند سال است که در حوزه بازی های ویدئویی با ایجاد مسابقات و لیگ های حرفه ای برای بازی های چندنفره مختلف در حال فعالیت گسترده است که بازی کانتر استرایک نیز در آن دارای جایگاه مخصوص خود است و به صورت مداوم از مقام های برتر بهره می برد.

سوپردیتا یکی از معتبرترین موسسه های ارائه آمار است که در جدیدترین گزارش خود به درآمد صنعت بازیسازی در سال 2016 و همچنین بازی های پرفروش ماه نوامبر پرداخته است. به گزارش این موسسه، بازی های ویدئویی در مجموع در سال های 2016 درآمدی معادل 100 میلیارد دلار داشته اند که در این بین بازی های موبایل با درآمد 41 میلیارد دلاری بیشترین سهم را از آن خود کرده اند. بازی کانتر استرایک نیز در رتبه دهم قرار دارد....

image

پژوهشگران دریافتند که بازی های ویدئویی می توانند استعداد های پنهان افراد را کشف کنند و در نتیجه باعث افزایش شادی و رضایت آن ها از زندگی شوند

اگر تا به حال با خود فکر کردید که می توانید سهمی در بهتر کردن دنیا داشته باشید، اما مطمئن نیستید که استعداد یا ویژگی خاصی دارید که بتواند به شما در این راه کمک کند، شاید باید به نحوه ی عملکرد خود در بازی های کامپیوتری نگاه کنید. پژوهش های بسیاری نشان دادند که دنیای مجازی بازی ها می تواند قابلیت ها و استعدادهای واقعی شما را نشان دهد.

درحالی که بعضی از مردم بازی های ویدئویی را راهی برای زندگی کردن در دنیای فانتزی می دانند، حقیقت این است که آنچه ما از خود در دنیای مجازی نشان می دهیم درواقع بیانگر خود حقیقی ما در دنیای واقعی است. به عنوان مثال ، پژوهشی نشان داده است که ارزش های واقعی یک بازیکن بازی های کامپیوتری با تصمیم گیری هایش در بازی تطابق دارد، در نتیجه این پژوهش بیان می کند که آن ها معمولاً شخصیت واقعی خود را در سناریو بازی که در حال انجام آن هستند، نشان می دهند. همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه توانایی ما در رهبری به شدت در نحوه شکل دادن روابط در بازی های ویدئویی منعکس می شود.

برخی از ما به اندازه کافی خوش شانس هستیم تا از این توانایی ها و مهارت های خود آگاه باشیم و در دنیای واقعی نیز مانند دنیای مجازی از آن ها بهره ببریم. برخی از این افراد همچنین دستاوردهای خود در بازی های کامپیوتری را به عنوان نکاتی مثبت در رزومه شان بیان می کنند. اما افراد زیادی نیز وجود دارند که قادر به انجام کارهایی بیشتر از آنچه که از آن آگاهی دارند، هستند. در حقیقت، این پژوهش پیشنهاد می دهد که تصمیماتی که ما در حین بازی می گیریم و رفتاری هایی که در این حین از خود نشان می دهیم، می توانند در مورد ارزش ها و مهارت هایی که احتمالاً در ناخودآگاه ما وجود دارند، اطلاعاتی را در اختیار ما قرار دهند.

دلیل این امر این است که وقتی ما در حال بازی در یک سناریو شبیه سازی شده هستیم، می توانیم به حالت تچان وارد شویم. این حالت یک پدیده ی روانشناسی است که با تمرکز شدید روی کارها، حس ذاتی لذت، تطبیق سطح مهارت ما با سطح چالش و با فقدان کلی آگاهی از خود مشخص می شود. به عبارت دیگر، ما به شدت درگیر سناریوی بازی هستیم و به جای فیلتر کردن رفتار خود براساس انتظارات و قوانین اجتماعی درک شده، اصالت بیشتری از خود در رفتارمان نشان می دهیم.

باتوجه به اینکه این ویژگی ها اغلب در دنیای بازی باقی می مانند و در دنیای واقعی کاربرد ندارند، این نیاز وجود دارد که به مردم درباره ی قدرت این بازی ها بیشتر آگاهی داد. حداقل، باید راهی برای انتقال و حفظ مهارت های حل مشکل و انگیزه ی بسیاری از بازیکنان این بازی ها به زندگی عادی وجود داشته باشد.

کریگ ویمن، نویسنده این مقاله و استاد دانشگاه استافوردشیر در این باره گفت:

بعد از درک این نیاز، من در حال توسعه ی سیستمی هستم که به مردم در کشف این ویژگی ها کمک می کند و درنهایت منجر به زندگی بهتری برای آن ها می شود.

این سیستم از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول شامل بازی است که به بازیکنان اجازه می دهد تا مشکلات را به روش های مختلف حل کنند و نوعی از ویژگی های ناخودآگاه که دربالا اشاره شد را از خود نشان دهند. این نرم افزار رفتار و انتخاب های آن ها را در طول بازی زیر نظر دارد و آن ها را در پروفایل منحصر به فردی برای آن بازیکن ثبت می کند.

طبق طرحی که بازیکنان را براساس آنچه که به آن ها انگیزه می دهد دسته بندی کرده است، بازی به آن ها اجازه می دهد که از بین اقداماتی که سطح مهارت و نوع شخصیت را مطابق با آنچه در آزمون مایرز بریگز تعریف شده است، انتخاب کنند. این اقدامات می تواند شامل کنار هم گذاشتن آیتم هایی برای ساختن ابزاری به منظور حل مشکلات، انتخاب کشف یک منطقه ی جدید به تنهایی یا حتی نحوه ی صحبت یک بازیکن با دیگری باشد.

ضعف آزمون های شخصیت موجود این است که آن ها به طور موثری خودکار هستند. این بدین معنا است که پاسخ ها می توانند حدس زده شوند یا جانبدارانه باشند. با داشتن سیستمی که در آن رفتار های طبیعی تحریک می شوند، و سپس روی شاخص های شخصیتی اندازه گیری می شوند، احتمال بیشتری وجود دارد که نتایج نشان دهنده ی شخصیت واقعی بازیکنان باشد.

استعدادهای خود را به کار ببرید

بخش دوم این سیستم، داده های جمع آوری شده را به عنوان راهی برای انعکاس رفتار ناخودآگاه به بازیکن می دهد. ویژگی های شخصیتی شناسایی شده را می توان با مسیرهای شغلی ایده آل که برای تمایلات نهفته ی آن شخص کاملاً مناسب هستند، انطباق داد. این موضوع حتی می تواند به امکانات جستجوی آنلاین کار موجود اضافه شود تا به افراد در پیدا کردن مشاغل مناسب تر کمک کند.

درنهایت، این سیستم به بازیکنان راهی برای رسیدن به سطح بعدی زندگی شان ازطریق کمک برای ایجاد برنامه هایی می دهد که بیشتر در راستای استعدادهای نهفته، ارزش ها و ترجیحات آن ها است. اگر شخصی فرصت کار کردن در یک شغل واقعی را داشته باشد که استعدادهای او را به همان روشی که بازی ویدئویی درست نشان می دهد، منعکس کند، احتمال بیشتری وجود دارد که آن ها احساس رضایت بخش حالت تچان را مکرراً تجربه کنند، که در نتیجه باعث افزایش شادی و رضایت آن ها می شود.

در روانشناسی، به این شناخت کامل استعداد و ظرفیت های خود، خودشکوفایی می گویند، و در بالاترین مرتبه چیزهایی که ما برای خوشحال بودن به آن نیاز داریم، قرار می گیرد. بنابراین درنهایت، استفاده از بازی های ویدئویی برای کشف استعدادهای واقعی می تواند به ما در پیدا کردن راهی برای بیان کامل اینکه چه کسی هستیم، به سادگی ازطریق زندگی روزمره مان کمک کند.

نویسنده: شیما باقرزاده...

image

مایکروسافت چند وقت پیش بالاخره مشخصات سخت افزاری کنسول ایکس باکس اسکورپیو را منتشر کرد کنسولی که تا این لحظه به عنوان قوی ترین کنسول بازی دنیا شناخته می شود اما این کنسول بازی با سخت افزار قدرتمندی که دارد قطعا ارزان نخواهد بود

اسکورپیو می تواند تمام بازی ها را از پایه با کیفیت ۴K اجرا کند. در واقع بازی ها به صورت ۴K برای این کنسول بازی ساخته می شوند. اتفاقی که روی پلی استیشن ۴ پرو رخ نمی دهد. عضو جدید خانواده پلی استیشن که سخت افزاری نسبتا قوی تری در مقایسه با پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ اسلیم دارد، تنها می تواند بازی ها را به کیفیت ۴K ارتقا دهد. برای درک بهتر این موضوع بد نیست به مقایسه سخت افزاری دو کنسول بازی بپردازیم.

ایکس باکس اسکورپیو:

پردازنده: هست هسته با معماری x86 و فرکانس ۲٫۳ گیگاهرتز

پردازنده گرافیکی: ۴۰ واحد پردازشی با فرکانس ۱۱۷۲ مگاهرتز

رم: ۱۲ گیگابایت GDDR5 با پهنای باند ۳۲۶ گیگابایت بر ثانیه

حافظه داخلی: ۱ ترابایت هارد ۲٫۵ اینچی

درایو بلوری

پلی استیشن ۴ پرو

پردازنده: هشت هسته با معماری X86-64 با فرکانس ۲٫۱ گیگاهرتز

پردازنده گرافیکی: طراحی شده براساس معماری Radeon با فرکانس ۹۱۱ مگاهرتز

رم: ۸ گیگابایت GDDR5 با پهنای باند ۲۱۸ گیگابایت بر ثانیه

حافظه داخلی: ۱ ترابایت هارد ۲٫۵ اینچی

درایو بلوری

قیمت

براساس اطلاعاتی که ماه گذشته از طرف نشریه تخصصی Digital Foundry منتشر شد به احتمال زیاد ایکس باکس اسکورپیو بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. این در حالی است که پلی استیشن ۴ پرو را می توان با قیمت ۳۹۹ دلار خریداری کرد.

کدام کنسول برای اجرای ۴K مناسب تر است؟

براساس گزارش های منتشر شده کنسول پلی استیشن ۴ پرو با استفاده از تکنیک رندرینگ Checkerboarding، تکنیک های بسیار پیشرفته Anti-Aliasing و استفاده از تکنیک های رزولوشن داینامیک می تواند کیفیت زیر ۴K را بدون اینکه به شکل واقعی ۴K باشند، زیبا و جذاب تر نمایش دهد.

با این حال کنسول پلی استیشن ۴ پرو می تواند بسیاری از بازی ّ ها را با کیفیت ۱۴۴۰p و برخی از بازی ها را هم با کیفیت ۲۱۶۰p اجرا کند. اینجاست که کنسول اسکورپیو خودنمایی می کند. مایکروسافت گفته که همه چیز با کیفیت کاملا ۴K اجرا می شود. در واقع این کنسول می تواند تمام بازی هایی که روی کنسول ایکس باکس وان با کیفیت ۱۰۸۰p اجرا می شوند را با کیفیت ۴K اجرا کند.

قدرت حرف اول را می زند

قدرت کنسول پلی استیشن ۴ پرو به ۴٫۲ ترافلاپس می رسد. این در حالی بود که پلی استیشن ۴ معمولی تنها ۱٫۲ ترافلاپس توان پردازشی داشت. حالا مایکروسافت ایکس باکس اسکورپیو را در حالی راهی بازار می کند ۶ ترافلاپس قدرت دارد و از توان پردازشی بسیار زیادی بهره می برد. مایکروسافت برای اینکه بتواند توان کنسول جدید خودش را افزایش دهد دست به روش عجیبی زده است. این شرکت معماری پردازنده گرافیکی اسکورپیو را تغییر نداد اما به جای آن تصمیم گرفت که فرکانس آن را افزایش دهد. با این کار قدرت پردازنده ایکس باکس وان به نزدیکی قدرت پردازنده کارت های گرافیکی کامپیوترهای شخصی می رسد.

در واقع قدرت ایکس باکس خیلی بیشتر از برخی کامپیوترهای مخصوص بازی موجود در بازار خواهد بود. همچنین این دستگاه بازی با توجه به قدرتی که دارد از ارزش خرید بالاتری هم برخوردار است. در واقع برای تجربه بازی ها با کیفیت ۴K روی کامپیوتر باید حداقل ۶ میلیون تومان هزینه کنید. اگر ایکس باکس وان با قیمت ۵۰۰ دلار هم راهی بازار شود، قیمت آن در بازار ایران قطعا بالاتر از ۳ میلیون تومان نمی شود.

مایکروسافت ایکس باکس اسکورپیو را در نمایشگاه E3 2017 نشان می دهد و سرانجام می توانیم آن را با بازی هایی که برایش ساخته می شوند، مشاهده کنیم.

مجید نوردوست

دیجی کالا...

image

امروزه با گسترش استفاده از گوشی های هوشمند و همه گیر شدن آن, اپلیکیشن ها و بازی ها نقش پررنگی در فعالیتهای روزمره انسان ها دارند

امروزه با گسترش استفاده از گوشی های هوشمند و همه گیر شدن آنها، اپلیکیشن ها نقش پررنگی در فعالیتهای روزمره انسان ها دارند که در دسته بندی های مختلف مانند اخبار، سلامت، آموزش، ارتباطات و ... ارائه می شوند. ما در این مجموعه قصد داریم به معرفی بهترین اپلیکیشن ها و بازی ها در دسته های گوناگون بپردازیم. امیدواریم بتوانیم شما را در انتخاب اپ مورد نیاز خود یاری دهیم.

برنامه JEFIT Workout Tracker Gym Log؛ حرفه ای تمرین کنید!

JEFIT Pro – Workout & Fitness یک اپلیکیشن پرطرفدار و عالی در زمینه ی تمرین و تناسب اندام می باشد که با نصب آن برروی تبلت و یا اسمارت فون خود می توانید یک مربی شخصی را به صورت همیشگی در جیب خود داشته باشید! این نرم افزار بدنسازی و مربی ورزش برای همه افرادی که به دنبال انگیزه ای برای رسیدن به اهداف مربوط به تناسب اندام خود هستند بسیار فوق العاده است به گونه ای که با در اختیار دادن بیش از 1300 تمرین های منحصر به فرد با توصیف ها و انیمیشن ها، امکان ایجاد تمرین های شخصی، پیگیری و دنبال کردن تمرین ها با نمودارهای متعدد، نمایش نمودار و اطلاعات پیشرفت، گزینه هایی برای اضافه کردن دوستان و تعامل با آن ها و غیره تجربه ی بهترین برنامه تناسب اندام را برای شما به ارمغان می اورد!

اگر به ورزش های بدنسازی علاقه مندید و دوست دارید به صورت حرفه ای و پیشرفته به تناسب اندام ایده آل خودتان برسید پیشنهاد می کنیم اپلیکیشن JEFIT Pro – Workout & Fitness را به کار بگیرید و از داشتن یک برنامه ی کاربردی تناسب اندام عالی لذت ببرید.

برخی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار JEFIT Workout Tracker Gym Log:

شامل بیش از 1300 تمرینات وزن در بزرگترین بانک اطلاعاتی ورزش

نمایش میزان فعالیت بدنی شما و پیشرفت در بلند کردن اجسام برای افزایش انگیزه

شامل بودن انواع دستورالعمل های ورزشی با بخش ها و انیمیشن های متعدد

ذخیره ی خودکار بهترین رکورد در بلند کردن اجسام شما برای هر ورزش

رقابت، چالش و به اشتراک گذاشتن پیشرفت ها و مقایسه ی آمار با جامعه ی کاربران

به اشتراک گذاری تمرینات از طریق ایمیل، شبکه ی اجتماعی فیسبوک ، گوگل پلاس و توییتر

بازی Dirt Xtreme؛ جدال در شن های روان!

Dirt Xtreme یک بازی موتور سواری موتورکراس هیجان انگیز با گرافیک بالا است که کمپانی Deemedya INC منتشر کرده است. با بازیکنان واقعی از سراسر جهان مسابقه دهید و یک نمای نزدیک از خاکی که در پشت سر خود میگذارید به آنها بدهید! در حالی که پیشروی می کنید، در خط داستان چند نفره برنده جوایز عالی و اقلام خاص شوید.

سبک خود را در لیدربورد ایجاد کنید و به جهان نشان دهید که چه کسی رئیس واقعی Dirt Xtreme است! بالاترین سطح مسابقه را در عالی ترین زمین ها تجربه کنید.

برخی از ویژگی های بازی Dirt Xtreme:

موتور سیکلت خود را ارتقاء دهید و به یک هیولای خروشان تبدیل کنید.

جمع آوری نقشه ها برای باز کردن قفل موتورها و سک های جدید، جمع آوری آیتم های ویژه

جمع آوری بهترین تجهیزات برای موتور سیکلت خود

سفارشی کردن موتور خود

برنامه Hypocam؛ سیاه سفیدِ دل انگیز!

در میان تصاویر هنری همیشه عکس های سیاه و سفید به گونه ای خاص بوده و عکاسان می توانند با ثبت تصاویر خود به صورت سیاه و سفید معنایی عمیق به تصاویر ثبت شده خود بدهند، در میان اپلیکیشن های ویرایش تصویر، افکت های گوناگونی برای تبدیل عکس ها به تصاویر سیاه و سفید موجود می باشد اما هیچ کدام به اندازه یک اپ مخصوص ویرایش تصویر سیاه و سفید نمی تواند طیف گسترده ای از افکت ها را در برگیرد ؛ Hypocam Pro به عنوان دوربین سیاه و سفید علاوه بر کیفیت بی نظیرش هنگام ثبت تصاویر، مجموعه ای گسترده و بسیار زیاد را افکت های سیاه و سفید در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

تنها کافیست تصمیم به عکاسی بگیرید تا بتوانید بسیاری از مفاهیم عمیق را با فیلترهای زنده، سیاه و سفید به بینندگان تصاوریتان القاء کنید. علاوه بر فیلتر های زنده؛ مجموعه ای از ابزار های ویرایش تصویر نیز در دسترس می باشد که برای بهره بردن از آن ها می توانید پس از عکس برداری، آن ها را از گالری دستگاه هوشمندتان انتخاب کرده و مجموعه ای از ویرایش ها را نظیر برش، تغییر اندازه، میزان روشنایی عکس ها و … بر روی تصاویر اعمال کنید!

برخی از مهم ترین ویژگی های نرم افزار Hypocam:

دسترسی به مجموعه ای از فیلتر ها و افکت های از پیش تعیین شده برای ویرایش حرفه ای تصاویر

استفاده از افکت های زنده سیاه و سفید و ثبت تصاویر در زمان

به اشتراک گذاری تصاویر با با هشتگ Hypocam برای پیوستن به جمع بزرگی از عکاسان

نمایش تغییرات ایجاد شده بر روی تصاویر قبل از ذخیره آن ها

توانایی برش و تغییر اندازه تصاویر پس از ثبت

قابلیت ایجاد گالری شخصی از مجموعه تصاویر ثبت شده

محیط ساده و بسیار آسان برای ایجاد تصاویری هنری

بازی Zombie Tsunami؛ سونامی زامبی ها!

Zombie Tsunami – سونامی زامبی بازی جدید و پرطرفدار در سبک بازی های آرکید و اکشن از استودیوی بازیسازی Mobigame S.A.R.L است که با بیش از 500.000.000 بار دانلود از گوگل پلی از محبوب ترین بازی های دسته بندی Arcade به شمار می رود. در بازی Zombie Tsunami شما می بایست در نقش یک زامبی وارد شوید و سایر مردم را نیز تبدیل به زامبی کنید! این دقیقا عکس آن چیزیست که تاکنون در بازی و فیلم های مختلف شاهد آن بوده اید و اینجا شما باعث دعوت دیگران به زامبی شدن، خواهید شد! در یک صفحه دو بعدی (2D) با یک زامبی شروع به دویدن می کنید و باید از موانع مختلف موجود در مسیرتان اعم از ماشین ها، هواپیماها، دره ها و .. با پریدن به سلامت عبور کنید و با جمع اوری ادم ها، آن ها را به زامبی تبدیل کنید و به تعداد خودتان بیفزایید! وظیفه شما تنها پریدن از موانع موجود در مسیر دوندگیتان هست و کنترل بازی تنها با یک انگشت صورت می پذیرد به طوری که با لمس صفحه نمایش (لمس طولانی و یا تک لمس) می توانید از موانع عبور نمایید. بیش از 300 مرحله و ماموریت چالش برانگیز و جالب در بازی انتظار شما را می کشند و شما می توانید ان ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید و ساعت ها مشغول شوید! درجه سنی تعیین شده برای این بازی +7 سال است و مطمئن باشید افراد بالای 20 سال را هم به چالش خواهد کشید!

برخی از ویژگی های بازی Zombie Tsunami:

+300 ماموریت چالش برانگیز و مختلف

دویدن و ماجراجویی در 11 مکان مختلف

جمع آوری 10 قدرت یو پی اس و پاداش

انواع موانع مختلف برای عبور توسط شما

تبدیل انسان ها به زامبی و همراه کردن با خود

جمع اوری سکه ها برای خرید ایتم ها

کنترلرهای لمسی ساده و لمسی

گرافیک اچ دی با صداگذاری هیجان انگیز

بازی BattleHand؛ این ملکه مخوف!

شما هم وارد جنگ شوید! بازی BattleHand عنوان جدیدی در سبک بازی های نقش افرینی می باشد. در این بازی که میلیون ها بازیکن را به خود اختصاص داده است شما باید تیم خود را با شخصیت ها و قهرمانان مختلف تشکیل دهید و مینیون های شیطانیِ ملکه یاقوت ارغوانی را شکست دهید که لازمه این کار انجام حملات قدرتمند و با دقتی است. بازی به صورت انلاین اجرا می شود و از گیم پلی سه بعدی تشکیل شده که با ژانر استراتژیک نقش افرینی اجرا می شود.

بازی BattleHand که در اینجا به صورت تحت الفظی بتل هند برای شما معنی کرده ایم در واقع به دسته ای از کارت ها گفته می شود که شما در بازی با انها اشنا خواهید شد و جمع اوری خواهیدشان کرد که بازی بر روی جمع اوری کارت های قدرتمند بسیار مانور داده و حتی اسم بازی به همین دلیل انتخاب شده است.

البته ناگفته نماند که گیم پلی بازی بسیار وسیع تر از جمع اوری تعدای کارت می باشد. داستان بازی در مورد ملکه ای مخوف است که طلسم خود را شکسته و برخواسته است, که با زنده شدن دوباره او موجودات خبیثی که در جهان زیر زمین به سر می برند به سطح زمین راه پیدا کرده اند و جهان را به مرز هلاکت رسانده اند. اما خوشبختانه هنوز اندکی امید باقی مانده و قهرمانان قدیمی و فراموش شده این سرزمین که سالهاست شمشیر خود را کنار گذاشته و دیگر جان کسی را نمی گیرند, اماده مقابله با این موجودات مخوف هستند تا عدالت را دو باره برقرار کنند و شرافت خود را حفظ کنند!

برخی از ویژگی های بازی BattleHand:

تجربه ماجراجویی شگفت انگیز در سبک استراتژیک نقش افرینی

جمع اوری و اموزش قهرمانان و لشکریان افسانه ای به سوی پیروزی

انلاک و اپگرید حرکات ویژه مختص هر قهرمان

بازی در حالت چالش بر انگیز بازیکن در برابر بازیکن

جمع اوری, ارتقاء لول و تکیمل کارت های قدرتمند در مسیر گیم پلی بازی

ماجراجویی در محیط های راز الود با کشف لوکیشن های جدید با موجودات عجیب و غریب

گرافیک و انیمیشن سه بعدی خیره کننده با تاکتیک های جنگی عالی...

image image image image image
image image
image

خطرناک ترین بازی های آنلاین و چالش های آن جان بسیاری از نوجوان را تهدید می کند در این نوشتار نگاهی انداخته ایم به خطرناک ترین چالش ها و بازی هایی که می توانند آسیب رسان یا کشنده باشند

خطرناک ترین بازی های آنلاین و چالش های آن جان بسیاری از نوجوان را تهدید می کند. در این نوشتار نگاهی انداخته ایم به خطرناک ترین چالش ها و بازی هایی که می توانند آسیب رسان یا کشنده باشند.

نوجوانی دوره غیرقابل پیش بینی است. خیلی دشوار است تا حدس بزنید یک نوجوان چه در سر دارد و درصدد انجام چه کاری است. با شروع هزاره سوم و رواج پدیده اینترنت تاکنون شاهد چالش ها و بازی ها خطرناک آنلاین زیادی بوده ایم که نوجوانان با هدف سرگرمی و یا کنجکاوی به آن وارد شده اند و آسیب های جدی به خود وارد آورده اند.

هفته گذشته بود که زمزمه ها مبنی بر ارتباط میان خودکشی یک دختر ۱۲ ساله آرژانتینی با بازی آنلاین مومو (Momo) در صدر اخبار قرار گرفت. بازی مومو که منجر به هشدارهای جدی پلیس در کشور های مختلف شده بود، ابتدا در فیسبوک و سپس در واتس اپ گسترش پیدا کرد و بسیاری را به یاد بازی نهنگ آبی انداخت.

در ادامه این نوشتار، تکراتو نگاهی انداخته است به خطرناک ترین چالش های آنلاین که پدر و مادرها می بایست نسبت به خطرات این بازی ها و موارد مشابه برای نوجوانانشان آگاه باشند.

چالش لب کیلی (Kylie Lip Challenge)

خانواده خبرساز، جنجالی و زرد کارداشیان خیرشان به هیچ جماعتی نرسیده است (!). لب های برجسته کیلی جنر، خواهر ناتنی کیم کارداشیان چالشی را در میان نوجوانان شایع کرده بود به نام “چالش لب کیلی”. در این چالش آنلاین که عمدتا دختران را شامل می شد، فرد می بایست یک شیشه شات را میان لب های خود قرار دهد و تا جایی که می تواند آن را بمَکَد تا بدین وسیله لب ها به طور مصنوعی برجسته و به لب های کیلی شبیه شوند، اما اگر نتیجه کار تنها در همین خلاصه می شد، مشکلی نبود!

از جمله خطرهای این چالش این بود که شیشه شات، تحت فشار و در میان لب های شرکت کننده بشکند و پارگی لب را به دنبال داشته باشد. کمترین حالت آن نیز این بود که رگ های آن ناحیه دچار گرفتگی شوند و در نتیجه التهاب بوجود آید.

چالش خفه کردن (The Choking Game)

این یکی از خطرناک ترین چالش های آنلاین بوده است و با نام های میمون فضایی، چالش بیهوشی، چالش ناک اوت و بازی بیهوشی نیز شناخته شده است. در چالش خفه کردن که در میان نوجوانان و جوانان رواج دارد، فرد می بایست گلوی یکی از دوستانش را آنقدر فشار دهد تا او از هوش برود. شرکت کنندگان در این چالش پس از آنکه هوشیاری دوستشان برگشت، به گفته خودشان، احساس رضایت می کردند.

گزارش هایی از مرگ های تصادفی در نتیجه این بازی دیوانه وار تاکنون ثبت شده است. ویدیوهای زیادی در راستای آگاه سازی در مورد این چالش و جلوگیری از صدمات بیشتر، با مخاطب قرار دادن والدین و نوجوانان منتشر شده است. مرگ در نتیجه چنین چالشی یکی از احمقانه ترین مرگ هاست!

چالش نوار چسب (The duct tape challenge)

چالش نوارچسب یا داک تیپ یکی از خطرناک ترین بازی های آنلاین و محبوب در شبکه اجتماعی یوتیوب بوده است. شرکت کنندگان در این چالش به طور کامل، عمدتا بر روی یک صندلی، توسط نوار چسب اصطلاحا باندپیچی می شوند. آنها حالا سه دقیقه فرصت دارند تا خود را از این دام خودساخته رها کنند. افراد از کل این فرآیند فیلم تهیه کرده و با هشتگ ducttapechallenge# در یوتیوب بازگذاری می کنند.

در این چالش موارد زیادی پیش آمده است که شرکت کننده در حال تلاش برای فرار از این وضعیت، به زاویه ای نامناسب فرود آمده و به خود آسیب وارد کرده است. در یکی از این موارد، یک نوجوان زمانی که در حال رهایی از مخمصه بود، تکه شکسته شده از شیشه پنجره در کاسه چشمش فرو می رود.

چالش دارچین (The cinnamon challenge)

یکی از شایع ترین و خطرناکترین چالش های آنلاین چالش دارچین بود. شرکت کنندگان در در این چالش سعی می کردند در طول ۶۰ ثانیه در حالی که از خود فیلم می گیرند، یک قاشق کامل دارچین بخورند. در طول این یک دقیقه آنها حق ندارند هیچ چیز دیگری بخورند و یا بنوشند. در پایان شرکت کنندگان ویدیوی بدست آمده را در یوتیوب آپلود می کردند.

از آنجا که دارچین به طور کامل دهان و حلق را می پوشاند و خشک می کند، این چالش منجر به مشکلات تنفسی در ناحیه گلو می شود و حتی در مواردی منجر به مسدود شدن شش ها و خفگی شرکت کننده شده است. گزارش هایی از مرگ در نتیجه این چالش نیز به ثبت رسیده است.

چالش ماشین سواری (The car surfing challenge)

در طول این چالش شرکت کننده ها باید بر روی بخش های خارجی یک وسیله نقلیه در حال حرکت، عمدتا بر روی سقف، قرار گیرد، در حالی که فرد دیگری آن را هدایت می کند. بدیهی است که احمال سقوط فرد از روی وسیله نقلیه بسیار زیاد است. مانند تمامی موارد این فهرست، گزارش هایی از مرگ بازیکن و عمدتا در نتیجه وارد آمدن ضربه به سر، در نتیجه این چالش گزارش شده است.

چالش نمک و یخ (The salt and ice challenge)

در این چالش شرکت کننده می بایست ترکیبی از قطعات یخ و مقداری نمک را بر روی مشت و یا سایر قسمت های بدن خود قرار دهد و درد ناشی از آن را تحمل کند. هر نوجوانی که بتواند بیشترین مدت زمان تحمل درد را ثبت کند، برنده بازی خواهد بود. شرکت کنندگان این چالش، درد و پیامد های ناشی از سوختگی های نوع دوم و سوم را به جان می خرند.

چالش تخم چشم (The eyeball challenge)

چالش درآوردن تخم چشم یکی از خشن ترین بازی های شایع در میان نوجوانان است. این چالش به این صورت است که می بایست یک شیشه مشروب را به طرز دیوانه واری تا جای ممکن به درون حدقه چشم فرو کرد. تاکنون چالش تخم چشم که یکی از خطرناک ترین چالش های آنلاین به شمار می رود، منجر به وارد آمدن سوزش، تورم و زخم در ناحیه قرنیه بسیاری از شرکت کنندگان شده است. حتی در مواردی، از دست دادن قوه بینایی و کوری نیز گزارش شده است.

بازی خودکشی مومو (Momo Online Game)

مومو یکی از خطرناک ترین بازی های آنلاین است. مومو یک بازی آنلاین در پیام رسان هاست که هفته گذشته پس از مشخص شدن ارتباط آن با خودکشی یک دختر ۱۲ ساله در آرژانتین سر و صداهای زیادی به پا کرد. منشاء چالش خودکشی مومو فیسبوک گزارش شده که پس از گسترش به واتس اپ و یوتیوب نیز راه پیدا کرده است.

نیروهای پلیس در برخی از کشورها که خطر این بازی احساس می شده است، به مردم هشدار داده اند. پلیس بوینس آیرس می گوید خودکشی یک دختر بچه ۱۲ ساله در حیاط خانه شان با تشویق شخص سومی همراه بوده است و گمانه زنی می شود با بازی خودکشی مومو مرتبط باشد.

مرکز تحقیقات جرایم رایانه ای در ایالت تاباسکو مکزیک، می گوید گسترش این بازی برای نخستین بار در فیسبوک بوده و کاربران آن وارد چالشی برای ارتباط با فردی ناشناس می شوند. آواتاری که در تصویر بالا مشاهده می کنید در بازی مومو استفاده می شود و تصویر یک زن عجیب است با چشمانی از حدقه بیرون آمده. این عکس توسط یک نقاش ژاپنی به نام میدوری هایاشی (Midori Hayashi) کشیده شده است. البته که این نقاش ژاپنی هیچ ارتباطی با این بازی خطرناک ندارد.

بازی نهنگ آبی (Blue Whale Challenge)

اما صدر فهرست خطرناک ترین بازی های آنلاین به چالش نهنگ آبی تعلق دارد. نهنگ آبی یک بازی سری است که در آن با استفاده از تماس هایی مخفیانه کاربران را به سوی انجام مراحل ۵۰ گانه این بازی سوق می دهند. این بازی که در چندین کشور وقوع آن گزارش شده است، اقتباسی از پدیده خودکشی نهنگ ها در سواحل است. در مرحله ۵۰ام این بازی از فرد خواسته می شود که مرتکب خودکشی شود.

گفته می شود این بازی توسط گروه مرگ شبکه اجتماعی وی کنتاکته روسیه و با نام F57 آغاز به کار کرد. فیلیپ بودکین، دانشجوی اخراجی روانشناسی، سازنده این بازی است. به گفته وی هدف این بازی پاک کردن جامعه از افراد بدون ارزش، با وارد کردن فشار برای خودکشی به آنهاست. بازی نهنگ آبی توسط ادمین هایی کنترل می شود.

در طی مراحل این بازی از کاربر خواسته می شود تا کارهای عجیب و غریب انجام دهد. ساعت ۴:۲۰ دقیقه از خواب برخیزد، موسیقی های دلهره آور گوش کند، به بلندی ها رفته و از خود عکس بگیرد، به خود آسیب وارد کنند (مثلا لب های خود را ببُرد)، روز مرگشان را که ادمین به آنها می گوید بپذیرد و در پایان روز ۵۰ام دست به خودکشی بزند. بازی نهنگ آبی بیشترین میزان خودکشی را در کشور هندوستان داشته است.

خودکشی دو دختر جوان در پل شهید چمران اصفهان در سال گذشته، زمزمه ها مبنی بر ارتباط آن با بازی نهنگ آبی را قوت بخشید. به ویژه پس از آنکه فیلمی از این دو دختر قبل از خودکشی پخش شد. حتی سردار مهدی معصوم بیگی گفته بود که این دو دختر پیش از خودکشی فایل صوتی ضبط کرده بودند و در آن ضمن خداحافظی با خانواده، دلیل خودکشی خود را بازی نهنگ آبی معرفی کرده بودند.

اینها لیستی از خطرناک ترین بازی های آنلاین هستند. مراقب خود و فرزندانتان باشید و هرگز سمت این چالش های کشنده نروید.

وب سایت تکراتو - تیمور خسروی...

image

مایکروسافت می گوید که کنسول میان نسلی اش قوی ترین کنسول تاریخ است این شرکت ادعا دارد که پروژه Scorpio با توان محاسباتی 6 ترافلاپس می تواند از تمامی رقیبان خود پیشی بگیرد اما این ادعا ها تا چه حد صحت دارند آیا اسکورپیو در عمل هم واقعا قوی ترین کنسول است

جواب کوتاه: احتمالا بله، به لطف مشخصات فنی و سخت افزار قدرتمند اسکورپیو، توسعه دهندگان می توانند از تکسچر های واضح تری در بازی های شان بهره ببرند، مدل های پیچیده تری را در ساخته های شان بگنجانند و از زمان بارگذاری بکاهند. عملکرد سیستم عامل کنسول هم به لطف این سخت افزار قدرتمند بهبود خواهد یافت و با سرعت بالاتری اجرا خواهد شد. پس به عبارتی اسکورپیو با ارائه سخت افزار قدرتمند تر، به بازی سازان اجازه می دهد که جنبه فنی بازی های شان را بیش از پیش ارتقا دهند.

البته دقت کنید که کنسول میان نسلی مایکروسافت قرار نیست تا پایان سال جاری میلادی وارد بازار شود و فعلا فقط بخشی از مشخصات سخت افزاری آن اعلام شده. در این مقاله ما صرفا سخت افزار اسکورپیو را با دیگر کنسول ها مقایسه خواهیم کرد و امکان مقایسه راندمان این کنسول ها بر اساس نحوه اجرای بازی ها وجود ندارد.

جواب بلند، پیچیده تر است و تحلیل بیشتری را می طلبد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

«فلاپس» به چه معنی است؟

فلاپس یا تعداد عملیات ممیّز شناور در ثانیه (FLoating points OPerations per Second) واحدی برای سنجش کارایی سیستم های رایانه ای است. ترا هم که از پیشوند های استاندارد یکا های اندازه گیری است و معادل است با 12^10 که این عدد تریلیون نام دارد. پس وقتی می گوییم یک ترافپلاس، منظورمان یک تریلیون عملیات ممیز شناور در ثانیه است. یعنی سیستم رایانه ای می تواند در هر ثانیه، یک تریلیون عملیات روی اعداد ممیزی شناور انجام دهد. اما خیلی درگیر معنی اعداد ممیزی شناور نشوید. کافی است که بدانید فلاپس واحدی برای کارایی سنجی سیستم های رایانه ای است.

خب اصلا این واحد به چه کار ما می آید؟ به طور کلی ما یک سری وظیفه به سیستم های رایانه ای محول می کنیم و این سیستم ها وظیفه دارند که آن ها را انجام دهند. این واحد کارایی سنجی، مشخص می کند که سیستم رایانه ای با چه سرعتی می تواند از پس انجام این وظایف بر بیآید. در کنسول ها وظایفی که به سیستم محول می شوند، عبارت اند از شبیه سازی قوانین فیزیکی و رندر کردن مدل های گرافیکی. هر چه کنسولی بتواند سریع تر این وظایف را انجام دهد، یعنی که در تئوری قدرتمند تر است.

برای مثال اسب بخار را در فضای موتور ها در نظر بگیرید. اسب بخار از یکا های توان است و برای سنجش بازدهی موتور ها به کار می رود. اگر توان موتور اتوموبیلی 300 اسب بخار باشد، برداشت می شود که موتورش قدرتمند تر از موتور اتوموبیلی با توان 100 اسب بخار است. به همین ترتیب، ترافلاپس هم واحدی است برای اندازه گیری توان محساباتی سیستم های رایانه ای. اگر توان محساباتی کنسولی 6 ترافلاپس باشد، می توانیم بگوییم که قدرت پردازشی اش از کنسولی با قدرت 2 ترافلاپس بیشتر است.

خب، حالا توان محاسباتی اسکورپیو چند فلاپس است؟ رقبایش در برابر او چه وضعیتی دارند؟ در نمودار زیر سرعت پردازش کنسول های مختلف قابل مشاهده است.

همان طور که مشخص است، قدرت کنسول های طی چند نسل اخیر به طرز قابل ملاحظه ای افزایش یافته. پیش از اکس باکس، کنسول ها توان پردازشی زیادی نداشته اند، اما در نسل های هفتم و هشتم می توانیم پیشرفت کنسول ها را به چشم ببینیم. پلی استیشن پرو و اکس باکس اسکورپیو با این که هر دو از کنسول های میان نسلی هستند، اما از لحاظ قدرت پردازشی، تفاوت بسیاری با پلی استیشن 4 و اکس باکس وان معمولی دارند. تفاوت بین این ها از تفاوت بین کنسول های نسل هشتم و هفتم هم بیشتر است.

حتی اگر کنسول های این نسل را هم در نظر نگیریم و نمودار را طوری رسم کنیم که فلاپس های کمتر، مشخص تر باشند، باز هم کنسول های نسل شش به قبل سرعت پردازش خیلی بالایی نداشتند. در نمودار زیر، قدرت محاسباتی کنسول های نسل فعلی نمایش داده نشده، ولی همان طور که هویدا است، باز هم کنسول های دو نسل قبل به مراتب از کنسول های فعلی ضعیف تر بوده اند که البته این مورد چندان عجیب نیست و کاملا با ذات پیشرفت تکنولوژی جور در می آید.

خب حالا اجازه دهید که نمودار ها را کنار بگذاریم و ببینیم که قدرت محاسباتی هر کنسول، چند فلاپس بوده.

N64: 100 megaflops

PlayStation: 100 megaflops

PS2: 6,200 megaflops

GameCube: 9,400 megaflops

Xbox: 20,000 megaflops

Xbox 360: 240,000 megaflops

PS3: 230,000 megaflops

Wii: 12,000 megaflops

Wii U: 352,000 megaflops

PS4: 1,843,000 megaflops

Xbox One: 1,310,000 megaflops

Xbox One S: 1,400,000 megaflops

PS4 Pro: 4,200,000 megaflops

Scorpio: 6,000,000 megaflops

همان طور که مشخص است، از لحاظ قدرت خام، اسکورپیو برتری قابل ملاحظه ای نسبت به رقبایش دارد و دیگر کنسول ها را از گردنه رقابت حذف می کند. اما اندکی دقیق تر به این اعداد نگاه کنید، بعضی از آن ها با حقایق جور در نمی آیند و منطقی نیستند. طبق این اعداد، Wii U و Xbox 360 از پلی استیشن 3 قوی تر بوده اند. اما در عمل، بازی های پلی استیشن 3 به مراتب کیفیت بیشتری داشتند. پس به این نتیجه می رسیم که فلاپس، به تنهایی ملاک کافی برای سنجش عمل کرد سیستم های رایانه ای نیست. فاکتور های بسیار بیشتری را باید در نظر بگیریم و بر اساس آن ها به یک نتیجه گیری منطقی برسیم.

مشخصات فنی اسکورپیو

تمامی کنسول های گیمینگ جدید 4 پیکرپار (کامپوننت، جز) اصلی دارند. واحد پردازش مرکزی یا CPU، واحد پردازش گرافیکی یا GPU، واحد ذخیره سازی (مانند درایو دیسک سخت) و در نهایت هم حافظه دسترسی تصادفی (RAM). در این مقاله قرار است برای فهم بهتر، این اجزا و قطعات را به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهیم، بنابراین زیاد وارد جزئیات سخت افزاری نمی شویم. اگر که در این زمینه ها تخصص دارید، در بخش نظرات به ما و دیگر کاربران کمک کنید و گفته های ما را تکمیل کنید.

واحد پردازش مرکزی مغز یک سیستم رایانه ای است. مشخص می کند که باید چه وظایفی را انجام دهد، آن ها را اولویت بندی می کند و به هر کدام شان وقت اختصاص می دهد. این بخش از سیستم مشخص می کند که وظایف تا چه حد سریع انجام می شوند. واحد پردازش گرافیکی نیروی عضلانی سیستم است، کار های سخت و سنگین را بر عهده می گیرد و کمک می کند که در خروجی همه چیز خوب به نظر برسد. واحد ذخیره سازی مثل کمد خانه تان است، هر چه بزرگ تر باشد، خرت و پرت های بیشتری می توانید در آن جای دهید.

رم را می توان به کیفی تشبیه کرد که با خود حمل می کنید. شما اسباب و اساسیه لازم تان را از کمد تان بر می دارید و آن ها را در کیف تان قرار می دهید تا همیشه به آن ها دسترسی داشته باشید. کیف تان از کمد تان همواره به شما نزدیک تر است، پس دسترسی به این کیف از دسترسی به کمد تان سریع تر است. هر چه کیف تان بزرگ تر باشد، یعنی دسترسی سریع به اشیا بیشتری ممکن است، فقط باید مشخص کنید که که از کمد تان، چه چیز هایی را در کیف تان قرار دهید و این بسته به کاری دارد که قرار است انجام دهید. برای این که خیلی هم تشبیه مان غلط نباشد، فرض کنید که هنگام رسیدن به خانه کیف تان را خالی می کنید!

می دانیم که GPU اسکورپیو 6 ترافلاپس توان محساباتی دارد. خب، حالا بیاید نگاهی به دیگر اجزای کنسول مایکروسافت بیاندازیم.

واحد پردازش مرکزی اسکورپیو، 8 هسته دارد و هر کدام با فرکانس 2.3 گیگاهرتز کار می کنند. نزدیک ترین رقیب اسکورپیو از منظر CPU، کنسول میان نسلی سونی است که آن هم مجهز به CPU ای 8 هسته است. هر چند هر کدام از هسته های PS4 Pro با فرکانس 2.1 گیگاهرتز کار می کنند و نسبت به اسکورپیو کندتر اند. اگر بخواهیم اسکورپیو را با اکس باکس وان مقایسه کنیم، می بینیم که سرعت CPU این کنسول، حدودا 30 درصد افزایش یافته، پس اسکورپیو نسبت به برادرش سریع تر و چابک تر است.

اما این سریع تر بودن به چه معنی است؟ هر وقت که CPU دو کنسول دستور یکسانی را صادر کنند، مانند نمایش یک تصویر و یا اجرای یک برنامه، این امکان وجود دارد که این دستور روی اسکورپیو، 30 درصد سریع تر از اکس باکس وان اجرا می شود. دقت کنید نگفتیم که دستور قطعا سریع تر اجرا می شود، گفتیم که امکانش وجود دارد، زیرا که بهره وری از قدرت بیشتر اسکورپیو بسته به تصمیم توسعه دهنده دارد. اما حداقل، به لطف CPU قدرتمند تر اسکورپیو این امکان محیا است.

از CPU بگذریم و به واحد ذخیره سازی بپردازیم. PS4 و Xbox One هر دو با هارد دیسک های 500 گیگاباتی عرضه شدند، اما PS4 Pro و اسکورپیو به درایو های 1 ترابایتی مجهز شده اند. واضحا یعنی شما روی این کنسول های میان نسلی، می توانید بازی ها و برنامه های بیشتری را ذخیره کنید. اما فقط ظرفیت حافظه نیست که اهمیت دارد، سرعت آن هم بسیار مهم است. سرعت هارد درایو هر سه کنسول PS4، Xbox One و PS4 Pro معادل با 5400 دور در دقیقه است. هنوز سرعت درایو اسکورپیو به طور دقیق مشخص نشده، اما شنیده ها حاکی از ان است که سرعت این قطعه از اسکورپیو قرار است نسبت به اکس باکس وان معمولی 50% درصد افزایش یابد.

سرعت بالاتر هارد درایو، به معنی لودینگ های کوتاه تر است. برای مثال روی هارد دیسک درایو، اجرا شدن دستینی 59 ثانیه زمان می برد. اما اگر از درایو حالت منجمد (SSD) بهره ببریم، این زمان به 59 ثانیه کاهش می یابد. البته استفاده از SSD راه حل گرانی است. اگر نمی خواهید خیلی پول خرج کنید، می توانید از هارد دیسک های سریع تر استفاده کنید. پس یکی از راه حل های خوب، استفاده از هارد دیسک هایی است که سرعت شان 7200 چرخش در هر دقیقه است.

از بزرگ ترین پیشرفت های اسکورپیو، رم آن است، چه از لحاظ ظرفیت، چه سرعت و چه از لحاظ تکنولوژی ساخت. هر سه کنسول PS4، Xbonx One و PS4 Pro رم های 8 گیگابایتی داشتند و سرعت این حافظه ها هم بسته به شرایط متغیر بود. اما مایکروسافت، نه تنها ظرفیت رم اسکورپیو را ارتقا بخشیده و 12 گیگابایت رم در اختیار توسعه دهندگان قرار داده، بلکه سرعت رم کنسول خود را هم بهبود داده و از تکنولوژی GDDR5 استفاده کرده.

GDDR5، کوته نوشت Double Data Rate Rype Fve Graphics Random Access Memory است، تکنولوژی جدیدی که جایگزین GDDR4 شده، تکنولوژی ای که خود به دوران GDDR3 پایان داد. از GDDR5 در کارت های گرافیکی و کنسول های بازی استفاده می شود و برای محاسبات سریع به کار می رود. برای مقایسه، رم 8 گیگابایتی اکس باکس وان از نوع DDR3 بود. برای بازی های ویدیویی، خصوصا بازی های جهان باز چون اسکایریم و GTAV، رم های GDDR5 چه از لحاظ سرعت و چه از لحاظ کارایی، بر رم های DDR3 برتری دارند.

اکس باکس وان از رم DRR3 استفاده می کند، اما سونی در توسعه PS4 از تکنولوژی GDDR5 بهره برده. به همین دلیل هم آن چه که در نمودار بالا می بینید اشتباه نیست و سرعت رم اکس باکس وان، بیشتر از سرعت رم PS4 است. در واقع مایکروسافت برای جبران فاصله ایجاد شده به دلیل تکنولوژی برتر GDDR5، مجبور شد که سرعت رم اکس باکس وان را افزایش دهد. اما این راهکار به کمک این شرکت نیامد و رم کنسول سونی بر رم اکس باکس وان برتری یافت. حال مایکروسافت درس گرفته و از هر لحاظ، رم اسکورپیو را ارتقا داده.

البته در طراحی اکس باکس وان، مایکروسافت از 32 مگابایت حافظه دسترسی تصادفی ایستای نهفته (Embedded Static RAM) هم بهره برده بود. این رم قرار بود که در مولتی تسکینگ به کمک اکس باکس وان بشتابد. اگر یادتان باشد، در ایدئولوژی مایکروسافت، اکس باکس وان کنسولی همه جانبه بود. مایکروسافت فکر می کرد که بازیکنان علاوه بر بازی کردن، کار های دیگری هم انجام می دهند و به همین دلیل این 32 مگ را در کنسول خود تعبیه کرد تا مولتی تسکینگ آسان تر شود. اما مشخص شد که این حافظه واقعا کاربردی ندارد. به همین دلیل ESRAM به کل از اسکورپیو حذف شده.

این سخت افزار قوی تر، برای بازی ها چه کاربردی دارد؟

مایکروسافت قول داده که برای اسکورپیو عناوین انحصاری عرضه نشود. اسکورپیو قرار است صرفا نسخه ارتقا یافته اکس باکس وان باشد، پس هر عنوانی که روی اسکورپیو اجرا می شود، باید روی اکس باکس وان هم قابل بازی باشد، در غیر این صورت اسکورپیو آغاز گر نسلی جدید خواهد بود. اما توسعه دهندگان، می توانند از سخت افزار قوی تر کنسول میان نسلی مایکروسافت بهره ببرند و بازی های شان را از لحاظ فنی بهبود ببخشند. طبیعتا اگر توسعه دهندگان از قدرت این کنسول جدید استفاده کنند، بازی ها روی اسکورپیو، بهتر از اکس باکس وان معمولی اجرا خواهند شد.

برای مثال، بازی سازان می توانند با بهره بردن از GPU قوی تر اسکورپیو، رزولوشن بازی ها شان را افزایش دهند. مایکروسافت هم گفته که اسکورپیو قادر است بازی ها را در رزولوشن 4K رندر کند. دیجیتال فاندری گزارش کرده که دموی فورزا موتوراسپورت، بدون هیچ گونه بهبود گرافیکی نسبت به نسخه ی اکس باکس وان معمولی، روی رزولوشن 4K با نرخ 60 فریم در هر ثانیه اجرا می شود. اما این تمام ماجرا نیست، زیرا که این دمو تنها 66 درصد از GPU اسکورپیو را اشغال می کند. یعنی اگر از تمامی توان اسکورپیو بهره استفاده شود، فورزا موتوراسپورت با گرافیک بهتر، روی رزولوشن 4K با نرخ 60 فریم در ثانیه اجرا می شود.

اگر اسکورپیو ویژگی ای مانند Boost Mode کنسول PS4 Pro داشته باشد، می توانیم انتظار داشته باشیم که بازی های فعلی هم روان تر و با نرخ فریم بهتری روی کنسول میان نسلی مایکروسافت اجرا شوند.

جدا از GPU، بازی سازان می توانند با کمک رم ارتقا یافته اسکورپیو، فیزیک بازی های شان را بهبود ببخشند و شبیه سازی بهتری از قوانین فیزیک را پیاده کنند. همچنین می توانند روی طراحی مناظر و محیط های غنی تر و پر جزئیات تر مانور بدهند. برای مثال به پوشش گیاهی در بازی های اسکایریم و یا فال آوت دقت کنید. در رایانه های شخصی، تفاوت تراکم و کیفیت پوشش گیاهی، بین تنظیمات گرافیکی کم و زیاد کاملا مشخص است. رم قدرتمند اسکورپیو می تواند به کیفیت ظاهری بازی ها هم کمک کند.

CPU سریع تر احتمالا کمک چندانی به بازی ها نخواهد کرد، اما سرعت سیستم عامل اکس باکس وان را بهبود خواهد بخشید. اگر شما از آن کاربرانی هستید که از اکس باکس وان به عنوان یک دیوایس چند منظوره بهره می برید، CPU سریع تر اسکورپیو به کار تان می آید.

اسکورپیو قرار است که در تعطیلات سال جاری میلادی عرضه شود. اما تا پیش از آن موعد، جزئیات دقیق تری از این کنسول فاش خواهد شد. خود مایکروسافت قطعا در E3 پیش رو بیشتر به این کنسول خواهد پرداخت. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا با عرضه اسکورپیو، جریان نبرد کنسول های نسل هشتم به سود مایکروسافت تغییر خواهد کرد یا نه.

منبع: digiato.com...

image

اگر فهرستی از بهترین کنسول های تاریخ تهیه کنیم, پلی استیشن 3 قطعا نمی تواند سهمی در بالای آن داشته باشد اما این کنسول به دلیل رویکرد متفاوتی که در قبالش اتخاذ شد, قابل احترام است

اگر فهرستی از بهترین کنسول های تاریخ تهیه کنیم، پلی استیشن 3 قطعا نمی تواند سهمی در بالای آن داشته باشد اما این کنسول به دلیل رویکرد متفاوتی که در قبالش اتخاذ شد، قابل احترام است. کنسولی که یک سال دیرتر از رقیب مستقیمش – ایکس باکس 360 - پا به عرصه وجود گذاشت و با توجه به سخت افزار به شدت پیچیده اش حسابی کام بازی سازان و گیمرها را تلخ کرد. با وجود این، با گذشت زمان، شرکت ژاپنی از اشتباهاتش بیشتر درس گرفت و کار به جایی رسید که همین سخت افزار که نقطه ضعف سومین کنسول خانگی سونی به شمار می آمد، طی مدت 3 سال به نقطه قوت آن مبدل شد.

علاوه بر سخت افزار پیچیده، پلی استیشن 3 گران تر از دو کنسول مایکروسافت و نینتندو طی نسل هفتم بود و آن هم در حالی که تا مدتی عموم بازی های مولتی پلت فرم (بازی هایی که شرکت های سازنده، آنها را برای چند پلت فرم یا کنسول ساخته و بهینه سازی می کنند) روی ایکس باکس 360 مایکروسافت عملکرد بهتری داشتند.

اینها را اضافه کنید به دروغ های کن کوناراگی (مدیر بخش پلی استیشن سونی) که در آن هنگام مدعی شده بود کنسول جدید سونی توانایی اجرای بازی ها با وضوح تصویر 1080PFull HD و سرعت 60 فریم بر ثانیه را دارد! با تمامی این اوصاف شکست پلی استیشن 3 طبیعی به نظر می رسید اما سونی پس از آن که شاهد خیانت شرکای قدیمی اش و از دست دادن تعدادی از بازی های انحصاری بزرگش بود، آخرین و تنها برگ برنده اش را رو کرد؛ بازی انحصاری ساخته شده به وسیله استودیوهای داخلی.

سامورایی ها با کمک بازی سازان بزرگ خود، عناوین انحصاری بزرگی را برای پلی استیشن 3 تولید کردند و کیفیت این بازی ها آنقدر بالا بود که کاربران را مجاب به خرید کنسول بزرگ سونی کرد. حالا 10 سال از زمان عرضه پلی استیشن 3 سپری می شود و بهترین زمان برای این است که عناوین تاثیرگذار این کنسول را بررسی کنیم؛ عناوینی که نقش غیرقابل انکاری در بالا رفتن فروش پلی استیشن 3 ایفا کردند. به طوری که این کنسول در نهایت با فروش 80 میلیونی حتی در سکوی بالاتر از ایکس باکس 360 قرار گرفت.

Metal Gear Solid 4

سازنده: Kojima Productions

فروش: 6 میلیون نسخه

هیدئو کوجیما خالق مشهور سری بازی «متال گیر» هیچ گاه علاقه اش را نسبت به برند پلی استیشن پنهان نکرد و روند عرضه این سری هم نشان می دهد که این بازی ساز ژاپنی، هم پیمانی قدیمی برای سونی بوده است. با این حال «متال گیر» هرگز به عنوان سری انحصاری کنسول های پلی استیشن محسوب نمی شد و Metal Gear Solid 1 علاوه بر پلی استیشن 1، برای رایانه های شخصی عرضه شد و چند سال بعد هم نسخه بازسازی شده اش در اختیار کاربران گیم کیوب قرار گرفت.

قسمت دوم و سوم هم زمانی، انحصاری پلی استیشن 2 بودند و پورت های مختلفی از آنها عرضه شد اما قسمت چهارم یک استثنا بود. کوجیما از همان ابتدا اعلام کرد که بازی به صورت انحصاری برای پلی استیشن 3 عرضه می شود و خبری از ورژن ایکس باکس 360 نخواهد بود. بازی ساز ژاپنی می گفت این بازی تماما با استفاده از قدرت کنسول سونی ساخته شده و حجم زیادش («متال گیر 4» اولین بازی بود که از بلو ری دو لایه با حجم 50 گیگابایت استفاده می کرد) مانع عرضه آن برای ایکس باکس 360 می شود.

در طرف مقابل مایکروسافت به یوبی سافت و Splinter Cell: Conviction متوسل شد. «متال گیر 4» در نهایت تابستان سال 1387/2008 عرضه شد و متقابلا فروش پلی استیشن 3 افزایش یافت. مثلا در ژاپن فروش این کنسول به بالاترین حد ممکن پس از عرضه رسید و در نهایت «متال گیر 4» به یکی از پرفروش ترین بازی های نسل خودش مبدل شد. در بخش نمرات هم ساخته کوجیما بسیار موفق ظاهر شد و هر دو سایت مشهور IGN و Gamespot نمره 10 خود را به این بازی اعطا کردند. مسئولان کونامی خیلی دوست داشتند که این بازی برای ایکس باکس 360 هم عرضه شود اما در نهایت نکوجیما کوتاه نیامد تا این بازی همیشه مهر انحصاری سونی داشته باشد.

Killzone 2

سازنده: Guerrilla Games

فروش: 15 میلیون نسخه

ساخت نسخه اول «قتلگاه» (زمانی آغاز شد که مایکروسافت با ساخت و عرضه «هیلو» (Halo) در بازار شوترهای کنسولی آقایی می کرد. «هیلو» برای همیشه نگاه کاربران بازی های اول شخص روی کنسول ها را تغییر داد و در حقیقت به لطف این بازی و کنترل بی نظیرش در سال 1380/2004 بود که امروزه بازی های اول شخص، بازار کنسول ها را تسخیر کرده اند.

شماره نخست «کیل زون» قرار بود جواب دندان شکنی به یگانه قهرمان مایکروسافت و ایکس باکس باشد اما وقتی این بازی در سال 1383/2004 یعنی همان سالی که «هیلو 2» عرضه شد، به بازار راه یافت، فرسنگ ها با یک اثر ساختارشکن فاصله داشت چه برسد به اینکه رقیبی «هیلو» باشد.

با وجود این ژاپنی ها مصمم بودند که شوتزنی درجه یک داشته باشند و برای همین ساخت نسخه دوم خیلی زود آغاز شد و در نمایشگاه E3 سال 1384/2005 تریلری از این بازی در کنفرانس گیم پلی پخش و با استقبال بی نظیر مخاطبان همراه شد. کن کوتارگی در آن هنگام مدعی شد که تریلر از بازی واقعی و در زمان واقعی (Real Time) بوده اما این دروغ از چشمان تیزبین گیمرها پنهان نماند و مشخص شد که سونی فقط یک تریلر از پیش رندر شده را منتشر کرده است.

همین مسئله، بار روی دوش تیم سازنده را دو برابر کرد زیرا حالا باید از حیثیت خود دفاع و عنوانی عرضه می کردند که در سطح و اندازه های همان تریلر باشد. «کیل زون 2» چهار سال طول کشید و وقتی بازی در فوریه سال 1388/2009 عرضه شد، کمتر کسی باور می کرد که گرافیکش آنقدر چشم نواز باشتد که حتی در بعضی از بخش ها از تریلر CG سونی هم پیشی بگیرد.

علاوه بر گرافیک، گیم پلی بازی هم پیشرفتی شگرف نسبت به نسخه اول داشت تا در مجموع نمرات منتقدان (91 نقد) این بازی به 91 از 100 برسد. با این که «کیل زون 2» فروش بالایی را تجربه نکرد اما ساخت و عرضه اش تاثیر فراوانی روی مشهور شدن پلی استیشن 3 به عنوان ماشینی قدرتمند بر جای گذاشت.

Uncharted 2

Among Thieves

سازنده: Naughty Dog

فروش: 6 میلیون نسخه

بی شک گل سرسبد انحصاری های سونی طی نسل هفتم، «آنچارتد 2» (Unckharted 2: Among Thieves) بود. بازی که علاوه بر فروش بالا، اکثر جوایز سال 1388/2009 را درو کرد و با متوسط نمره 96 از 100 به بهترین بازی پلی استیشن 3 حداقل از منظر مجموع نمرات مبدل شد. قسمت نخست «آنچارتد» در سال 1386/2007 عرضه شد و با وجود استقبال خوب، بسیاری از منتقدان آن را تلفیقی مناسب از «تومب ریدر» و Gears of War خواندند. امی هنینگ خالق سری مشهور Soul Reaver کارگردان این نسخه بود.

اما برای قسمت دوم، زوج بازی ساز نیل دارکمن و بروس استرلی زمام امور را به دست گرفتند. این دو بازی ساز که آن دوران به اندازه حالا مشهور نبودند، پیش از ساختن «آنچارتد 2» خود را سرگرم ساخت نسخه چهارم «جک» کردند. اما روزگار به نحوی پیش رفت که آنها وظیفه ساخت «آنچارتد 2» را بر عهده گرفتند.

این بازی در هر بخشی نسبت به شماره نخستش پیشرفت کرد و تا مدت ها سردمدار بازی های کنسولی بود تا گیم پلی و بخش های مجزای سینمایی (Set Piece) که هر یک در نوع خود منحصر به فرد بودند. کار به جایی رسید که شخصیت اصلی بازی (نیتن دریک) را با «ایندیانا جونز» مقایسه و از «آنچارتد» به عنوان مهم ترین اثر اکشن ماجراییِ زمان خودش یاد کردند.

در آن هنگام تیم سازنده مدعی شد که بین 90 تا 100 درصد از قدرت پردازشگر «سل» استفاده کرده است؛ همان پردازشگری که باعث سختی کار ساخت بازی شده بود. اما استودیو «ناتی داگ» از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد. این استودیو چند ماه پیش قسمت چهارم «آنچارتد» را عرضه کرد و باز هم یک محک گرافیکی جدید (Benchmark) – این بار برای پلی استیشن 4 – به ثبت رساند.

God of War 3

سازنده: Santa Monica Studio

فروش: 5.4 میلیون نسخه (بدون حساب نسخه ریمستر شده)

بررسی تاثیرگذارترین بازی های پلی استیشن 3

«رب النوع جنگ» (God of War) قطعا مشهورترین بازی این فهرست به حساب می آید، یا حداقل برای ما ایرانی ها که اینگونه است. این بازی علاوه بر شهرت جهانی اش در ایران هم طرفداران پرشماری دارد. داستان این سری درباره مبارزی قدرتمند به نام کریتوس است که به عنوان یکی از فرماندهان «آرس» خدای جنگ (خدایان یونانی) خدمت می کند تا این که به دلیل کمک خواستن از خدای جنگ، دچار جنون می شود و همسر و فرزندش را به قتل می رساند.

کریتوس متوجه می شود که این کار حیله از از سمت آرس» و دیگر خدایان بوده و در نهایت طی شماره سوم، تمامی خدایان المپ از جمله زئوس را شکست می دهد. سری «رب النوع جنگ» به دلیل گیم پلی کاملا متفاوت و سریع و گرافیک بی نظیرش به شهرت رسید و قسمت سوم هم اولین نسخه از سری بود که برای پلی استیشن 3 عرضه می شد. به همین علت انتظارها از این بازی به طرز شگفت آوری بالا بود ولی زمانی که اولین تیزر بازی به نمایش درآمد، این عنوان حداقل از منظر تکنیکی به هیچ وجه در سطح و اندازه های نام سری نبود. با این حال، تا زمان عرضه، اکثر مشکلات برطرف شد و God of War 3 خیلی راحت برترین گرافیک زمان بین بازی های کنسولی لقب گرفت.

با وجود داستان نه چندان راضی کننده، گیم پلی جذاب، تمرکز روی مبارزه با باس های عظیم الجثه و مدل های با جزییات از God of War 3 یک اثر متفاوت و باب طبع منتقدان (متوسط نمره 92 از 100) ساخت.

Little Big-Planet

سازنده: Media Molecule

فروش: 4.5 میلیون نسخه

مایکروسافت برای برنده شدن طی نسل هفتم هزینه های هنگفتی متحمل شد و با بسیاری از ناشران بزرگ طرف قرارداد سونی اعم از ژاپنی و غیرژاپنی وارد مذاکره شد. ماحصل این ریخت و پاش ها عرضه بسیاری از بازی های بزرگ برای کنسول مایکروسافت بود که تا پیش از آن در انحصار پلی استیشن 3 بودند.

بازی هایی مثل DMC 4، «نکن 6»، «فاینال فانتزی 13» و حتی GTV IV. توجه ویژه مایکروسافت به ناشران و سازندگان Third party باعث شد تا این شرکت توجه کمتری به استعدادهای داخلی خود داشته باشد؛ موضوعی که در نهایت باعث شکل گیری انحصاری مهم برای برند سونی و پلی استیشن شد. Little Big Planet LBP عنوان پلت فرمر پازل بسیار متفاوتی بود که علاوه بر بخش تک نفره به شدت روی مضامین ساخته شده به وسیله کاربران تاکید داشت. این تمرکز به قدری بود که سونی شعار «بساز، بازی کن، به اشتراک بگذارد» (Create, Play, Share) را برای این بازی برگزید.

ایده اصلی LBP توسط دو سازنده استودیو لاینهد مطرح شد که یکی از زیرمجموعه های قدرتمند مایکروسافت طی نسل هفتم بود که وظیفه ساخت سری «فیبل» را بر عهده داشت. نام این دو سازنده مارک هیلی و دیو اسمیت بود. این دو پس از رد شدن ایده اولیه شان، لاینهد را ترک کردند و اواسط سال 1384/2005 به صورت پنهانی با مدیران سونی وارد مذاکره شدند. طی 3 سال بازی تکمیل و به یکی از عناوین به یادماندنی تاریخ شرکت ژاپنی ثبت شد. این بازی نوآورانه جوایز زیادی دریافت کرد و با متوسط نمره 95 در فهرست برترین بازی های انحصاری نسل هفتم قرار گرفت.

The Last of Us

سازنده: Naughty Dog

فروش: 6 میلیون نسخه

پس از ساخت «آنچارتد 2»، نیل دراکمن و بروس ایترلی به شهرتی باور نکردنی رسیدند. وقتی مشخص شد که کار ساخت «آنچارتد 3» به امی هنینگ و تیم سازنده شماره نخست محول شده است، انتظار برای معرفی بازی جدید این زوج بازی ساز بسیار سخت شد تا اینکه در مراسم VGA سونی از بازی «آخرین ما» (The Last of Us) پرده برداشت.

یک اثر آخرالزمانی و اولین بازی بزرگسالانه داگ پس از سال ها. «آخرین ما» برخلاف دیگر بازی های آخرالزمانی و زامبی محور، روی موجوداتی به نام «کیکرزها» تمرکز داشت؛ موجوداتی که هر چند به زامبی شباهت داشتند اما منبع الهام شان گونه ای قارچ واقعی به نام سر چماقی ها (Cordyceps) است که به مغز شکارش حمله و کنترل حشره را در قالب یک زندگی انگلی به دست می گیرد.

این گونه عجیب و شیوه تهاجمش در مستند «سیاره زمین» (Planet Earth) به نمایش درآمد و دراکمن و استرلی پس از دیدن آن به ساختن بازی با محوریت سرچماقی ها به شدت علاقه مند شدند.

داستان بازی سال ها پس از شیوع این قارچ و نابود شدن حیات زمین دنبال می شد. در دورانی که منابع طبیعی به کمترین میزان خود می رسد و کمبود غذا بیداد می کند، شخصیت اصلی بازی مردی میانسال به نام جوئل بود که در ابتدای بازی دخترش را از دست داد و حالا پس از سال ها ماموریت داشت از یک دختر نوجوان محافظت کند.

شروع این بازی به قدرت جنجالی بود که بسیاری از منتقدان آن را بهترین سرآغاز در تاریخ بازی ها قلمداد کردند. «آخرین ما» از منظر گرافیکی بهترین ساخته پلی استیشن و حتی کنسول های هم نسل بود و در بخش موسیقی هم گوستاوو سانتائولایا آهنگسازی آن را بر عهده گرفت که رکورد بردن دو جایزه اسکار پشت سر هم را در اختیار داشت.

ماهنامه دانشمند...

image

بازی های ویدئویی روش جالبی برای گذراندن وقت هستند و باعث می شوند تا احساس خوبی درباره ی خود پیدا کنید, آن هم وقتی که زمان ناخواسته ی زیادی به خاطر سبک زندگیتان به زندگی شما وارد شده است به عنوان مثال خود ما اگر در حال حاضر مشغول به کاری نبودیم, برای چندین هفته با سر درون بازی مورد علاقه ی خود محو می شدیم

بازی های ویدیویی روز به روز پیچیده تر شده و با کیفیت بیشتری عرضه می شوند؛ بنابر این تعجبی ندارد که این روزها تعداد زیادی از افراد جذب این بازی ها می شوند. در این زمانه ی جدید سرگرمی های دیجیتالی فریبنده می تواند جنبه ای منفی برای جوانان بیکار داشته باشد. ممکن است حرفهایم شبیه به حرف های پیرمردی باشد که روی صندلی گهواره ای خود نشسته، فریاد می زند و شما را نصیحت می کند (و همه می دانیم که هیچ کس دوست ندارد به حرفش گوش کند)، ولی گویا این روزها بچه ها به فرار از واقعیات زندگی، بیشتر از شنا کردن در دریای بیکران بازار کار علاقه دارند.

رابطه ی بازی های ویدئویی و بیکاری جوانان

در گزارش اولیه ای که اقتصاددانان دانشگاه پرینستون، روچیستر و شیکاگو ارائه داده اند، آمده که پیوند عمیقی میان نرخ بیکاری مردان و فعالیت های الکترونیکی در ساعات فراغت، در دهه ی سوم زندگیشان وجود دارد. طبق اطلاعات آنها، نرخ اشتغال برای مردان جوانی که مدرک دانشگاهی ندارند، از سال ۲۰۰۰ به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته است، و بسیاری از این جوانان بیکار ازدواج نکرده اند، و با والدین خود یا اعضای دیگر خانواده زندگی می کنند.

نداشتن کار و مسئولیت بدین معناست که زمان بیشتری برای فعالیت های فراغتی دارند و بازی ۷۵ درصد از این زمان را در برمیگیرد، در واقع این گزارش بیان می کند که کاهش یک سومی ساعات کاری این گروه از جوانان (جوانان شاغل این گروه سنی) می تواند حاکی از افزایش استفاده از تکنولوژی به منظور سرگرمی باشد. در نهایت بسیاری از مردان جوان که تحصیلات دانشگاهی ندارند، در زیر زمین خانه ی والدین خود روزگار می گذرانند و تمام روز مشغول بازی های ویدئویی هستند. اما چرا؟

در ابتدای گزارش به قابل تر شدن هر چه بیشتر و بیشتر بازی های ویدئویی با گذشت زمان اشاره شده است. صنعت بازی اکنون صنعتی چند میلیارد دلاری است؛ پر از بازی های زیبا و درگیر کننده ای که اتمام آنها (به پایان رسیدن بازی) می تواند بالغ بر ۱۰۰ ساعت از وقت شخص را بگیرد.

چرا بازی های ویدئویی برای جوانان امروز از اشتغال جذاب تر است؟

اکنون گم شدن در یک دنیای همه چیز تمام مجازی خیلی آسانتر از گذشته است. ولی شگفتی بازی های ویدئویی تنها موضوع مورد بحث نیست. همانگونه که "هریک ارست" یکی از نویسندگان اصلی این مقاله در مصاحبه ای اعلام کرد غوطه ور شدن در یک سبک زندگی پر از اوقات فراغت نیز کمی راحت شده است.

به بیان وی، در دهه ی شصت میلادی اگر در دهه ی سوم زندگی خود روزگار می گذراندی و کار نمی کردی کاملا منزوی می شدی. تنها در خانه نشسته بودی و می توانستی چند شبکه تلویزیونی تماشا کنی، اما اکنون اگر کار نکنی می توانی در شبکه های اجتماعی وقت بگذرانی، یا با افراد دیگری از سرتاسر دنیا به بازی های ویدئویی بپردازی، اینها چیزهایی هستند که کارنکردن را بیش از پیش جذاب می کنند.

رابطه ی بازی های ویدئویی و بیکاری جوانان

و این بازی های ویدئویی و سرگرمی های فراغتی عموما در مقایسه با دهه ی هشتاد میلادی نسبتا ارزان هستند، بنابراین وقتی که گزینه های شغلی پیش روی خود را با حداقل درآمدی که می پردازند سبک سنگین می کنید، حاضر نمی شوید با آن حداقل درآمد کار کنید زیرا در صورت عدم اشتغال گزینه های بسیار دلپذیرتر خواهید داشت (منظور از گزینه ها بازی های ویدئویی و شبکه های اجتماعی است.)

دیگر برای ارتباطات اجتماعی به محل کار نیاز ندارید، در نتیجه انگیزه ی اجتماعی شدن برای یافتن شغل بسیار کمتر می شود. بازی کردن به شما در هر زمان که قصد می کنید بازی کنید خشنودی و حس پیروزی آنی القا می کند. هر آنچه که نیاز دارید در خانه مهیاست، رضایت، ارتباط اجتماعی و هدف و مهم این که به دست آوردن آن بی دردسر است.

رابطه ی بازی های ویدئویی و بیکاری جوانان

صادقانه بگوییم، چه کسی از زمان فراغتی طولانی (رها از هرگونه مسئولیت) برای بازی کردن، تماشای فیلم و کتاب خواندن لذت نمی برد؟ به عنوان مثال خود من اگر در حال حاضر مشغول به کار نبودم، برای چندین هفته با سر درون بازی مورد علاقه ام شیرجه می زدم. با این وجود بهتر است که فقط براساس این اطلاعات قضاوت نکنیم به خصوص این که این تحقیق ابتدایی بوده و هنوز در هیچ ژورنالی به نقد صاحب نظران در نیامده است.

آیا این بازی ها تنها دلیل بیکاری مردان جوان هستند؟

برخلاف ارتباط ظاهری این دو، بازی های ویدئویی مشخصا تنها دلیل بیکاری مردان جوان نیستند، این بیکاری همانگونه که می تواند نتیجه ی محبوبیت فزاینده ی بازیهای ویدئویی در فرهنگ ما باشد، از عوارض موقعیت اقتصادی کنونی نیز هست. اساسا، بازی های ویدئویی روش،جالبی برای گذراندن وقت هستند و باعث می شوند احساس خوبی درباره ی خود پیدا کنید، آن هم وقتی که زمان آزاد ناخواسته ی زیادی به خاطر سبک زندگی شما به زندگیتان وارد شده است.

این را هم بگوییم که فکر بدی نیست اگر بحث را به عنوان یک اخطار در زندگی یه کار بگیرید. فرار از واقعیت ها، منافع خاص خود را دارد. اما مقدار زیاد آن انرژی و زمان زیادی را از فعالیت های مفیدتر می گیرد. فعالیت هایی چون رسیدگی به ضروریات زندگی و جستجوی شغل. نیازی نیست که از بازی دست بکشید اما ضرری ندارد که در میزان وقتی که بازی می کنید تجدید نظر کنید. اگر هیچگونه پیشرفتی در زندگی حرفه ای خود نمی کنید، شاید بهتر باشد از زمان بازی خود بکاهید و از آن برای فعالیتی مفیدتر استفاده کنید. هر چه که باشد، اگر بیشتر وقتتان را صرف نجات دادن دنیاهای مجازی از شر کنید، وقتی برای این باقی نمی ماند تا قصد کنید تا با پشتکار زندگی خود را نجات دهید.

تابناک باتو...

ایمیل و نام خود را برای عضویت در خبرنامه ایمیلی سایت ایران , رسانه برخط فارسی زبان! وارد کنید . روزانه مهمترین خبرها و رویداد ها و مطالب سایت ایران برایتان ارسال میشود. این سرویس کاملا رایگان است !